Diamanten huwelijk echtpaar Hes-Spiessens Diapresentatie bij Kunst- Kabouters in actie kring Voedselactie Roemenië eünie Eben-Haëzerschool §root succes hristof Jansen winnaar e schaaknacht m Jeu de boules journaal Hart van Holland/24 januari 2001 pagina 11 Indonesisch feest Vrouwenraad en nieuw belastingsysteem Bingo Tineke Eikelenboom studeert af Jeugdbingo Ruilbeurs Koppelklaveijassen in de Boog Bingo in Het Zuidhonk Concert Excelsior bij open dag Rabobank Donr Karin Jongkind Waddinxveen - Voor het diamanten bruidspaar Hes was woensdag 17 januari een belangrijke dag. Zestig jaar geleden traden zij name lijk 'met de handschoen' in het huwelijk. Dat betekent dat het bruidspaar niet beiden bij de plechtigheid aanwezig waren. Het gezamenlijk aansnijden van de bruidstaart - doorgaans één van de gewone dingen bij een bruiloft - vond toen dus niet plaats. Mevrouw Hes-Spiessens woonde op Java en de heer Hes verbleef ten tijde van het huwelijk als KNIL-militair op Ambon. De broer van de heer Hes nam destijds de honneurs tijdens het huwelijk in Indo nesië waar. Zestig jaar later deed jiet sympathieke echtpaar, in het bijzijn van hun kinderen en burgemeester Jonkman en zijn vrouw, hun trouwdag nog eens dunnetjes over. Het echtpaar Hes maakte ruim vijftig jaar geleden de oversteek van Indonesië naar Nederland en settelde zich in Den Haag. Zij kregen vijl kinderen, die op hun beurt zorgden voor negen klein- en twee achterkleinkinderen. In januari 1997 verhuisde het echtpaar naar Waddinxveen, waar zij het erg naar hun zin hebben. De heer Hes houdt van fietsen en mevrouw Hes weet van elke maaltijd een feest te maken. Zij brengen graag een bezoek aan de Indische toko en winkelen iedere zaterdag in winkelcentrum Leidschenhage. Ter gelegenheid van het 60-jarig huwelijk werd er in het Anne Frankcen- trum een Slametan, een Indisch eetfestijn georganiseerd. Hiervoor waren, naast familie en vrienden ook veel 'nieuwe' kennissen uit Waddinxveen uitgenodigd. "addinxveen - De Waddinxveense unstkring verwacht donderdag- vond 25 januari Remko Dalmann et een diapresentatie die de ezoeker meeneemt naar de Andes, ij doet dit op een groot projectie- cherm en toont de besneeuwde oppen van het Andesgebergte. Met ~er projectoren kan hij gelijktijdig Jer in elkaar overlopende dia's onen. Daarbij verschijnen andere eelden van oude steden, bouwwer- en en inheemse mensen in kleder- racht. Verder toont hij Peru en zijn op de achtergrond flarden volksmu ziek te horen. De aanwezigen gaan met hem naar het zuiden, het Titica- ca meer, op de grens van Bolivia. Naar het westen, de woestijnkust van Peru. Naar de hoofdstad Boli via, een stad met veel beziens waardigheden en bezoeken Inca rui nes met extreem mooi metselwerk. Deze avond vindt plaats in de zaal van de Immanuelkerk aan de Beatrixlaan. De toegang is vrij. Aan vang 19.30 uur. Waddinxveen/Boskoop - De kabou ters van scouting St. Victor hebben afgelopen zaterdag naar hartelust kunnen sporten in een gymzaal in Boskoop. Op een speciaal aange legd parcours deden ze allerlei die ren na en deden ze het spelletje 'apenkooien'. Elke week hebben de kabouters, meisjes van 7 tot 11, een ander pro gramma. Zaterdag gaan ze met papier-maché een spaarvarken knutselen. Ook doen ze wel eens aan toneel, playback, maken zelf muziekinstrumenten met allerlei materialen en ze doen veel spellet jes. Wie zin heeft om op zaterdag een keertje bij de kabouters te komen kijken, is van harte welkom. Omdat het oude clubhuis gesloopt is zijn de opkomsten