Tien jaar gastouder Jeugdschakers winnen kampioenschap clubteams 80-jarig bestaan TOOS Kabouters stelen show bij Jazzdansvoorstelling O.S.S. Zeer geslaagd trainingskamp voetbalvereniging Moerkapelle (Prijzen Waddinxveense Sjoelclub lieuwsbrief voor uitkerings- (erechtigden in Waddinxveen w Informatie-avond orthopedisch schoeisel bij Reumapatiënten- verenging Hart van Hollah'd/24 januari 2001 pagina 15 isyy*o&/s^ Door Svlvia van Doornen I Zevenhuizen - Voor gastouder Doki Overweel was het I afgelopen zaterdag een complete verrassing toen een I groot aantal van haar vroegere en huidige gastkinde- I ren op de stoep stonden. Met cadeautjes, bossen bloe- Imen en een lekkere taart werd zij in het zonnetje I gezet vanwege het feit dat zij al tien jaar kinderen I opvangt via Gastouderbureau Waddinxveen e.o. Eve- I lien Roebers, bemiddelingsmedewerker van het gast- I ouderbureau, sprak na het overhandigen van de taart [Waddinxveen - Tijdens de nieuw jaarsbijeenkomst van jazzdans- en [turnvereniging TOOS op 6 januari [werd, in verband met het 80-jarig 1 bestaan, het jubileumlogo voor het [komende jaar onthuld door waarne- Imend voorzitter Jos Jansen en voor zitter van de jubileumcommissie iMatje Geertsen. Een jaar lang zal [dit bord prijken aan de locatie Star- linglaan. [In het kader van dit jubileumjaar Izijn diverse evenementen georgani seerd; als eerste staat een wervelen- |de jubileumshow op het program ma. IZaterdagmiddag- en avond 10 febru- |ari vindt deze show plaats in sport- [hal "De Dreef" aan de Dreef. Bijna [alle leden zullen een wervelende |show laten zien. Deze show, waar bijna alle leden i meedoen, heeft als thema "Per petuum mobilee" (een doorgaande beweging). Een reis in de ruimte in 80 jaar. Een aantal uitvinders gaat op zoek naar de doorgaande bewe ging. Samen met de Licht- en Geluidgroep Volumen, staat TOOS garant voor een voorstelling vol creativiteit en entertainment! De middagvoorstelling van de jubi leumshow begint om 14.00 uur (zaal open 13.30 uur). De avondvoorstel ling gaat van start om 19.00 uur (zaal open 18.30 uur). De kaarten kosten (7,50 voor kinderen t/m 12 jaar en voor volwassenen (12,50. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij: Stienet Bonefaas, Her- barenerf 8, Liesbeth Sonneveld, Lin zenakker 24 en Tiny de Wit, Oostpolderweg 3. Tijdens de maand januari zijn de kaarten ook verkrijg baar op zaterdagochtend in de Star inglaan. Per voorstelling worden 600 kaarten verkocht. de hoop uit dat Doki nog lang actief zal blijven als gastouder. Doki zelf gaf onmiddellijk daarop als ant woord dit zeker van plan te zijn. Het Gastouderbu reau Waddinxveen e.o. is dit jaar tien jaar actief in Zevenhuizen en Moerkapelle. Doki was destijds dan ook een van de eerste gastouders die via het bureau kinderen opving en is dit in de loop van tien jaar blij ven doen. Zevenhuizen - Op woensdag 7 februari organiseert de Reumapatiëntenvereniging Nieuwerkerk aan den IJssel en omstreken haar eerste informatieavond van dit jaar. Voor deze avond heeft de verenging de heer Guus Linnewever bereid gevonden te vertellen wat er allemaal komt kijken voor dat orthopedisch schoeisel gebruiksklaar is. De firma Linnewever staat als orthopedi sche schoenmakerij bekend in Capelle aan den IJssel en heeft nog kortgeleden in de publiciteit gestaan als eerste bedrijf in Nederland dat in aanmerking kwam voor de "Erkenningsregeling orthopedisch schoentechnisch bedrijf". De bijeenkomst