Van glastuinder tot makelaar Teekens: twee verdiepingen keukens in het hart van Gouda! Brandveiligheid in La Baraque Zevenhuizen Moerkapelle Ir Moerkapelle en de drempels Gem. Zevenhuizen-Moerkapi m. Zevenhuizen-Moerkapelle Hart van Holland/10 januari 2001 pagina 12 Nieuwerkerk aan den IJssel - Leo Koolhaas heeft zich jarenlang ingespannen voor zijn trostomatenkwekerij. Toch dwaalden zijn gedachten af naar een nieuwe toekomst. Afkomstig uit een traditioneel tuindersgezin lag zijn hart bij de agrarische sector. Woonachtig tussen de tuinbouwconcentraties het Westland en de B-driehoek groeide ech ter de interesse naar de verwerving van grond cq. onroerend goed in een dynami sche omgeving als het Groene Hart waarbij zaken als bestemmings-procedures een grote rol spelen. Een studie tot vastgoed-adviseur cq. make laar en een studie tot taxateur waren het gevolg. Het idee ontstond om een makelaars- bedrijf te starten, met als specialistie "het buitengebied". Koolhaas denkt maximaal tegemoet te kun nen komen aan de hoge eisen die zelfstandig ondernemers in de agrarische sector stellen. Immers, als voormalig actief agrariër spreekt hij als geen ander hun taal. Het kantoor van Makelaardij Koolhaas is, symbolisch, gevestigd in een voormalig hove- nierspand en ligt aan de poort van het nieuw te ontwikkelen tuinbouwgebied Zuidpias te Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen. Gouda - In het pand van Bruynzeel keukenadvies centrum Teekens is onlangs de volledige boveneta- ge bij de showroom getrokken. Resultaat is een verrassend ruime zaak met een showroomopper vlakte die men aan vankelijk niet ver wacht wanneer men voor het pand aan de Zeugstraat staat. De benedenetage is als vanouds gebleven, maar wie de trap opgaat vindt nu ook op de bovenetage compleet ingerichte keukenopstellingen. Opvallend detail is de huiselijke sfeer die je tegemoet komt. Voor al de woonkeuken met veel authentieke details en de centraal geplaatste grote eetta fel ziet er zo uitnodi gend uit dat er elk moment een heel gezelschap plaats zou kunnen nemen. De woonkeuken is overigens dé trend op keukengebied. Bruyn zeel vertaalt dat in de countrystijl keuken, uitgevoerd in kleuren als cher ry, maisgeel en mahonie met jasmijn. Huiselijkheid is alles waar het om draait bij deze nieuwe stijl. Verder heeft Bruynzeel meer nieuws. Zo is de modulekeuken in de collectie opgenomen, bestaan de uit frames waarin losse elementen worden geplaatst. Keukens kunnen zo geheel naar eigen idee worden ontworpen en sommige elementen zijn losstaand en dus verplaatsbaar. Omdat er geen afwerkplint wordt gebruikt, geeft deze keuken een groot ruimte-effect. Verder zijn vanaf januari 2001 alle Bruynzeel kasten en planken standaard afge werkt met een dikkere en ook duurzamere kunst stof afkanting. De hoeken zijn afgerond en ook hier mee bewijst Bruynzeel weer eens dat de degelijkheid van vroeger, nu een luxueuze en exclu sieve uitstraling heeft gekregen. Bruynzeel keukenadviescentrum Teekens is gevestigd aan de Zeugstraat 52 in Gouda. Door Karin Heeren Moerkapelle - Het zal niemand in de dorpskern Moerkapelle ontgaan zijn: er liggen nieuwe snelheidsremmende drempels op de Bredeweg. Hoewel de wijzi gingen en aanpassingen van de betreffende weg meermalen tijdens openbare bijeenkomsten besproken zijn, blijkt nu pas het effect van de maatregelen ten volle. Er wordt veel over gesproken en vooral gemopperd. Een aantal burgers is het inmiddels behoorlijk zat. Om uiting te geven aan hun ongenoegen hadden ze de borden bij de ingang van de dorpskern voorzien van alternatieve borden: 'Drempelcity' met daaronder het privé telefoonnummer van wethouder De Gooijer. Zevenhuizen - De kranten staan er bol van: de vreselijke ramp in Volendam. Jonge men sen, vrolijk in feeststemming, wellicht vol ideeïn en plannen voor de toekomst. En in korte tijd is het afgelopen. Tien dodelijke slachtoffers tot nu toe en nog velen die er ernstig aan toe zijn en waarschijnlijk de rest van hun leven te maken hebben met de gevolgen van dat rampzalig ongeluk. En dan de schuldvraag en de publiciteit. Is dat nog wel gepast? De verwerking van verlies en de hoop op herstel lijken in eerste instantie het enige wat echt telt. En natuurlijk is dat ook zo, in ieder geval voor de direct betrokkenen. Anderzijds is het ook zo dat juist door dit soort ongelukken ieder een weer eens met zijn neus op de wrange feiten wordt gedrukt. Dan gaan er al snel stemmen op dat de dood van jonge mensen dan in ieder geval aanleiding zal zijn voor goede regelgeving en goede controle. Waarschijnlijk wordt inmiddels op menig gemeentehuis in dit land gekeken hoe het eigenlijk hier gesteld is, net zoals in mei, toen alle gemeenten hebben nagekeken of er een vuurwerkfabriek op hun grondgebied staat. En hoe is het eigenlijk bij ons. La Baraque is een uitgaansgele genheid in Zevenhuizen waar ook elke uitgaansavond heel veel jongeren samenkomen. Daarnaast is er bij La Baraque ook nog de mogelijkheid gebruik te maken van het restaurant. Hoe staat het daar met de brandveiligheid. Volgens brandweercommandant Roos had een dergelijke ramp overal kunnen gebeuren, in Arnhem in Volendam en ook in La Baraque. De veiligheid bij La Baraque noemt hij 'best aardig' maar hij benadrukt dat je van tevoren niet kunt weten hoe men sen in een panieksituatie zullen handelen. Het blijkt dat juist in zo'n situatie mensen naar buiten willen door de deur waardoor ze naar binnen zijn gekomen en zodoende de nooduitgangen als het ware over het hoofd zien. De laatste keer dat er met Ben Ver burg is gekeken naar de brandveiligheid, iets wat overigens regelmatig gebeurt, is er gesproken over een aantal kleine aan passingen. De controle en handhaving is in handen van de gemeente. Roos vindt het dan ook niet terecht dat in Volendam alle partijen elkaar de zwarte Piet proberen toe te spelen. "Het is een samenspel waar alle partijen aandeel in hebben." De alternatieve bebouwde kom borden werden bevestigd net voor een rumoeri ge Oudejaarsnocht. Kort na middernacht ging de eerste auto in de brand later gevolgd door een keet, een boot een caravan en nogmaals een auto. De ME moest er aan te pas komen maar kennelijk was de jeugd van Moerkapelle op de hoogte van de komst want nadat de ME arriveerde waren de jongeren verdwe nen. De gemeente en de brandweer zijn daarop vele uren in de weer geweest om de restanten te ruimen.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 12