Sjaak Kuijf wint Ger Teunissencup bij Kwiek Clubkampioenschappen TZM Toos in de prijzen Streetdanse voor jongens LAAT ONS WEER DE BEEST UITHANGEN Gouweboscross op 20 januari Flyers begint het nieuwe jaar rustig Winst voor Team 1 Cadenz .Nesselande naar vierde ronde beker Bedrijfsvolleybal Sportverkie- zing Rijnwoude pagina 8 Hart van Holland/10 januari 2001 Basketbal GIRO 4868 Badmintonvereniging Zevenhuizen Volleybal Waddinxveen - Afgelopen vrijdag is bij tafeltennisvereniging Kwiek voor de 37e keer het tournooi om de Ger Teunissencup georganiseerd. Het traditionele toernooi - ter herinne ring aan Ger Teunissen - wordt jaar lijks gehouden voor een wisselende competitieklasse. Dit jaar was het de beurt aan de vijfde klasse en 4- degradatie van de afdeling Gouda. Acht deelnemers, voor het eerst alleen uit de Kwiekgelederen, had den zich ingeschreven. Er werd gespeeld in twee vierkampen waar bij de nummers 1 en 2 zich plaat sten voor de kruisfinale. In poule A was het Roy Hornung die zich als eerste plaatste; hij wist met 18-21, 21-12, 23-21 de nummer twee Rob Boom de baas te blijven. In poule B waren eveneens drie games nodig om Sjaak Kuijf als eerste te laten eindigen, 21-16, 18-21, 21-16 tegen Niels Marchand. De halve finale eindigde in winst voor de nummers 1. Roy Hornung won met 21-19, 14-21, 21-14 van Niels Marchand, Sjaak Kuijf bleef met 21-17 21-11 Rob Boom de baas. In de finale bleek Sjaak Kuijf ruim de sterkste. In twee games, 21-14, 21- 16, versloeg hij Roy Hornung. Niels Marchand legde beslag op de derde plaats door winst (14-21, 23-21, 21- 19) op Rob Boom. Organisator Paul van der Hart memoreerde, voorafgaand aan de prijsuitreiking, het ontstaan van het toernooi: Ger Teunissen, een actief lid van tafeltennisvereniging Kwiek, overleed in 1964 op 39-jarige leef tijd -aan een hartaanval. Het toen malige bestuur besloot als herinne ring dit toernooi te organiseren. Mevrouw Marrie de Vries, de wedu we van Ger Teunnissen, was aanwe zig om de prijzen uit te reiken. derde werden. In poule C werd Ad van Heiningen ongeslagen eerste. Simon Wondergem en John Meurer werden tweede en derde. De finale van de troostronde werd een spannende strijd tussen Andre te Paske en Dico Bac. Dico zal de hele avond al niet lekker in z'n vel en moest in Andre uiteindelijk zijn meerdere erkennen. in de winnaarsronde werd het een afvalrace. Verlies betekende directe uitschakeling. Hans Hol en Simon Wondergem moesten vrij snel het hoofd buigen voor Guus van Ame- rongen. Ad van Heiningen had wei nig moeite met Patrick van der Meer en daarna Gerard Reym. Ad en Waddinxveen - Afgelopen weekend vond in Zoetermeer de wedstrijd plaats om de Butterfly Cup. Dit is een toernooi waarbij turnsters van nationaal en regionaal wedstrijdniveau strijden om de Butterflycups voor Brug, balk en vloer. Om een Butterfly Cup in de wacht te slepen moet het hoogste cijfer per toestel worden geturnd, ongeacht het niveau waarin de turnster draait (Top, NWS, LOS-D en LOS-E) Voor de Waddinxveense Jazzdans Turnvereniging TOOS leverde het toer nooi enkele successen op. In het niveau voorinstap NWS behaalde Tessa Gutker een le plaats op de brug en vloer. Bij de Pupil 1 NWS was er een 3e plaats voor Jenny Geertsen op het onder deel balk. Ook Miret Gutker behaalde een 3e plaats op vloer bij de Pupil 2 LOS 4. Tenslotte