in januari in het clubhuis van de Pieter Marirtz- groep (Mauritslaan, achter nr. 37) en in februari in de aula van de voormalige Kohnstamm-mavo (ingang aan de J.W. Frisoweg). De wekelijkse opkomsten beginnen om 10.00 uur en eindigen om 12.00 uur. Ingezonden: Waddinxveen - Op 17 februari is er een grote reünie van (oud-)leerlin- gen, (oud-)leerkrachten en (oud bestuursleden op de Eben-Haëzer school in Waddinxveen. Op 20 december bestond de Eben- Haëzerschool 50 jaar. Daar het in de maand december altijd erg druk is op school, zijn de feestelijkheden ond dit feit verplaatst naar de week an 12 tot en met 17 februari. Naast de activiteiten voor de kinderen, ijn er ook verschillende activiteiten oor de mensen die nauw betrokken ëweest) zijn bij de school. Zo zijn ijvoorbeeld ouders en andere elangstellenden van harte welkom m de opening van de feestweek en e onthulling van de naam op de wel bij te wonen op maandagmor en om 9.30 uur. Opa's en oma's zijn an harte welkom op de Opa-en- ma-dag, op donderdag 15 februari, m iets te vertellen of te laten zien an het leven en het onderwijs in un lagere schooltijd. De hoogte punten van de week zijn echter de herdenkingsdienst en de reünie op zaterdag 17 februari. Hiervoor wor den alle oud-leerlingen, (oud-heer krachten en (oud-)bestuursleden van harte uitgenodigd. De herden kingsdienst zal gehouden worden in de Brugkerk in Waddinxveen en begint om 14.00 uur. Aansluitend is de reünie in de school, die duurt van 15.30 tot 18.30 uur. De school is nog steeds op zoek naar leuke of ontroerende anekdo tes, foto's (vooral uit de periode 1950 tot 1965), werkstukken en schriften. In verband met de organi satie, zou het fijn zijn als men zich aanmeldt bij de school. Ook voor meer informatie kan men hier terecht. Eben-Haëzerschool, Jan Dorrekenskade-Oost 22, 2741 HW Waddinxveen, telefoon 0182-617847, fax 0182-633665. E-mail: ebenhaezer- school-wad@solcon.nl. Website: www.ebenhaezer.waddinxveen- web.nl. Boskoop - De voedselactie voor het dorp Osorhei in Roemenie, die gehouden werd op 12 en 13 januari is een groot succes geworden. Nu de verzamelde boodschappen zijn gesorteerd en geteld, ziet de Stich ting Oost Europa Boskoop (SOEB) dankbaar terug op de actie. Op vrijdagavond en de hele zater dag stonden een zeventigtal vrijwilli gers bij alle supermarlden in Bos koop. Vrijwel elke winkelende Boskoper kreeg een 'boodschappen- briefje' in de hand geduwd. De reac tie was overweldigend. Enkele supermarkten speelden goed op de actie in en maakten een speciaal vak vrij voor de producten die op het lijstje stonden. Maar ook het publiek liet zich niet onbetuigd. Omstreeks 11.00 uur op zaterdagmorgen waren de bloem en de suiker en de zonne bloemolie uitverkocht en moesten de supermarkten extra aanvoer regelen die overigens om een uur of drie ook al weer was uitverkocht. Donderdag 18 januari stonden ruim addinxveen - De 8e editie van de addinxveense Schaaknacht is Wonnen door Christof Jansen uit Wswijk. De voormalig topschaker an Schaakvereniging GOVA uit Arn- em wist het toernooi evenals 0"g jaar op zijn erelijst bij te chnjven. !l 45 schakers waren vrijdag- or>d 19 januari aanwezig in wijkge- uw Het Zuidhonk waar om 20.00 ur het nachttoernooi werd geo- encI door WSV voorzitter Ton Kui- •r )m 20.15 kon de westrijdleiding startschot geven en werd er start met de le ronde, m i.l5 uur werd de totale balans ësemaakt en werd duidelijk dat 'stof Jansen met overmacht win- r was geworden van de 8e aa™acht. Van de 23 gespeelde i| i')en