Boskoop viert Midwinterfestival Theo van Eldik exposeert bronzen beelden Internationale Week van Gebed 2001 Schaaknacht in aantocht Vier premières op het Zuidkadefestival WZHO wordt Hydron Zuid-Holland Mislukte aanval op topposities schakers Kennismakingscursus meditatie Stichting De Hoop bij Passage Starfestival Soirée de Nouvel An Volwassen wor den in geloof Hart van Holland/10 januari 2001 pagina 15 Locaties Krachten bundelen Regionale waterleverancier Klanten Over Hydron Zuid-Holland Door Svlvia van Doornen Boskoop - In de gemeente Boskoop is afgelopen weekeinde in de Vei linghal het Midwinterfestival van start gegaan. Het programma begon op vrijdagmiddag 5 januari met een kinderspektakel waarbij de kleintjes werden getrakteerd op een optre den van Winfried de Goochelaar en zijn reuze dierenvrienden. Tot groot plezier van het publiek bleek Win fried te kunnen toveren met ballon nen en wie geluk had kreeg een mooi exemplaar in de vorm van een tijger, bloem of gewoon een ring om op het hoofd te zetten. Na deze vro lijke boel werd op zaterdag 6 janua ri een concert gegeven door De Gouwe Sanghers en op zondag 7 januari vond er een oecumenische nieuwjaarsbijeenkomst plaats, geor ganiseerd door de gezamenlijke ker kelijke gemeenten van Boskoop. Het Midwinterfestival zal zaterdag 13 januari worden afgesloten met het Starfestival, dat zoals gewoonlijk wordt georganiseerd door carna valsvereniging De Krooshappers en weer een geweldig spektakel belooft te worden! Boskoop - Van woensdag 10 tot vrij dag 26 januari exposeert Waddinx- vener Theo van Eldik bronzen beel den in de hal van het gemeentehuis van Boskoop. Sinds enkele jaren is Van Eldik actief in het maken van bronzen beelden. Directe aanleiding was zijn behoefte om meegemaakte gebeurtenissen en emoties te 'verbeelden'. De sculptu ren die hij maakt zijn bijna altijd mensfiguren, die op abstract-figura- tieve wijze worden verbeeld. De bronzen tonen de mens in diverse facetten en zijn nooit gepolijst; zij vertellen het wel en wee van de mens die leeft tussen hoop en vrees. De afgelopen jaren heeft Theo van Eldik bij verschillende gelegenhe den zijn werk tentoongesteld. Overi gens zijn de bronzen van Van Eldik ook te zien in zijn online Theo's Gal lery; http://home.hccnet.n1/t.th.van.eldik De expositie is te bezoeken tijdens de openingstijden van het gemeen tehuis: maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 13.00 uur en dinsdag avond van 17.00 tot 20.00 uur. Waddinxveen - Donderdagavond 11 januari begint in de Remonstrantse Kerk een kennismakingscursus meditatie, die verzorgd wordt door Eefje Duijn en Annemarie Spaander.. In deze cursus kan men kennisma ken met geleide meditaties, op basis van bijbelse symboliek. Vrijdag 12 januari is een Taizévie- ring in de Sint Victorkerk. Het inzin gen begint om 19.30 en de viering om 20.00 uur. Vrijdag 19 januari wordt door dich ter Hans Bouma een avond ver zorgd met als titel Dichter bij muziek". Aanvang 20.00 uur in de Remon strantse kerk. De entrée bedraagt ƒ5,-. Aanmelden kan bi Corrie Smallegan- ge, telefoon 614401. Aanvang 20.00 Waddinxveen - De christelijk-maat- schappelijke vrouwenbeweging Pas sage houdt woensdag 17 januari haar maandelijkse vergadering. Deze avond zal een medewerker van de Stichting De Hoop uit Dordrecht informatie geven over het werk van de stichting. Stichting De Hoop houdt zich bezig met de opvang van drugsverslaafden. Belangstellenden zijn van harte welkom; kosten bedragen ƒ5,-. De avond begint om 19.45 uur in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. Voor meer informatie: 0182-610879. Waddinxveen - De Evangelische Alli antie organiseert sinds ruim 150 )aar (sinds 1846) een Week van Gebed. In meer dan 100 landen komen miljoenen christenen aan het begin van het jaar samen om hier aan mee te doen. Ook dit jaar wordt er een Week van Gebed gehouden met als thema "Bidden in een keuze- naatschappij". In samenwerking met andere kerken en gemeenten in Waddinxveen zal er van zondag 14 en met zonder 21 januari elke avond gelegenheid zijn om samen te komen en met en voor elkaar te bid den. Bij toerbeurt zal dat gebeuren 111 één van de vier kerkgebouwen Y,an de Centrale Hervormde