Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente UITNODIGING AAN ALLE INWONERS ONDERZOEK GEMEENTELIJKE WATERINSTALLATIES OP LEGIONELLA AGENDA RAAD PAPIERINZAMELING ZEVENHUIZEN BENOEMING LID VAN DE GEMEENTERAAD DANKBETUIGING CENTRUM VOOR WERK EN INKOMEN WET MILIEUBEHEER pagina 4 Hart van Holland/13 december 2000 DINSDAG 19 DECEMBER 2000 Ontwerpbesluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle zijn voornemens de volgende vergunnin gen te verlenen: - Industriestraat 6 (Moerkapelle), Rotos B.V., oprichten enl in werking hebben van een bedrijf voor het stallen vanl caravans en het opslaan van goederen. - Tweemanspolder 15 (Zevenhuizen), Meubelfabriek Dek ker B.V, wijzigen van een houtmotverbrandingsinstallatie. Tegen deze ontwerpbesluiten kunnen tot en met donderdag] 11 januari 2001 schriftelijk bedenkingen worden ingediend: bij het college van burgemeester en wethouders. Wie will spreken over een ontwerpbesluit of mondeling bedenkingen! wil indienen, kan vóór genoemde datum telefonisch een! afspraak maken, telefoon 0180:637731. Wie niet wenst dat persoonlijke gegevens openbaar worden! gemaakt, kan tegelijk met de bedenkingen een schriftelijk» verzoek tot geheimhouding indienen. Alleen wie tijdigl bedenkingen uit tegen een ontwerpbesluit, kan later beroep I instellen tegen het definitieve besluit. Besluit opleggen nadere eisen/milieumelding Om te kunnen voldoen aan de geluidsvoorschriften, zoalsl weergegeven in het Besluit opslag- en transportbedrijven! milieubeheer hebben burgemeester en wethouders besloten op grond van artikel 2 en de voorschriften 4.1,-1 en 4.1.41 van voornoemd besluit nadere eisen op te leggen aan Zij derhand Moerkapelle B.V., Industriestraat 22-24 (Moerka-j pelle). Tegen dit besluit kan binnen zes weken schriftelijk bezwaarl worden ingediend. Dit geschiedt krachtens de Algemene! wet bestuursrecht bij het college van burgemeester en wet-1 houders. Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voorziening! worden gedaan bij de Voorzitter van de afdeling bestuurs-l rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500| EA Den Haag (in tweevoud). Voor dit laatste is griffierecht^ verschuldigd. De ontwerpbesluiten liggen vanaf donderdag 14 december I 2000 tot en met woensdag 10 januari 2001, elke werkdagl van 08.30 uur tot 12.00 uur, ter inzage in het gemeentehuis! van Zevenhuizen- Moerkapelle, sectie VROM, Dorpsstraat! 89 te Zevenhuizen, terwijl het besluit en de melding tot enl met woensdag 24 januari 2001 kunnen worden ingezien, f Voor inzage buiten bovengenoemde tijden kan telefonisch! een afspraak worden gemaakt, telefoon 0180-637731. TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN WEEK 50 Het jaar 2000 is bijna voorbij en een nieuw jaar ligt in het verschiet. Op vrijdag 5 januari 2001 organiseert de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle in samenwerking met de Ondernemerskring Zevenhuizen-Moerkapelle, de winkeliersvereniging Moerkapelle en de Middenstandsvereniging Zevenhuizen tussen 18.30 en 21.00 uur de jaarlijkse Nieuwjaarsreceptie in De Zevensprong, Strandweg 23 in Oud Verlaat. U bent van harte uitgenodigd om nieuwjaarswensen te komen uitwisselen. Op het programma staat naast toespraken van waarnemend burgemeester J. Wolf, voorzitter Ondernemerskring Zevenhuizen-Moerkapelle dhr. A. Lamot en dhr.T. de Snoo namens Belangenvereniging Oud Verlaat een optreden van het Shantykoor Het Kraaiennest. De bijeenkomst wordt tevens muzikaal