www.rabobank.nl r NIEUWS NIEUWE BROCHURE WIJZIGING AEX-REGELS REISVERSLAG R INFORMATIEAVOND VAN GULDENS NAAR EURO'S EN VICE VERSA INTERNET VOOR BEGINNERS De Virtuele Rabobank BELEGGEN BIJ DE RABOBANK VAN MEXICO Weeknieuws Beleggen bij de Rabobank agenda internetsites Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 2 Hart van Holland/10 januari 2001 voor u, van en door uw bank 'jMpi met een beetje dat l'ast l'ij tnc. Extra handelsomzetten Euronext door nieuwe regels Antwoordcoupon: Straatwerk parkeerterrein Rabobank www.rabobanknesselande.nl Time-out voor DG Bank en Rabobank Groep www.gezondheidsnieuws.nl www.knutselidee.nl Telefoonnummers Algemeen: 0180-63 73 83 Geldzaken: 0180 - 63 73 72 vrijdag (door lope Hypotheken: 0180-63 73 53 zaterdag (reizen) Beleggen: 0180 - 63 73 58 Reizen: 0180 - 63 73 73 74 Bezoekadressen: Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Dorpsstraat 190, Moerkapelle: 079 - 593 5885 Dorpsstraat 12,2 Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 E-mail adres: rabo3750@tref.nl Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Rabobank De Rabobank behoort tot de absolute top op het gebied van effecten diensten. Maarliefst 3,2 miljoen effectentransacties werden in 2000 door de Rabobank verwerkt. De groei lijkt onstuitbaar, ook in een jaar waarin de beurs het beduidend minder goed heeft gedaan. Binnen de Rabobank is er de afgelopen jaren hard gewerkt aan een verdere pro fessionalisering van de effectendienst verlening. De informatievoorziening werd verbeterd, en nieuwe orderkanalen werden geïntroduceerd. Tegenwoordig wordt al meer dan 50% van alle effecten orders doorgegeven via de Rabo Order- lijn of het Rabolntemetbankieren. Nieuwe systemen zijn geïntroduceerd om u als klant nog beter van dienst te kunnen zijn en de risico's beter beheers baar te maken. Uw persoonlijk doelrisi- coprofiel - de Rabobank kent er zeven - vormt het uitgangspunt voor het te volgen beleggingsbeleid. Het komende jaar zal iedere effectenklant van onze bank dan ook geïnformeerd worden over het risicoprofiel dat op basis van zijn of haar effectenportefeuille van toepassing is. Wil de klant een hoger of lager risicoprofiel, dan is dat uiteraard altijd mogelijk. Op die manier kunnen wij garanderen dat u alleen beleggings vormen kiest die aansluiten op uw wen sen, uw mogelijkheden en uw situatie. Over het hoe en wat van het beleggen bij de Rabobank is een heldere en over zichtelijke brochure verschenen. Wilt u hiervan een exemplaar ontvangen, belt u dan met onze effectenafdeling: 0180- 637358. Wij sturen u er graag een toe. Alle berekeningen van gulden naar euro en vice versa moeten volgens de officiële, volledige koers van zes cijfers (ƒ2,20371). Guldens omrekenen naar euro's moet altijd door delen van het gulden bedrag door 2,20371 (door te verme nigvuldigen met 1/2,20371= 0,4538 ontstaan afrondingsverschillen). De einduitkomst mag worden afgerond op euro centen volgens de normale afrondingsregels. Bij omrekening van euro's naar guldens kan vermenigvul digd worden met 2,20371. Het gulden bedrag kan worden afgerond op cen ten, bij betaling in contante guldens wordt uiteraard afgerond op stuivers. Om afrondingsverschillen te voorko men bij het opmaken van facturen in twee valuta's telt u eerst alle bedragen in euro's bij elkaar op. Alleen het eind bedrag in euro's rekent u om naar gul dens. Vervolgens wordt het guldenbe drag afgerond op centen. Alle berekeningen tussen EMU-valuta's moeten altijd via de euro geschieden. Een EMU-valuta wordt eerst vfa de offi ciële koers omgerekend naar euro (delen door euro koers). Het bedrag in euro mag worden afgerond op niet minder dan drie cijfers achter de komma, dit hoeft echter niet. De euro's vermenigvuldigt u met de officiële koers van de andere EMU-valuta. De AEX-index zal maart 2001 zijn periodiek onderhoud ondergaan. Een aantal fondsen zal de index ver laten en andere zullen toetreden. Belangrijk is dat bij de bepaling van de indexwegingen de nieuwe regels van de Euronext gelden. Dit kan voor extra voladiteit zorgen. Begin volgend jaar zal de AEX-index