Gemeente. De bijeenkomsten zullen ongeveer een uur duren. zondag 14 januari om 20.30 uur in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan maandag 15 januari om 19.30 uur in de Morgenster aan de Sterrenlaan 1; dinsdag 16 januari om 19.30 uur in Het Anker achter de Brugkerk aan de Kerkweg 232; woensdag 17 janua ri om 19.30 uur in de Hoeksteen aan de Esdoornlaan 2; donderdag 18 januari om 19.30 uur in de Bethel kerk aan de Bilderdijklaan 1; vrijdag 19 januari om 19.30 uur in Het Anker; zaterdag 20 januari om 19.30 uur in de Morgenster; zondag 21 januari om 20.30 uur in de Hoek steen. De bijeenkomst van vrijdagavond is speciaal gericht op jongeren. Jonge ren (maar ook ouderen) zijn van harte welkom om naast de bid stond mee te zingen met de gospel band "Route 77". De avond begint om 19.30 uur met het zingen van aanbiddingsliederen. Om 20.30 uur is er een bidstond en om 21.00 uur zingen de aanwezigen met de band lofprijzingsliederen. Om ongeveer 21.30 uur wordt de avond afgeslo ten. Boskoop - Zaterdag 13 januari orga niseert carnavalsvereniging De Krooshappers op zaterdag 13 janua ri het Starfestival in de Veilinghal aan de Middelburgseweg. De avond wordt bijgewoond door de complete hofhouding van de Krooshappers: Prins Fiësta, Hofdame Linda, de Raad van Elf en de dansgardes Don- derkopjes en Spetters en de hofka pel de Baggerbeugels. De band Peter Moeskroen treedt op evenals George Baker, de drumshow van Cesar Zuiderwijk (Golden Earring), Olaf Fase en de Daylight Superband Extra. Aanvang 20.45 uur, zaal open 19.00 uur. Voor meer informatie: 0172-217109. Aliance Frangaise Boskoop, Wad dinxveen en Zoetermeer organiseert donderdag 11 januari, op de locatie Dr. J.W. Paltelaan 1 te Zoetermeer een Soireé de Nouvel An. Aanvang 20.15 uur, zaal open 20.00 uur. De avond staat in het teken van "La fête des Rois", ofwel het feest van de drie koningen. De aanwezigen wor den getrakteerd op een Galette des Rois, met de daaraan verbonden tra ditie. Al met al een kennismaking met Franse specialiteiten en er is voor ieder wat wils; variété de jeux de familie, zoals Le Jeu de L'oie, Tabou, etcetera. De entree is voor leden/cursisten gratis op vertoon van de carte nationale Alliance Fran- gaise. Introducés betalen ƒ10,-. Waddinxveen - Op de Open Cirkel avond van 24 januari zal ds. P.L. de Jong uit Rotterdam spreken over het thema "Volwassen worden in geloof (hoe doe je dat?)" en de vra gen die rond dit onderwerp leven. De avond wordt gehouden in "Het Anker" (achter de Brugkerk) en start om 20:15 uur. De deuren zijn vanaf 20:00 uur geopend. Iedereen is welkom. KERKDIENSTEN - 14 januari Waddinxveen Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds K. de Vries, Alphen aan den Rijn; 16.30 uur ds R. ter Beek, Capelle aan den IJs- sel. De Rank 10.00 en 18.30 uur ds M. de Boer. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds J.H. Langelaar. De Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. van Hooij- donk; 18.30 uur ds J.H. Langelaar. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur prof dr H.J.Adriaanse.'s-Gravenhage Chr. geref. kerk 9.30 uur ds K. Boer- sma, Oud-Beijerland; 17.00 uur dsj.de Jong.Veenendaal. Parousia 10.00 uur D.Wijker. R.K. kerk 9.30 uur dienst; zaterdag 13 januari 19.00 uur dienst. Waddinxveen - Voor de 8e maal zal de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV, in samenwerking met de stichting wijkwerk De Zuidpias, de Schaaknacht organiseren. Dit toer nooi, waarbij de gezelligheid voorop staat vindt plaats op vrijdag 19 januari. Er wordt gestart op vrijdag om 20.00 uur en er zal worden door- geschaakt tot zaterdagochtend 8.00 uur. Er zullen in deze periode 20 ronden worden afgewerkt, die gespeeld worden volgens het Kei- zersysteem. Dat betekent dat er na iedere gespeelde ronde opnieuw op sterkte zal worden ingedeeld. Het speeltempo bedraagt 10 minuten per persoon per partij. De kosten voor deelname bedragen 25,-. Dit is inclusief het gebruik van de buffetten en het gezamenlijk ontbijt. Opgeven kan bij Hans van Wouden berg. telefoon 0182-612551 of Ton van Nieukerke, telefoon 0182- 630594. Aanmelden via E-mail is ook mogelijk: jjwoud@uni-one.nl of tvnieukerke@wxs.nl Waddinxveen - Op 19 