wist hij er 17 winnend af te n enj moest hij 3 remises toestaan 00r h'j 3 partijen: scorings- 'nH6 jta®e 30,4%. Op de 2e plaats laats ^°ost Ruitenburg, De 3e s werd-opgeëist- door -CJement van der Laar Alphen); 4. Jesse van Elteren, 5.Barthold Jansen, 6.Jan Jaap Janse, 7.Pim te Linteloo, 8.P.de Vries, 9.Mark van Putten en 10 Wim van Os. Van de vrouwelijke deelnemers deed Ina Vasileva de beste zaken. De partner van de kampioen wist beslag te leggen op een verdienste lijke 13 plaats. Hoogst genoteerde WSV'er werd Barthold Jansen op de 5e positie.Hekkesluiter na 23 ronden werd M. Boussaid die weliswaar geen remises toestond, maar wel moest berusten in 19 verliespartijen waar slechts 4 winstpartijen tegeno ver stonden. Na het gezamenlijk ontbijt en de prijsuitreiking werd het toernooi afgesloten. Het volgende toernooi op de schaakkalender is het WSV drie rondentoernooi dat op zaterdag 17 februari plaatsvindt .Opgeven hier voor is mogelijk bij Barthold Jansen, telefoon 0182-610009 of Theo Goor telefoon 0182-619750. KERKDIENSTEN - 28 januari Waddinxveen R.K. kerk 9.30 uur dienst; dinsdag 30 januari 19.00 uur dienst; zaterdag 27 januari 19.00 uur dienst in Ontmoe- tingskerk; zondag 28 januari 11.15 uur dienst. Geref kerk 9.30 uur Kand drsT.H.R Prins, Nieuwkoop; 18.30 uur dienst. Herv. kerk 10.00 uur ds H. Brok, Zeist; 18.30 uur dsA.A. van Houwelingen, Noordwijk. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds A. Buursema, Utrecht; 16.30 uur ds O.W. Bouwsma, Gouda. De Rank 10.00 uur ds M. de Boer. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. van Hooij- donk; 18.30 uur ds R. de Reuver. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds P. van der Laarse.Terneuzen. Chr. geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds C.C. den Hertog. Parousia 10.00 uur R. Millenaar. R.K. kerk 9.30 uur dienst; zaterdag 27 januari 19.00 uur dienst. dertig mensen klaar om alles te sor teren en de pakketten samen te stel len. Naast de voedselactie zijn er ook andere positieve reacties binnenge komen. Met de kerstcollecte van de Gereformeerde Kerk en geld uit het bedrijfsleven was er'voldoende om het transport te financieren. Ook van buiten Boskoop kwamen posi tieve reacties. Momenteel wordt de administratie ve afhandeling met de douaneforma liteiten afgerond, zodat het voedsel- transport half februari naar Roemenië kan plaats vinden. Als gevolg van de droogte van afge lopen zomer stijgen de voedselprij zen daar op het ogenblik sterk. Vooral bij de mensen die van min der dan (100,- per maand moeten rond komen, is dat niet meer op te brengen. De geboden hulp is daar dus zeer noodzakelijk. Het voedseltransport wordt gecom bineerd met een kleding- en meubel transport waarmee de kleding, die de SOEB de afgelopen maanden heeft verzameld en gesorteerd, naar Osorhei wordt gebracht. Waddinxveen - Tijdens de nieuw bouw van het clubhuis van de jeu de boulesvereniging wordt er ook af en toe een partijtje petanque gespeeld. In verband met de nieuwbouw, die volop in gang is en voorspoedig ver loopt, zijn de vrijdagavond en zater dagmiddag voorlopig als vrije speel- mogelijkheden komen te vervallen. Alleen de dinsdagavond, van ouds her de clubavond voor de interne competities, wordt nog gehand haafd. Op die avond worden drie partijen gespeeld, die elk door middel van loting worden vastge steld. Om het toch nog een beetje spannend en overzichtelijk te hou den wordt er een klassement samen gesteld, waaraan echter niet te veel waarde moet worden gehecht. Na 