■- Aannemer vindt jubileumfotoalbum oud-burgemeester Troost Creatieve kerstmarkt Kerstconcert voor onderhoud kerktoren Kerstkrant op 20 december RSMA op internet!! Kerst-inloop Kinderen maken kerstversieringen voor de bibliotheek Kerstmuziek in Benthuizen |Nell pij De Schuilplaats Kerstzangdienst www.eitens.nl w www.drukkcrijelscrsina.nl 23e jaargang^ hummer 901 |3 december 2000 www.drukkerijclscrsma.nl N(v™oR)Van het Ongeboren Overhandiging aan gemeentebestuur Bijeenkomst over zinloos geweld lees pagina 17 Piano voor vrijwilligers S.W.W. lees pagina 15 F" Afscheid van een clubhuis.... lees pagina 15 RUKKERIJ Boskoop - Op Tweede Kerstdag rordt een Kerst-inloop gehouden van 16.00 tot 21.00 uur in het Inloophuis, achter de gereformeer de kerk. kerst-inloop is bedoeld voor iedereen die met de kerstdagen behoefte heeft aan gezelschap en contact. Het Inloophuis "Het Kom- en de diaconieën van de Her vormde Gemeente, Gereformeerde ikerk en de Christelijk Gerefor meerde Kerk nodigen een ieder Ivan harte uit. De toegang is vrij. Als er voor vervoer gezorgd moet 'orden, graag even een telefoontje saar mevrouw J. van Bockel, tele- ioon 0172-212402. Boskoop - De bibliotheek in Bos- i heeft voor kinderen lege kar tonnen kerstballen klaarliggen die 4ws versierd kunnen worden. De versierde ballen kunnen weer bij de bibliotheek ingeleverd worden. Elk kind dat een versierde kerstbal inlevert mag grabbelen in de grab belton. Alle ballen worden in een speciale boom opgehangen. De bibliotheek hoopt op een boom vol prachtige kerstballen. Benthuizen - Jaarlijks organiseren BOW en KKB een kerstfeest voor kinderen. Dit jaar voert een 'nntal kinderen een toneelstukje naar "Het kerstverhaal" van au' Biegel. Bovendien wordt er puziek gemaakt op zelfgemaakte jostrumenten. Er staan veel kerst- Mies op het programma, leder- ij® is welkom op 17 december om lik u,ur 'n c'e Hoeksteen aan de poert Schweitzerlaan. Benthuizen - Zaterdag 16 decem- e[ draait stichting Nehemia bij ?!,?ar c'e Schuilplaats de film el! Aanvang 20.30 uur, zaal pen 20.00 uur. ledereen vanaf 14 is welkom bij De Bron aan de )rPsstraat 42. Benthuizen - Woensdag 20 decem- r ls er in de Nederlands Her- k'ri™e Kerk een kerstzangdienst; thema is: "God laat zijn hart Teken". Het Hervormd Gemengd Dm. "manuël en het kinderkoor him zangertjes verlenen medewerking, het orgel wordt KjpPeeld door J.Vis. J ens f-'e dienst zal er een collec- ■s orden gehouden. De opbrengst estemd voor de Vereniging ter hm^rstzangdienst begint om j. Uur- Vanaf 19.00 uur zijn de n en van het kerkgebouw aan de is vvefktraat 42 geoPend- Iedereen Door Karin Jongkind Waddinxveen Ruim drie jaar geleden deed aannemer Ruud van Wijk uit Spijkenisse in een oud bedrijfspand een opmerkelijke vondst. Van Wijk was ingehuurd voor een grootscheepse verbouwing van een voormalige sla gerij in zijn woonplaats. Tijdens sloopwerkzaamheden in dit pand vond hij achter dichtgetimmerde schotten op zolder enkele kisten met persoonlijke bezittingen. In de kisten zaten fotoalbums, plakboeken vol kranten knipsels over het Nederlands elftal in de jaren dertig en een verzameling postzegels. Eén van de fotoalbums behoorde toe aan de heer Troost, burgemeester van Waddinxveen in de jaren 1920 tot 1941. Dit album was uitgegeven in 1932 ter gelegenheid van het twaalf en een half jarig ambtsjubileum van burgemeester Troost. Het album bevat naast foto's van de oud-burgemeester ook unieke afbeeldingen van personen en gebouwen uit 'het Waddinxveen van vóór de oorlog'. Hoe het fotoal bum achter de schotten van de slagerij in Spijkenisse terecht is gekomen blijft voorlopig een raadsel. Leden van het Historisch Genootschap, die van begin af aan grote belangstelling voor het album toonden, zullen in de komende tijd trachten hierover meer duidelijkheid te krijgen. Wél is duidelijk dat de vroegere bewoners van het huis, de familie Wijngaarden, (aangetrouwde) familie is van de oud-burgemeester. Navraag bij de fami lie Wijngaarden leerde, dat zij niet geïnteresseerd was in het fotoalbum, maar vond dat het thuis hoorde in de historische collectie van de gemeente Waddinxveen. Vorige week donderdag vond op het gemeentehuis in Waddinxveen de officiële overhandiging plaats van het album aan het gemeentebestuur van het Gouwedorp. Burgemeester Jonkman en wethouder Maria Wientjens namen het album in ontvangst. Hierbij waren ook Hans Geel, Teus Twigt en Henk Smid van het Historisch Genootschap aanwezig. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat het album door het Genoot schap aangekocht zou wórden, maar het ontbrak hen aan de financije middelen. Het fotoalbum werd getaxeerd door het Historisch Genoot schap, waarna het door het college van burgemeester en wethouders aan gekocht werd voor eén "bedrag van vijfhonderd gulden. Burgemeester Jonkman sprak zijn dankbaarheid uit over de attentheid van de heer van Wijk om het album bij de gemeente Waddinxveen onder de aandacht te brengen. Zoekt u een gebruikte auto? Kijk op: Leden van het Historisch Genoot schap bekijken, in gezelschap van de heer Van Wijk en burgemeester Jonkman, het fotoablum. Zevenhuizen - Vrijdag 15 december van 17.00 tot 21.00 uur is in het kerkgebouw van de Vereniging Vrijzinnig Hervormden aan de Dorpsstraat 139 van alles te koop van diverse kunstenaars. Tijdens de creatieve kerst markt is er een speciale plaats voor 'het goede doel'. Dit jaar is dat Roemenië; Tijdens het hulptransport van de S.K.R. zijn diverse producten uit dat meegebracht, die tijdens de kerstmarkt verkocht worden. Met de 'lekkere trek' wordt eveneens rekening gehou den. Er is koffie, glüjtwein, broodjes zuurkool/worst. De opbrengst van de kerstmarkt is voor onderhoud van het gebouw, iedereen is van harte welkom. Zevenhuizen - Het Hart van Hol land verschijnt op woensdag 20 december met een kersteditie vol kerstwensen en -aanbiedin gen, kerstverhalen en -concer ten. Op 27 december verschijnt het Hart van Holland niet. Kopij en advertenties voor de eerste uitgave in het nieuwe jaar (woensdag 3 januari) moe ten uiterlijk vrijdag 29 decem ber om 12.00 uur binnen zijn. Het team van HvH wenst een ieder prettige kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar. Moerkapelle - Een aantal Moekapelse bedrijven (BRS Staalwerken, Bac Hoogwerkers, Jan Zijderhand Expe ditie en E. en C. Broer) organiseert op maandag 18 december een kerstconcert in de Nederlandse Her vormde Kerk. Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gou- westem neemt een groot deel van het programma voor zijn rekening. De toegang is vrij, al zal er aan de uitgang een collecte worden gehouden. De opbrengst hiervan willen de ondernemers beschikbaar stellen aan de kerkvoogdij van de plaatselijke Neder landse Hervormde gemeente. Het bedrag zal besteed worden aan het noodzakelijke onderhoudswerken zodat dit monumentale gebouw uit 1662 er als een pronkstuk bij kan blijven staan. Het onderhoud betreft onder andere het uurwerk, de luidklokken en het tim paan (wapenschild aan de voorzijde op de toren). Ver der zijn er maatregelen nodig die de vochtwering bewerkstelligen en het gebouw toegankelijk houden. Het nettobedrag dat de initiatiefnemers vorig jaar aan de kerkvoogdij konden overhandigen was 7350,-. De kerkvoogdij van de Nederlandse Hervormde gemeente heeft dan ook dit jaar de toegangsdeuren en een trap van de tweede naar de derde verdieping kunnen ver nieuwen. Ook dit jaar kan er voor dit doel een 'geld'steentje bijge dragen worden of een donatie worden gedaan. Speciaal hiervoor is een rekening geopend: 3750.59.040. t.n.v. 'Onderhoud kerktoren Moerkapelle'. Iedereen van har telijk welkom op dit kerstconcert. Aanvang; 20.00 uur. Voor meer informatie: 079-593 2813.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 1