yï. Koploper verliest bij schakers Moerkapelle Jeffrey van den Haak met mooiste duif KERSTBOMEN Rode Kruis vrijwilligers in het nieuw Naturistisch zwemmen bij kaarslicht Modelwoning ter bezichtiging geopend Zevenhuizen Mevrouw Hogenes verlaat gemeen telijke politiek Moerkapelle ORGENZlQfi JLL 11131 pagina 8 Hart van Holland/20 december 2000 Gem. Zevenhuizen-Moerkap m. Zevenhuizen-Moerkapelle Moerkapelle - In de 15-de ronde van de onderlinge competitie bij Schaakvereniging Moerkapelle waren er in de top van het klasse ment interessante uitslagen te note ren. Koploper Gerard van Ommeren verloor met wit in een uitstekende partij van de aanstormende Jesse van Elteren, die de Ben-Oni goed bleek te beheersen. Jesse passeert Gerard naar de tweede plaats van de ranglijst. Eerst wordt Ben van Geffen, die Wouter Vroegindeweij in een Franse partij kansloos liet, toen de zwartspeler onoplettend kort rokeerde. Hugo van Elteren verloor wel een pion tegen Dick Bac, maar had goed gezien dat hij voldoende compensatie had en de partij werd remise gegeven. Wim Vroegindeweij won weer eens. Zijn tegenstander, Cees van Vuuren verzwakte zijn koningsstelling en wit profiteerde daarvan bekwaam. Maarten Vroeg indeweij, goed in de KNSB, blijft tobben in de onderlinge. Hij werd, met wit spelend, door de altijd gevaarlijke Jacques de Lange opzij gezet. Jan Blok verbeterde zijn posi tie door winst tegen Arie Hoogduijn. Gerrit van Meeteren maakte goed spelend remise tegen Andre Corpe- leijn. De stand bovenaan: 1. Ben van Geffen; 2. Jesse van Elteren; 3. Gerard van Ommeren; 4. Dick Bac; 5. Wouter Vroegindeweij. In de derde klasse van de RSB-com- petitie speelde Moerkapelle 3 ver dienstelijk 4-4 tegen het Rotterdam se IJsselmonde. De punten kwamen op naam van Kevin Bakker, Gerrit van Meeteren, Meus van der Poel en invaller Christiaan Noorland. Ron Drpog, Henk Doornhein, Stefan Ren- sen en de andere invaller Patrick Stam verloren hun partij. Dit team met veel jeugdspelers heeft vier matchpunten uit vier wedstrijden en draait lekker mee in klasse 3C. Jeugd, uitslagen dertiende ronde: Stefan Rensen-Ron Droog 0-1; Mat thias Freek-Patrick Stam 0-1; Pieter Perdijk-Christiaan Noorland 0-1; Marius van der Torren-Thijs van der Torren 1-0; Jan van de Hoek-Jessica Stam 1-0; Job Noorland-Arjan van den Bergh 0-1; Gligor Selimovic- Mark Pieper 0-1; David Bontenbal- Remco Voliebregt 0-1; Thomas Roest-Lieselotte Schoemaker 1-0 Harm de Wild-Wouter Grootendorst 0-1. De stand aan de kop: 1. Boude- wijn Weijermars; 2. Patrick Stam; 3. Stefan Rensen; 4. Ron Droog; 5. Mat thias Freeke. Zevenhuizen - Bij de jaarlijkse duiventen- toonstelling van "De Stormvliegers" was de mooiste duif van het geheel van Jeffrey van den Haak. Niet alleen de mooiste duif maar ook de mooiste oude doffer en de jonge doffer waren van hem. De mooiste jonge duivin was van Johan Heykoop. Bij de oude duivinnen werd de duivin van Cees Edeling winnaar. De andere eerste prijswinnaars waren Michel en Gerrit, Wout Verschoor, Dik den Hertog en Rien Jongenelen. REDELIJK IN PRIJS BLAUWSPAR - NORDMANN - OMORICA KLUITBOMEN PRIMA CYCLAMEN, WITTE AZALEA'S EN KERSTSTERREN KERSTBOOMSTANDAARDS, HULST EN NOBELISTAKKEN KERSTSTUKJES EN ARTIKELEN VOOR STUKJES. mm I Vj Prettige feestdagen en gen gezond 2001 VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Moerkapelle - De vrijwilligers van het Rode Kruis zijn, dankzij de gulle gaven van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en het bedrijfsleven, tij dens hun werk voor het Rode Kruis goed herkenbaar. Deze vrijwilligers zijn aanwezig bij festiviteiten, sportevenementen en andere gebeurtenissen waarbij hun hulp wordt gevraagd. Het Rode Kruis Zevenhuizen-Moerkapelle bedankt een ieder voor de giften van het afgelopen jaar, waardoor het Rode Kruis ook geldelijke steun heeft kunnen bieden aan mensen die door natuur- en andere rampen zijn getrof fen. Zevenhuizen - De NPN organiseert iedere zaterdag van 16.30 uur tot 18.00 uur naturistisch familiezwemmen in zwembad De Koornmolen. De laatste twee keer dat er in het jaar 2000 gezwommen wordt is het zwem bad feestelijk verlicht door kaarsen. Onder het genot van een drankje en een oliebol kan men naturistisch zwemmen en kennismaken met de leden van de NPN. Voor wie sportief is aangelegd en niet bang is enige tijd onder water door te brengen, is onderwaterhockey een leuke activiteit. Belangstellenden zijn van harte welkom om vrijblijvend kennis te komen maken met de vereniging. Voor meer informatie: 079- 3613305. