I Ton van Nieukerke aan de leiding bij schakers LITI E I Meldlijn voor huisvesting van mensen met een lichamelijke handicap Teecake presenteert eerste live-cd "Piece Of Cake" N ieuwbouwcombinatie Waddinxveen van start SANDERS Data General/VCN - Set Up '65 (koploper) BERICHTEN Gerrie Groenendijk-van Vliet Hart van Holland/24 januari 2001 pagina 3 Topvolleybal in Zevenhuizen zaterdag 27 januari - 19.00 uur Sporthal Swanla, Burg. Klinkhamerweg 85, Zevenhuizen Toegang gratis Familieberichteii TEL. 0182-615055 Boskoop Waddinxveen Zevenhuizen Nieuwerkerk aan den IJssel Doelgroep Het ADL-woningcluster Deze ruimte is beschikbaar gesteld door de Haij Van der Wende advocaten Bedroefd namen wij kennis van het overlijden van ons trouwe koorlid Wij wensen haar man, kinderen en kleinkinderen Gods troostende nabijheid toe voor de komende tijd. Bestuur, leden en dirigent van de Chr. gem. zangver. Sursum Corda, Moerkapelle Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen; Schoolstraat 18 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Alef eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Waddinxveen - Het was al de 18de ronde van de onderlinge competitie bij Waddinxveen, men is dus onge veer op de helft van het verengings jaar. Ton van Nieukerke van het tweede speelde tegen Nico Dannis van het tweede en won Dat is geen kapitale verrassing: beiden hebben een ondernemende stijl en dan kan er wel eens een van de twee winnen. Barthold Jansen verloor van Ronald Dannis: ook dat is niet zo schok kend. Ronald was vorig jaar derde en op een leeftijd van ongeveer 19 jaar hoort hij nog snel sterker te worden. In het bekertoernooi speel de Hans van Offeren een warrige partij tegen Wim van Os en verloor. Henny de Roodt moest met wit tegen Arjan Hennink hard werken om pionwinst tot partijwinst te her leiden. Mark van Putten profiteerde van een eindspelfout van Eduard Philipse. Peter de Louw won van Wim van der Hoek, doordat deze "vergat" te rokeren. Albert Prins bood redelijk goed partij tegen Hans van Woudenberg, maar liep in een venijnig aftrekschaak. Biniam David kwam tegen Laurens Ellers op remi se in een partij, waar nogal rare din gen gebeurd waren. Lager op de ranglijst profiteerde Jan van der Born (met zwart) van een fout van Erik Hennink. Evert Hilde- brand van het vierde handhaafde zich tegen Arie Kardol van het derde: remise. Herman Smitskamp raakte tegen Adriaan van der Starre wat hout kwijt, maar de zwarte koning kreeg een rondleiding over het midden van het bord en zo'n stelling pleegt verloren te gaan: punt voor Herman. Arie Versluis was iets te haastig met een remise aanbod tegen Jaap van der Heiden: Arie bleek beter te staan en had moeten winnen. Dirk van Offeren kon niet tegen Ton Kuiper op: Ton is van plan, in het nieuwe jaar heel goed te gaan spelen. Joël de Roodt verloor vrij simpel tegen Theo Goor. Jaap Smit won met zwart tegen Jan Kraije-steijn twee maal zo vlug als meteen een pion, maar wikkelde nogal soepkoppig af en moest in het eindspel hard werken voor remise. Jaap van Sandijk ging in een moei lijke stelling tegen Ryan den Drijver door de klok. Frido Ritter zette na een reeks remises Herman Verwaal er af. Henk van Erk had tegen Kees Alblas een leuke partij en profiteer de aan het einde van een rare zet van Kees. Stand aan de kop: 1. van Nieukerke, 2. R. Dannis, 3. Jansen, 4. Van Woudenberg, 5. Philipse, 6. W. Hennink, 7. Van Putten, 8. H. De Roodt, 9. Van Os, 10. N. Dannis. "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVEN HUIZEN-MOERKAPELLE ADVOCATENKANTOO Voor MKB-ondernemer en particulier Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis de Lepelaar 4 Emmapark 10 _2751 CW Moerkapelle 2595 ET Den Haag Mob. 06 - 22 93 41 79 Tel. 070 - 383 14 45 l -JAML: INFO@ADVOCATENKANTOORSANDF.RS.NL INTERNET: WWW.ADVOCATENKANTOORSANDERS.NL Dcat Inbraak woning - In een hoekwoning aan de Ereprijs is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. Een ruit is ingeslagen, waarna men de woning kon binnengaan. Het is nog niet bekend wat er is weggeno men. Inbrekers aangehouden - Een 26-jari- ge man en een 24-jarige vrouw uit Boskoop zijn zondag 21 januari rond 23.00 uur aangehouden vanwe ge een inbraak in een winkel aan de Burgemeester Colijnstraat. Zij had den flessen drank meegenomen. De vrouw werd door een getuige op straat aangehouden en overgedra gen aan de politie. De man kon even later worden aangehouden. Het duo is in verzekering gesteld. in een flatwoning aan de Vondellaan is op 17 januari, tussen 18.00 en 18.30 uur ingebroken. Via het bal kon is men bij de woning terechtge komen. Een deur werd geforceerd. Vanuit de woning werd een porte- monnaie met inhoud weggenomen. Inbrekers herkend op straatDe poli tie in Waddinxveen heeft een 41-jari- ge Hagenaar en een 20 jarige Wad- dinxvener aangehouden die verdacht worden van diefstal en inbraak. De twee mannen werden door de eigenaar van de goederen gezien tóen zij met hun volgeladen auto door Waddinxveen reden. Hier op heeft de eigenaar de politie geïn formeerd. In overleg met de officier van justitie zijn de mannen aange houden en in verzekering gesteld. De inbraak vond plaats in een bedrijf aan de Dorpsstraat in Wad dinxveen op 18 januari. De mannen zijn op 19 januari aangehouden. Inbraak in bedrijf: Bij een bedrijf aan de Mercuriusweg is zondag 21 janu ari rond 00.30 uur ingebroken. Een ongeveer 16-jarige getuige waar schuwde een omwonende die ver volgens de politie belde. Toen de politie arriveerde, waren de inbre kers er vandoor. Er worden enkele kledingstukken vermist. De politie wil graag in contact komen met de getuige. De politie is bereikbaar op telefoon 0900-8844, bureau Wad dinxveen. Inbraak woning: Aan de Knibbelweg is op 17 januari ingebroken in een woning. Via een raam in de garage is men de woning binnengekomen. Vanuit de woning is een GSM en een handtas weggenomen. Inbraak woning: In een vrijstaande hoekwoning aan de Dorpsstraat werd eveneens op 16 januari inge broken. Hier werd een buitendeur geforceerd. Vanuit de woning wer den twee videorecorders, een GSM en waardepapieren weggenomen. Te veel gedronken: Een 33-jarige man uit Waddinxveen botste zondag 21 januari rond 3.45 uur op de Brug weg tegen twee reflectorpaaltjes van de wegversmalling ter plaatse. De man bleek tevens te veel gedron ken te hebben. De uitslag van de ademanalyse was 510 ug/1. De man kreeg een rijverbod van vijf uur en een proces-verbaal. Vrijdag 19 januari heeft omstreeks 20.40 uur een overval plaats gevon den op een benzinestation aan de Europalaan te Nieuwerkerk aan den IJssel. Een geldbedrag werd buitge maakt. De dader is voortvluchtig. Niemand raakte gewond. Een gemaskerde man kwam omstreeks 20.40 uur het benzinestation binnen en eiste van het personeel onder bedreiging van een op een vuist vuurwapen gelijkend voorwerp geld. Met het buitgemaakte geld is de overvaller gevlucht. Vermoede lijk heeft hij lopend het pompsta tion verlaten in een onbekende rich ting. De politie heeft met assistentie van omliggende districten naar de dader gezocht maar hem tot nu toe niet gevonden. Van de overvaller is bekend dat hij donker gekleed en ongeveer 1.75 m lang was. De politie verzoekt getuigen van de overval of personen die op of rond het tijdstip van de overval verdachte personen en/of situaties hebben gezien dit te melden. Het telefoonnummer van de politie in Nieuwerkerk is: 0900- 8844. Regio - Het Regionaal Zorgberaad Midden-Holland heeft einde 1999 de Regiovisie Zorg opgesteld. Een van de actiepunten hierin is het realiseren van één of meerdere ADL-woningclusters voor mensen met een lichamelijke handicap in de regio Midden-Holland. Dit soort wonin gen zijn aangepaste woningen voor mensen