bij de Jeugd NWS behaalde Marleen Heikens een fraaie 2e plaats voor haar oefening op de Brug. Moerkapelle - Medio december werden de clubkampioenschap pen van tafeltennisvereniging Zevenhuizen-Moerkapelle gehou den. Er werd gespeeld in drie pou les van 5. De poules waren naar sterkte verdeeld. De eerste drie plaatsen per poule gaven recht op de winnaarsronde. De nummers 4 en 5 konden doorgaan voor een troostprijs in de troostronde. In poule A domineerde Guus van Amerongen. Hij werd ongeslagen eerste. Patrick van der Meer en Gerard Reym werden respectievelijk tweede en derde. In poule B een grote verrassing. Bart Klos werd ongeslagen eerste terwijl Hans Hol en Coerd van Kasteel tweede en Guus zouden in de finale het club kampioenschap gaan uitmaken. Gerard Reym speelde tegen Simon Wondergem voor de derde en vier de plaats. Met een erg wisselend spelbeeld wist uiteindelijk Gerard Simon achter zich te laten. De finale was erg spannend. De eerste set verloor Guus met 19-21. In de twee de herstelde hij zich en wist de winst naar zich toe te trekken met 21-18. Daarna kon hij echter niet meer in zijn spel komen. Ad won de beslissende set met 13-21. Een uit eindelijk afgetekende overwinning voor Ad van Heiningen die zich een jaar lang clubkampioen mag noe men. HELP DE DIEREN UIT DE BIO-INDUSTRIE EN VRAAG EEN GRATIS ACTIEPAKKET AAN (020) 463 89 24 OF VIA ONZE WEBSITE WWW.WAKKERDIER.NL STEUN STICHTING WAKKER DIER Waddinxveen - In januari wil de waddinxveense Jazzdans- en Turnvereni ging TOOS starten met een cursus Streetdance speciaal voor jongens in de leeftijd van 13 tot en met 15 jaar. Streetdanse is een dansvorm waarbij je je moet uitleven op muziek in tegenstelling tot andere dansvormen waarbij met zich eerder moet inleven op de muziek. Het is een nieuwe rage op dansgebied die steeds populair der wordt. Het is een dansstijl overgewaaid vanuit Amerika. Het is een dansvorm die zeer speciaal geschikt is voor jongens en zeker in de jonge- renleeftijd van 13 t/m 15 jaar. De lessen zijn toegankelijk voor alle jongens omdat er geen choreografie aan te pas komt, ook gevoel voor ritme is geen must. Er is geen danservaring of dergelijke vereist. De cursus wordt gegeven op vrijdagavond van 20.15 tot 21.15 uur in de gymnastiekzaal aan de Staringlaan. Voor meer informatie en aanmelding: 0182-613839. Boskoop - Op 20 januari wordt bij S.C. Antilope als onderdeel van de regio nale crosscompetitie, een cross georganiseerd in het Gouwebos nabij de Alberdink Thijmlaan. Het is de derde wedstijd van deze competietie. De eerste twee waren de Flora cross bij A.V.47 in Boskoop, en de Gouda cross bij de plaatselijke A.V. De vierde en laatste in de serie is 17 februari bij lllion in Zoetermeer. Er zal worden gestreden in alle junioren- en seniorencategorien, zowel dames als heren. De loop gaat over een afwisselend parcour door het Gou webos, deels over half verharde paden, en deels door het terrein. De zwaar te van het parcour is sterk afhankelijk van het weer. Bij vorst is de enige hindernis de harde ongelijke grond, maar na veel regenval kan de cross uit gesproken zwaar worden, vooral als na enkele ronden de grond los gelopen wordt. Meer informatie over de starttijden en inschrijving is te verkrijgen via de website http://www.kouwenhoven23.myweb.nl/20_januari_2001.htm. Wie geen internet heeft