Microvoet baltoernooi in Boskoop nvictus 1 speelt gelijk Data General verrast ore-divisionist KERSTBOMEN stil -^k Jeugdafdeling Moerkapelle Zegereeks Flyers dames 1 ten einde Heren 1 wint unieke derby tegen GZC Team 2 tegen Orbiton QBSaEttëLlm Koppositie v.v. Moerkapelle Koninklijke Onderscheiding Boeiend spel adminton Volleybal Badmintonvereniging Zevenhuizen Voetbal Basketbal Voetbal Waterpolo Hart van Holland/6 december 2000 pagina 9 nnnr Karin Jongkind Boskoop - Veertig jaar lang was de microvoetbalvereniging Boskoop een begrip in Nederland. Vorig jaar moest de club echter wegens rek aan belangstelling haar activiteiten staken en werd de ver eniging ontbonden. Vorige week vrijdag was het eens zo populaire voetbalspel even terug in het tuin dersdorp. Ruim twintig jongens en mannen in leeftijd variërend van veertien tot vijfenzestig jaar stre den de hele avond in de kantine van voetbalvereniging Floreant om de felbegeerde Vuurwerk-bokaal. Het toernooi werd georganiseerd door de voormalige voorzitters van de microvoetbalvereniging Boskoop, Ton Klijn en Marco de Bruin. De wedstrijden tijdens het micro voetbaltoernooi duren twee keer zeven minuten. "In de competitie is dat twee keer vijftien minuten en speel je op een dag minimaal vijf wedstrijden," vertelt Marco de Bruin. De oud-Boskoper woont tegenwoordig in Gouda en is na het wegvallen van zijn club gaan spe len bij de Microvoetbalvereniging "t. Voor zover bekend is Marco de enige (oud)-Boskoper die nog op landelijk niveau speelt. Ton i ging hem daarin voor. Klijn was in 1959 medeoprichter van de microvoetbalvereniging in Bos koop en speelde jarenlang op hoog nationaal niveau. Na vijfendertig jaar voorzitterschap, waarvoor hij in 1994 een Koninklijke Onder scheiding kreeg, gaf hij de voorzit tershamer over aan Marco de Bruin. Deze trok er nog enige jaren hard aan, maar kon het ledenver lies niet indammen. "Toch is het een boeiend spel om te spelen en naar te kijken," vertelt Ton Klijn. "Vroeger dacht ik dat het een hele populaire sport zou wor den, maar het spel is jammer genoeg nooit echt groot gewor den." Microvoetbal wordt gespeeld op een veld van 80 x 110 centimeter. De toplaag lijkt op biljartlaken, maar is in werkelijkheid gladder. De elf spelers - poppetjes op een soort half maantje - worden met de wijsvinger vooruitgeschoven. De regels zijn in veel gevallen het zelfde als bij het reguliere voetbal. Zolang je de bal raakt blijf je aan de beurt. "Het is een spel waarbij het vooral aankomt op het beheer sen van de techniek," aldus Marco de Bruin. "We trainen veel op tech nische foefjes. Effectballen en lob jes maken het spel interessant om naar te kijken." Het toernooi in Boskoop deed voor veel mannen oude tijden herleven. iWdinxveen - Zondag speelde I lnvictus 1 tegen ATP Elo United uit I Hengelo. Het team speelde ook dit I weekend met een invaller, omdat I Dennis Steenland nog niet van zijn I enkelblessure is genezen. Invaller hfflk Keizer won de herendubbel roei Joeri Kraaijestein, de mix met Corrine van Zijl en zijn singel. Ook de mix van Joeri Kraaijestein en Marloes van Heteren werd gewon nen. De andere partijen werden ver loren. De wedstrijd eindigde in een 144 gelijkspel.Het doel van team 1 zich in deze klasse te handha- I 'en is nog steeds haalbaar. De wed- I strijd van het tweede team van I lnvictus eindigde ook in 4-4. Het I 'earn speelde tegen Orbiton uit I Leidschendam. Dit team staat vrij «oog op de ranglijst en lnvictus 2 op een één na laatste plaats. In de strijd tegen degradatie heeft team 2 goede zaken gedaan. Team 3 moet ook vechten om zich in de huidige klasse te handhaven. Ook zij