Beelden met licht als sym bool voor saamhorigheid Flessenactie World Servants Bolivia Benthuizer Zangertjes helpen ZoBeRo Eindejaarsdisco in de Paddestoel Marktavond in het kader van het toekomstdebat Rijnwoude Kerstconcert Excelsior Kerstmusical "Geen Plaats" in de gereformeerde kerk Italiaanse liederen uit de 17e eeuw Kaarsjes verlichten Gouwebad Concordia's kerstconcert Kerstklaveijassen café Sport Klaveijassen voor Sint Victorkerk Concert in kerstsfeer Bingo in De Boog Kinderbingo Koppelklaveijassen op 30 december Expositie leden KunstKring Hart van Holland/13 december 2000 pagina 17 'H Organisaties aangeschre- ven Programma Zondagmorgen koffieconcert in Praathuis Boskoop nnnr Karin Heeren Beel dend kunstenaar Maria Geschiere heeft tijdens een door haar georga niseerde bijeen komst tot bezin ning uitleg gegeven over haar gevoel bij haar saamhorigheids heelden', beelden met licht. Zij is diep geraakt door het toenemende geweld en het ogenschijnlijke gemak waarmee confliqlen geweld dadig worden opgelost. Zij vertel- het aanwezige publiek over haar eigen steeds ster ker wordende vast beradenheid dat het hand over hand toenemende geweld een halt moet worden toegeroepen. Tijdens de bezinningsavond vroeg zij aandacht voor diege nen die inmiddels slachtoffer zijn geworden van zin- geweld en werd er ter nagedachtenis van hen een aantal kaarsen ontstoken. 'De samenleving heeft een collectieve verantwoordelijk heid", hield Maria de aanwezigen voor. "Ik hoop dat mensen er uiteindelijk van overtuigd kunnen raken dat het stoppen van zinloos geweld begint bij jezelf. Bij het voorleven aan anderen." Vooral educatie neemt volgens Maria hierbij een belangrijke plaats in. Jongeren laten zien wat echt niet meer kan. Hierdoor kunnen de posi tieve krachten gebundeld worden. Tijdens de bezinningsavond was er ook ruimte voor samenspraak. Maria Geschiere vroeg de zaal of zij een gevoel van herkenning hadden en daarbij ideeën om iets aan zinloos geweld te doen. Enkele aan wezigen gaven te kennen dat zij inderdaad constateer den dat gewelddadigheid steeds meer toeneemt. Binnen het onderwijs aandacht besteden aan dit thema werd gezien als een mogelijke oplossing en ook het voorleven binnen het gezin werd gezien als uitermate belangrijk. Maria stelde dat een eerste belangrijke stap kon zijn om aansluiting te zoeken bij landelijke stichtin gen die speciaal zijn opgericht om het zinloos geweld in de samenleving een halt toe te roepen. Tijdens de bezinningsavond speelde conservatorium studente Roula Dambrink op harp en kregen de aanwe zigen de gelegenheid om de beelden van Maria te bekij ken. In de beelden brandden kaarsen waardoor de beelden een uitstraling krijgen van licht. Iedereen kon vervolgens zijn eigen meegebrachte kaars aansteken aan de vredesvlam. Op 31 juli 1999 is in Wales een eeuwig brandende vre desvlam ontstoken. Het vuur, afkomstig van elk van de vijf continenten, is samengesmolten tot één vlam, als symbool van eenheid en hoop. Prinses Irene ontstak in Nederland de vlam voor Europa. In Australia was het een Aboriginal-vrouw, die al jaren bij deze vlam voor vrede bad en voorspeld had, dat die vlam ooit zou wor den opgehaald. Een Indiaans opperhoofd, als vertegenwoordiger van de oorspronkelijke bewoners, heeft de Amerikaanse vlam ingezegend. In Afrika heeft Mansukh Patel de vlam ont stoken op zijn geboortegrond in de Rift-Vallei temidden van de Massai. De Aziatische vlam vindt zijn oorsprong in India, waar hij is ontleend aan het vuur dat al brandt sinds de dood van Gandhi in 1948. Het vuur van de kaars van Maria was ontleend aan deze vredesvlam. taithuizen - De World Servants Bolovia groep in Benthuizen, die zich inzet foor een schoolproject in Bolivia, start, naast de