Midwinterfestival Nationaal kampioenschap NPC Jeu de boulesnieuws Grote voedselactie Roemenië LAAT ONS WEER DE BEEST UITHANGEN Kaartavond Gouwe Rijders Gouwebad legionellavrij Aquarium- en terrarium vereniging bestaat 25 jaar Jaarlijkse cabaretavond Aanval op topposities bij schaken afgeslagen Hart van Holland/3 januari 2001 pagina 11 Lee Towers Nieuwjaarsbijeenkomst Nieuwjaarsreceptie Starfestival GIRO 4868 Oliebollentoernooi voor Mark van Putten Boskoop - Vrijdagmiddag 5 januari begint het Midwinterfestival met het kinderspektakel in de Veilinghal. Winfried de Goochelaar vermaakt de kinderen samen met Snuffie, Rimpel en clown Bas. Het optreden is van 14.00 tot 17.00 uur. In de pauze kunnen de kinderen hun hart ophalen aan interactieve spel len en videoclips. Deze kindershow wordt alle basis schoolleerlingen gratis aangeboden door de 50-jarige Oranjevereniging en de Dorpskernwinkeliers. Toegangskaarten zijn af te halen bij Primera Groenendijk, Hoogduyn Tweewielers, van der Linde en Monique Mode. Zaterdag 6 januari is er een concert van De Gouwe Sanghers, met mede werking van Lee Towers. Aanvang 20.00 uur. Zondag 7 januari vanaf 16.30 uur in de Veilinghal is er een oecumeni sche nieuwjaarsbijeenkomst, geor ganiseerd door de gezamenlijke ker kelijke gemeenten van Boskoop. Van elke kerk zullen de voorgangers een bijdrage leveren rond het thema: "Hij is de weg, de waarheid en het leven" Onder de algehele muzikale leiding van Ben Kramer treedt een groot gezamenlijk koor uit al de betrok ken kerken op, met als dirigent Nico Blom (Hosanna). De bijeenkomst wordt afgesloten met het drinken van een kop koffie. Aan de uitgang wordt een gift gevraagd voor het bestrijden van de onkosten. De meeropbrengst zal worden bestemd voor de EO-Met- terdaad-actie voor een tehuis voor straatkinderen in Moskou. De Nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur wordt gehouden op maandag 8 januari van 19.30 tot 21.30 uur. De Bronzen Conifeer zal deze avond worden uitgereikt aan iemand die zich bijzonder verdien stelijk heeft gemaakt voor de Bos- koopse gemeenschap. De receptie wordt muzikaal opgeluisterd door de Paradise Bigband. Het jaarlijkse Starfestival, als altijd georganiseerd door carnavalsvere niging De Krooshappers wordt gehouden op zaterdag 13 januari. Boskoop - In december werd er in Giesbeek het nationaal kampioen schap van de NPC (Nederlandse Paard- en ponyclub verreden. Aan deze kampioenschappen mogen alleen ruiters meedoen die zich geplaatst hebben via de selectie wedstrijden of via het rayonkampi oenschap. Van Ruitervereniging Bentwoud uit Boskoop kwamen vijf ruiters aan de start in twee verschil lende categorieën. In de klasse B startte Fanny Rijnbeek met manege pony Going for Gold (Franz) en Michelle Bruins met haar pony Avanti. In het eerste parcours, een klassiek parcours, deden zij het heel goed. Fanny eindigde als eerste en Michelle als tweede. Iri de klasse L startte Claire Schaeffer met Hetyma- 's BB, Jessica Bennis met manege pony Cupido en Wendy Rimmel- zwaan met haar pony Little Lady. Deze ruiters hadden allen 3, 4 straf- punten in het klassieke parcours omdat ze allen één balk eraf hadden gereden. Hiermee kwamen zij op een gedeelde tweede plaats. Het tweede parcours verliep iets minder voorspoedig voor sommige ruiters. Het tweede parcours was een rij- stijlparcours waarbij behalve naar de strafpunten ook naar de manier van rijden wordt gekeken. Fanny Rijnbeek reed een heel net parcours en werd tweede in het rijstijlkampi oenschap. Voor Michelle Bruins ging het rijden heel goed maar zij had strafpunten voor tijdsover schrijding. Clair Schaeffer kreeg niet zoveel stijlpunten als ze had gehoopt