Teleurstellend gelijkspel Floreant Dames Volle winst voor Data General in Tilburg Zeer slechte vangst HSW Flyers heren 1 niet opgewassen tegen Blitz w, Prefti 3 2001 c:'neELEMAN Vidata fter ®n Zn- ige ij wensen u KerstdacK een voorspoedig agen en 2%T^razV67-^ deHaij VanderWend dOTSndneS^2001 randen Dnt het u allen Verenu,i«<, rt°'£\uA voor de wind maggaan- Hart van Holland/20 december 2000 pagina 19 Damesvoetbal Volleybal Basketbal Te'07 8a63?3V0e3nhuizen BierhoogW^o18o-631382 Cape//, 'e San den ljsse) ad»inistti>tieS - Zeventalen n Te,efoo«0,8^6" H* penvrienden De VeiemS™S bied „enst al haa. bestaande® Boskoop - Na een gedwongen pauze van vijf weken kwa men de Boskoopse dames eindelijk weer aan voetballen toe. De voorbereiding op de wedstrijd verliep uiterst rommelig toen bleek dat op het nieuwe complex van Hekelingen gevoetbald zou worden. Omdat op het com plex nog geen kleedkamer aanwezig was moest er het nodige geïmproviseerd worden. Floreant kwam daardoor getergd en flitsend uit de startblokken. Al na twee minuten kwam Maartje Miltenburg alleen voor de keeper. Haar schot was een prooi voor de keeper, al had de bal eigenlijk op de meegekomen en volledig vrij staande Miranda Kersbergen gespeeld dienen te wor den. Vijf minuten later ging Maartje er weer alleen van door en ook ditmaal was de Hekelingse'keeper sterker in het onderlinge duel. Even later ging een corner van Floreant voor het doel langs zonder dat een Boskoopse voet er tegenaan werd gezet. In een van de spaarzame counters kwam een Hekelingse spits plotseling vrij voor het doel van Monique Fokker. Gelukkig voor de Bosko pers ging het schot naast. Ook Katja Blaazer ging na een individuele actie alleen op de keeper af en ook dit maal kwam er geen doelpunt. Na een half uur was het zover: Irene den Hartog leverde van de rechterflank een voorzet af en Karin van der Wel knikte de bal dankbaar in het doel. Gelijk vanaf de aftrap werd Hekelingen gevaarlijk, iets waar oud zaterdagtrainer Willem den Besten altijd voor waarschuwde. De eerste aanvalsgolf werd nog tot corner verwerkt, maar uit de hoekschop kopte de Boskoopse verdedigster Viola de Greef de bal Tilburg/Zevenhuizen - Hoewel de heenreis naar Tilburg voor de uitwedstrijd tegen Sarto vol tegenslag verliep, behaalden de volleybaldames van Data General daar vervolgens op overtuigende wijze een 0-4 overwinning, 's Morgens had coach Visser zich wegens griep moeten afmelden en halverwege de reis begaf één van de auto's het. Veel later dan gepland, maar wel op tijd stormde de selectie de fonkelnieuwe sporthal binnen, waar inmiddels ook Aafke Verbrugge was gearriveerd na de met 1-3 gewonnen wedstrijd van haar dames-2 tegen concurrent Delta. Alle tegenslag mocht de selectie van assistent-coach Martin Rutten niet deren, want ze speelde vanaf het eerste fluitsignaal geconcentreerd. Servicedruk van Lucassen en Kist stond aan de basis van een snelle voorsprong in de le set. De passing van Verbrugge en van der Maat stelde spelverdeelster Bijl voldoende in staat om de aanval te spreiden, waarop in die fase vooral Lucassen en van der Maat scoorden. Sarto moest kennelijk ook wennen aan de nieuwe zaal, want het maakte veel fouten, vooral in de service. Data General won de le set met 18-25 en ging in de volgende set sterk door. Met 15-25 ging de 2e set overtuigend naar de ploeg uit Zevenhuizen. De 3e set liet veel meer spanning zien. Sarto speelde alles of