wordt gehouden in "De Reisduif", Prinses Irenestraat 3 (hoek Kon. Emmahof) in Nieuwerkerk aan den IJssel en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Zaal open 19.45 uur. De toegang is gratis. Voor meer informatie: telefoon 0180-315673. Moerkapelle - Op twee zaterdagen in januari is door de Moerkapelse schaakjeugd in Rotterdam gespeeld om de clubtitels van de Rotterdam se Schaakbond. De A/B categorie wist hier op overtuigende manier de titel binnen te slepen. De ploeg, bestaande uit Jesse en Hugo van Elteren, Michiel Rensen, Kevin Bak ker en op de tweede speeldag met invallers Stefan Rensen en Christi- aan Noorland, wist alle wedstrijden te winnen en met drie matchpunten verschil wonnen zij de titel voor de beide ploegen uit Spijkenisse. Bovendien ontving Hugo van Elte ren een prijs voor de beste individu ele prestatie; hij scoorde 100%. Ook het C-team (Boudewijn Weijer- mars, Ron Droog, Pieter Perdijk, Simon van Rooijen en invaller Mari- us van der Torren) was succesvol. Met 7 matchpunten uit 7 ronden bezette de ploeg een verdienstelijke derde plaats. In de D categorie werd Moerkapelle zesde en bij de E werd een vijfde plaats behaald. In de onderlinge competitie bij de jeugd werden 13 partijen gespeeld. Winst was er voor Patrick Stam, Ron Droog, Stefan Rensen, Marleen van Vliet, Jojanneke Weijermars, Jessica Stam, Mark Pieper, Thijs van der Torren, Arjan van den Bergh, Remco Vollebregt en Job Noorland, terwijl Wouter Grootendorst en Lieselotte Schoemaker remise speelden. Door de overwinning van Ron Droog op Boudewijn Weijermars is de span ning aan de top van het klassement in groep 1 weer helemaal terug. In groep 2 is Jojanneke Weijermars de lijstaanvoerster en in groep 3 heeft Remco Vollebregt de meeste punten. In de onderlinge competitie bij de senioren werd in de kop van het klassement alleen de wedstrijd Dick Bac - Gerard van Ommeren gespeeld. Deze eindigde in remise. Hierdoor stijgt Dick Bac naar de vierde plaats in het algemeen klas sement ten koste van Wim Vroegin- deweij. Cees van Vuuren hield Marcel de Haan op remise en Gerrit van Mee- teren wist fraai te winnen van Meus van der Poel. Overige uitslagen: Kevin Bakker - Maarten Vroegindeweij 0-1; Jan Blok - André Corpeleijn 1-0; André Nieuwlaat - Ron Droog 1-0; Arie Hoogduijn - Patrick Stam 1-0; Stefan Rensen - Sjaak Kouwenhoven 0-1. De stand bij de senioren 1. Jesse van Elteren, 2. Ben van Geffen, 3. Gerard van Ommeren, 4. Dick Bac, 5. Wim Vroegindeweij. Moerkapelle - Onlangs gingen de beide selectieteams van voet balvereniging Moerkapelle op trainingskamp. Dit om energie op te doen voor de rest van hef tot dusverre uiterst succesvolle voetbalseizoen. Het trainings kamp werd gehouden op een locatie in Lunteren en was trou wens een primeur voor de voet balvereniging Moerkapelle. Op vrijdagmiddag togen 19 selectie spelers, technische staf en bege leiding naar de Lunterse acco- modatie, waar na het nuttigen van de avondmaaltijd in een hiervoor afgehuurde sporthal een onderling zaalvoetbaltoer nooi werd afgewerkt. Op zater dag werd er na het maken van een fikse boswandeling 's mor gens, in de middag een zeer intensieve training afgewerkt. Deze training was in de plaats gekomen voor de oefenwed strijd tegen Lunteren, die van wege de weersomstandigheden geen doorgang kon vinden. De zaterdag werd aggesloten met een onderling bowlingtoernooi in Voorthuizen. Op zondagoch tend keerde een groep zeer tevreden Moerkapelse