opgeluisterd door De Zeven Muzen. In opdracht van de gemeente is Duinwaterbedrijf Zuid- Holland gestart met het onderzoeken van de gemeente lijke waterinstallaties op legionella in de dorpskernen Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. Sinds 15 oktober 2000 is de tijdelijke regeling legionella- preventie in leidingwater van kracht. Dat betekent dat eigenaren van collectieve watervoorzieningen binnen een jaar een risico-analyse moeten uitvoeren en indien nodig een beheersplan moeten opstellen. Geheel volgen? de richtlijnen van het ministerie van VROM zal het Duinwaterbedrijf de openbare en collec tieve installaties onderzoeken en per waterinstallatie het risico op legionella in kaart brengen. Onderdeel van het onderzoek is het nemen van water monsters die in het laboratorium op legionella worden onderzocht. Indien er sprake is van een legionella-risico dan adviseert het Duinwaterbedrijf welke maatregelen er genomen moeten worden. Tevens houdt zij een halfjaar lijkse controle op het naleven van het beheersplan. Instal laties die geen risico's op legionella met zich meebrengen of die geadviseerde aanpassingen uitvoeren, ontvangen van het Duinwaterbedrijf de verklaring Legionella bestendige installatie De afdeling Technische klantenadviezen van Duinwaterbe drijf Zuid-Holland voert deze opdracht voor onze gemeente uit, omdat zij naast kennis van leidingwatersystemen ook specifieke kennis heeft van de legionellabacterie. DZH con troleert dagelijks drinkwaterinstailaties en beschikt over een STERLAB-geaccrediteerd laboratorium voor het onder zoeken van watermonsters. - Opening. - Onderzoek geloofsbrieven en toelating van een nieuw benoemd lid van de gemeenteraad. - Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 28 maart en 24 oktober 2000. - Ingekomen stukken en mededelingen. - Voorstel tot het nemen van voorbereidingsbesluiten. - Voorstel tot het opheffen van de Distributiekring Gouda. - Voorstel tot deelname aan de gemeenschappelijke regeling Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen Midden-Holland en het benoemen van een lid en een plaats vervangend lid in het algemeen bestuur van de regeling - Voorstel tot het vaststellen van de tarieven, inclusief tariefsdifferentiatie, roerende en onroerende zaakbelas tingen 2001 (wordt nagezonden). - Voorstel tot het vaststellen van een Verordening klach tenverdringing en concurrentieverstoring Wet Inschake ling Werkzoekenden. - Voorstel tot het wijzigen van de Verordening toeslagen op en verlaging van de bijstandsnorm (1e wijziging). - Voorstel tot het vaststellen van het Beleidsverslag 1999 en het Beleidsplan 2001 Inkomen, Werk en Zorg. - Voorstel tot het vaststellen van de Onderwijshuisves- tingsprogramma's 2000 en 2001. - Voorstel tot het goedkeuren van' de begroting 2001, meerjarenbegroting 2002-2004 en tarieven lijst Stichting Dorpshuis Zevenhuizen. - Voorstel tot het goedkeuren van het jaarverslag en jaar rekening 1999 van de Stichting Openbare Bibliotheek Zevenhuizen. - Voorstel tot het vaststellen van de Algemene Subsidie verordening Zevenhuizen-Moerkapelle. - Voorstel tot het vaststellen van het Programma 2001 Subsidieverordening Welzijn. - Rondvraag. - Sluiting. Spreekrecht Indien u gebruik wilt maken van het spreekrecht dient u voor het begin van de raadsvergadering uw vragen en/of opmerkingen openbaar te maken. Uw vragen/opmerkin gen hebben betrekking op: - onderwerpen die op de agenda voor de betreffende ver gadering staan vermeld