Eerste thuis-nederlaag voor Nesselande Kerst-najaarsmarkt De Gouwestem Sinterklaas viswedstrijd Benthuizenaren enthousiast voor World Servants Bolivia Sloop aula begraafplaats Westendorp burgemeester Zevenhuizen- Moerkapelle GSM beleid Van borst voeding naar vast voedsel Moerkapelle pagina 8 Hart van Holland/6 december 2000 Volleybal Nesselande bekert verder Concert-agenda Pop-in koor naar Weesper Korenfestival Zevenhuizen-Moerkapelle - De heer drs. J. Westendorp, momenteel wethouder in Velsen, wordt per 16 januari 2001 benoemd tot burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle. Westendorp is lid van de VVD. De heer Westendorp zal waar nemend burgemeester J. Wolf opvolgen. m ■- m. Zevenhuizen-Moerkapelle Rotterdam - Voor Cadenz.Nesselan de begon vrijdagavond de competi tie met een moeilijke tegenstander, runner-up Omniworld/AMVJ. Deze ploeg wist de afgelopen wedstrijden verrassend te winnen, de laatste wedstrijd van de gedoodverfde kampioen Piet Zoomers. Voor de spelers van Nesselande liep het niet zoals gewenst. In een spannend duel verloren zij van zichzelf en van Omniworld/AMVJ met 3-1 via de set standen 32-30, 23-25, 24-26 en 20-25. De vertrouwde opstelling werd door coach Timmer in het veld gezet met spelverdeler Joost van der Hoek, de aanvallers Kristian van der Wel, Twan van Kuijk, Rick Wiggers, Joost Looman, Ferry van Hal en libero Coen Duiverman. Vanaf het begin kreeg Cadenz een ontketent Omni- world tegenover zich. In de eerste set ontspon zich een spannend duel, waarbij tot op het eind onze ker was wie deze set zou winnen. Uiteindelijk wist Nesselande de set met 32-30 binnen te halen. In de tweede set gaf geen ander beeld te zien; Nesselande bleef achter de fei ten aanlopen en Omniworld bleef va banque spelen. Alles lukkte bij de Almeerders, op het eind kwam Cadenz nog langzij maar een netfout en een pass-fout zorgden voor de eindstand 23-25 in het voordeel van Omniworld/AMVJ.Het publiek, zo'n 500 man, zag Cadenz.Nesselande in de derde set weer een achterstand oplopen. Deze werd weggewerkt, maar Nesselande mistte teveel zelf vertrouwen en ook de servicedruk was te laag om door te stoten naar een voorsprong. Met 24-26 voor AMVJ werd deze set afgesloten. De vierde set ging tot halverwege gelijk op, maar het geloof in een setwinst was bij de Nesselanders niet echt meer aanwezig. Met een sterk blok werd de set met 20-25 afgesloten en bleef Nesselande met lege handen achter in het Topsportcentrum. Lang kregen de spelers van Cadenz niet om over dit verlies heen te komen. Zaterdag moest het team aantreden in de derde bekerronde tegen tweede divisionist Zaanstad. In een gemakkelijke wedstrijd wist Cadenz.Nesselande met 3-0 te win nen. Voor aanstaande zaterdag staat de topper tegen Piet Zoomers in Ape- doorn te wachten. Waddinxveen - "De voeding van de moeder en de overgang naar vast voedsel voor de baby". Daarover wordt gesproken tijdens de maande lijkse informatiebijeenkomst van de Borstvoedingsorganisatie LLL. Deze wordt gehouden op dinsdagavond 12 december bij Nel Veenman aan de Prinses Beatrixstraat 98. De bij eenkomst is bestemd voor aan staande moeders en voor moeders die al een kind borstvoeding geven, hun baby's zijn ook van harte wel kom. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. Er wordt een bij drage van ƒ5,- ge vraagd ter bestrijding van de onkosten. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Voor meer informatie: 0182-619964. Waddinxveen - zaterdag 9 december houdt de activiteitencommissie van het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem de jaarlijkse Kerst-Najaarsmarkt voor de winkels van W.C. Groensvoorde van 9.00 tot 16.00 uur. Bij de kramen van De Gouwestem kan men dan terecht voor aller lei kerstartikelen, zoals kaarten, verlichting, versiering, kerststukjes, kerst sterren warme Glühwein, kerstcadeau's en de CD's van het mannenkoor. Ook de inwendige mens wordt niet vergeten. De opbrengst komt geheel ten goede aan de activiteiten van het mannenkoor. De decembermaand is altijd een drukke maand voor De Gouwestem: 11 december Nieuwerkerk aan den IJssel, 12 december Gouda, 16 december Zevenhuizen, 16 december Sommelsdijk; 18 december Moerkapelle. Het traditionele kerstconcert van De Gouwestem is dit jaar op vrijdag 22 december in de ontmoetingskerk, aanvang 20.00 uur. Info voor mannen die graag willen zingen: De Gouwestem repeteert elke maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Bethelkerk. Boskoop - Op zaterdag 16 december organiseert het VW Weesp het