postactie, nu ook met een fesenactie. Een supermarkt in Benthuizen stelt de groep in de gelegenheid ten flessenactie te houden. Deze actie houdt in dat men statiegeldflessen Mevert en het statiegeldbonnejte in de daarvoor bestemde ton naast de fesenautomaat bij Plusmarkt Verheul doet. Voor meer informatie: 079- 3313775 of 079-3412058. Benthuizen - Op zaterdag 16 december organiseert het kinderkoor "de Bent- huizer Zangertjes" een sinaasappelactie waarvan de opbrengst ten goede tot aan ZoBeRo. "De mensen in Roemenië hebben onze hulp hard nodig", mus de organisatie. Een net sinaasappels kost ƒ5,-. Men kan ook alvast bestellen via telefoon 3313247. Jaddinxveen - Vrijdag 15 december wordt in De Paddestoel aan de Lijster besstraat de eindejaarsdisco gehouden. De disco is bestemd voor de jeugd to 9 tot en met 14 jaar. Om 19.15 uur gaat de deur open voor het jeugdige Publiek, dat tot ongeveer 21.30 uur kan dansen en luisteren naar muziek. Rentree bedraagt 1,50.Iedereen die komt krijgt bij de ingang een gratis voor de verloting, die om 21.00 uur wordt gehouden. Er zijn deze keer gha leuke prijzen te winnen. Bijnwoude - Op woensdag 17 januari to 19.00 tot 22.00 uur wordt in het toeentehuis van Rijnwoude een toktavond' gehouden in het kader to het toekomstdebat. De leden 'toj de Commissie Toekomstdebat ton tijdens deze avond van Wachten wisselen met allerlei 'tonisaties uit de gemeente, die ich in een marktkraampje kunnen tosenteren. Zij horen graag van eze vertegenwoordigers van de p'aatselijke gemeenschap, wat er fet onder de bevolking, alvorens '1 een algemene visie opstellen °°r de inrichting van de openbare toe in Rijnwoude tot 2015. vorming/muziek en zangverenigin gen /speel-o-theek/molens-toneel- entheater/volkstuinverenigingen/bi bliotheken; dier/natuur en milieu; gezondheidszorg /EHBO/ apothe ken/fysiotherapeuten/huisartsen/ tandartsen/natuur- en alternatieve geneeswijzen; jeugd/jongeren en kinderopvang; ouderen; kerken; sport; onderwijs; welzijn en maatschappelijke dienstverlening. to 200 organisaties in Rijnwoude ebben een brief ontvangen met de aag of zij mee willen denken over *yoek°mst van Rijnwoude en deel ien nemen aan deze 'markt- [f",n(B De ruimte en de beschikba- t'jd zijn beperkt, daarom zijn Sanisaties geclusterd. Deze 'tors zijn als volgt ingedeeld: )anken en ondernemersorganisa- 1 woningbouwverenigingen en toelaars; historie/kunstzinnige Tijdens deze marktavond krijgen de organisaties, met behulp van een marktkraampje, de gelegenheid om hun visie op de toekomst van Rijn woude te presenteren aan de gemeenteraadsleden, ambtenaren en andere bezoekers. De presentatie in de marktkramen loopt van 19.00 tot 20.00 uur. Van 20.00 tot 22.00 uur worden in de raadzaal door de Com missie Toekomstdebat zogenoemde 'hearings' gehouden. Elk cluster krijgt 10 minuten de tijd om zijn visie op de toekomstige ontwikke ling van Rijnwoude uiteen te zetten. De commissie zal al die informatie verzamelen en verwerken bij het opstellen van de gemeentelijke ont wikkelingsvisie. Waddinxveen - Op vrijdag 15 decem ber wordt in buurtcentrum de Boog een bingo-avond georganiseerd. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2. Waddinxveen - Op woensdag 20 december is er een kinderbingo in buurtcentrum de Boog. De zaal gaat open om 13.00 uur, de bingo begint om 14.00 uur. Deelname per ronde kost ƒ1,-. Er worden 4 rondes gespeeld. Kinderen tot en met 12 jaar zijn van harte welkom in het centrum aan de C. Huygenslaan 2. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op zaterdag 30 december een groots koppelklaver- jastoernooi. Aanvang 11.00 uur. Het evenement zal omstreeks 17.00 uur zijn afgelopen. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ40,- per koppel. Er wor den minimaal 5 partijen gespeeld. Tijdens het toernooi wordt een ver loting gehouden. Belangstellenden dienen zich voor 28 december op te geven bij De Unie aan de Kerkweg- Oost 206, telefoon 0182-612103 of bij de heer A.A. Boer, telefoon 079- 3315205. Piet en Alie 40 jaar getrouwd. Van harte! Bep Ton Johan Chantal Jeannette Ad Hoera, Susan 10 jaar. Gefeleliciteerd! papa, mama, kristian en julian Oma en opa Schmidt en ome Dick Waddinxveen - Meer dan vijfentwin tig leden van de Waddinxveense Kunst Kring exposeren gedurende de maand december in de Openbare Bibliotheek. Er is een grote vari_teit van werkstukken te zien: aquarellen, olieverf, acryl en pastel-technieken. Beeldhouwwerk en keramiek, toon beelden van enthousiaste vrijetijds kunstenaars actief in Waddinxveen. Ook zullen zij hun werkstukken pre senteren tijdens de nieuwjaarsre ceptie in de Raadhuiszaal van de Gemeente Waddinxveen. Alphen aan den Rijn/Boskoop - Har monie Excelsior geeft zaterdag 16 december een kerstconcert in de Triomphatorkapel aan de Molen- werfstraat 1 in Alphen aan den Rijn. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt ƒ10,-. Excelsior heeft voor haar kerstcon cert de samenwerking gezocht met Summertime, een Alphens koor. Van Summertime zullen het koor en het jeugdkoor te beluisteren zijn, zowel apart als gezamenlijk. Naast beken de kerstliedjes brengen Excelsior en Summertime ook onbekendere kerstwerken, zoals de Polish Christ mas Music en Christmas Fantasy. Voor belangstellenden zijn er kaar ten in de voorverkoop. In Boskoop kan men zich melden bij één van de leden van Excelsior, of bellen naar Karolien Mark (0172-213717). In Alphen aan den Rijn zijn de kaarten te koop bij banketbakkerij van Vliet in de Hooftstraat. Kaarten zijn ook verkrijgbaar aan de ingang van de Triomphatorkapel. Iedereen is wel kom. Boskoop - Kerstavond, zondag 24 december, is er in de gereformeerde kerk aan de Zijde het traditionele kinderkerstfeest. Na een voorberei ding van een jaar, zal dit jaar de musical "Geen Plaats" opgevoerd worden. Bij deze musical, geschre ven door leden van de Praiseband, zijn een 30-tal gemeenteleden van jong en oud betrokken. Ook het decor en kostuums zijn door gemeenteleden vervaardigd. Bethlehem, staat de Herbergier van het stadje centraal. De bezoekers kijken over de schouders van de stadbewoners heen, mee met de gebeurtenissen die beschreven zijn in het bijbelse verhaal van de geboorte van Jezus Christus. De collecte die gehouden zal wor den is bestemd voor een opvang huis voor zwerfjongeren in Brazilië, ledereen, jong en oud, is welkom om met elkaar dit kinderkerstfeest te vieren. Het feest begint om 18.30 uur. In het verhaal, dat zich afspeelt in Boskoop - Zondag 17 december vindt in het Praathuis een koffiecon cert plaats. Het is het laatste con cert van het najaarsprogramma 2000. Thema van het concert is "Amore e Morte", over de strijd tus sen Venus en Mars. Het is een pro gramma van Italiaanse liederen die in het begin van de zeventiende eeuw op muziek gezet zijn door bekende en minder bekende compo nisten als Girolamo Frescobaldi, Giulio Caccini, Sigismondo d'India en Claudio Montevredi. Een van de onderdelen van het programma is het dramatische liefdesverhaal over Tancredi en Clorinda, dat geschre- ven werd door Torquato Tasso in zijn grote epos "Gerusalemme libe- rata", over de eerste kruistocht. De liederen zullen worden vertolkt door de mezzosopraan Marianne Hund en de luitiste en chitaronnes- peelster Elly van Munster. Het voorjaarsprogramma gaat van start op 28 januari met het optreden van een strijktrio en verder volgen er concerten op 25 februari, 25 maart en 22 april. Het concert begint om 11.30 uur. De entree bedraagt ƒ10,- voor volwassenen, kinderen hebben gratis