weer worden herwogen. Met ingang van 2001 gebeurt dit op de eerste handelsdag van maart in plaats van de derde vrijdag van februari. Dit jaar kan de herweging door nieuwe regels van Euronext voor extra handelsomzetten zorgen. Dan zullen de indexgewichten namelijk worden bepaald op basis van de'free float'. Dit is het gedeelte van de beurswaarde dat vrij verhandelbaar is. Tot op heden werden de gewichten bepaald op basis van de totale markt- kapitalisatie, bestaande uit de free float en de aandelen in vaste handen. Onder aandelen in vaste handen wor den bijvoorbeeld verstaan belangen van moeder- en houdstermaatschap pijen of belangen van banken en ver zekeraars die zijn aangemeld in het kader van de Wet Melding Zeggen schap. Alvorens de gewichten van de fondsen in de AEX-index worden vast gesteld, zal overigens eerst moeten worden bepaald welke bedrijven in aanmerking komen voor een plaats in de AEX-index. Evenals andere jaren gebeurt dit op basis van de handels omzetten in individuele fondsen. Daarnaast geldt als nieuwe regel voor zowel de AEX- als de AMX-index dat fondsen een free float moeten heb ben van meer dan 25% om in aanmer king te komen voor een plaats in de index. Als aan die voorwaarde niet wordt voldaan, geldt dat de free float marktkapitalisatie in de top 25 respec tievelijk top 50 moet vallen. Als ook aan deze tweede voorwaarde niet wordt voldaan, valt een fonds defini tief buiten de boot voor een plaats in de index. Bron: Ups and Downs december 2000 Rabobank Reisagente Nathalie van der Pluijm maakte in oktober 2000 op uitnodiging van Oad-reizen een studiereis naar Puerto Vallarta. Vanaf Amsterdam vliegen we met een ver traging van bijna 3 uur naar Puerto Vallar ta. Na aankomst gaan we gelijk naar ons hotel. Het is in Puerto Vallarta namelijk 7 uur vroeger dan in Nederland en na een vlucht van bijna 14 uur (inclusief tussenlan ding) wil je maar 1 ding en dat is slapen De volgende dag vertrekken we, na een heerlijke nachtrust, richting het centrum van Puerto Vallarta. We gaan er wat hotels bekijken uit de Oad gids en ook gaan wij een stuk door het oude centrum van Puerto Vallarta wandelen. Wij besluiten, unaniem, dat Puerto Vallarta een veel leukere en mooiere stad is dan wij hadden verwacht. Na weer heerlijk een nacht geslapen te heb ben gaan wij enkele van Mexico's mooiste hotels bezoeken. Na dit bezoek, gaan wij op excursieTipico MexicoDeze excursie leidt ons via allerlei Mexicaanse dorpjes naar een typische Mexicaanse ranch. Wij krijgen een rondleiding en genieten er van een heerlijke maaltijd en een optreden van Azteek-indianen. Dit optreden laat een diepe indruk op ons achter. De volgende dag hebben we na wat hotel- bezoeken in de morgen 's middags vrij. We genieten met de hele studiereisgroep van de warme zon en bereiden ons voor op een avondje stappen in het onbekende Mexi caanse uitgaansleven. Na een leuk avondje stappen, gaan wij vervolgens weer op weg. Wij gaan de 2-daagse excursie doen naar de tweede stad van Mexico, Guadelajara. Na een busritvan meer dan 4 uur komen wij aan in TLAQUEPAQUE, een buitenwijk van Guadelajara. Deze buitenwijk herbergt een aantal leuke winkelstraatjes en wij kopen ons letterlijk bijna arm aan souveniertjes en hebbedingetjes. We zijn nog niet helemaal arm, want de tweede dag van onze excursie gaan wij na een bezoek aan de binnenstad van Guadelajara, op weg naar een heuse markt. De markt is wel 2 kilometer lang en we genieten van alles om ons heen. De men sen, de kraampjes, de sfeer, echt de markt van TONALA is helemaal fantastisch. Nu hebben we ons pas echt arm gekocht. Na een lange rit door het mooie en ontzettend groene Mexico, komen we weer veilig aan in Puerto Vallarta. De volgende dag wordt de spannendste dag van onze studiereiswe gaan namelijk op JEEPSAFARI. We gaan al vroeg op pad en ik mocht het eerste uur rijden. We rijden door dorpjes, bossen, plassen en riviertjes. We sluiten de dag af met een barbecue aan een bijna verlaten strand en we vonden, weer unaniem, dit de leukste en zeker ook spannendste dag. 