Week van gebed voor Diploma's voor leden de eenheid van de Kleine Trompetter christenen Actief halfjaar voor Ondernemerskring Snelheidsremmende voorziening gereed Onenigheid PvdA en SGP nogmaals besproken m Zevenhuizen Zevenhuizen-Moerkapelle 1 v 4"4j' iiLTFïrr r Moerkapelle Gemeente VERGADERSCHEMA BURGELIJKE STAND REINIGING FINANCIËN Naturistische nieuwjaarsreceptie mm JUL Hart van Holland/3 januari 2001 Pagina 5 Gezellige bijeenkomst op 25 januari Bedrijfsbezoek Meer activiteiten Door Karin Heeren Gem. Zevenhuizen-Moerkap ?m. Zevenhuizen-Moerkapelle WEEK 1 De eerstvolgende commissie- en raadsvergaderingen vinden plaats op: 8 januari 2001: 9 januari 2001: 30 januari 2001: Commissie I (vervalt) Commissie II Raadsvergadering De vergaderingen worden gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis en vangen om 19.30 uur aan. Leeshoek voor publiek in hal gemeentehuis In de hal van het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap"te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Geboorte Lotte Marit Sol, dochter van Johannes Sol en Johanna B. Hoevelaken, op 14-12-2000 Emmely Bettina Bakay, dochter van Mesut Bakay en Margaretha E. de Groot, op 15-12-200 Michael Mozes Jonathan van Voorden, zoon van Adriaan A. van Voorden en Danielle N. van Bennekom, op 18-12-2000 Overlijden Dhr. Jan de Graaff, echtgenoot van Janna Breedijk, op 19-12- 2000, oud 84 jaar Storing riolering Bij storing van het riool: tel. 06-65178147. Afvalinzameling Grijze minicontainer in de even weken (voor weeknummer zie bovenaan deze pagina). Groene minicontainer in de oneven weken. (On)roerende zaakbelasting Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken bekend dat de raad van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle in haar vergadering van 19 december 2000 heeft besloten over te gaan tot de vaststelling van de - 5e wijziging van de verordening op de heffing en invordering van onroerende-zaakbelastingen. - 3e wijziging van de verordening op de heffing en invordering van roerende-zaakbelastingen. Deze wijzigingen zijn een gevolg van de nieuwe herwaarde ringsronde waarbij de waarde van de onroerende en roerende zaken zijn vastgesteld naar waardepeildatum 1 januari 1999. Als gevolg van de waardestijging ten opzichte van de waardepeilda tum 1 januari 1995 zijn de tarieven naar beneden bijgesteld. Genoemdé wijzigingen liggen met ingang van heden ter inzage in de bundel verordeningen en besluiten zoals deze in het gemeentehuis ter inzage liggen. Zevenhuizen - De week van gebed voor de eenheid van de christenen is van 18 tot en met 25 januari. Het materiaal voor de Week van Gebed voor de Eenheid van de christenen, van 18 tot en met 25 janu ari, komt dit jaar uit Roemenië. De kerken zoeken er naar nieuwe wegen in een situatie vol verwarring en onduidelijkheid. Na de Tweede Wereldoorlog, en voor al na de dramatische omwenteling van 1989, hebben zich in het land grote veranderingen voorgedaan op economisch, politiek en cultureel gebied. Er is een groeiende samenwerking tussen de kerken. Samen bidden om eenheid gebeurt in enkele gebieden van Roemenië sinds 1948, terwijl de jaarlijkse Gebedsweek sinds 1964 wordt gehouden. Op zondag 21 januari wordt een oecumenische gebedsdienst gehouden in de gereformeerde kerk. Voorganger is dominee F. Bos, organist is de heer H. Vos. Aanvang 9.30 uur. Voor de kinderen van de basis school is er een kindernevendienst. Het Oecumenisch Koor, onder leiding van de heer F.Mol, zal de viering muzikaal ondersteunen. Het koor gaat voor deze dienst oefenen op dinsdag 9 januari in de gereformeerde kerk en op woensdag 17 januari bij de heer Vos aan de Wilgenlaan 20. Een ieder die graag zingt wordt van harte uitgenodigd om mee te doen. Zevenhuizen - Op zaterdag 14 december hebben 13 jonge muzikanten van De Kleine Trompetter een exa men afgelegd. Het examen is landelijk en wordt door erkende examinatoren afgenomen. Na maanden voor bereiding hebben de muzikanten hun diploma behaald. Voor het A-diploma slaagden: Irma Ravestijn, klarinet; Wesley Adegeest, drumstel; Loes de Heer, kla rinet; Monique van Leeuwen, altsaxofoon; Sonja Uittenboogaard, dwarsfluit; Madeleine Boertje, dwars fluit; Maarten Uittenboogaard, trompet; Marthe Schwalbe, klarinet; Janneke van Veen, klarinet. Voor het B-diploma slaagden