en waar niet eerder inspraak mogelijkheden voor zijn geweest; - onderwerpen die in een commissie zijn behandeld en waarover zodanige voorstellen worden gedaan dat daarop niet eerder ingesproken kon worden. De totale spreektijd van het spreekrecht bedraagt 30 minuten met daarin een maximale spreektijd van 5 minu ten per inspreker. De inspreker dient voor het begin van de spreekrgchtbij- eenkomst zijn naam aan de voorzitter op te geven en ken baar te maken dat hij gebruikmaakt van het spreekrecht. N.B. De stukken liggen met ingang van vrijdag 8 december 2000 ter inzage in de leeskamer van het gemeentehuis. Voetbalvereniging Groeneweg houdt in samenwerking met de gemeente op f5 december een inzameling voor OUD PAPIER. In tegenstelling tot eerdere inzamelingen doorV.V. Groe neweg wordt uw oud papier nu aan huis opgehaald in plaats van dat u het bij de voetbalvereniging aflevert. Met het inzetten van een huisvuilpers-auto door de gemeente en vrijwilligers van de V.V. Groeneweg hoopt de organisa tie op een vlotte en professionele inzameling. Het is de bedoeling dat de Inwoners van Zevenhuizen hun oud papier op dezelfde lokaties als de minicontainers aanbieden. De papierinzameling vangt aan om 18.00 uur. U wordt verzocht voor aanvang van de actie het papier (dit kan in zakken, dozen of gebundeld) buiten te zetten, zodat de inzamelaars optimaal kunnen werken. Achterlig gende gedachte is om met minimale inspanning het papier uit het huisafval te halen en zo een maximale bij drage te leveren aan het milieu door recycling van grondstoffen. De V.V. Groeneweg en de gemeente hopen op uw medewerking. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkie zing van de leden van de raad van de gemeente, maakt ingevolge artikel W 7 van de Kieswet bekend, dat zijn besluit van 21 november 2000 waarbij mevrouw A. Hoogma - de Leeuw te Moerkapelle is benoemd verklaard als lid van de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle wegens het ontslag van mevrouw J. Hogenes te Zevenhuizen als lid van de gemeenteraad ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage is gelegd. Op 30 november jongstleden nam ik afscheid als gemeentesecretaris van Zevenhuizen-Moerkapelle. Langs deze weg wil ik mede namens mijn vrouw iedereen bedanken voor de attenties en voor de vele persoonlijke en schriftelijke blijken van belangstelling, betrokkenheid en vriendschap. Het heeft op ons grote indruk gemaakt en laat bij ons een onvergetelijke herinnering na. Ad Visser Vanaf 18 december 2000 gaat de aanvraagprocedure bij de afdeling Sociale Zaken veranderen. Inschrijving bij het arbeidsbureau en het aanvragen van een ww- of bij standsuitkering kunt u voortaan op één centrale piek regelen: het CWI in Gouda. Dus niet meer op het gemeen tehuis of een vestiging van een uvi. Het CWI is gevestigd in het gebouw van het arbeidsbureau op de Büchnerweg 7 (naast de Bleuland locatie van het Groene Hart zieken huis). U kunt tussen 8.30 en 12.00 uur terecht voor het indienen van een aanvraag. Er ligt ook een folder bij de afdeling Sociale Zaken, met een routebeschrijving. Mocht u vragen hebben, dan kunt u bellen met de afdeling Sociale Zaken, telefoon 0180-637777. Klant centraal In het CWI zal de klant centraal komen te staan: werkzoe kenden hoeven voortaan slechts één adres te bezoeken voor het vinden van werk en (eventueel) het aanvragen van een uitkering. Als iemand een uitkering komt aanvra gen wordt eerst bekeken of er misschien een passende vacature