hebben het dit weekend goed gedaan, door met 6-2 van hun tegenstander te winnen. Het negende draait erg goed. Afge lopen zondag speelde het team tegen Deo uit Nootdorp. Tea Fenne- ma viel in voor Jolanda Swart. Zij won twee partijen, alleen de mix met Ricardo Lamberts werd verlo ren. Verder werd alleen de heren- dubbel nog verloren; alle overige partijen werden gewonnen. De einduitslag was 6-2. Dit team maakt een hele goede kans dit seizoen kampioen te worden en zullen dan promoveren naar een hogere klasse. ^venhuizen - In de derde ronde om I ;e Nationale Beker speelde Data I ^neral/VCN thuis tegen ere-divisio- "Kt Bonduelle/WC uit Vught. In a spannend duel wisten de Zeven- I uizense dames voor een verras- I :ln°te zorgen. Met een 3-1 overwin- I lng belandden ze in de vierde I fonde. I eindstand had het toege- I r®°mde publiek na de eerste set I la i? gedachten. Trainer/coach I Pa k ser '3racht spelverdeelster I /ara Knap en de aanvallers I na f Brandenburg, Olfga van Zaa- I \!a^e Bucassen, Karin van de li3 Karin Vermeulen en libero Ie verbrugge in het veld. In de I5 set lukte bij de Zevenhuizen- I se ar/es niets en Kreeg aan Vught- Ipiitkïïr oud-Nesselande speelster I kun erhout alle kans om haar I var B6n te vertonen. De servlcedruk I mi '/onduelle was te sterk en in 15 12t.io KeeK Nesselande tegen een i5"13 setverlies aan. I se/6 tweede set bracht coach Vis- I ^ichebe 'J'°ed 'n Bet team met I a's,sPe'verdeelster en ging zelf I direct "i" staan om zijn ploeg I het kunnen coachen. Dit gaf I ïjn z enste eMeet- De servicedruk I Ier p ev®nBuizense kant werd gro- n de blokkering kreeg meer Iom°P de aanvallen van WC. De I Mirhou v,?n 'oske Lucassen en I tcoron u I'' wist d'recte punten te Halverwege de-set zakte het weer wat in en bij 18-17 kwam Floor- tje Kok Lisette Brandenburg vervan gen. Gezamenlijk wisten de dames van Data General de kleine voorsprong vast te houden en werd een 25-23 setwinst behaald. In de derde set zette Nesselande het goede spel voort en kon Bonduelle niet in hun spel komen. Data Genre ral daarentegen wist met hun blok kering steeds meer de aanvallen van WC te keren en liep uit naar een veilige voorsprong, die op het eind maar even in gevaar kwam. Met een uitstekend blok zorgde Karin Vermeulen voor het beslissen de punt 25-18. Voor Bonduelle stond in de vierde set alles op het spel. Zij begonnen weer voortvarend en met Silvia Raaymakers hadden zij een goede motor. WC kwam snel op een voor sprong maar kon deze door herstel bij Nesselande niet vasthouden. Blokkerend en sterk serverend kwam Data General langszij en wist zelf een voorsprong te creëren. Het bleef tot het einde toe een spannen de strijd en wie de set zou winnen werd pas in de laatste fase duidelijk. Uiteindelijk was het de smash van Karin van de Maat die het beslissen de punt op de borden bracht 25-23. Deze overwinning betekent dat de dames op 6 januari naar Emmeloord gaan om het daar op te nemen tegen tweede divisionist Kolf&Molijn/VOV. Deze ploeg kwam in deze vierde bekerronde door ere- divisionist /Martinus te verslaan. Zevenhuizen - Vrijdagavond 1 december speelde Zevenhuizen thuis tegen Orbiton. Ronald Luijtjes won met 15-6 en 15-3. Rein Verweij won eenvoudig zijn eerste set, in de tweede set kreeg hij wat tegenstand, maar hij won omet 15-10. Als eerste dame begon Yvette Rupke. Ze speel de een goede eerste set 11-2, haar tweede set verloor ze met 9-11. In de laatste set kwam Yvette niet meer in haar spelletje en verloor met 4-11. Tweede dame Annemarie Rutgers speelde zeer sterk en won in 2 sets met 11-4 en 11-4. Tussenstand 3-1 voor Zevenhuizen.De eerste mix van Rein en