5 avonden ziet de stand er als volgt uit. l.W.Versluis 15-15-120+; 2.B.Mon- ster 12-9-54+; 3.N.Schifferling 12-9- 45+; 4.A.Janssen 15-9-13+; 5.L.Roos 9-7-48+; 6.T.Hulskamp 9-7-37+; 7.E.Nieuwland 12-7-25+; 8.H.v.Wou- denberg 12-7-5+; 9.H.Cammeraat 15- 7-18-en lO.A.RooS 9-6-33+. Waddinxveen - De Stichting Vrou wenraad Waddinxveen organi seert in samenwerking met de Stichting Waddinxveens Welzijns werk op woensdag 31 januari een informatieavond over de verande ringen in het belastingstelsel. Er hoeft weliswaar pas volgend jaar aangifte gedaan te worden over het jaar 2000 maar op deze infor matieavond wordt men op de hoogte gebracht van alle wijzigin gen zodat daar nu reeds rekening mee gehouden kan worden. De informatieavond wordt gehouden in het Anne-Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad. Zaal open 19.15 uur. Aanvang 19.30 uur. De toegang is gratis. Waddinxveen - Vrijdag 26 januar is er bingo bij De Paddestoel. Aan vang 20.00 uur. De entree is gratis. De Waddinxveense Tineke Eikelen boom heeft afgelopen vrijdag haar buil ontvangen vöor de opleiding Master of Business Administra tion (MBA). Zij volgde de studie, na haar hbo-opleiding, aan de Hogeschool in Breda, een co- opleiding van de University of Lin colnshire Humberside te Huil (Engeland). Tijdens een plechtige graduation in de cityhall van de universiteitsstad Huil ontving zij het diploma, in aanwezigheid van enkele tientallen studiegenoten van bijna evenzoveel internationa- liteiten. Waddinxveen - Stichting Wijkwerk de Zuidpias organiseert op vrijdag 22 december een jeugdbingo in het Zuidhonk aan de Zuidplasiaan 552. Deze avond is speciaal bedoeld voor jeugd van 8 tot en met 15 jaar. (8-jarigen moeten wel onder begeleiding zijn van een vol wassene). Er worden 5 rondes gespeeld van ƒ1,-. Daarnaast is een superronde en een loterij waar vele leuke prijzen te winnen zijn. De avond begint om 19.00 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. De zaal gaat open om 18.45 uur. Waddinxveen - Bij wijk- en Speel tuinvereniging De Paddestoel wordt op zaterdag 27 januari van 14.00 tot 16.00 uur een ruilbeurs gehouden. Waddinxveen - Op vrijdag 26 janu ari is er koppelklaverjassen in buurtcentrum de Boog. Aanvang 20.30 uur, zaal open 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is van harte wel kom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan. Waddinxveen - Op 27 januari wordt een bingo gehouden in Het Zuidhonk. Er worden 8 rondes gespeeld en een superronde. De deelname voor alle rondes bedraagt ƒ12,50. Aan het einde is er een loterij. De zaal is open om 19.30 uur; de bingo start om 20.00 uur. Jeugd alleen toegang onder begeleiding van volwassenen. Boskoop - Harmonie Excelsior geeft zaterdag 27 januari een con cert tijdens de Open Dag van de Rabobank Boskoop-Reeuwijk, ter gelegenheid van de nieuwe behui zing van de Rabobank aan de A.P. van Neslaan. Het concert begint om 13.30 uur en zal ongeveer een uur duren. Na dit concert gaat Excelsior aan de slag voor haar Voorjaarscon cert, dat op 6 april in de Ontmoe- tingskerk in Waddinxveen zal plaatsvinden. Excelsior is op zoek naar verster king van het orkest (hoorns, strijkbas, trompet) en nodigt belangstellenden uit eens een repetitie (woensdagavond in het clubgebouw aan de Biezen 6) bij te wonen. Ook nieuwe kunstlie vende leden (donateurs) worden van harte verwelkomd; zij kunnen zich melden bij tweede secretaris Karolien Mark telefoon 0172-21 37 17.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 11