Goed voorbereid op vakantie Mi D i V-/f Cursus vogelherken ning voor beginners Boomkwekerij ten onder aan water? Heeft iemand m'n paspoort gezien? J Hart van Holland/10 januari 2001 pagina 19 Apasp°° Tr f 'J* u* Water, vriend of vijand Overige agendapunten Uitreiking Bronzen Conifeer Met het oog op de traditionele uitreiking van de bronzen conifeer kwam ook het vrijwilligerswerk uitgebreid ter sprake. In Boskoop zijn maar liefst 3.500 inwoners actief in een of andere vorm van vrijwilligerswerk. Volgens burgemeester Rijsdijk mag dan ook met recht worden gezegd dat Bos koop een groot kapitaal aan vrijwilligersactivitei- ten kent dat men zal moetep blijven erkennen en koesteren en waar mogelijk versterken. De gemeentelijke onderscheiding in de vorm van de Bronzen Conifeer werd uitgereikt aan één van die 3.500 vrijwilligers, mevrouw Riet de Kooter, vanwe ge haar imposante carriare als vrijwilligster. Mevrouw de Kooter was bijna 20 jaar lang lees- moeder, zwemmoeder, schoonmaakmoeder en handwerkmoeder in het onderwijs. Ook verzorgde zij heel wat jaren op de oefenavonden van de muziekvereniging Concordia de koffie en hielp zij de rommelmarkt organiseren. Verder heeft zij in de zorg- en hulpvereniging ruim haar sporen verdiend en binnen het kerkelijke werk is zij ook zeer actief. Kortom; een uitzonderlijke vrouw met vele kwa liteiten en volgens Rijsdijk dan ook een kanjer van een Boskoopse vrijwilligster! Boskoop -Op maandagavond 8 januari vond in de Veilinghal de nieuwjaarsontmoeting plaats. Uiteraard werden er heel wat handen geschud en wenste men elkaar het allerbeste voor 2001. De nieuwe inwoners van Boskoop - in het jaar 2000 zijn er circa 500 mensen van buiten Boskoop in het dorp komen wonen - werd op deze wijze een warm welkom geheten. Tijdens de nieuwjaarstoespraak van de burgemeester kwamen onder andere de oud- en nieuwviering in Bos koop ter sprake, die relatief goed is verlopen. Alleen bij een brand aan de Overslag moesten de hulpdiensten actief optreden. Burgemeester Coos Rijsdijk sprak ook over de afschuwelijke ramp die zich in Volendam heeft voltrokken en vroeg de aanwezigen een ogenblik stilte in acht te nemen om de gedachten te doen uitgaan naar de families en vrienden van de overledenen en zwaargewonden. Verder gaf hij aan dat 2001 voor de gemeente Boskoop het jaar van de waarheid zal worden, met betrekking tot de ont wikkelingen binnen het dorp. Boskoop werkt momenteel hard aan het gezond maken van de financiële positie, het substanti eel terugbrengen van de achterstanden, het iets verder in de toekomst uitgooien van de beleidsankers en het verbeteren van de gemeentelijke dienstverlening. In het eerste kwartaal van 2001 wordt de eerste rapportage van de Rijksinspectie Financien verwacht met daarin de erkenning van de achter standen in Boskoop en een eerste indicatie van de extra finan ciële middelen die vanuit het gemeentefonds zullen worden ontvangen. Daarmee wordt ook de overgang gemarkeerd van een tekortbestuur naar een groeibestuur. Door Svlvia van Doornen De buren zorgen voor de planten, de huisdieren heb ben tijdelijk een ander baasje en er zit een tijdklok op de lampen. Het lijken de belangrijkste voorbereidin gen voor we op vakantie gaan. Maar hebben we over al aan gedacht? Niet altijd, zo blijkt uit navraag bij Nederlandse ambassades en consulaten in het buiten land. Want wat doet u als uw creditcard kwijt is? Of uw paspoort? Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een aantal tips op een rijtje gezet. Zo kunnen we beter voorbereid op vakantie en eventuele proble men in het buitenland voorkomen. De meest waardevolle en eenvoudige tip is het noteren I van nummers", aldus ambassadeur Gerard J.H.C. Kra- I mer van de Nederlandse ambassade in Bangkok. "Het I paspoortnummer, het telefoonnummer om pinpas of I creditcard te blokkeren en het telefoonnummer van de I alarmcentrale van de (reisverze kering zijn de belangrijkste. Door die nummers ergens te bewaren kan snel hulp worden geboden als er iets gebeurt. Verder is het opvragen van een reisadvies bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, voorafgaand aan de reis, I aan te bevelen. Zo kunnen reizi gers zichzelf een hoop rompslomp en ergernis besparen. We willen immers genieten tijdens de vakan tie!" te gaan. Thuis kan het je namelijk ook overkomen. Maar het is wél een reden om je goed voor te bereiden voor dat je op reis gaat." Iri de handige brochure 'Wijs op Reis' heeft het ministe rie van Buitenlandse Zaken allerhande tips op een rijtje gezet. Natuurlijk wordt ingegaan op reisdocumenten, geldzaken en verzekeringen. Maar er worden ook tips gegeven over gezondheidsrisico's, vervoer in het bui tenland en in- en uitvoer. e ambassadeur weet waaro ver hij praat. Iedere zomer krijgen Nederlandse ambas sades en consulaten in het buiten and te maken met gedupeerde Landgenoten. De