www.rabobank.nl VASTGOEDLEASE interessant voor de DGA FISCAAL BELEGGEN: GROENOBLIGATIES KOOPSOM SLUITEN? NOG 19 DAGEN! REIZEN Sneeuwvakantie I pj per vliegtuig vanaf f 695,- per persoon De Virtuele Rabobank £2 Bel 0180-637353 agenda internetsites pagina 2 Hart van Holland/13 december 2000 A W V Geboorteberichten Einde bankgeheim Luxemburg in zicht Vorige week werd in het Portuge-1 se Feira door de Europese minis ters van Financiën een akkoord bereikt over de afschaffing van het bankgeheim. De bedoeling is I dat het bankgeheim uiterlijk in 2010 in heel Europa is opgehe-1 ven. Vooral voor Luxemburg be tekent dit een flinke aderlating. I Want juist dit land profiteerde de afgelopen decennia van het feit I dat veel andere landen het bank-1 geheim al eerder opgaven. Duizenden Nederlanders brachten -1 tot grote ergernis van de Neder- landse fiscus - grote sommen geld I naar de kleine lidstaat. Mede hier-1 door kon de bankensector uitgroei en tot de grootste van het land.Van alle werkenden is circa 50% werk-1 zaam in de sector. Het is dan ook I logisch dat er onder de ruim 400.000 inwoners grote weerstand was tegen de plannen. Maar onder druk van de Amerikaanse belastingdienst j -en dus niet zo zeer onder druk van I de Europese landen -is Luxemburg! overstag gegaan. Er is echter wel een belangrijke voorwaarde verbonden! aan de opheffing van het bankge-j heim. Ook Zwitserland zal haart bankgeheim moeten opgeven.' Gebeurt dit niet, dan zal Luxemburg de voorgenomen afschaffing in her overweging nemen. Over de bereid-1 heid van Zwitserland om ook het I bankgeheim op te geven bestaat! grote onduidelijkheid. Wat wel dui-l delijk is, is dat er grote onzekerheid! is ontstaan onder de Nederlanders! die hun vermogen geparkeerd heb-1 ben in Luxemburg of Zwitserland.! Velen hebben de afgelopen dagen het Ministerie van Financiën gebeld om duidelijkheid krijgen. I De Lage Landen Vastgoedlease intro duceert met DGA-Vastgoedlease een produktvorm waarmee DGA's in het nieuwe belastingstelsel gunstiger uit zijn. Het produkt is bestemd voor Directeur Grootaandeelhouders (DGA's) die als privépersoon een bedrijfspand aan de eigen BV verhu ren. De ondergrens van dit produkt ligt wel op een verkoopprijs van de onroerende zaak van fl.2.000.000,=. Zowel de normale huurinkomsten als de toekomstige verkoopwinst zullen in het nieuwe stelsel belast worden tegen een tarief van maximaal 52%. De nieuwe produktvorm streeft naar een optimale lease c.q. financiering van het bedrijfspand. Dit biedt DGA's de mogelijkheid om de vrijgekomen geldmiddelen fiscaal gunstig te beleg gen tegen het lage tarief uit box 3. Mocht u meer informatie wensen neem dan contact op met uw relatie beheerder of financieel adviseur. Wij constateren de laatste maanden dat er veel vals geld in de roulatie is. Bij deze een waarschuwing let dus goed op! TIP: Controleer de biljetten, vaak kunt u het voelen want het papier is wat dikker. Ook kunt u kijken of het watermerk goed zichtbaar is. Aan alle ondernemers adviseren wij een speciale lamp te gebruiken. De gebruikers van Rabo Telebankie ren Extra kunnen nu nog voor alle vragen terecht bij de helpdesk van Getronics. Vanaf 01-01-2001 kan men bij deze helpdesk alleen nog techni sche vragen stellen. Wanneer men vragen heeft over onderdelen van de PC of PC-onderhoud kan men terecht bij zijn eigen PC-leverancier of een andere lokale PC-leverancier: voor Zevenhuizen-Moerkapelle, de heer Koos van Marle tel:(079) 593 13 38. Voor inhoudelijke vragen over het pak ket Rabo Telebankieren Extra wordt vanaf 01-01-2001 een nieuwe help desk gestart. Er wordt via Rabobank Nederland aan u gecommuniceerd welk telefoon nummer dit gaat worden. Mocht u nog vragen hebben dan kunt u mij altijd even bellen op tele foonnummer: (0180) 63 73 76 Cijnie Spekman Rob Beentjes en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Bent u ook geïnteresseerd in een veilige, fiscaal