Yvette vormde geen pro bleem: tweemaal 15-5. De tweede mix, door Eef van Hoven en Anne marie, ging goed van start maar de tweede set werd verloren; in de derde set kwamen ze goed terug en uiteindelijk wonnen ze met 15-9, 5-15 en 15-12. De herendubbel had een 3- setter nodig die werd verloren. De damesdubbel werd gewonnen in twee sets. De eindstand: 6-2 voor Zevenhuizen. Hiep hiep hoera, Esmé wordt 27 nov. 8 jaar. Kusjes van papa, mama en Mandy Onze oma is 3 december jarig geweest. Nog van harte! liefs Rochelle Melanie Robin Gevonden: trouwring bij De Zilverberk 0180-631300 10 dec. is het feest, dan wordt Jeffrey al 9 jaar! H.G. van opa en oma Verschoor REDELIJK IN PRIJS BLAUWSPAR - NORDMANN - OMORICA KLUITBOMEN PRIMA CYCLAMEN, WITTE AZALEA'S EN KERSTSTERREN KERSTBOOMSTANDAARDS, HULST EN NOBELISTAKKEN KERSTSTUKJES EN, ARTIKELEN VOOR STUKJES. HARD- EN DROOG HAARDHOUT VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Moerkapelle - Het was zaterdag een uitstekende dag voor de Moerkapel- se jeugdafdeling, uit de 5 gespeelde wedstrijden werden 13 punten behaald. BI kent tot dusverre een voortreffelijk seizoen, het team is in de tweede klasse vrij hoog inge deeld en manifesteert zich daarin uitstekend. Zaterdag werd Berkel BI met 0-6 verslagen. Dl speelde tegen Jodan Boys D3 en keek bij rust tegen een 1-0 achterstand aan, door hard werken werd een nederlaag afgewend en bepaalde Stefan Salle- velt in de slotfase de eindstand op 1-1. El en E2 wonnen na de herinde ling tot dusverre al hun wedstrijden en voeren in hun afdelingen trots de ranglijst aan. El zette thuis met 3-1 CVC Reeuwijk E2 opzij. Moerkapelle E2 was veel te sterk voor Nieuwer- kerk: 9-0. F2 revancheerde zich uit stekend voor de vorige week gele den nederlaag: eindstand 7-0. Waddinxveen - Flyers Dames 1 redde het niet tegen Niels Stensen uit Utrecht. Ook Meisjes Kadetten verloren. Dames 1 had goede hoop op een redelijk resultaat tegen koploper Niels Stensen. De reeks overwinnin gen van de afgelopen weken gaven de Waddinxveense dames veel zelf vertrouwen. Dit straalden ze in het begin van de wedstrijd dan ook uit. Zonder schroom werd de tegenstan der tegemoet getreden en er ont stond een leuke wedstrijd. Maar naar mate de speeltijd vorderde kwam Niels Stensen beter in het spel en nam -onder aanvoering van ex-Nederlands teamspeelster en tevens ex-Flyers lid Anneke Mourits - het initiatief over. Langzaam maar zeker bouwden de Utrechtse dames de voorsprong uit. Ruststand 19-32. De tweede helft was een evenbeeld van de eerste. Flyers speelde naar kunnen en dat was niet slecht, maar de bezoekers waren de betere ploeg. Uitslag 40-75. Topscoorder: Anita van Unen met 14 punten. Meisjes Kadetten 1 kwam tekort om het koploper BV Alphia moeilijk te maken. De eerste helft konden de Waddinxveense meisjes nog bijblij ven, maar in de tweede helft bleek duidelijk dat de tegenstander niet voor niets bovenaan staat. Uitslag 19-38. Topscoorder: Laura de Levie met 8 punten. Vrijdagavond in de Duikelaar om 21.00 uur Dames 1 tegen DAS. Inzet is plaats vier in de competitie. Zaterdag 9 december in de Duike laar om 19.00 uur Heren 2 tegen Westland Stars, om 17.15 uur treden de twee jongste teams - mini's 1 en mini's 2 - in het strijdveld. Moerkapelle - Door een 5-1 overwinning op het Rotterdamse ZW werden de voetballers van Moerkapelle zaterdag koploper in de vierde klasse Dl een positie die overigens moet worden gedeeld met Bergambacht. Beide teams staan met 20 punten uit 11 wedstrijden bovenaan. Zaterdag rekenden de Moerkapellenaren dus af met het nu naar de zesde positie afgezakte Z.W. waarvan in de eerste wedstrijd nog duidelijk