niets en scoorde enkele malen gelukkig met services via de netband. Op de service van van Zaanen kon echter weer een voor- Waddinxveen - De Waddinxveense Hengelsportvereniging (HSW) hield afge lopen zaterdag de zesde wedstrijd voor de wintercompetitie. Er werd gevist in het Aarkanaal nabij Alphen. De vangst was zeer slecht. Van de twaalf deelnemers wist maar de helft vis te vangen (totaal vangstgewicht 6 kilo, Of dit te wijten was aan de grote zandschuit, die het water van het sm^j" kanaal kort na het begin in een kolkende massa veranderde en de daar: ontstane harde stroming, is de vraag. Erg gelukkig waren de vissers er niet mee. Met vier vissen en 2.100 gram ging de overwinning naar M. van Leeu wen. Er waren vijf deelnemers met één vis, te weten: M. Reichard 1.490 gram, F. van Steenderen 1.210 gram, R. Jenner 490 gram, H. Kraan 480 gram en J. van Elswijk 440 gram. Met nog vier wedstrijden te gaan, deze worden na een korte winterstop gevist, is de stand aan de kop: 1. A. van Leeuwen 24.100 gram, 2. H. Kraan 22.940 gram, 3. M. Reichard 17.450 gram, 4. M. van Leeuwen 17.030 gram, 5. J. van Elswijk 16.870 gram. Waddinxveen - Heren 1 had niets in te brengen tegen net hoger geklasseerde Blitz. Dames 1 deed wat werd verwacht, winnen in de uitwedstrijd tegen SVO. Een mooie overwinning was er voor Jongens Kadetten 1 en Meisjes kadetten 1. Verloren werd door Jongens Junioren 1 en Meisjes Junioren 1. Heren 1 werd de eerste helft volledig overklast door Blitz uit Voorschoten. Het anders zo goed verzorgde teamspel bleek volledig zoek. Het spel zat als los zand aan elkaar en voeg hierbij nog dat het vtzier van Blitz op scherp stond (10 driepunters) en de ruststand van 28-51 was volkomen verklaarbaar. De tweede helft was van betere kwaliteit. In ieder geval was er - voor de toeschouwers - sprake van een gelijk- opgaande strijd. Eerlijkheidshalve was dit niet volledig de verdienste van Flyers, maar werd het ook een beetje veroorzaakt door het gas terug nemen van de bezoe kers. Eindstand 53-85. Topscoorder: Al Diouf met 20 punten. Dames 1 ging in de Meern op bezoek bij SVO. Altijd een astige tegenstander. Zo nu ook. De eerste helft bleven ue teams in evenwicht. Ruststand 28-28. De tweede uelh nam SVO het initiatief en nam een kleine voor- sprong. Deze bleef intact tot de tiende minuut. Flyers nam in de tiende minuut bij een stand van 42-39 een ime-out en er werd overgeschakeld op een zöne-press n dit was het keerpunt in de wedstrijd. SVO had hier geen antwoord op en scoorde de resterende tien minu- nn rrog niaai tweemaal xtitvrtfe worpeii, terwffLFIyenr dat wel deed en zo de winstpunten mee naar Waddinx veen kon nemen. Uitslag 44-53. Topscoorder: Anita van Unen met 13 punten, goede tweede was Nicole Brand met 10 punten. Jongens Kadetten 1 kon zich uitleven tegen DAS. Flyers was een klasse beter en scoorde er lustig op los. Vooral Sebastiaan Overdam was op dreef. Flyers startte goed en bij de rust was de score al opgelopen tot 44-17. Ook de tweede helft bleven de Waddinxveense jongens goed bij de les en de eindstand werd 97-37. Topscoorder werd Sebastiaan Overdam met 42 punten. Meisjes Kadetten 1 deed het vooral de eerste helft uit stekend en toen werd ook de kiem gelegd voor de over winning. De ruststand was 29-20. De tweede helft kre gen de meisjes het nog moeilijk, want Zoebas gaf zich niet gewonnen en vocht terug, maar kwam net niet langszij. Einduitslag 