toegang. Waddinxveen - De grote aantrek kingskracht van brandende kaarsjes is jaarlijks te aanschouwen in Gouda op kaarsjesavond. Het wordt inmiddels ook traditie om bij kaars licht te gaan zwemmen. Zo wordt er in het Gouwebad de Sniep vanwege het grote succes van de afgelopen jaren, op woensdag 20 december weer kaarsjesavond georganiseerd. De avond die geheel in het licht staat van de brandende kaars en de bijbehorende gezelligheid is van 20.30 tot 23.00 uur. Boskoop Op vrijdag 22 december geeft de christelijke muziekvereni ging Concordia onder leiding van dirigent Gerhard Drijvers haar jaar lijkse kerstconcert. Dit keer samen met het momenteel 50 leden tellen de en in 1945 opgerichte Hervormd Kerkkoor onder leiding van Jocha- man van Driel. Tijdens dit concert zullen naast de traditionele samen zang de harmonie en het koor niet alleen solistisch te beluisteren zijn, maar ook een aantal werken geza menlijk worden uitgevoerd. Het kerstverhaal zal ook dit jaar worden verteld door burgemeester Rijsdijk. Het concert begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Waddinxveen - Op 18 december organiseert biljartvereniging "Sportvrien den" de vierde in de reeks van acht klaverjasavonden van het seizoen 2000/2001. De kosten bedragen ƒ5,- per deelnemer. Voor de winnaars zijn leuke kerstprijzen te verdienen. Aan het eind van de avond vindt er tevens een loterij plaats waaraan ook een aantal prijzen verbonden is. De avond begint om 20.00 uur in café Sport aan de Kerkstraat 11 Waddinxveen - Vrijdag 15 december wordt er geklaverjast in de pastorie van de Sint Victorkerk. Het is de derde avond in een serie van acht waarvan de opbrengst bestemd is voor de restauratie van de schilde rijen van Dunselman. De avond begint om 20.00 uur, de deelname bedraagt ƒ10,- per avond. Hoewel er in competitievorm wordt gespeeld en de score meetelt voor de eind stand is deelname aan alle avonden niet verplicht en kan men per avond vrij komen spelen. Er staan nog avonden gepland op 19 januari, 23 februari, 20 april, 23 mei (woens dag) en 22 juni. Waddinxveen - Op vrijdag 15 decem ber organiseert muziekvereniging Concordia een concert in kerstsfeer met medewerking van het algemeen gemengd koor Krea Musica en het themakoor His Revolution van de St. Victorkerk, beide afkomstig uit Waddinxveen. Het algemeen gemengd koor Krea Musica bestaat uit 75 leden. Het koor bestaat in 2001 10 jaar. De doelstelling van het koor is het zin gen van populaire prettig in het gehoor liggende muziek. Het reper toire bestaat dan ook uit musical- en popsongs. Het koor wordt bege leid met de piano door Geerten van den Boogaard en staat onder alge hele leiding van Rineke Marwitz. Er wordt gerepeteerd op de maandag avond van 20.00 tot 22.15 uur in Kreater. Het themakoor His Revolution van de St. Victorkerk bestaat 12 jaar en er zingen ongeveer 40 leden in dit koor. Het themakoor staat onder lei ding van Margret Blom en zij repete ren op de woensdagavond van 19.30 tot 21.15 in de Ontmoetingskerk. Op 15 december zullen zij zingen met begeleiding van piano door Pieter de Nijs en keyboard door Margret Blom. De twee koren en het harmonieor kest zullen tijdens deze avond een sfeervol en gevarieerd programma ten gehore brengen, waarbij geza menlijke muziekwerken in kerst sfeer afgewisseld zullen worden door samenzang en door het ten gehore brengen van muziekwerken door het orkest of de koren alleen. Het concert wordt gehouden in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde en begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang bedraagt ƒ10,-. Toe gangskaarten zijn te verkrijgen bij Mulder mannenmode aan de Passa ge of bij aanvang van het concert.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 17