beschikbaar is voor de aanvrager. De gemeente verwacht zo het aantal mensen dat een uitkering moet aanvragen tot een minimum te beperken. Ook is een grote hoeveelheid informatie en advies beschikbaar over uiteenlopende terreinen zoals 'solliciteren', 'kans op werk', 'opleiding en training', 'arbeidsrecht', 'arbeidsmarkt', 'sociale zekerheid', 'sociale kaart' en de specifieke 'CWI dienstverlening'. Hiervoor kunt u terecht bij het CWI van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur ot 16.00 uur.De gemeente houdt u op de hoogte over actuele ontwikkelin gen van het CWI. In het CWI bundelen het Arbeidsbureau, de uitvoeringsin stellingen (GAK, Cadans, SFB, UOSV, en GUO) en de Mid den-Holland gemeenten hun krachten. Het CWI richt zich op mensen die een (nieuwe) baan zoeken; u vindt er dan ook veel vacatures, zowel regionale als landelijke, en informatie over beroepen en opleidingen. U kunt in het CWI terecht voor: >lnschrijving als werkzoekende bij het Arbeidsbureau >Het zoeken en vinden van een (nieuwe) baan >lnformatie en advies over uw kansen op de arbeids markt >lnformatie en advies over beroepen en opleidingen >lnformatie over uitkeringen >Aanvragen van een WW-uitkering >Aanvragen van een bijstandsuitkering. Praktische informatie Het CWI is gevestigd in het Arbeidsbureau in Gouda, CWI Midden-Holland, Büchnerweg 7, 2803 GR te Gouda.Tele foon: 0182-56 93 00. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.00 uur. Inschrijving uitsluitend 's ochtends van 8.30 tot 12.00 uur. Werkzoekenden die zich komen inschrijven of een uitke ring willen aanvragen, moeten er rekening mee houden dat hiervoor een geldig identiteitsbewijs en een officieel document met hun sofi-nummer nodig is. Alarmering Algemeen alarmnummer Brandweer alarm 112 0182-550550 Politie Zevenhuizen-Moerkapelle melding 0900-8844 Openingstijden politiebureau maandag, woensdag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur Medische hulp Ambulancedienst Artsen: 0182-545580 Van Bruggen 0180-631783 Onderwater 0180-631204 Vroegindeweij 079-5931687 Storingsdiensten Gas en Elektra 0800-1890 Water 015-3691100 C.A.I. info: 0800-0692 (gratis) storingen: 015-8881905 Milieutelefoon 0182-545700 Wjntaxi 0900-8853 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie 0180-637777 Kadastrale balie 0180-637728 Melding onderhoud (tussen 12.00 en 14.00 uur) 0180-6342'. Voorlichting en redactie gemeentepagina 0180-637747 Abonnement raads- en commissiestukken 0180-637748 Leerplichtspreekuur: 1e en de 3e dinsdag van iedere maand op afspraak van 10.15 uur- 11.15 uur in het gemeentehuis te Zevenhuizen, mw. N. Boin 0180-63776 Openingstijden ii^ii Gemeentesecretarie, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen werkdag van 8.30-12.00 uur. .e.i Sectie Burgerzaken is daarnaast elke dinsdagmiddag y opend van 14.00-18.00 uur. Spreekuur college burgemeester en wethouders i Telefonisch afspraak maken met mw. K. van den Kersseboom van 8.30-12.00 uur. Klachtencommissie „r,,,en T.a.v. de secr. mw. L. Vos, Horstlaan 1, 2411 WE Bodegr e-mail: klachtencommissie@xs4all.nl Gemeentewerkplaats es/nzs Zuidplasweg 14b in Zevenhuizen, telefoon 0180-b3 Melding onderhoud: ma t/m vr 12.00-14.00 uur Aanmelden grof huishoudelijk afval: C/i7cn0 Dinsdag t/m vrijdag van 8.30-16.00 uur, tel. 0182-5 Niet aangemeld afval zal niet worden meegenome Uw container dient uiterlijk 07.30 uur 's morgens op aanbiedplaats te staan.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 4