NIEUWS De Rabobank wenst u een gezond en voorspoedig 2001 toe! EURO De nieuwe zomergidsen liggen voor u klaar! Haal ze op en boek! Dan krijgt u gratis een dubbelhandige Vakantiebeker. RENTEWIJZIGING LENEN EN SPAREN NIEUWSTE AANWINST ROBECO GROEP Weeknieuws Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 2 Hart van Holland/3 januari 3e jaargang nummer 94 voor u, van en door uw bank AGENDA INTERNETSITES Openingstijden: E-mail adres: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 rabo3750#tref.nl vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Rabobank Telefoonnummers Algemeen: 0180 - 63 73 83 Geldzaken: 0180-63 73 72 Hypotheken: 0180 - 63 73 53 Beleggen: 0180-63 73 58 Roi7on- 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079 - 593 5885 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle 5 De afgelopen dagen hebben we op alle mogelijke manieren de beste wensen voor het nieuwe jaar naar elkaar uitgesproken. Het jaar 2001 ligt weer voor ons met nieuwe kansen en naar wij hopen zo weinig mogelijk zorgen. Elk nieuwjaar moet even wennen, we schrijven nu 2001. Het is net of een nieuwe bladzijde omgeslagen wordt. Aan de ene kant veranderen dingen. De BTW gaat omhoog en 2001 is het laatste jaar waarin we met guldens kunnen betalen. We moeten ons voorbereiden op de invoering van de euro. Aan de andere kant zijn de feestdagen weer voorbij en wordt het gewone dagelijkse leven van voor de kerst weer opgepakt. Wat zal dit nieuwe jaar ons brengen? Evenals andere jaren brengt de Rabo bank vlak voor de kerst de jaarlijkse visie op de ontwikkeling van de eco nomie uit. In deze "Visie op 2001" wordt aangegeven dat de daling van de werkloosheid zal stagneren, waardoor de krapte op de arbeids markt groter zal worden. Dit heeft weer gevolgen voor de lonen en de inflatie met alle risico's voor een oplo pende loon/prijsspiraal. Volgens deze Rabostudie kan de inflatie dit jaar wel eens oplopen tot 4%. Ook wordt voor de VS een forse ver traging van de economische groei voorspeld, evenals een afname van het groeitempo in Europa. Een afne mende exportgroei zal overgenomen moeten worden door de binnenland se bestedingen. Volgens de Rabostu die is de onderliggende ontwikkeling in de landen met de Euro "gezond" en "gaat het beleid de goede kant op" Verwacht wordt verder dat de inflatie in de loop van dit jaar weer zal dalen mede onder invloed van een gema tigder ontwikkeling van de olieprijs. Daardoor kan zowel de korte als de lange rente gaan dalen. Veel hangt echter af van het tempo van de groeivertraging en de ontwikkeling van de olieprijs. De euro is nog steeds onderge waardeerd ten opzichte van de dollar. Niettemin heeft de nieuwe europese munt zijn geld al meer dan opge bracht. Kijk alleen maar naar de vol strekte rust op de Europese kapitaal markten en de onmogelijkheid van valuta spanningen binnen de EMU- zone in deze tijd van een sterke daling van de dollarkoers. Jan Boersma, voorzitter bestuur Volgend jaar rond deze tijd zitten we volop in de euro gekte! Vanaf 1 januari 2002 worden in alle landen in het euro gebied eurobankbiljetten en -munten in omloop gebracht -day'). De perio de waarin we met twee munten mogen betalen verschilt per land. In Nederland zullen we gedurende 4 weken zowel met guldens als euro's kunnen betalen. Ook zullen in die periode alle bank- en girorekeningen worden omgezet in euro's. Betalen met pin, chipcard of cre ditcard gaat vanaf die tijd in euro's. Vanaf 28 januari 2002 is de gulden niet langer een wettig betaalmiddel. Om u tijdig te informeren zullen wij u elke week in een vaste rubriek over deze enorme omwisselactie informeren. Wanneer schakelt u over op de euro? Wanneer zet u uw administratie en uw rekening-courant om naar euro's? Die beslissing hangt samen met de ken merken en omstandigheden van uw bedrijf. U kunt tussen nu en 1 januari 2002 omschakelen van gulden naar euro. Maar zelfs als u tot E-day in gul dens blijft werken, kunt u het beste vandaag al beginnen met inventarise ren wat er nodig is voor de omschake ling. Stem dit af met uw accountant. Al inventariserend gaat u na of het mis schien toch zinvol is om de euro eerder te gaan gebruiken in uw bedrijf. Han teer hierbij de vuistregel; zodra er meer euro bedragen omgaan dan guldens, is het momènt om uw administratie om te zetten^ Ook als u op 1 januari 2002 omschakelt, is het belangrijk om op tijd met de voorbereidingen te starten. Een gede gen inventarisatie van de euro gevoe ligheid binnen uw bedrijf is niet vol doende. Probeer ook in kaart te bren gen wat de euro, e-commerce en andere ontwikkelingen voor uw con currentiepositie betekenen. Want: tijdig begonnen is geld gewonnenVeel succes! De Robeco Groep