Cyclus verzorgt inzamel- en reinigingsdienst LITI E Gewondeninsigne voor Bob Verhoef O k li Oud papier inleveren bij de Eendragt Cadenz.Nesse- lande tweede in SNS-league Afscheid juf Diana BROUWER DE KONING BERICHTEN SANDERS info@advocatenkantoorsandf.rs.nl Internet: www.advocatenkantoorsanders.nl deHaij van der Wende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/3 januari 2001 pagina 3 TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT tjrfjf 079?- 342Ö070 010 - 52 JjjjjO 16 UITVAARTVERZORGING De Rietvoorn 23 - 2661 KC Bergschenhoek Uw verdriet te onze zorg Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken Wat gaat er veranderen? Regio Hazerswoude-dorp Boskoop Moerkapelle Waddinxveen Zevenhuizen Toegekend door het Ministerie van Defensie ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. l itvnauverzekerliigen - Spaarfonds - Wilsbeschikkingen - Grafstenen Regio - Vanaf 1 januari 2001 wordt het huishoudelijke afval ingezameld door Cyclus, een regionale inzamel en reinigingsdienst. Cyclus zal zorg dragen voor de inzameling van het huishoudelijke afval in 11 regioge meenten. Daarnaast zal Cyclus de verwerking van het huishoudelijk afval uit 19 gemeenten in Midden- Holland en Rijnstreek verzorgen. Cyclus is ontstaan door het samen voegen van de gemeentelijke reini gingsdiensten van Bodegraven, Bos koop, Gouda en Waddinxveen met het Gemeenschappelijk Vuilverwer- kingsbedrijf Midden-Holland en Rijn streek (GVB). Het nieuwe bedrijf zal voor in totaal 210.000 inwoners het huishoudelijk afval inzamelen in de gemeenten Bodegraven, Boskoop, Gouda, Waddinxveen, Bergambacht, Nederlek, Oudekerk, Moordrecht; vlist en Zevenhuizen-Moerkapelle. In principe is en blijft iedere gemeente verantwoordelijk voor het inzamelen van afvalstoffen. Dus Rustig verloop jaarwisseling: De jaarwisseling verliep voor de politie Hollands Midden rustig. De mobiele eenheid werd één keer kort ingezet. In Moerkapelle dreigde een groot vreugdevuur op de Dorpsstraat uit de hand te lopen. Zo'n honderdvijf tig jongeren hadden zich daar verza meld. De aanwezigheid van de mobiele eenheid was voldoende om de rust te laten weerkeren. Inbraak in drie woningen: In de nacht van zaterdag 30 op zondag 31 december werd ingebroken in drie woningen aan de Pieter Brueghel- straat, de Jacob Marisstraat en het Hendrick Avercamplantsoen. De inbrekers kwamen vermoedelijk binnen door het zgn. hengelen via de brievenbus. Op deze manier kan men de knip van de deur afhalen. Vooralsnog worden uit de woningen portemonnees en passen vermist. Brand in winkel: Op maandag 1 januari rond 6.00 uur brak brand uit in een winkelpand aan de Overslag. Vermoedelijk ontstond de brand bui ten in een tegen het pand liggende kartonruimte. Brandstichting of bal dadigheid sluit de politie daarom niet uit. Het vuur sloeg vervolgens via een luifel en een door de hitte gesprongen raam naar binnen. Een deel van de winkel werd zwaar beschadigd. De brandweer bestreed het vuur. Een echtpaar, eigenaren van de winkel en wonende boven de winkel, waren door de rookontwik keling het dak opgevlucht. Met een ladderwagen van de brandweer wer den zij daar vanaf gehaald. Vanwege eerdere hartklachten werd de eige naar preventief tijdelijk naar het Groenehartziekenhuis vervoerd. Irritatie over sneeuwballen leidt tot mishandeling: Op de Rietkraag kreeg woensdag 27 december rond 14.25 uur een 13-jarig meisje uit Bos koop van een daar wonende vrouw enkele klappen in het gezicht en tegen haar arm. De vrouw raakte geïrriteerd door een groepje jeugd dat sneeuwballen naar haar woning gooide. Politie betrapt jeugd met vuur werk: De politie betrapte woensdag 27 december rond 21.45 