eer ste Weesper Korenfestival. Het Pop- In koor uit Boskoop werd uitgeno digd voor deelname aan dit festival en is nu druk bezig met de repetities hiervoor. De deelnemende koren zul len op diverse locaties in het cen trum van Weesp optreden, geheel in kerstsfeer. Om de spanning nog wat te vergroten is er een vakjury om de prestaties te beoordelen. Het Pop-In koor treedt op in De Synagoge van 19.10-19.35 uur en van 20.20 tot 20.45 uur Geïnteresseerden in het Pop-In Koor zijn welkom op de repetitie-avond in De Tunnel vanaf 20.00 uur. Voor meer informatie: 0172-216987. Zevenhuizen - Op zaterdag 2 decenu ber werd de Sinterklaaswedstriil gevist in de Rotte bij Terbregge. De vangst was redelijk; acht vissers vin gen 12.660 gram vis.Eerste werd 1 Kok met 3.460 gram, tweede K. Bo, met 2.740 gram en derde P. Vermulra met 2.720 gram; vierde werd S. ViJ ser met 2.220 gram. Op zaterdag 23 december wordt eeij Kerstwedstrijd gehouden. VertreJ om 8.00 uur vanaf de parkeerplaat! La Baraque. Voor meer informatief 0180-632654. Benthuizen - "Bouwen aan jezelf door te bouwen voor een ander", dat is het motto van World Ser vants. World Servants is een inter kerkelijke organisatie die zich inzet voor allerlei projecten over de hele wereld. In de gemeente Rijnwoude is een groep van elf mensen enthou siast geworden voor een project in Bolivia. Het project vindt plaat sin San Juli an. Dit is een klein dorpje, dat de laatste tijd snel groeit doordat veel mensen uit de hoger gelegen berg dorpen daarheen trekken. Ze hopen daar een beter bestaan op te bou wen. San Julian kan deze grote groei niet aan en heeft onder ander een dringend tekort aan scholingsmoge lijkheden voor de vele kinderen. Daarom is de hulp van World Ser vants ingeroepen om samen met de plaatselijke bevolking klaslokalen te bouwen. Voor dit project is een aanzienlijk bedrag vereist. Door middel van activiteiten en sponsoring wil del groep Benthuizenaren dit geld bij] elkaar krijgen. De eerste actie betreft het bezorgen! van post in de periode 1 december-l 31 januari. De bezorging betreft alle[ post met bestemming 'Benthuizen'! (kerst- en nieuwjaarskaarten, verj jaarskaarten en andere post). 1 kan de post bij onderstaande adres sen brengen of bellen, dan wordt del post opgehaald. Wie buiten Benthui-I zen woont en post opgehaald will hebben, dienst minimaal 10 post-f stukken tegelijk aan te bieden. Voorf het bezorgen rekent het World Ser-j vants-team ƒ0,50 per poststuk. Voor meer informatie en voor hetl bezorgen van post kan men terecht! bij Gert en Lenneke van der Velden,! Koningin Wilhelminastraat 41 inl Benthuizen, telefoon 079-341.20.58l en bij Elise Krijgsman, Dorpsstraat| 80, Benthuizen, telefoon 079-331.37.75. Door Karin Heeren Moerkapelle - Tijdens de vergadering van het college is besloten de aula van de begraafplaats Moerhage fe slopen. Reden hiervoor is de slechte staat van onderhoud en het feit dat er al enkele jaren geen bijeenkomsten meer plaatsvinden voorafgaand aan begrafenissen. De aula functioneert momenteel als opslagplaats voor materiaal ten behoeve van het onderhoud van de begraafplaats. De begraafplaats Moerhage is vol. Er worden, behoudens enkele bijzettingen in fami liegraven, geen begrafenissen meer gedaan. De hoge kosten van het opknappen en hef jaarlijks onderhoud oan een gebouw dat weinig wordt gebruikt wegen niet op tegen de eenmalige kosten van slopen. In hef geval van bijzettingen in graven en daarmee gepaard gaande bijeenkomsten biedt de aulafaciliteit van de nabij gelegen begraafplaats Wesfhage uitkomst. Het college wil een eenvoudige materiaalberging realiseren op begraafplaats Moerhage. Het voorstel is voorgelegd aan de commissie I Naar aanleiding van eerdere commissievergaderingen met vragen en opmerkingen van com missieleden en insprekers is de beleidsnotitie antenne-installaties en antennelocaties aange past en de beleidsregels aangescherpt. Tegen de provider die een installatie zonder vergunning op zorgcentrum Beth-San heeft geplaatst en de locaties aan de Nijverheidsstraat in Moerkapelle en het Nijverheidscentrum in Zevenhuizen zal handhavend worden opgetreden met dwangsombepalingen om onnodige risico's te voorkomen en uit te sluiten. Het college van burgemeester en wethouders spreekt zich uit om antennes op minst kwetsbare locaties te situeren als het gaat om gezondheidsrisi co's. De voorkeur gaat dan uit naar de rand van de kernen en op reclamemasten, bedrijfsge bouwen en hoogspanningsmasten.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8