en viel daardoor ook terug in het overallklassement. Jessica Bennis reed net als Fanny een heel net rijstijlparcours en werd derde in het rijstijlklassement. Het tweede parcours ging voor Wendy niet zo goed, zij werd uitgebeld. In het overall classement werd Jessica Bennis tweede in de klasse L en werd Fanny Rijnbeek kampioen in de klasse B. Waddinxveen - Het is de laatste tijd wat stil geweest aan het jeu de boules- Iront. Enerzijds kwam dat door de feestdagen en anderzijds speelde het slechte Toch is er heel wat gebeurd. Zo is het casco van het nieuwe club gebouw neergezet en is er gestart met de afwerking van het interieur. In het voorjaar hoopt de vereniging hier mee klaar te zijn. Ondanks alles zijn er toch nog wat interne clubwedstrijden geweest in het kader van de winter competitie. Per avond worden er drie partijen gespeeld en per partij wordt middels loting vastgesteld wie eikaars tegenstander zijn. Na 4 avonden is de stand als volgt. 1. Wout Versluis 12-12-89+; 2. Barend Monster 12-9-54+; 3. Arnold Janssen 12-8-22+; 4. Ton Hulskamp 6-6-41+; 5. Jopy Hulskamp 9-6- 31+; 6. Norbert Schifferling 9-6-25+; 7. Elly Nieuwland 9-5-8+; 8. Hans Cam- meraat 12-5-24-; 9. Leen Roos 6-4-29+ en 10 .Andries Roos 6-4-16+. Boskoop - De Stichting Oost Europa Boskoop (SOEB) organiseert begin januari een grote voedselactie om de ergste nood bij de armste inwo- nèrs..Yan dorp Osorhei in Roe menië te lenigen. Een groot aantal bedrijven in Bos koop is benaderd, maar er wordt ook een beroep gedaan op de hele Boskoopse gemeenschap om iets te doen. Het doel van de actie is om zoveel mogelijk voedselpakketten te verzamelen. Men wordt gevraagd een of meerdere pakketten samen te stellen met houdbare producten, zoals: zonnebloemolie, blik groente, sui ker, droge witte en bruine bonen, bloem, rijst, pakjes soep, macaroni, tnee, vitamines, tandpasta en tan den borstels. Op vrijdagavond 12 januari na 18.00 uur en op zaterdag 13 januari de dag, kan men deze levens middelen inkopen en afgeven. Dank zij de bereidwillige medewerking van de Boskoopse supermarkten kan men na de (weekend) bood schappen de levensmiddelen inle veren bij de SOEB-vertegenwoordi- 8ers, die staan bij de volgende hedrijven: Albert Heijn, alle drie Hoogvliet-vestigingen, Goudse Rij- 'weg, Gouweplein en Linnaeusweg. Ook kan men een bijdrage inleveren bij het Kerkelijk Centrum de Stek, naast het Winkelcentrum Snijdel- wijk. Veel bedrijven zijn benaderd om grotere partijen voedingsmiddelen te geven. Het ligt in de bedoeling om het voedseltransport in februari naar Roemenië te brengen, om ze dan, als naar verwachting de nood het hoogst is, uit te kunnen delen aan de mensen die dit nodig heb ben. Voor dit transport is geld ook welkom. Tenslotte worden vrijwilligers gezocht, die willen helpen bij het inzamelen, het sorteren en verzend gereed maken van de pakketten. Voor meer informatie kan men terecht bij de commissie voedsel hulp van het bestuur van de SOEB: Trijntje Stellingwerff, Gentiaan 15, telefoon 230086, Bas Hameete, Vogellaan 30, telefoon 213531, Carla Senneker, Maatschouw 16, telefoon 218966, Fija Mulder-Doorduin, Rijne- veld 47, telefoon 231515 eb Aart van Asperen, Waterlelie 1, telefoon 214168. HELP DE DIEREN UIT DE BiO-INDUSTRIE EN VRAAG EEN GRATIS ACTIEPAKKET AAN (020) 463 89 24 OF VIA ONZE WEBSITE WWW.WAKKERDIER.NL STEUN STICHTING WAKKER DIER Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 4 januari een kaartavond in De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Inschrij ven vanaf 20.00 uur, aanvang 20.30 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, iedereen is wel kom. KERKDIENSTEN - 7 januari Waddinxveen Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds K. de Vries, Alphen aan den Rijn; 16.30 uur ds R. Prins, Hoofddorp. De Rank 10.00 uur ds H.W. van den Brink, Den Haag; 18.30 uur ds K.J.Ver- bree, Maassluis. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds R. de Reuver; 16.30 uur dienst in veilinghal. De Stek 9.30 uur ds M.D. van der Giessen. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Langelaar; 16.30 uur dienst in veilinghal. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds J.A. Broström-Bruin. Chr. geref. kerk 9.30 uur ds J. Manni, Rotterdam; 15.00 uur dienst in Zorg centrum; 17.00 uur ds C.C. de Her tog. Parousia 10.00 uur D.Wijker. R.K. kerk 9.30 uur dienst; zaterdag 6 januari 19.00 uur dienst. Waddinxveen - De legionellabacte- rie die 29 november werd ontdekt in de publieksdouche van het Gouwe bad is uit het douchesysteem ver dwenen. Dit betekent dat het weer veilig is de douche te gebruiken. Na het bekend worden van de aan wezigheid van de bacterie heeft de directie van het Gouwebad in samenwerking met de Gemeente, de Provincie en de GGD de gebruikers van het bad zo breed mogelijk geïn formeerd. Er zijn 3000 brieven ver zonden naar scholen, lesklanten, huurders en andere gebruikers. Ondanks de maatregelen die dit jaar al waren getroffen (nieuwe dou cheinstallaties met automatische spoelmogelijkheden) werd er toch legionella ontdekt. Met diverse instanties en bedrijven is gezocht naar mogelijke oorzaken. Omdat de mogelijke oorzaken nooit met 100% zekerheid zijn vast te stellen is er fors geïnvesteerd om de problema tiek breedschalig aan te pakken. Er zijn nieuwe boilers geplaatst zodat het douchesysteem de beschikking heeft over water met een tempera tuur van 80s C (60° is wettelijk ver plicht). Er is een nieuwe, onafhanke lijke koudwatervoeding aangelegd. Alle betrokken leidingen zijn opnieuw en dubbel geïsoleerd en het volledige leidingsysteem is ont smet en doorgespoeld. Met een intensief spoelprogramma van 3 x per week (de wettelijke verplichting is 1 x per week) en zelfs een spoel programma op de koudwaterleiding kan en mag besmetting niet meer voorkomen. Waddinxveen - De Waddinxveense aquarium- en terrariumvereniging "De Gouwe Vis", opgericht op 19 januari 1976, viert op 8 januari het feit dat zij 25 jaar bestaat. De vereni ging zal dit doen tijdens een feeste lijke bijeenkomst, te houden in het vaste onderkomen, het wijkgebouw "Zonnig Zuid" aan de St. Victor- straat 2. Aanvang 20.00 uur. Voor de pauze zullen de aanwezigen in vogelvlucht, middels een diapresen tatie, een terugblik zienn op de afge lopen 25 jaar. Tijdens de pauze vindt er een verloting plaats. Hierna zal er onder het genot van een hapje en een drankje, op kosten van de verenging, tijd zijn voor een uur tje gezellig samenzijn. Belangstellen den zijn uitgenodigd deze avond mee te maken en zodoende kennis te maken met de vereniging. Op elke tweede maandag van de maanden september tot en met juni worden verenigingsavonden georga niseerd. Iedereen is welkom. Omdat de vereniging is aangesloten bij de Nederlandse Bond Aqua Terra (N.B.A.T.) ontvangen leden naast het eigen maandblad ook 11 maal per jaar het tijdschrift voor viva- ristiek "Het Aquarium". Waddinxveen - Zoals ieder jaar organiseert het Coenecoop college een spetterende cabaretavond. Twee jaar geleden stonden Koop- mans en Gunning samen met Ernst van der Pasch op de planken; ieder had een avonddeel van 45 minuten. Iedereen was destijds laaiend enthousiast over het optreden van Ernst van der Pasch met zijn pro gramma "Een zakdoek vol verdriet" Daarom probeerde men hem vorig jaar weer te boeken. Echter was Ernst van der Pasch toen op wereld reis. Dus vorig jaar