voetbal lers huiswaarts. In de toch al hechte spelersgroep bleken sfeer en saamhorigheidsgevoel nog meer gegroeid. De trainers André Ramsteuyn en René Stormbroek kijken samen met de spelersgroep dan ook met een zeer positief gevoel terug op dit weekend. Moerkapelle 1 kan zaterdag een start maken met de doelstelling om in ieder geval nacompetitie te bereiken door bij SC Zuider park in Rotterdam een goed resultaat neer te zetten, de week daarna volgt thuis de inhaalwed strijd tegen Berkouw. addinxveen - De prijzen bij de Waddinxveense sjoelers zijn gegaan naar: asse A: Jan Kersbergen, Kees Kuypers, Frans Bouwmeester. Klasse B: Adri "as, Cor van Herk, Jaap Ridder. Klasse C: Cor van Gils, Marius Kersbergen, Slingerland sr. Klasse D: Cor Kersbergen, Ben den Ouden, Paul van der eer. En in de tweede ronde: Teus Visser, Dirkjan van Drunen, Dirk Dros, tto Supusepa, Pascal van Gils, Henk van Beek, Floor van Abshoven, Simon en Oude. •addinxveen - Alle mensen die 'oonachtig zijn in de gemeente 'addinxveen en een uitkering ont vangen van de afdeling Sociale •aken en Arbeid hebben onlangs !en Nieuwsbrief ontvangen. Leden 'an de cliëntenraad van uitkerings gerechtigden" boden afgelopen vrij- ag de verantwoordelijke wethou der de heer Van Holsteijn een "emplaar aan. De "Nieuwsbrief" zal pensen met een uitkering informe- -n over zaken die voor hen van ang kunnen zijn, zoals bijvoor beeld aanpassingen van de procedu- s en wetenswaardigheden over '/';rse regelingen. Het ligt in de doeling de Nieuwsbrief vier keer 'aar laten verschijnen, of zo aak als daartoe aanleiding is. De leuwsbrief is een initiatief van de 'fntfnraak voor uitkeringsgerech- guen die sinds een jaar actief is in ■r gemeente Waddinxveen, een ini- lt*,, van harte wordt onder- rtw.a. or ^et co"ege van burge- ;J er en wethouders omdat het Infr r van goede en actuele y matie aan de juiste mensen van groot belang is. Ook de gemeente raad van Waddinxveen staat volle dig achter dit initiatief. In de eerste uitgave van deze Nieuwsbrief staan artikelen over de wijzigingen in het nieuwe belastingstelsel voor uitke ringsgerechtigden, het aanvragen van 'Bijzondere bijstand', het 'Cen trum voor Werk en Inkomen'. Bovendien stellen de huidige leden van de 'cliëntenraad voor uitke ringsgerechtigden' zich voor. Deze raad is een onderdeel van het Plat form Armoedebestrijding Waddinx veen. Dit platform wordt gevormd door een grote groep organisaties en instellingen die gezamenlijk die strijd zijn aangegaan tegen de 'stille' armoede in de gemeente Waddinx veen. Het platform heeft zich als doel gesteld de mensen die rond het bestaansminimum leven, te wijzen op de financiële mogelijkheden die er zijn om hun situatie te verlichten en de regelingen en informatie daar over toegankelijker te maken. Daar bij wordt het platform over prakti sche zaken geadviseerd door de genoemde cliëntenraad. Door Karin Jongkind Zevenhuizen - Bij de jazzdans voorstelling van Gymnastiek- Jazzdansvereniging O.S.S./Be Fit, die afgelopen zaterdag in Dorps huis Swanla plaatsvond, stalen de jongste leden - de kabouters - de show. Na afloop van 'hun dans' op het nummer 'opzij, opzij, opzij' van Herman van Veen kre gen zij dan ook een daverend applaus. Maar ook de andere groepen hadden hun uiterste gedaan om er een leuke voorstel ling van te maken. Ongeveer hon derdvijftig mensen waren bij de jazzdansvoorstelling aanwezig.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 15