aantrekkelijke beleg ging met een goed rendement? En die ook nog eens goed is voor het milieu? Dan zijn Rabo Groen Obli gaties interessant voor u. Rabo Groen Obligaties bieden u, naast een aantrekkelijke rente, de zekerheid dat u de gehele inleg na de looptijd terugkrijgt. Kiest u bijvoorbeeld voor een looptijd van drie jaar, dan ont vangt u gedurende deze periode een rente van 3,20% per jaar. Kiest u voor vijfjaar, dan bedraagt de rentevergoe ding 3,35%. Dit lijkt in eerste instantie niet zo hoog. Maar als u bedenkt dat de fiscus deze beleggingen vrijstelt van de vermogensrendementheffing van 1,2% (box 3) en een heffingskor ting van 1,3% over het totale bedrag wat u in Groen Obligaties belegt, dan komt het netto rendement aanmerke lijk hoger uit. Deze twee condities zijn tot 1 januari van toepassing op de gehele belegging, dus zonder maxi mum bedrag. Na 1 januari 2001 geldt wel een maxi mum bedrag van 100.004 per belastingplichtige. Wilt u hierover nader geïnformeerd worden, neem dan contact op met onze adviseurs: 0180-63 73 58. Ziet u door de bomen het bos niet meer? Wij heipen u graag! In een adviesgesprek met onze specia listen maakt u de juiste keuze. Samen kijken we naar alle mogelijkheden en helpen wij u bij het vaststellen van pri oriteiten voor de toekomst. Over uw toekomst kunnen wij niet duidelijk genoeg zijn. Eén telefoontje is voldoende voor een vrijblijvende afspraak. Maar wacht niet te lang, want vanaf 1 januari worden uw fiscale voordelen aanzienlijk beperkt. U heeft dus nog 26 dagen. Morgenavond 14 december 2000 organiseren de Rabobank en de Klei ne Trompetter wederom gezamenlijk een uniek concert in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Medewerking aan dit-concert verlenen harmonie "De Kleine trompetter',' het koperensemble van "De Kleine Trompet ter',' Zanggroep Concertante uit Sche- veningen en als soliste treedt op: Doris van der Meerendonk (sopraan). Uiteraard zou één en ander nooit kun nen werken als we geen medewerking kregen van Mevrouw Boevé van de Her vormde Kerk. Als verrassing zullen de Midwinter Hoornblazers u welkom he ten en het concert voor geopend blazen. Wie is Doris van der Meerendonk? Zij is een jong-dramatisch sopraan, afkomstig uit Horst (Zuid-Limburg). In 1983 studeerde zij,«f aan het conser vatorium van Maastricht en in 1985 slaagde zij Cum Laude voor het diplo ma solozang aan het bekende Mozar- teum te Salzburg. Een jaar later won zij de 3e prijs op het vocalistencon cours en tevens won zij daar de Gré Brouwersteinprijs. Vele medewerkin gen aan de grote concerten staan reeds op haar naam in binnen- en buitenland. Diverse keren zong zij in Nederland o.a. het Requiem van Verdi, het Te Deum van Dvorak, het Stabat Mater van Rossini en vorig jaar schit terde zij in Wagners "Vliegende Hol lander','de opera van Schwein. De kaarten zijn gratis af te halen bij de Rabobank! Wederom willen wij graag onze col lega's feliciteren met de gezinsuit-l breiding. Sonja Sleeuwenhoek - 6 dec. prachtige dochter Jaimy Caroline den Heijer - 7 dec. prachtige zoon Tom Ton van Marrewijk -10 dec. prachtige dochter Fleur 14 december Kerstconcert 28 december R.V. Rolling'90; Back to the music j and music in the future. 18.30 uur J dorpshuis Op Moer januari Euro bijeenkomst voor toonbank-1 bedrijven www.ilse.nl De fijnste zoekmachine van Neder land is nu ook uitgebreid met Ilse music. U kunt via Ilse music zeis geselecteerde hits beluisteren, mee doen met een muziekprijsvraag 5 chatten met artiesten. www.baby.nl De babyboom heeft nu ook op bank toegeslagen. Vandaar dat deze site even onder de aanda, willen brengen.Gewoon even kil als u ook tot de gelukkigen behoort. www.nvm.nl Zoekt u een woning dan kunt u zoeken op prijs, plaats en s woning. Als u de woning gevo heeft berekent u op de site va Rabobank (www.Rabobank.ni)oi de hypotheek kunt krijgen.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 2