uur op de Rietkraag twee 16-jarige Boskopers die kort daarvoor vuurwerk aan het afsteken waren. De politie liet de twee hun zakken legen. Daaruit kwa men astronauten, mini-vuurpijlen en Romeinse kaarsen te voorschijn. De jongeren zijn bij het Buro HALT aan gemeld en krijgen een proces-ver baal. Fietser breekt arm bij aanrijding met vrachtauto: Op vrijdag 29 december rond 17.10 uur liep een 63-jarige Boskoopse een gebroken arm op nadat zij was aangereden door een vrachtauto bestuurd door een 55-jarige Gouwenaar. Het onge val gebeurde op de kruising Alphen- seweg met de Gouwestraat. Inbraak in woningen: Op zaterdag 23 december werd rond 19.00 uur ingebroken in een woning aan de Julianastraat. Om binnen te komen werd en slot van een deur gefor ceerd. Vooralsnog wordt niets ver mist. Mogelijk dat de inbrekers op de vlucht zijn geslagen toen iemand thuis kwam. Op zondag 24 decem ber werd in de avond ingebroken in een woning aan de Akkerweg. Om binnen te komen werd een slot van de achterdeur geforceerd. Voorals nog worden sieraden en enkele pas sen uit de woning vermist. Automobilist komt in greppel terecht: Op zondag 31 december rond 5.20 uur raakte een 21-jarige automobilist uit Moerkapelle met zijn auto van de weg nadat hij in een slip was geraakt. Hij kwam op z'n kop in een greppel tot stilstand. De bestuurder zelf en een 18-jarige inzittende uit Moerkapelle raakten licht gewond aan het hoofd. Zij zijn overgebracht naar het Groenehart ziekenhuis. De politie nam van de man een bloedproef af. Containerbrandje: Op zaterdag 30 december bluste de brandweer een containerbrandje. Aan de Jan-Dorre- kenskade-Oost stond rond 14.45 uur een container in de brand. Camper in de brand: Op zondag 31 december rond 22.30 uur raakte een camper aan de Sniepweg in de brand. De brandweer bluste de brand. Waarschijnlijk had een krant in de afvoer van dé kachel vlam gevat en was de brand ontstaan. Voor de eigenaar uit Noordwijker- hout was dit pech hebben. Hij wilde na kennisbezoek de nacht doorbren gen in de camper. Caravan gaat in vlammen op: Aan de Zuidkade ging zondag 31 decem ber rond 23.00 uur een caravan in vlammen op. De brandweer doofde het vuur. Op zondag 24 december werd rond 18.30 uur ingebroken in een woning aan de Tweemanspolder. Om binnen te komen werd een deur geforceerd. Vooralsnog wordt een mobiele tele foon vermist. Waarschijnlijk moesten de inbrekers hun werk voortijdig staken omdat de bewoon ster gerommel in de woning hoorde en het daarop op een gillen zette. Onder invloed: De politie hield op zondag 31 december rond 3.50 uur een 49-jarige automobilist aan. De man had te veel gedronken. Hij blies 340 ug/1. (220 ug/1 is de limiet). inwoners kunnen te allen tijde de gemeente bellen als zij over afvalin zameling vragen hebben of iets wil len melden. De 11 betrokken gemeenten hebben de uitvoering uitbesteed aan Cyclus en de inwo ners van deze gemeenten kunnen met vragen of klachten dus ook terecht bij Cyclus. Er is per gemeen te een vaste Cyclus rayoncoördina tor die voor de afhandeling van deze vragen of klachten zal zorgdra gen. De gemeentelijke kringloopsta tions van Bodegraven, Boskoop, Gouda en Waddinxveen gaan even eens over, de openingstijden en het acceptatiebeleid voor de afvalstof fen blijven gelijk. Om de inzamelvoertuigen optimaal in te kunnen zetten, zullen de routes in de toekomst wellicht worden aan gepast. Uiteraard worden de betrok ken inwoners daarover tijdig geïn formeerd. Een vraag of een klacht? Bel naar de gemeente of neem contact op met Cyclus, telefoon 0182-547500. Zevenhuizen - Op donderdag 11 en vrijdag 12 januari staat de papiercontainer op het plein van basisschool de Een