36-32. Topscoorder: Laura de Levie met 16 punten. Meisjes Junioren 1 kwam tegen Voorburg tekort. Flyers had moeite met scoren en dat was van Voorburg juist het sterke punt. Hierdoor dekte de uitslag niet het beeld van de wedstrijd, maar het scorebord telt nu een maal. Uitslag 30-70. Topscoorder: Michelle Kars met 17 punten. Jongens Junioren 1 begon incompleet tegen Gymnova en dat was goed te zien gedurende de wedstrijd. Het liep niet naar wens en Gymnova bleef het spel dicteren en pakte de winst. Uitslag 45-77. Topscoorder: Erik Kop penaal met 12 punten. prachtig in de bovenhoek. Een spits had het niet beter gedaan. Voor rust kreeg Floreant nog twee kansen, maar zowel Marsja Dortland (net naast) als Maartje Mil tenburg (onderkant lat) hadden het geluk niet aan hun zijde. Na de rust was het eigenlijk gedaan met het goede voet bal van de eerste helft. De Hekelingse dames gooiden er een schepje bovenop en knokten voor iedere meter. De dames van Floreant kwamen daardoor niet meer in hun spel. Na 20 minuten kwam Floreant nog wel geluk kig aan een nieuwe voorsprong toen Maartje Miltenburg van zo'n 25 meter met een boogbal de keeper verraste. Hekelingen werd opnieuw binnen de minuut gevaarlijk maar de Boskoopse sluitpost was ditmaal paraat. Een snelle counter over rechts betekende echter toch de gelijkmaker binnen vijf minuten. De verdediging zag er bij dit doelpunt niet goed uit. De Floreant dames pro beerden uit alle macht de overwinning binnen te sle pen. De scherpte ontbrak vandaag echter voorin. Zowel Miranda Kersbergen als Maartje Miltenburg wisten hun kansen niet in een doelpunt om te zetten. De einduit slag werd 2-2. Al met al een ietwat teleurstellende wed strijd waarin twee punten onnodig zijn verspeeld. Nu rest trainer Guido Brand nog de taak om in de komende winterstop de dames weer op scherp te krijgen. Half januari kunnen de Floreant-dames weer uit de startblok ken om de koppositie van de ranglijst te veroveren. S/Vrior] pp a sprong worden opgebouwd. Hoewel service, passing en aanval nog goed liepen, vielen er bij Data General gaten in de verdediging. Coach Rutten die aan het begin van de set al Brandenburg had ingebracht zag zich bij 16-18 genoodzaakt tot z'n eerste time-out. Bij de stand 24-24 werd twee maal een aanval niet benut en het publiek rook de kansen voor de thuisploeg. Het was echter de weer zeer goed spelende van der Maat die hier een eind aan maakte door twee keer met snoeiharde smashes te scoren, 24-26. Data General slaagde er in ook in de 4e set geconcentreerd te blijven spelen. De verdediging sloot goed, waarbij Kok en Brandburg, kennelijk geïn spireerd door de inzet van Verbrugge, enkele uitsteken de reddingen verrichtten. Op 5-11 werd Leora Donk ingebracht, die aanvallend en in het blok enkele punten wist mee te pikken. Elke service van Sarto werd volle dig gecontroleerd door van der Maat en Verbrugge bij spelverdeelster Bijl bezorgd, die met gevarieerde aan- valspatronen de verdediging van Sarto volledig open legde. Met 13-25 werd de 4e set afgesloten en konden de volle 5 wedstrijdpunten worden bijgetekend. Hoewel de competitie nu enige weken stil ligt speelt Data Gene ral op zaterdag 23 december om 14.00 uur in Swanla een oefenwedstrijd tegen de selectie van Jeugd Oranje. Hieraan voorafgaand om 11.00 uur wordt er door Jong Oranje een trainingsdemonstratie gegeven. ^V°CATE.N k. jiAft fï-TL.nr

Hart van Holland | 2000 | | pagina 19