met een lichamelijke handicap waarbij op afroep en aanwijzing assistentie wordt verleend bij Algemene Dagelijkse Levensverrichtingen (ADL). Een bekende aanbieder van deze vorm van zelfstandig wonen, de Stichting Fokus, heeft aangegeven hieraan te willen meewerken. Om in 2002/2003 met de bouwwerkzaamheden te kunnen star ten wordt er een inventarisatie gemaakt van de vraag in de regio Midden-Holland. Hiertoe wordt een meldlijn in het leven geroepen tot en met 26 januari 2001, waar geïnteresseerden vrijblijvend aanvullende informatie kunnen aanvragen en zich eventueel aanmelden. De nummers die gebeld kunnen worden zijn 0180-319729 (mevrouw van der Leek), 0172-613878 (mevrouw van Wingerden) en 0182-521629 (mevrouw Weller). De beoogde doelgroep is de groep mensen met een lichamelijke handicap, dié voldoende sociaal zelfred- zaam zijn en ADL-assistentie behoeven van minimaal 5 uur en maximaal 30 uur per week. De kern van een ADL- woningcluster is het leveren van assistentie op afroep (binnen een kwartier) en op aanwijzing (van de cliënt). De filosofie hierachter is het creëren van een vorm van zelfstandig wonen, waarbij de cliënt zelf de regie in han den heeft. Naast de assistentie heeft een deel van deze groep mensen ook behoefte aan zorg. Dit is echter niet in de regeling opgenomen en zal via de daarvoor aange wezen aanbieders georganiseerd dienen te worden, zoals bijvoorbeeld de thuiszorg. Een ADL-woning maakt deel uit van een cluster van twaalf tot vijftien van dit soort woningen en een hulp post van waaruit de assistentie wordt verleend. Dit zijn standaard aangepaste huurwoningen in eigendom van een woningcorporatie, verspreid gebouwd in een woon wijk. Hierbij moeten de woningen voldoen aan het Pro gramma van Eisen van het College voor Zorgverzekerin gen (CVZ). De woningen zijn slechts beschikbaar voor bewoners die op de wachtlijst van het CVZ staan. De woningen dienen een geïntegreerd, niet geaccentueerd, onderdeel te zijn van een wijk met sociale woningbouw. Dit kan in bestaande of nieuwe huisvesting gerealiseerd worden. De ADL-hulpeenheid is de ruimte van waaruit de assistentie wordt geleverd, het dient als alarmcen trale, er is een hoog-laagbad, waarvan de bewoners van het complex gebruik kunnen maken en het is de uitvals post van de assistenten die er een verblijfruimte heb ben. leecake - de band met de Waddinxveense zangeres-kunstenares Anke Men- S|nk, presenteert haar eerste live-cd "Piece Of Cake" op zaterdag 3 februari om 23.00 uur in muziekcafé "De Pater", Achterom 8 in Den Haag. "Piece Of ake", opgenomen tijdens een live-optreden in Brabant, bevat vlotte, 'fckende en onbekende blues-, cajun-, zydeconummers en nieuw eigen werk. De band bestaat behalve uit Anke JMensink (zang, accordeon) uit choonhovenaar René Boerrigter (gitaar, viool, zang). Hans Baan uit Ltrecht (bas, zang), Gouwenaar richard Rosser (zang, gitaar, mondharmoni ca) en de Boskopers Ben Schuttenbeld (drums) en Henny Kennedy (saxo- loon, scrubboard, horseshoe). Waddinxveen - Op 18 januari heb ben de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting en Woonpart- ners Midden-Holland de Nieuw- bouwcombinatie Waddinxveen opgericht. De nieuwe organisatie gaat zich specifiek richten op nieuwbouwlocaties ten behoeve van senioren in de gemeente Wad dinxveen. De samenwerking tussen beide par tijen werd officieel bekrachtigd door de ondertekening van een maatschapsovereenkomst, opge steld door notaris Van der Meulen. Bij de ondertekening waren namens de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting de heren Ammerlaan, Van der Klauw en Ven Ringelenstein aanwezig en namens Woonpartners Midden-Holland de heren Koolstra en Mascini. De beide woningcorporaties werken naast nieuwbouwontwikkeling samen bij de woonruimteverdeling en de huursubsidie.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 3