1 LITI E Kerstnacht van Suze Inloopavond Patiënten vereniging Pijn/Hoop Data General-VCN - Jeugd Oranje BROUWER DE KONING BERICHTEN SANDERS t van Mant TEL. 0182-615055 UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/20 december 2000 pagina 3 oefenwedstrijd op zaterdag 23 december - 14.00 uur Sporthal Swanla, Burg. Klinkhamerweg 85, Zevenhuizen Hieraan voorafgaand van 11.00 tot 13.00 uur een demo-training. Toegang gratis Familieberichten itt t Opbaargelegenheid o.a.: MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT 079+ 342Ü070 UITVAARwffeoRGING f De Rietvoorn 23 - 2661 KC Bergsehenhoek Uw verdriet Is onze zorg Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken Waddinxveen Controle vuurwerkverkooppunten Verkoop Afsteken vuurwerk 29.000 exemplaren Deze ruimte is beschikbaar gesteld door de Haij Van der Wende advocaten. UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Uiiva.trtverwktTingen - Spaarfonds - Wilsbeschikkingen - Grafstenen Ongeval met letsel: Op de Sterren laan in Waddinxveen is op dinsdag december rond 17.00 uur een ongeluk gebeurd. Een 51-jarige vrouw uit Den Haag reed op de Ster renlaan uit de richting Zonnehof en sloeg linksaf op de T-splitsing. Hier- O'i raakte zij een haar tegemoetko mende scooter, waarschijnlijk omdat de vrouw niet geheel rechts meld. De scooterrijder, een 18-jarige v-addinxvener, is met letsel aan zijn wie naar het Groene Hart Zieken- nuis overgebracht. Politie Hollands Midden gaat, ■enals in voorgaande jaren, vlak v°or en tijdens de verkoopdagen de vuurwerkverkooppunten controle ren op naleving van de voorschrif ten met betrekking tot toegestane hoeveelheden en andere veiligheids aspecten in de verkoopruimtes. Tegen geconstateerde overtredingen wordt opgetreden. De politie kan proces verbaal opmaken en zelfs de voorraad vuurwerk in beslag nemen. Voor alle (legale) vuurwerkverkoop punten geldt: verkoopdagen van donderdag 28 december tot en met zaterdag 30 december. Er mag alleen verkocht worden aan kopers van 16 jaar en ouder. De strikte maximum hoeveelheid per persoon bedraagt tien kilogram. "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVEN HUIZEN-MOERKAPELLE A D V O A T N K N T O O R Voor MKB-ondernemer en particulier Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis de Lepelaar 4 Emmapark 10 2751 CW Moerkapelle 2595 ET Den Haag Mob. 06 - 22 93 41 79 Tel. 070 - 383 14 45 INEO@ADVOCATENKANTOORSANDERS.NL INTERNET: WWW.ADVOCATENKANTOORSANDERS.NL Door Julia Pengirim Suze kon opnieuw niet slapen. Kwam door Wouter. Die was, als oudere broer, komen kijken waar om er nog licht brandde op haar slaapkamer, terwijl ze allang onder zijl had moeten zijn. "Het is half elf, Suus, waarom slaap je nog niet?" Vroeger was dat ruitje in haar slaapkamerdeur wel prettig geweest. Toen was ze klein en liet vader het ganglicht branden. Maar nu was ze groot en vond Suze het vervelend, als iedereen kon zien, dat ze nog niet sliep. En in het donker niet kunnen slapen, was nog veel erger. Dus. '"k heb geen slaap. Ik denk", antwoordde Suze. "Je moet niet denken, dan kan je natuurlijk niet slapen. Dat begrijp je toch wel?" "Ja Wout, maar ik kan niet stoppen met den ken. Over school, waarom papa zo gauw moe is, dat soort dingen." Wouter wist daar ook geen antwoord op. Hij kwam naast Suze zitten, op de rand van haar bed. "Ga liggen", zei Wouter. "Gewoon onder je dekbed, ogen dicht, dan vertel ik je een verhaal en dan slaap je meteen. Goed?" "Goed", zei Suze, die braaf deed wat Wouter had gezegd. Gezellig, zo. "Vroeger", begon Wouter, "had je nog geen Kerstman. Die bestond gewoon nog niet, net zoals Sinterklaas die ook nog niet bestond. Bei den zijn veel later uitgevonden, door iemand van wie ik de naam even kwijt ben. Maar op een dag waren ze er, gewoon, zoals de zon er is en..." "En de maan...", vulde Suze slaperig aan. "En de maan", vervolgde Wouter. "Alles was er, compleet. Sinterklaas met z'n Pieten en de Kerstman met z'n arreslee en cadeautjes, voor de kinderen die door Sinterklaas waren overge slagen of vergeten." "Kan dat?" vroeg Suze. "Kinderen vergeten?" "Alles kan", vond Wouter praktisch. "Maar", voegde hij er haastig aan toe, "ga daar nou niet over liggen tobben, want dan slaap je weer niet." "Goed", zei Suze. "Niet liggen tobben. Alles kan." "Voor de Kerstman was het natuurlijk een heel gedoe. Die cadeautjes waren het probleem niet, die had hij zat", ging Wouter verder. "Maar dat van die overgeslagen en vergeten kinderen; dat was een heel uitgepluis, dat begrijp je. Maar goed. Jaar in, jaar uit lukte het de Kerst man die kinderen op papier te krijgen en een cadeautje te bezorgen. Tot het natuurlijk een keer mis ging. Greet uit Meppel was niet alleen door Sinterklaas vergeten, maar ook door de Kerstman en dat pikte Greet niet. Meppelse Greet schreef twee boze brieven. Eén aan Sinterklaas en één aan de Kerstman. Dat ze het spuugzat was, altijd door iedereen te wor den vergeten en dat ze