ambassade in Bangkok richt zich daarbij op de ru^en Thailand, Laos, Birma (Myanmar) en Cambodja. Door °ngevallen en verlies of diefstal van tassen en portemonnees zit ten Nederlandse reizigers opeens zonder paspoort en geld op hun vakantieadres. Ze doen aangifte oi] de plaatselijke politie en wor den na opmaak van een proces verbaal doorverwezen naar de Nederlandse ambassade of consu laat in het vakantieland. De tijd die normaal zou wor ld aan vakantie, gaat op aan het regelen van geld voor de rest van het verblijf en reispapieren voor de terugreis. banier: "Het zijn bekende verhalen die je na iedere vakantieperiode wel weer ergens hoort van familie, col- ega s of vrienden. Je eigen reactie is vaak: "Dat over- omt mij niet!". Omdat we niet willen dat het ons over- omt. Maar iedere vakantieganger kan te maken krijgen l iu-'0ren tassen' diefstal, natuurgeweld of ongeval- 1 n. Mijn collega's en ikzelf maken het bijna dagelijks ^Hier in Azië, maar ook dichter bij huis. Begrijp me goed. het is natuurlijk geen reden om niet op vakantie 'ieke Schouten van de douane komt het op Schi phol regelmatig tegen en kent de verhalen. "Het .is bijvoorbeeld niet toegestaan om producten mee naar huis te nemen die van beschermde planten of dieren zijn gemaakt. Ook nagemaakte merkartikelen of bepaalde kunstvoorwerpen mogen niet worden inge voerd. Die moeten op Schiphol dus worden ingeleverd, terwijl er in een vakantieland vaak veel voor is betaald. In sommige vakantielan den staat er zelfs een celstraf op de uitvoer van kunstschatten, ter wijl ze op straat wor den aangeboden." Naast deze tips worden in de brochure zaken behandeld die meer voor de hand liggen, maar handig kunnen zijn nog even te chec ken. Bijvoorbeeld over wat wel en niet mag worden meegenomen in een vliegtuig, uw eigen veiligheid in het buiten land, contact met het thuisfront en het achterlaten van het huis. ,e brochure 'Wijs |op Reis 2001' is van 10 tot en met januari gratis ver krijgbaar bij de Wijs op Reis stand op de Vakantiebeurs in de Jaarbeurs in Utrecht (hal 11, stand E.054 t/m E.058). Daarna is de brochure beschikbaar via alle ANVR reisbureaus. De brochure is tijdens kantooruren ook aan te vragen bij de Informatiebalie van het ministerie van Buitenlandse Zaken, telefoonnummer 070 - 348 46 60, of kijk op internet: www.minbuza.nl onder het kopje Reizen en burgerzaken. Verder is er een sprecifieke brochure 'Als u op reis gaat' verkrijgbaar bij de BelastingTelefoon Douane via 0800 - 0143, of kijk op internet: www.douane.nl Regio - In het voorjaar van 2001 start er een cursus vogelherkenning voor beginners. Er is plaats voor 30 deelnemers. De locatie is kinderboerderij De Blijde Wei aan de oostkant van de Rotte. Cursusavonden zijn allen op don derdag, te weten: 22 februari, 5, 19 en 26 april en 10 mei. Start om 20.00 uur, einde tussen 22.00 en 22.30 uur. Een excursie volgt op elke cursusavond op de aansluitende zaterdagmorgen, starttijd in overleg op de cursusavond, wel al de excursie vroeger beginnen, aangepast aan de tijd van het seizoen. De te behandelen vogels zijn in volgorde van de cursusavonden: Wintervo gels en kijkergebruik; weidevogels, vogels van woonomgeving en parken (2x) en tot slot water- en rietvogels. Voor informatie en aanmelding: Aad Deurloo, 010-5214291. Boskoop - Water wordt het pro bleem van de toekomst. Of er is een tekort of er is te veel of de kwaliteit is slecht. Dit onderwerp zal op de jaarvergadering van Kring Boskoop worden toegelicht door ing. C.M. Kroes, dijkgraaf van waterschap Wilick Wiericke. De jaarvergadering wordt gehouden op maandag 22 januari in de Rozenburcht. Aanvang 20.00 uur. Van oudsher is water een uitste kend hulpmiddel geweest in de boomkwekerij. Bij vervoer per schouw was water in het verleden onmisbaar. Water leverde boven dien een gunstig microklimaat op. Ook werd en wordt water nog altijd gebruikt als gietwater. Sommige toepassingen zijn duidelijk achter haald, andere hebben bij gebruik soms schadelijke gevolgen, zoals het gebruik van zout oppervlakte water als gietwater. Dit zoutpro- bleem kan nog toenemen indien wordt besloten om ook nog de Haringvlietsluizen open te zetten. Een geheel ander probleem is het overtollige water. Door polders tij delijk onder water te zetten zal ern stige wateroverlast kunnen worden voorkomen. Maar hoe moet dat met de bedrijven in deze "opvang-pol- ders"? Een ander belangrijk agendapunt is "De Samenwerkingsovereenkomst NBvB Nederland en LTO". Deze overeenkomst heeft verstrekkende gevolgen voor de samenwerking tussen Kring Boskoop en de WLTO. Daarmee samenhangend heeft dit ook gevolgen voor de contributie. Ook "De Contributieregeling 2001" is als agendapunt opgevoerd op deze jaarvergadering. Het zijn duidelijk allemaal zaken, waarmee iedere boomkweker in deze regio te maken heeft.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 19