met 3-0 werd verloren. Af vanaf het begin lieten de "Blauw-Witten" zien gebrand te zijn op revanche. Met snel en gevarieerd aanvalsspel werd Z.W. in de verdediging gedrongen en kon slechts sporadisch aanvallend een vuist maken. Enkele fraaie kansen werden door de Moerkapelle voorwaartsen onbenut gelaten, terwijl Rob van Leeuwen en Lennaert Visser ook nog eens schoten op de paal zagen belanden. Halverwege de eerste helft werd het toch 1-0, Lennaert Visser werd ten val gebracht, waarna Peter Zijderhand de toegekende strafschop feilloos benutte. Vanaf de aftrap stond het echter al weer 1-1, een schot van de Z.W. spits caramboleerde via enkele spelers in het doel. Vlak voor rust leek de thuisploeg weer op voorsprong te komen, maar alleen de scheids rechter constateerde niet, dat de bal de doellijn ruim was gepasseerd. Na rust kende Moerkapelle aanvankelijk een mindere periode en behoedde John Roest met twee fraaie reddingen z'n ploeg voor een achterstand. Daar na was echter alleen weer Moerkapelle, wat de klok sloeg. In de zestigste minuut lanceerde Lennard Tepper op rechts. Lennaert Visser en diens droge schuiver betekende 2-1. Direct daarna moest Z.W. met 10 spelers ver der, waarvan Moerkapelle goed profiteerde. De sterk spelende Emiel Lob- berzoo benutte een pass van Marco van der Loos, hetgeen 3-1 betekende. Het verzet van Z.W. was gebroken en de thuisclub kon gemakkelijk uitlopen naar de 5-1 eindstand. Zaterdag wordt gespeeld bij het Rotterdamse RFC 2000, aanvang 14.30 uur aan de Essenburgsingel. Moerkapelle 2 verloor met 0-1 van Capelle 4 en zakte daardoor naar de vierde positie op de ranglijst. Boskoop/Waddinxveen - Afge lopen zaterdag speelde Gouwesta- ete uitwedstrijden. Voor dames 1 lag dit weekend de competitie stil aangezien Oranje meedeed aan een internationaal toernooi in Ber lijn. De Gouwestaetespeelsters Gil lian van den Berg, Hanneke Kap pen en Francine Lankhuijzen maakten deel uit van dit team. Heren 1 won met 4-10 de derby tegen GZC in zwembad 'De Tobbe' te Gouda. Heren 1 tegen GZC Voor de heren stond de historische wedstrijd tegen GZC in Gouda op het programma. Ondanks het feit dat beide ploegen op een steen worp afstand van elkaar spelen, zijn de ploegen elkaar nooit tegen geko men in competitieverband. De avond begon goed voor GZC, dat als 'outsider' startte aan de wedstrijd. Na de 0-1 door Myk Middendorp, namen zij dan ook brutaal de leiding in de eerste periode en keek de ploeg van trainer/coach Maarten Schouten tegen een achterstand aan van 3-1. Deze voorsprong liep zelfs op naar 4-1 in het begin van de tweede periode. Achteraf bleek dat dit de laatste stuiptrekkingen waren van de Gouwenaren. Jaco de Jong (3x), Mark Mommers en Rodi Visser zetten hun ploeg weer op de rails. Dit resulteerde in een 4-6 voor sprong halverwege de wedstrijd. In de derde periode was het wederom Gouwestaete dat de toon zette. Kee per Erik van Beek hield zijn doel goed -schoon met «en aantal fraaie reddingen. Paul Verwey en Wouter Steller breidden de voorsprong in de derde periode uit naar 4-8. De wedstrijd was gelopen; eindstand 10-4. Noemenswaardig was de inval beurt van aspirant Sjoerd Verwey. Hij vertegenwoordigt de nieuwe jeugdlichting en kreeg In de laatste minuten nog wat speeltijd. Wedstrijden komend weekend Zaterdag 9 december speelt Gou westaete thuiswedstrijden. Om 18.00 uur de pupillenwedstrijd tus sen Gouwestaete B en Assuron/Donk B uit Gouda. Heren 1 speelt om 18.30 uur tegen koploper Vlaardingen 1 uit Vlaardingen. Daar na speelt dames 1 om 19.15 uur tegen ZPB H&L Productions uit Barendrecht.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 9