Annette van de Berg, alt saxofoon; Bas Meijndert, drumstel; Linda Klein, klari net. Het C-diploma werd behaald door Dennis Brok, drumstel. Regio - De NPN organiseert iedere zaterdag van 16.30 tot 18.00 uur naturistisch familiezwemmen in het zwembad "de Koornmolen" in Zevenhuizen. Zaterdag 6 januari wordt er een nieuwjaarsreceptie georganiseerd waarbij ook nieuwe leden welkom zijn. Voor meer informatie: 079- 3613305. Zevenhuizen-Moerkapelle - De Ondernemerskring Zevenhuizen- Moerkapelle heeft het komende halfjaar diverse activiteiten op haar agenda staan. De eerste activiteit is de nieuwjaarsre ceptie, die ditmaal in de kern Oud Verlaat gehouden wordt. De nieuwjaars receptie wordt georganiseerd in samen werking met de gemeente en de mid denstandsverenigingen. Dit evenement vindt plaats in partycentrum De Zevensprong in Oud Verlaat van 18.30 tot 21.00 uur. Leden van De Zeven Muzen en Shantykoor Het Kraaiennest verlenen muzikale medewerking. Een gezellige bijeenkomst voor leden van de Ondernemerskring wordt gehouden op 25 januari in bowlingcen trum Westerpark. Aanmelding is nog mogelijk bij de heer Visser. Op uitnodiging van het bestuur van dorpshuis Op Moer in Moerkapelle staat voor eind februari een bezoek aan het vernieuwde dorpshuis op het pro gramma. Het bedrijfsleven kan kenni smaken met de mogelijkheden die het verbouwde dorpshuis te bieden heeft. Deze avond wordt gestart met de jaar lijkse ledenvergadering. In maart staat de kennismaking met de nieuwe burgemeester op het program ma. In een eerder stadium is het officië le resultaat van de bedrijvenenquête 2000 inzake de behoefte aan bedrijven terrein aan het gemeentebestuur over handigd. Voorts staat in april opnieuw een bedrijfsbezoek op stapel en wordt een ledenbijeenkomst georganiseerd met een bijzondere spreker. Zevenhuizen - Op de plaats waar tot voor kort tot grote ergernis van een aantal raadsleden een defecte verkeers- installatie stond, is inmiddels een verkeersheuvel aange legd. In voorgaande maanden is er een politieke discussie gevoerd over de verkeersveiligheid van de locatie, een plaats waar veel schoolkinderen oversteken. Ondanks het feit dat het een 30-km gebied betrof, werd hier vaak veel te hard gereden. Juist gezien het feit dat het een 30- km gebied betrof was voor wethou der De Gooijer aanleiding om de defecte verkeersinstallatie niet te repareren. De kosten zouden niet opwegen tegen de voordelen van reparatie. Na kritische vragen van de heer Freeke van ChristenUnie en op verzoek van de gehele raad werd er het voorstel gedaan door de wethou der om verkeersremmende maatre gelen te nemen. Dit heeft geresul teerd in de aanleg van de verkeers heuvel. Zevenhuizen - Tijdens de raadsvergadering van 19 december vroeg de heer Bac nogmaals een reactie van mevrouw Spekman op haar opmer king over de SGP tijdens de algemene beschou wingen in november. Toen al leidden uitspraken van de PvdA tot verhitte gemoederen en discus sie en de heer Bac had dit opgevat als "uitge maakt worden voor fascisten". De betreffende passage uit de beschouwingen van de PvdA was: "Wat ons soms wel moeite kost is het onvoorwaardelijke respect dat de SGP aan ons vraagt voor haar gedachtegoed, maar aan de andere kant zo weinig respect heeft voor het gedachtegoed van een ander." Mevrouw Spekman heeft tijdens de afgelopen raadsverga dering hierop gezegd: "Het spijt ons dat u het op deze manier hebt gelezen. Wij hebben nooit bedoeld dat u fascistisch bent. Wat wij echter wel hebben bedoeld is dat de SGP, ook in de landelij ke politiek, zich principieel opstelt en dat het principieel zijn van de SGP intolerant wordt als dat beperkingen inhoudt voor andersdenken den." De heer Bac zei hierop dat hij niet afgerekend wenste te worden op de landelijke politiek van de SGP, de raad houdt zich immers bezig met gemeentelijke politiek op lokaal niveau. Hierop zei mevrouw Spekman dat een politieke partij vertegenwoordigen inhoudt dat je afgerekend mag worden op partij-inhoudelijke kwesties. De heer Bac zei tot slot van de discussie dat hij blij was dat de PvdA nooit bedoeld heeft om hen te bestempelen als fascistoïde en dat wat hem betreft de weg weer openligt. Burgemeester Wolf sprak de hoop uit dat deze discussie hier dan ook bij zou blijven. i r

Hart van Holland | 2001 | | pagina 5