Nieuwjaarsreceptie dit jaar in Oud-Verlaat Wat een geluk om bij een gezin te horen! Innovatieve manier van vloer- isolat ie Rommelmarkt Kiwanis Opbrengst oliebollenactie Gospeldrive bij De Schuilplaats 40 jaar stichting Europa kinderhulp: Een impressie... Besparing voor het milieu én de portemonnee Hart van Holland/10 januari 2001 pagina 17 Bomen zijn natuur onder handbereik. Rustgevend, inspirerend, springlevend Daarvoor zoeken wij gastouders Door Karin Heeren K\ Koersk, van Kaprun en de Concor de, van World Online en het '1 love you' virus. Na zijn wat algemene beschouwingen keek Arno Lamot vooruit naar het nieuwe jaar 2001. Hij riep iedereen op zich samen in te spannen voor de nieuwe moge lijkheden van bedrijfsterreinen. De heer De Snoo noemde het jaar 2000 vooral het jaar van de omslag. Als voorbeeld hiervan noemde hij het vertrek van burgemeester Schoots en de komst van waarne mend burgemeester Wolf. Ook een omslag was het enthousiasme over het nieuwe bestemmingsplan voor Oud-Verlaat: "Nadat het vooront werp met enig enthousiasme was ontvangen, was de teleurstelling bij alle inwoners van Oud-Verlaat groot bij de presentatie van het ontwerp- bestemmingsplan. Ik hoef alleen maar eilandjes en vakantiebunga lows te noemen en dan weet u het wel..." Naast het officiële deel was er voor de aanwezigen gelegenheid voor het uitwisselen van de beste wen sen terwijl Shantykoor Het Kraaien nest zorgde voor de muzikale omlijsting. Oud-Verlaat - Tijdens de traditionele nieuwjaarsreceptie hebben velen elkaar de hand geschud en elkaar het beste toegewenst voor het nieuwe jaar. Als. elk jaar waren er ook de nieuwjaarstoe spraken. Burgemeester Wolf, de heer Lamot namens de onderne mers en de heer De Snoo namens de belangengroep Oud-Verlaat. Burgemeester Wolf stond even stil bij de recente rampen in ons land. De vuurwerkramp in Enschede en de nog heel recent brand op 1 januari in Volendam. Primair vond hij dat het nodig is om stil te staan bij het leed van de slachtoffers en, daar waar mogelijk de nood te ledigen. "Soms zelfs door bescheiden achteraf te blijven" daarbij doelend op de rol van de media en de ramptoeristen. De rol van de gemeentelijke overheid acht Wolf van secundair belang. Als steller van regels en degene die moet handhaven "niet in de laatste plaats de burgemeester". Met bijzondere belangstelling heeft hij dan ook gekeken naar de optredens van de burgemeesters Mans en IJssel- muiden en zich daarbij afgevraagd hoe hij zelf zou hebben gehan deld en zich had opgesteld. Dat roept dan direct de vraag op hoe dergelijke rampen te voorkomen zijn. "Onderzoek is nodig om te leren van de tekortkomingen. Het is echter wel schrijnend om dat uit te spelen over de hoofden van de getroffenen." De heer Lamot stond even stil bij de rijk dom en vooruitgang in de nieuwe gouden 'eeuw'. Het magische jaar 2000 bracht veel hoogtepunten zoals Euro 2000, de Olympi sche Spelen en een halt voor Milosevic. Het jaar dat Amerika niet het sterkste land op verkiezingsgebied bleek en het jaar waar in de genetische code grotendeels gekraakt kon worden waarmee mysteries van het menselijk lichaam hel der kunnen worden. Ook was 2000 in de beschouwing van Lamot het jaar van Enschede, van de Gouda - Zaterdag 13 januari organi seert Kiwanis Club Gouda een rom melmarkt aan het adres Vest 13-19 van 9.00 tot 13.00 uur. De gehele opbrengst is bestemd voor een goed doel. Overtollige inboedels, spullen en kleding, geschikt voor hergebruik zijn wel kom. Voor meer informatie kan men bellen: H.J.J. Overgaauw, telefoon 0180-638168 of W.P. Wildeman, tele foon 0186-602965. Benthuizen - Ook met oud en nieuw organiseerde de World Servangs- groep Bolivia een oliebollenactie. Nog eens 4500 stuks gingen er over de kraam. De belangstelling was enorm. De netto-opbrengst was dit maal ƒ2.460,-. Benthuizen - Zaterdag 13 januari wordt bij koffiebar De Schuilplaats een gospeldrive gehouden. Er is muziek van Corné en de aanwezigen kunnen tafelvoetballen, tafeltennis sen of biljarten. Aanvang 20.00 uur. Iedereen van 14 jaar en ouder is wel kom bij De Bron aan de Dorpsstraat 42. wordt donateur 030 2340778 of www.bomenstichting.nl Verder stond de burgemeester nog even stil bij