dan kan via Annerie de Gier, telefoon 0182 616964 informatie krijgen. Waddinxveen Flyers begon het nieu we jaar met een beperkt aantal wed strijden. Er stonden er nog enkele van de eerste helft van de competi tie op het programma. Toch viel er genoeg te genieten, want alle drie de wedstrijden werden gewonnen en wat voornamer was - er werd goed gespeeld. Meisjes Kadetten 1 trad aan tegen Springers. Beide teams ontliepen elkaar in de vorige ontmoetingen niet zoveel, maar nu was Flyers veel sterker. Uitslag 48-26. Topscoorder werd Laura de Levie met 14 punten. Goede tweede was Marloes Buyten- hek met 13 punten. Jongens Kadetten 1 had ook Sprin gers als tegenstander. Ook hier was Flyers de betere ploeg. Grote uit blinker in deze wedstrijd was Sebastiaan Overdam, die bijna de helft van de score voor zijn reke ning nam. Uitslag 58-36. Topscoor der Sebastiaan Overdam met 25 punten. De spannendste wedstrijd was die van Dames 2 tegen Forwodians. De teams waren aan elkaar gewaagd. Flyers had iets meer scorend ver mogen en nam steeds een voor sprong van een tiental punten, maar Forwodians presteerde het telkens weer om akelig dicht bij te komen Uiteindelijk moesten de bezoekers toch de meerdere erken nen in Flyers. Uitslag 48-38. Tops coorder: Marinda Hoogenberg met 15 punten. Vrijdagavond 12 januari in de Dui kelaar om 21.00 uur Heren 1 tegen Gonini. Voor de heren een belangrij ke wedstrijd, want beide teams heb ben vier winstpunten en alleen Woody Blues heeft nog maar twee punten. Zevenhuizen - Vrijdagavond speelde team 1 thuis tegen Hyundai/pip (Berkel).Henk den Hartog startte als eerste heer. Henk speelde een goede en beheerste eerste set en won die met 15-7. Zijn tweede set won hij ook met 15-7. Als tweede heer begon Ronald Luijtjes maar die kreeg het moeilijker en verloor zijn eerste set met 13-15; in zijn tweede set leek Ronald terug te komen maar toch verloor hij deze set met 14-17.Linda Jansen startte als eerste vrouw en kwam goed in haar spel en won vrij eenvoudig met 11-2 en 11-5. Tweede vrouw Nel Verweij had alles onder controle en speelde een leuke partij badminton en won met 11-4 en 11-2. Tussenstand 3-1 voor Zevenhuizen. Als eerste mix gingen Carlo van Leeuwen en Nel van start. Ze hadden aardig wat tegenstand maar ze trokken aan het langste eind: 15-13 en 15-12. De tweede mix werd gespeeld door Ronald en Linda die in de eerste set weinig tegenstand kregen en deze wonnen met 15-5, in de tweede set kregen ze het nog even zwaar maar ze wonnen uiteindelijk met 15-11. Ronald en Carlo speelden de herendubbel en wonnen met 15-5 en 15-11. De dames kregen geen tegenstand meer van het uitgeputte team en wonnen met tweemaal 15-4. Eind stand 7-1 voor Zevenhuizen. Team 3 speelde zondag uit tegen Zwijndrecht en verloor met 6-2. Rijnwoude - Vrijdag 12 januari wordt in de gemeente Rijnwoude de tiende Rabosportverkiezing gehouden. Op deze avond wordt bekendgemaakt wie zich een jaar lang sportman, sportvrouw, sport ploeg of aankomend talent van 2000 mag noemen. Deze avond wordt gehouden in het Dorpshuis in Hazerswoude dorp. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis, men dient een kaart van tevoren op te halen bij één van de Rabobank vestigingen in Rijnwoude. Een jury, bestaande uit onder ande re sportverslaggevers van regionale dagbladen, selecteerde in de vier categorieën de volgende personen: Genomineerd voor sportploeg: Tafeltennisvereniging Avanti H.l en Dammers van Samen Sterk 1. Geno mineerd voor aankomend talent: Saskia Binnendijk (judo): Joris Oosterveen (judo) en Bas van Vel- thoven (zwemmen). De categorie sportman: Walter Beukeboom (judo); Aziz Mesaoudi (judo); Erik Simon Strijk (triathlon). Categorie sportvrouw: Heddy Boers (tennis); Margreet Merbis (schaatsen). Omdat het de tiende sportverkie- zing is, zijn op deze avond alle oud winnaars van de afgelopen 10 jaar aanwezig. Rotterdam - Cadenz.Nesselande speelde op de eerste zondag van het nieuwe jaar de bekerwedstrijd in Zwolle tegen VC Zwolle. Met een keurige 3-0 overwinning op Zwolle wisten de Nesselanders zich te plaatsen voor de kwartfinale. Trainer/coach Gert Timmer zette de volgende spelers als basis in het veld spelverdeler Joost van der Hoek, de aanvallers Kristian van der Wel, Twan van Kuijk, Wout van Velzen, Ferry van Hal, Jochem de Gruijter en libe ro Coen Duiverman. In de beginfase hielden de beide teams elkaar in evenwicht. De passing aan Nesse lande zijde was niet optimaal, maar de servicedruk die Cadenz ten toon spreidde daarentegen veel beter. Zonder in de problemen te komen werd de eerste set met 23-25 binnengehaald door Nesselande. Ook in de tweede en derde set lie ten de Rotterdammers zien waarom zij op een tweede plaats in de SN8 league staan en zorgde'door de druk op de Zwollenaren te verhogen deze sets met resp. 18-25 en 22-25 te winnen.Door deze overwinning gaat Cadenz.Nesselande door in het bekertoernooi en zullen het dan in de kwartfinale opnemen tegen Omniworld/AMVJ uit Almere. Deze vierde ronde wordt beslist met eenj uit-en een thuis-wedstijd Cadenz.Nesselande zal eerst eeni uit-wedstrijd spelen in Almere opl woensdag 7 maart en de return staat gepland om woensdag 14 j maart 2001. Zevenhuizen - De Commissie Bedrijfsvolleybal Zevenhuizen orga niseert ook in 2001 het bedrijfsvol- leybaltoernooi. Het toernooi wordt voor de 12e keer gespeeld en wel op de zaterdagen 19 mei en 9 juni. Omdat bij dorpshuis Swanla, de gebruikelijke locatie, een verbou wing op het programma staat, wordt het evenement dit jaar gehouden bij Party Sportcenter De Zevensprong aan de Strandweg 23 in Oud Verlaat. Alle bedrijven met een vestiging in de deelgemeenten Zevenhuizen, Oud Verlaat en 'Oud-Zevenhuizen' (Groeneweg en Wollefoppenweg) kunnen aan het toernooi deelne men. Inschrijfformulieren zijn ver krijgbaar bij Martien Zijderhand, De Grutto 10 in Zevenhuizen, tele foon 0180-632550 (avonduren). Een bedrijf kan met maximaal vier teams deelnemen. De organisatie streeft naar een zo breed mogelijk vertegenwoordiging van bedrijven en zal de inschrijving sluiten bij vijf tig teams. Inschrijven kan tot 3 maart. 'Gezelligheid' staat voorop bij het evenement en daarom is een aantal fl regels opgesteld: opgave per team van minimaal 8 personen; ieder teamlid zelf of zijn/haar partner moet werkzaam zijn bij het bedrijf waar men voor uitkomt; tijdens een wedstrijd dient het team mini maal 3 dames op te stellen; de? eerste 50 ingeschreven teams waar van het inschrijfgeld is ontvangen voor 17 maart zullen deelnemen aan het toernooi. Het toernooi wordt afgesloten mei een feestavond na afloop van de finales op zaterdag 9 juni.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 8