het er de volgende keer niet bij liet zitten! Zo." "En, hielp het?" vroeg Suze. "Natuurlijk", zei Wouter enthousiast. "Ze kreeg stapels cadeautjes van Sinterklaas en de Kerst man die het meteen goed wilden maken met Greet. En zo was iedereen gelukkig en blij en kan jij slapen. Okee?" "Okee', zei Suze. "En bedankt voor het verhaal. Ik kan nu slapen. Doe jij het licht even uit?" Wouter had het licht nog niet uitgedraaid en de deur achter zich gesloten, of Suze kwam weer overeind. Sinterklaas had haar niet vergeten, wist ze. Nu de Kerstman nog. Of? Was het wel waar, wat Wout had gezegd? Dat de Kerstman alleen cadeautjes had voor kinderen, die door Sinterklaas waren overgeslagen of vergeten? Hoe zat dat ook maar weer? Suze keek naar buiten en zag dat het regende. Streepjes regen door het licht van de lantaren paal. Daar moest die arme Kerstman natuurlijk ook doorheen. Zeiknat en koud... Suze moest er niet aan denken en sloeg vast haar dekbed om zich heen. Cadeautjes... Vorig jaar Kerst had ze een cadeautje gekregen, een zilveren armband waar ze jaren om had gezeurd, met haar naam erin. En van Sinterklaas had ze ook al gehad. Nee, Wout zat er naast. Dat moest ze hem toch eens vertellen, morgen of zo. En dat ze... Suze was gaan liggen en herinnerde zich de volgen de dag, wat Wouter had verteld en dat ze de Kerstman moest schrijven, net als Greet uit Meppel. Dat ze niet boos was of zo, natuurlijk niet, maar of het waar was, dat van Wouter, over vergeten en overgeslagen kinderen. En of ze een duidelijk antwoord kon krijgen. Met spoed. In haar beste hanenpoten schreef Suze de Kersman een brief, die ze begon met 'Geachte Heer Kerstman, en eindigde met: 'prettige Kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar'. Waar ze een P.S. aan toevoegde: Wouter bedoelde het goed hoor. Maar ja, jongens... u begrijpt wel. Suze. Op de enveloppe schreef Suze: Aan de Kerst man. Adres bekend. Holland. Ze plakte er voor de zekerheid een postzegel van éénguldentien op, met de Priority-sticker, die ze van haar vader mocht hebben. "Tja, als er spoed achter zit, dan moet je wel', had hij begrepen. Hij deed hem zelf op de post, dan ging het vlugger, verzekerde hij Suze. En of het vlug ging. De volgende dag al was er post van de Kerst man. In een gelige grootformaat enveloppe, waarop de naam en het adres van Suze waren geschreven in een kriebelig handschrift, dat duidelijk afkomstig was van een ouder iemand, zoals de Kerstman moest zijn. Suze had moeite de letters van de brief te ont cijferen, want er viel heel wat te lezen en dat kriebelde maar door, in dat handschrift. Maar één ding was zeker: Wouter zat er goed naast. Sinterklaas vergat geen kinderen en sloeg ze zeker niet over, als ze maar in hem geloofden. En wat mij betreft, kriebelde de Kerstman verder, ik denk er net zo over. Wie in mij gelooft en daar maak ik geen grapjes over, die krijgt een cadeautje. Geen probleem, alles onder controle. De Kerstman. Tijdens het avondeten keek Suze haar broer met een glimlachje aan. "Wouter", begon ze. "Dat verhaal van je, over Sinterklaas en de Kerstman. Weet je dat er niets van klopt?" "Niets van klopt?" vroeg Wouter verbaasd. "Niets van klopt? Geloof je zelfs je oudere broer dan niet meer?" Suze aarzelde even met haar antwoord. Ze speelde met haar vork, waarop nog een klod dertje spinazie zat. "Hee, kijkuit met wat je doet!" riep haar vader. "Je vork!" Net op tijd. Suze legde haar vork neer, tuitte haar lippen en zei: "Nee Wouter. Ik geloof je niet meer. Ten minste, niet altijd." Wouter sloeg zijn ogen ten hemel. "Die gelooft haar eigen, oudere, wijze broer niet meer. Nou vraag ik je." Even aarzelde de jongen, voor hij verder ging: "Maar Suze. Wie geloof je dan nog wel? Hè?" Suze had zo'n antwoord wel ver wacht. Ze nam drie seconden bedenktijd, voor ze haar broer het antwoord gaf: "De Kerstman, Wout. Daar geloof ik heilig in." Het meisje zei het luid en duidelijk. Dat cadeautje heb ik beet, dacht ze. Het afsteken van legaal vuurwerk is toegestaan van zondag 31 decem ber 10.00 uur tot en met maandag 1 januari 02.00 uur. Vuurwerk dat op straat wordt gevonden op nieuwjaarsdag of daarna kan worden ingeleverd op het politiebureau. De politie raad af dit vuurwerk alsnog af te steken. Regio - Woensdag 3 januari is er van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend voor mensen met chronische pijn in het patiëntenserviceburo op de Joze- flokatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beamont- straat). Pijn hebben is niet leuk, maar het wil niet zeggen dat men daardoor geen leuke dingen meer kan doen. Het is belangrijk om duidelijk te zijn naar de omgeving en eerlijkheid speelt ook een grote rol. Wie geïnteresseerd is en/of met lotgenoten wil praten is welkom op de inloopochtend. Voor meer informatie: 0348-502259. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholIand@box.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

HH | 2000 | | pagina 3