het aantreden van de nieuwe burgemeester en de werving van een nieuwe gemeentesecretaris. "Nieuwe top, nieuwe kansen" zo veronderstelde hij. Voor de invulling zijn er vol doende aandachtspunten zoals de voorbereiding van een mening over de Vijfde Nota, de Zuidplaspolder, de actualisering van de structuurvi sie, de aanpak van de Dorpsstraten, het bestemmingsplan voor Oud-Ver laat en de woningbouwplannen. Ook algemenere onderwerpen ver dienen die aandacht in de visie van burgemeester Wolf, zoals onderwijs en zorg en welzijn. Het zoeken naar partners, zowel bij de overheid als de provincie, de buurgemeenten en de regio verdient tot slot ook de aandacht: "Op maat, naar behoefte en klantgericht." Ingezonden: ()uders die over voldoende begrip, geduld, maar vooral liefde beschikken om een Hnd voor drie weken tijdens de zomervakantie in huis te nemen. Er s aat geen vergoeding tegenover. Maar het geluk dat u zo een kind bezorgt, ai onbetaalbaar blijken. Voor meer informatie: www.europakinderhulp.nl of fi4n<w? °Pnemen met Jannie Visser, 0180-634263 of Monie Wijnstra 0182- Door Karin Heeren Zevenhuizen - Een laag piep schuim chips in de kruipruimte: een geheel nieuwe manier van vloerisolatie. Martien Duineveld, de man in Zevenhuizen die bezig is met het zoeken naar nieuwe manieren van energie besparen, heeft inmiddels een aantal hui zen in de gemeente voorzien van deze vloerisolatie met goed resultaat. U kunt met uw gezin heel veel betekenen voor: een kind dat alleen nog maar van vakantie heeft kunnen dromen; een kind dat alleen problemen in zijn leven heeft gekend; een kind dat altijd te veel is, of in de weg loopt; een kind dat gewend is te vluchten als er drank in zicht komt; een kind dat niet meer huilt na een paar klappen; een kind dat uit een kindertehuis of een gebroken gezin komt; een kind dat ze kansarm noemen door zijn ervaringen; een kind dat dag in dag uit, na school nog op de kleintjes moet passen, omdat er geen papa is en mama de hele dag moet werken. Wat voor uw kinderen heel gewoon is, kan voor een vakan tiekind heel bijzonder zijn. Een dagje naar het strand, boodschappen doen, een boswandeling maken, drie maal daags een maaltijd die voor hem of haar wordt verzorgd, 's avonds voor het naar bed gaan nog lekker badderen of douchen. De Stichting Europa Kinderhulp wil deze kinderen laten n kennis maken met deze iQÜw n wereld vol warmte en genegenheid. De wereld waarin wij wonen. aanzienlijke energiebesparing bete kent, wat een behoorlijke milieu winst betekent. Ook voor de porte monnee levert deze methode uiteindelijk winst op. Duineveld heeft uitgerekend dat de investering van de isolatie in zeven jaar wordt terugverdiend. Martien Duineveld heeft een chip blazer ontwikkeld voor het aanbren gen van het materiaal. In een grote trechter verdwijnen de chips die met grote kracht in de kruipruimte worden geblazen. Het gehele huis kan binnen twee uur worden voor zien van vloerisolatie met behulp van dit apparaat. Er wordt een laag aangebracht van tussen de 15 en 25 centimeter chips. De kruipruimte blijft goed toegankelijk en droog. Duineveld: "Bovendien wordt er per januari binnen het kader van de nieuwe premieregeling subsidiege- geven voor deze manier van isole ren. Bij het energiebedrijf kan dit worden aangevraagd en de subsidie - bedraagt tien gulden per vierkante meter isolatie, wat zelfs verhoogd kan worden naar twaalf gulden vijf tig als er ook een energieadvies wordt uitgebracht. De isolatie kost ongeveer dertig gulden de vierkante meter." "Het piepschuim chips is gerecy cled materiaal. Het is afval van bijvoorbeeld CD-doosjes of bad kamerwandjes. De chips worden in een laag onder de vloer gestort en bij eventuele sloop kan het weer eenvoudig worden weggezogen omdat met een folie een goede scheiding wordt gemaakt tussen aarde en chips. Dan kan al dat mate riaal weer worden gecomprimeerd tot een pakket van ongeveer 30 kilo en dat kan weer hergebruikt wor den", zo licht Duineveld de nieuwe methode van vloerisolatie toe. Inmiddels heeft Martien Duineveld 15 huizen voorzien van vloerisola tie. De luchtvochtigheid in de kruip ruimte reduceert met 40% wat een

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17