en 20 januari wordt in het mini-theater van Toneelvereniging Maskerade een eenakterfestival gehouden onder de naam "Zuidkadefestival 2001". Alle stukken zijn premières. Drie voor het Nederlands taalgebied en een wereldpremière. Gespeeld worden: Het probleem van A.R. Gurney, Onze man in Madras van Gert Hofmann, Placebo van Andrew Vachss en Bezoekuur van Rob de Graaf. Aan vang beide avonden 20.00 uur. Kaar ten ƒ12,50 per stuk. Bespreken 0182- 630972 of afhalen op Zuidkade 51 (op dinsdag en donderdagavonden vanaf 20.00 uur). Voor meer infor matie: 0182-618212 of 0182-630972. Regio - Op 1 januari 2001 heeft de Waterleidingmaatschappij Zuid-Hol land Oost (WZHO) haar naam ver anderd in Hydron Zuid-Holland. De naamsverandering is het gevolg van de samenwerking met Waterleiding bedrijf Midden-Nederland (WMN) en de Flevolandse Drinkwatermaat schappij (FDM). De samenwerking - in de vorm van een coöperatie - levert Hydron Zuid-Holland een aantal voordelen op. De drie bedrijven gaan hun krachten bundelen op het gebied van waterkwaliteit, automatisering en nieuwbouw. Tegelijkertijd blijft Hydron Zuid-Hol land zelfstandig in de eigen regio opereren. Hydron Zuid-Holland blijft daarmee de drinkwaterleverancier die goede service, leveringszeker heid en een uitstekende drinkwater kwaliteit garandeert. Voor de klanten van Hydron Zuid- Holland verandert alleen de naam en het logo. Het hoofdkantoor blijft gevestigd in Gouda en de telefoon nummers wijzigen niet. In januari krijgen alle klanten van Hydron Zuid-Holland een brief met folder waarin de naamsverandering en de nieuwe waterprijzen voor 2001 wor den uitgelegd. Hydron Zuid-Holland zorgt voor de drinkwatervoorziening in 36 gemeenten in het oostelijk deel van de provincie Zuid-Holland, in totaal zo'n 750.000 mensen. Op tien loca ties, verspreid door het voorzie- ningsgebied, pompt Hydron Zuid- Holland het grondwater op en zuivert het. Via een hoofdleidingen- net van bijna 4000 kilometer distri bueert het bedrijf jaarlijks ruim 47 miljoen kubieke meter drinkwater. Waddinxveen - In de vijftiende ronde van de schaakvereniging Waddinxveen had Biniam David de eervolle taak om met de zwarte stukken te strijden tegen de uittre dende kampioen Hans van Wouden berg. Biniam raakte een pion achter, maar dat kon wel voor een offer doorgaan: hij kreeg een actief stuk- kenspel met open lijnen tegen de lange rokadestelling van Hans. Bini am zelf had kort gerokeerd, zodat een felle partij nagenoeg gegarandeerd was. Hoe de partij ten slotte voor Biniam verloren ging, weten de geleerden nog niet. Barthold Jansen had zijn handen vol aan Henny de Roodt, maar kwam aan de goede kant uit. Eduard Philipse haalde tegen Ronald Dan- nis een gelijk spel, waarmee geen van beiden veel opschoot. Laurens Ellers raakte tegen Albert Prins in een moeilijke stelling en besloot de partij met een lelijke fout, wat anders zijn gewoonte niet is. Wim van Os was na lang klimmen tot de bovenste laag doorgedron gen, maar werd er door Anton van Nieukerke hardhandig weer uitge duwd. Wim Hennink won een emoti oneel enigszins geladen duel tegen zijn oudste zoon Arjan. Mark van Putten had meer in huis dan Nico Dannis en won met zwart. Arie Kar dol had vanaf de opening initiatief tegen Herman Smitskamp, die de partij ook nogal optimistisch beoor deelde en tegen een sterke aanval verloor. In de lagere regionen gebeurden heel vreemde dingen tussen Jaap van Sandijk en Jaap van der Heiden. Het vreemdste was nog wel, dat er remise uit rolde. Henk Erkelens staat voor zijn speelsterkte veel te laag, maar hij was niet goed in con ditie en verloor met een paar lelijke fouten tegen Jaap Smit Peter van der Belt had het genoegen, tegen Ton Kuiper met wit te spelen en te ervaren, dat Ton een kundig scha ker is. Hans van Offeren ging ten onder tegen de scherp spelende Joël de Roodt. Tevens speelde het vierde voor de derde klasse -tegen een jeugdachttal van Capelle aan den IJssel. De gasten maakten heel wat meer punten. Interne stand aan de kop: 1. Jansen, 2. Van Wouden berg, 3. Philipse, 4. Van Nieukerke, 5. R. Dannis, 6. W. Hennink, 7. Van Putten, 8. H. de Roodt, 9. David, 10. N. Dannis.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 15