's Avonds bereiden we ons voor op ons laatste avondje uit in Puer to Vallarta. Nadat we allemaal heerlijk heb ben uitgeslapen, genieten we de volgende dag nog eventjes van de zon voordat we weer naar huis gaan. Na een vlucht van 11 uur (geen tussenstop en altijd wind mee) landen wij de volgende dag helaas alweer op Amsterdam. Aan alles komt een eind, dus ook aan deze studiereis. Veel mooie herinneringen, een geweldige videoband en een leuk fotoboek zijn aan te horen, te leen en in te zien op ons reisbureau. U bent van harte welkom I En natuurlijk een Mexico Filmavond volgt snel UW.'. Rabobank Zevenhuizen-Moerka- pelle organiseert op 31 januari 2001 een bijeenkomst voor mensen die geïnteresseerd zijn in Internet. De bank komt hiermee tegemoet aan de sterk toegenomen interesse van inwoners uit Zevenhuizen en Moerkapelle voor het fenomeen "Internet'.' De bijeenkomst is vooral bedoeld voor mensen die weinig of geen erva ring hebben met Internet maar er toch graag wat meer vanaf willen weten. De avond duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Indien u nader kennis wilt maken met de boeiende materie van internet, dan is dit uw kans. Ook Telebankieren zul len we de revue laten passeren. Deze bijeenkomst is voor iedereen toegan kelijk, klant of geen klant van de Rabo bank. U kunt zich aanmelden door onder staande coupon in te vullen en op te sturen naar of af te geven bij de Rabo bank in Zevenhuizen en Moerkapelle. Uw aanmelding wordt schriftelijk bevestigd. U kunt zich ook telefonisch aanmelden op telefoonnummer (0180) 63 73 41 of per Email naar rabo3750@tref.nl. Ja, ik kom naar de Internet bijeenkomst op 31januari 2001. ik kom alleen ik kom inclusief mijzelf met personen Naam Adres Woonplaats Telefoonnummer Deze coupon kunt u afgeven op ons kantoor in Zevenhuizen of Moerkapelle of opsturen naar: Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle, Postbus 5, 2760 AA Zevenhuizen Het nieuwe jaar beginnen we met het opnieuw bestraten van onze .inrit naar het parkeerterrein. Dit betekent dat wij van 8 januari tot 12 januari geen parkeermogelijk- heid aan u kunnen bieden. Zoals u gezien heeft hebben we een prachtig stuk aangebouwd. De werkzaamheden aan de buitenkant van het pand zijn klaar. In de maan den januari en februari wordt de binnenkant aangepakt. Door zwaar vrachtverkeer en nieuwe leidingen aanleggen is de inrit verzakt en dit gaan we in bovengenoemde. De Rabobank is nauw betrokken bij de ontwikkelingen in het VINEX- gebied Nesselande. Zo is de Rabo bank te vinden in het informatie centrum aan de Groeneweg in Rot terdam. Maar ook op internet heeft de Rabobank een speciale site geo pend onder het adres www.rabo- banknesselande.nl. De site is binnenkort volledig operationeel. Maar nu al kunt u er een kijkje nemen en uw email adres achterla ten om op de hoogte gehouden te worden of de Nesselande Woonkof- fer te ontvangen. DG Bank en Rabobank Groep heb ben een time-out afgesproken over de voorgenomen participatie van DG Bank in Rabo Securities. "Dit houdt verband met de interne ontwikkelingen binnen de Duitse coöperatieve financiële sector", aldus perswoordvoerder Jan Dost van Corporate Communicatie in een reactie op vragen van het Financieel Dagblad. "DG Bank heeft nu alle tijd nodig om zich te bera den op de eigen toekomst daar binnen. De voorzitters van de drie Duitse centrale coöperatieve ban ken - DG Bank,WGZ en GZ - starten deze maand gesprekken om te kij ken of er tot vormen van onderlin ge samenwerking kan worden gekomen. Wij wachten deze ont wikkelingen af." 8-12 januari Parkeerterrein Rabo bank Zevenhuizen onbereikbaar 12 januari Cadenz.Nesselande - Univé/Lycurgus 31 januari Informatieavond Internet voor begin ners 6 februari Euro bijeenkomst voor Toonbankbedrij- ven. Een website met veel nieuws over onderwerpen die met onze gezondheid te maken hebben. Je kunt meedoen aan discussies of vragen stellen aan een artsenpanel. Misschien net even te laat omdat de vakantie weer voorbij is, maar om alvast wat ideeën op te doen voor de vrije uren van de kids is dit een leuke site.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 2