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Kopers, potentiële kopers, belang hebbenden en belangstellenden verzamelden zich vrijdagmiddag 15 december bij de modelwoning op vakantiepark Koornmolen. Geheel ingericht en com pleet met graszoden in de tuin kon iedereen een indruk krijgen van de aangeschafte woning. Het bouwen van een modelwoning had ook voor de bouwcombinatie een groot voordeel, zo vertelde Johan Bakker, de eventuele kinderziekten worden daardoor zichtbaar en kunnen opgelost worden voordat de bouw van de andere woningen begint. Arend van der Knaap gaf als directeur van ADM-projec- ten later op de middag een toelichting in De Roerdomp. "Er is de afgelopen maanden veel gebeurd", zo leidde hij zijn toespraak in, "en er zal in de komende maanden nog veel gebeuren." Van der Knaap stond stil bij de bouw van vakantiewoningen op deze locatie en de voorwaarden die de provincie eraan verbonden heeft alvorens vergunning te ver lenen voor de bouw. Zo is één van de voorwaarden dat het park ingepast moet worden in het landschapsbeeld en moet er door ADM-projecten groen rondom het project worden aangelegd en onderhouden. Landschaparchitect Van Loon zal in het begin van het nieuwe jaar een avond houden waarbij hij zijn visie kenbaar maakt. "Het heiwerk is inmiddels gestart en over een jaar is het park verrezen, als het tenminste eens ophoudt met regenen", zei Arend van der Knaap over de huidige stand van zaken. Ver der gaf hij de aanwezigen nog een toelichting op het terug trekken van de heer Huyser als projectontwikkelaar. Volgens Van der Knaap kreeg de heer Huyser het financiële plaatje niet rond, de financiering van 1,6 miljoen die nodig is voor de 'upgrading' van het zwembad en de camping. De heer Huyser had dat op zich genomen en de Koornmolen BV wordt dan exploitatiemaatschappij met Huyser als enige aandeel houder van die BV. Drie weken geleden heeft hij gemeld dat hij die exploitatie niet voor elkaar krijgt en na een nachtje slapen heb ik besloten het zelf te doen." Aldus Arend van der Knaap. Verder beantwoordde Van der Knaap samen met een aantal andere aanwe zigen uit de bouwcombinatie een aantal vragen van de aanwezigen. Een aantal regels werd door de kopers als erg betuttelend ervaren. Van der Knaap stelde echter dat de regels er zijn om calamiteiten te voorkomen en de kwaliteit te waar borgen. Tevens heeft hij de kopers geadviseerd om een Vereniging van Eigenaren op te richten, om zo als groep gesprekspartner te kunnen zijn. Een volgende vraag was of er een deel van het terras bij de slaapkamer getrokken kon worden, waarop het antwoord was dat dit niet mogelijk is omdat de bouwvergunning dat niet toelaat. Of de exploitatie kosten van het zwembad en camping gaan drukken op de parklasten is een volgende vraag. Hierop werd toegezegd dat dit strikt gescheiden wordt gehouden. Het opstalrecht is nog een heikel punt. Een huis kopen op gepachte grond. Hierop heeft Van der Knaap gezegd dat samen met de nieuw op te richten vereniging van eigenaren ook het erfpachtscontract nog eens onder de loep genomen zal worden. Een laatste vraag was over de termijn waarop het zwembad klaar zal zijn, waarop het antwoord is dat er naar waarschijnlijkheid 1 juli Zevenhuizen - Mevrouw J. Hogenes heeft haar ont slag ingediend als gemeen teraadslid voor Gemeente belangen in de raad van Zevenhuizen-Moerkapelle. De ontstane vacature wordt ingevuld door mevrouw A. Hooama-de Leeuw. Zij werd tijdens de raadsvergadering van 19 december officieel benoemd. 2001 een plan klaar zal zijn en de uitvoering in de loop van 2002 zijn beslag zal krijgen.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8