is de improvisa tie cabaretgroep "Op sterk water" geweest en heeft toen een dijk van een programma neergezet. Na twee voorgaande succesjaren is dit jaar gekeken of Ernst van der Pasch misschien weer terug van weggeweest was. Gelukkig was dit inderdaad het geval. Hij is terug van zijn wereldreis met een compleet nieuw theaterprogramma. Zijn nieu we programma heet "Schuren" en zit boordevol grappige sketches en liedjes. Ook is er een duidelijke invloed merkbaar van zijn wereld reis. De voorstelling vindt plaats op dins dag 16 januari in de aula van het Coenecoop college te dreef 2 (loca tie zuid). Zaal open 19.30 uur. Aan vang 20.30 uur. De voorstelling is toegankelijk voor leerlingen, docen ten, onderwijs ondersteunend per soneel, vrienden, kennissen, buren en andere belangstellende; kaart verkoop is na de kerstvakantie op dreef 2 (locatie zuid) en op de avond zelf. De kosten bedragen ƒ7,50. Waddinxveen - Het programma van "Waddinxveen" leek interessant: Biniam David had wit tegen Eduard Philipse. Nu weet Biniam heel wei nig van theorie, maar meestal bouwt hij op creatieve en doeltref fende wijze een stelling op. Dit keer ging het zo fout als salpeterzuur: hij werd binnen 15 zetten gec-lijnd. Toen had Jan van der Born al opge geven: hij raakte in ene onmogelijke stelling tegen Hans van Woudenberg ook nog een pion achter. Henny de Roodt, die tot zover goed had gepresteerd, werd langs de open c- lijn door Ton van Nieukerke opge bracht. Ronald Dannis haalde een partij voor het bekertoernooi in en moest tegen Arie Versluis werken voor het punt. Nico Dannis pakte Wim Hennink volgens zijn gewoonte energiek aan en na een felle strijd kwam er, zeer ongebruikelijk, remise uit. Herman Smitskamp kon tegen Barthold Jansen in het bekertoer nooi geen potten breken en Mark van Putten bleek, ook in het beker toernooi, te sterk voor Herman van Offeren. Jaap Smit liep tegen Jaap van der Heiden in een elementaire aftrekaan- val en verloor Ever Hildebrand kon een gewonnen stelling tegen Jan Muit niet winnen, maar wel verlie zen. Arie Kardol verslikte zich in Albert Prins. Laurens Ellers bracht in diepe concertratie Theo Goor op. Peter van der Belt was gewaar schuwd voor Tjeerd Wiersma, maar Tjeerd telde voor twee en won. Ton Kuiper van het tweede werd met zwart van het bord gezet door Adre- aan van der Starre van het vierde. Henk Erkelens zoekt een weg omhoog en zette een stapje ten koste van Ryan den Drijver. Dirk van Offeren krijgt steeds meer systeem in zijn spel: te veel voor de jonge Joël de Roodt. Hans van Offeren won regelmatig van Jaap van San- dijk. Zo werd de stand aan het eide van het kalenderjaar aan de kop ongeveer: 1. Jansen; 2. R. Dannis; 3. Philipse; 4. Van Woudenberg; 5. Van Nieuwkerke; 6. H. de Roodt, 7. David, 8. W. Hennink. Op de laatste donderdag van het jaar stond de huishoudelijke compe titie stil. In drie groepen van tien probeerden de schakers, of ze nog konden vluggeren: vijf minuten per persoon per pertij, negen ronden lang. Daarbij gebeurden heel vreem de dingen: een ervaren speler liet in twee partijen de koning van zijn tegenstander in schaak staan zon der die van het bord te meppen. Dames werden ingezet, eenmaal met onmiddelijke mat als gevolg. Mark van Putten won in een vrij behoor lijke voorronde al zijn partijen en stond in de winnaarsgroep een remi se af. Daarmee bleef hij een punt voor op Wim van Os. De tweede finalegroep was voor Wim van der Hoek, met Nico Dannis nog juist op de tweede plaats. Arjan Hennink won de derde groep, Ton van Nieu kerke de vierde en Dirk van Offeren won al zijn partijen in de vijfde, en dus ook de groep.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 11