dragt. De Wereldwinkel en de Eendragt zorgen dit jaar samen voor de inzameling van het oud papier. Papier, gebundeld of in dozen ver pakt, kan men donderdag van 12.00 tot 19.00 uur brengen. De container staat er vrijdag tot 13.15 uur. Daarna wordt er geen papier meer aangeno men. Rotterdam - Cadenz.Nesselande wist vorige week zaterdag in Assen via de setstanden 26-24, 20-25, 21-25 en 21-25 met 3-1 van ECOsty- le/Assen te winnen. Zo ging het team de winterstop in met een tweede plaats in de SNS-league achter Geove/Vrevok. Wie heeft er een sleutelbos met ca. f sleutels gevonden? 0180-631020 Moerkapelle - Juf Diana Ham heeft op 21 december afscheid genomen van peuter speelzaal Het Hobbelpaard. Na zo'n 11 jaar met veel plezier en inzet als leidster bij Het Hobbelpaard te hebben gewerkt, heeft zij de peuterspeelzaal vaarwel gezegd. Juf Diana blijft wel werkzaam in dezelfde branéhe, echter in een andere plaats, waar zij haar functie naar meerdere dagen kan uitbrei den. Tijdens de voor haar georganiseerde afscheidsreceptie op donderdagmiddag 21 december namen de peuters van haar groep tezamen met hun ouders, oud-peuters, (oud)-leidsters en bekenden afscheid van hun gewaardeerde juf/collega. Haar collega leidsters hadden een leuke fotocollage gemaakt van foto's van haar huidige en oud peuters. Van het bestuur kreeg ze een thea tercadeaubon en bloemen en van de huidi ge en oud-peuters ontving zij vele bloemen en presentjes. "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE ADVOCATENKANTOOR de Lepelaar 4 -751 CW Moerkapelle Mob., 06 - 22 9} 41 79 Vóór MKB-ondernemer en particulier SneL, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsu lt gratis Emmapark 10 2595 ET Den Haag Tel. 070 - 383 14 45 Door Karin Heeren Zevenhuizen - Tijdens een formele bijeenkomst in de raadszaal van de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle kreeg de heer Bob Verhoef het 'draaginsigne gewonden' opge speld door waarnemend burge meester Wolf. Het insigne wordt toegekend aan militairen die onder oorlogsomstandigheden ver wondingen en/of psychisch letsel hebben opgelopen. Burgemeester Wolf zei tegen de aanwezigen het een hele eer te vinden om namens de Minister van Defensie het insig ne op te spelden. "Ik zeg hét maar eerlijk, ik vind het eigenlijk best lastig, moet ik u nu feliciteren?" sprak burgemeester Wolf de heer Verhoef toe. "Lichame lijke gebreken zijn vaak zichtbaar. Op erkenning en herkenning van geestelijk letsel moeten de betrok kenen vaak veel te lang wachten. Het feit dat we hier zijn betekent dat er wel erkenning is en het dra gen van het insigne leidt tot herken ning. Het levert een gevoel van kameraadschap en onderlinge ver bondenheid. Met gevoelens van res pect voor wat u destijds hebt gedaan en waar u nog steeds mee bezig bent speld ik dan het insigne op." De heer Jan Roozen sprak namens het bestuur van de Bond Nederland se Militaire Oorlogslachtoffers de heer Verhoef toe. Hij stond stil bij de tijd van Bob Verhoef op Sumatra, waar hij tijdens de politionele acties gelegerd was als hospitaalsoldaat. Bij het uitoefenen van zijn taak werd de heer Verhoef op indringen de wijze geconfronteerd met de gevolgen van de oorlog. "Het was zijn taak telkens weer verschrikke lijke en vaak onbegrijpelijke zaken te moeten aanschouwen, verplegen, trachten pijn te verlichten. Dat is wat anders dan omgaan met je eigen verwondingen, pijn en ver driet. Dit soort verwondingen slui pen het lichaam en de geest binnen" aldus de heer Roozen. Verder stelde hij dat Bob Verhoef zijn insigne zou moeten delen met zijn vrouw en overhandigde hem een ijzerzaag.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 3