introduceert op 20 januari het RG ZelfSelect Medical Bio- Tech Fund. Het fonds belegt in onder nemingen die actief zijn in de sector medische biotechnologie. Deze markt is sterk in ontwikkeling en heeft daardoor vanuit beleggingsoogpunt een groot groeiperspectief. Medische biotechnologie is een specia listische sector die sterk in ontwikkeling is en een enorm groeiperspectief biedt. Medische biotechnologie zal ervoor zorgen dat aandoeningen die nu niet te genezen zijn, zoals Alzheimer, diverse soorten kanker of zelfs AIDS in de toe komst tot het verleden kunnen gaan behoren. De medische biotechnologie staat op de drempel van een boeiend tijdperk. De jarenlange onderzoeksin spanningen in deze sector beginnen namelijk nu vruchten af te werpen. Een medisch biotechnologiefonds is innovatief, omdat de sector geken merkt wordt door nieuwe technieken, nieuwe producten en een toename van het aantal beursgenoteerde bedrijven. Bovendien bestaan er nog relatief wei nig beleggingsfondsen in Europa en Nederland (op dit moment één) op dit gebied. Robeco behoort met de intro ductie van een medisch biotechnolo giefonds dan ook tot de kopgroep in Nederland. Op de Rabobank Beleggingssite zal aandacht worden besteed aan RG Zelf Select Medical Biotech Fund. Via deze site kan rechtstreeks worden ingeschre ven op het RG ZelfSelect Medical Bio tech Fund. Het adres van de Rabobank- beleggingssite is www.rabobank.nl/be- leggen. Voor inschrijvingen en/of vragen kan er altijd contact opgeno men worden met onze beleggingsafde ling. Het telefoonnummer is (0180) 63 73 58. Bron: Rabobank Nederland Marktonwikkelingen, waaronder de gedaalde kapitaalmarktrente en tariefaanpassingen door andere marktpartijen, geven aanleiding tot bijstelling van de tarieven. Leningen: Bedrijven: Op 20 december is het Spaargelden: De adviestarieven per RaboTelesparen Rabobank Rendement Rekening Beleggersrekening Bedrijfsplusrekening Rabojongerenrekening Werknemerssparen Rabo Dividend/Groei Sparen Spaar-Vast-Rekening Rabobank fh'i/en Straatwerk parkeerterrein Rabobank Het nieuwe jaar beginnen we met het opnieuw bestraten van onze inrit naar het parkeerterrein. Dit betekent dat wij van 8 januari tot 12 januari geen parkeermogelijk- heid aan u kunnen bieden. Zoals u gezien heeft hebben we er een prachtig stuk aangebouwd. De werkzaamheden aan de buitenkant van het pand zijn klaar. In de maan den januari en februari wordt de binnenkant aangepakt. Door zwaar vrachtverkeer en nieuwe leidingen aanleggen is de inrit verzakt en dit gaan we in de eerste week januari aanpakken. Nieuwe naam voor Digipass Random reader. Zo heet de opvol ger van de Digipass. Een jury koos voor Random reader omdat 'de naam past bij Random Access Ban king, lekker klinkt en goed uitdrukt wat het nieuwe ding doet'. Reader omdat het apparaat alle kaarten leest. En het woord random geeft prima aan dat het apparaatje niet persoonsgebonden is. Opnieuw tien wereldstages voor studenten In samenwerking met Foster Parents Plan en de internationale studentenorganisatie AIESEC biedt de Rabobank Groep in 2001 tien studenten de kans ervaring op te doen tijdens een stage. Het gaat om stages van minimaal twee maanden in een van de werkgebie den van Foster Parents Plan. Het is de derde keer dat de wereldstages worden aangeboden. De Rabobank Groep is betrokken bij de werving en selectie van de studenten. De wervingscampagne loopt tot 31 januari 2001. Internet: www.rabo- bankgroep.nl/werken Sponsoring - Het sponsorcontract met de KNWU (als onderdeel van het Rabobank Wielerplan) is ver lengd tot en met 2003.Talentont wikkeling en stimuleren van de breedtesport staan hierin cen traal. - De sponsorovereenkomst met de Nederlandse Bond voor Aange past Sporten (NEBAS) wordt tot en met de Paralympics van 2004 gecontinueerd. adviestarief voor leningen met 3 en 5 jaar vaste rente verlaagd met 0,3 Particulieren: Op 20 december is het adviestarief voor leningen tussen 1 jaar vaste rente en 15 jaar vaste rente verlaagd. 27 december 2000 4,10% 2,35%, 2,85%, 3,35%, 3,60% 2,35%, 2,85%, 3,35%, 3,60% 1,85% en 3,60% 3,35% 3,70% 3,60% op aanvraag 6 februari Euro bijeenkomst voor Toonbank- bedrijven. www.euro.nl Het Nationaal Forum voor de intro ductie van de euro. Opgericht om de overgang van gulden naar euro soepel te laten verlopen. www.recreatiegebied-rottemeren .nl Informatie over de rottemeren en de ontwikkelingen die in het gebied plaatsvinden. Leuke infor matieve site over het recreatiege bied Rottemeren. www.focusmedia.nl Werkelijk alles op het gebied van fotografie is hier terug te vinden. Apparatuurtesten en informatie en tips over fotoboeken. 'I Rabobank liClACllt VJ 1 0\J UJ J V

Hart van Holland | 2001 | | pagina 2