[Clown Teddy zorgt voor onvergetelijke middag Voorronde nationale voorleeswedstrijd in Boskoop Boekenmarkt De Matthaüs in Hazerswou- de-dorp Hobbyshow in Benthuizen 'olderloop en skeelertocht World Servants Bolivia oekomstdebat Rijnwoude Hart van Hollandi-J£ Geen fiets- puzzeltocht van De Schutse Uitvaartbus voor publiek te bezichtigen BED-DIREKT Agenda Het Stek Hart van Holland/24 januari 2001 pagina 9 van producent naar consument Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten GLOBAL Tweede Uitvaart Info Dag 29.000 exemplaren BOXSPR1NG OP WIELEN 299,- POWERSPBING MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT 795 NASA GEZONDHEIDSMATRAS 795,- MOORDRECHT SLAAPADVIESCENTRUM Zuidplaspolderweg 9-13 industrieterrein't Ambacht Moordrecht tel.: (0182) 378175 Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur za. 10.00 - 17.00 uur Boskoop - Op 8 februari organiseren de bibliotheken Moordrecht en Boskoop gezamenlijk een voorronde van de Nationale Voorlees wedstrijd. De voorleeskampioenen van basisscholen uit de werkgebieden van deze bibliotheken treden dan voor het voetlicht in de bibliotheek van Boskoop. Aanvang 16.15 uur. Zij lezen een fragment voor uit hun favoriete kinderboek. De kinderen zijn afkomstig uit de groe pen 7 en 8. Op school wonnen zij de wedstrijd en zij zijn dan ook allen in het bezit van de titel 'voorleeskampioen van de school'. Tijdens de eerste voorronde strijden deze kampioenen om de kwartfinale. Wie door gaat naar de voorronde wordt beslist door een deskundige jury. Als alles goed blijft gaan, maakt de voorleeskampioen kans op een plaats in de "Provinciale finale van Zuid-Holland" en uiteindelijk op een plaats in de landelijke finale, die plaatsvindt op woensdag 16 mei in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Boskoop - De rommelmarktcommissie van de Nederlands Hervormde Gemeente organiseert op zaterdag 27 januari een boekenmarkt in het ont moetingscentrum De Brug op het Kerk plein. Behalve boeken zijn er ook puz zels, lp's en cd's te koop. De boekenmarkt is open van 9.00 tot 15.30 uur. De opbrengst is bestemd voor het nieuwe project van de missionaire com missie. I Benthuizen - Clown Teddy heeft op 17 januari in "De Tas" ruim 80 kinde ren een onvergetelijke middag I bezorgd. Veel van de kleintjes I onderbraken een middag schaatsen I en ijspret voor het bijwonen van I deze geslaagde kindervariété-mid- I dag. I Er werd gezongen en de meeste kin- I deren waren erg verbaasd om voor I het eerst in hun leven een buik- jspreekpop te zien. Hoewel de pop I "Joepie" soms wat brutaal was, ■maakte hij wel diepe indruk. Maar ook de drie hondjes zorgden voor veel vermaak. Een clown is natuur lijk geen clown als er ook niet flink om kan worden gelachen. Met zijn vreemde uiterlijk en zijn haar dat soms rechtop ging staan, maakte clown Teddy ook deze verwachting meer dan waar. Hij deelde kunstig gevormde ballonnen uit en aan het einde van de show konden de kin deren zich laten schminken. Rond een uur of vier was de show afge lopen. En wie goed keek kon later in Benthuizen allemaal clowntjes over het ijs zien schaatsen. Hazerswoude-dorp - Het Oratorium koor Zang en Vriendschap voert een Matthaüs Passion in de versie van Heinrich Schütz uit. Deze muziek mag minder complex zijn dan Bach's bekende Matthaüs, zo zijn er geen drie koren en twee orkesten nodig, maar Schütz's muziek is zeker zo aangrijpend. Stammende uit de Latijnse traditie bouwt de muziek die door een verteller (evan gelist) en door Christus gezongen wordt nog voor op gregoriaanse motieven. Maar de korte felle com mentaren van het koor zijn geheel vrij en maken de luisteraar, zelfs al zou deze de Duitse tekst niet ver staan, duidelijk wat er gezongen wordt. Het Passieconcert wordt uitgevoerd op vrijdag 6 april in de Hervormde Kerk van Hazerswoude-dorp. Naast de Matthaüs van Schütz wordt van dezelfde componist ook "De zeven laatste woorden van Christus aan het kruis" gezongen en speelt het strijkensemble dat het koor die avond begeleidt Perpetuum Mobile van Telemann, dat de oneindigheid van het lijdensverhaal in deze pas- sietijd nog eens onderstreept. Benthuizen - Op zaterdag 17 februa ri houdt de Stichting Evenementen Commissie Benthuizen een hobbys how van 12.00 tot 17.00 uur in par tycentrum De Tas. Te zien zijn allerlei verzamelingen: resultaten van knutselen, schilde ren, pottenbakken, borduren, wens kaarten en sieraden maken. Maar ook modelbouw, miniatuurvliegtui gen en oude bromfietsen. De entree voor bezoekers is gratis. Deelnemers betalen ƒ5,- per tafel. Voor meer informatie: Gerard Com- mijs, Beelaertspark 12, 2731 AC, Benthuizen, telefoon 079 - 3411000 op werkdagen tussen 19.00 en 21.00 uur. Opgeven voor 4 februari. Hazerswoude-dorp - Op zondag 28 lanuari gaat de eerste Polderloop Van 2001 van start. Evenals de vori ge twee jaren is er een skeelertocht pver de afstanden 4,5 kilometer en pO kilometer. De skeelertocht geldt wer als toertocht en kent dus geen wedstrijdelement. De kosten bedra gen ƒ4,- en voor degene die als bewijs en blijvende herinnering aan Re tocht willen overhouden 7,50,-. ptarttijden: 4,5 kilometer 10.30 uur pn 20 kilometer om 11.00 uur. Bij de Polderloop worden de volgen de afstanden gelopen: 1,5; 5 kilome ter om 11.20 uur en 10,2; 15,2 kilo meter en de halve marathon om 11.15 uur. Er zijn aparte prijzen beschikbaar voor het verbreken van het parcoursrecord. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur in het clubhuis van Hazerswoudse Boys aan de Sportparklaan. Voor meer informatie: 0172-589622, op 28 januari vanaf 8.00 uur 0172-588312. Rijnwoude - "Bouwen aan jezelf door te bouwen voor een ander". Dit is het motto van World Servants. World Servants is een interkerkelijke organisatie die zich inzet voor aller lei projecten over de hele wereld. In de gemeente Rijnwoude is een groep van elf mensen enthousiast gewor den voor een project in Bolivia. Het project vindt plaats in San Julian. Dit is een klein dorpje, wat de laatste tijd snel groeit doordat veel mensen vanuit de hoger gelegen bergdorpen hierheen trekken. Ze hopen hier een beter bestaan op te bouwen. San Julian kan deze grote groei niet aan en heeft onder andere een dringend SSfiL-Sylvia van Doornen 'jnwoude - Op woensdagavond 17 januari werd in het gemeentehuis van Rijnwoude een toekomstdebat gehouden aarbij organisaties de gelegenheid kregen hun visie op de toekomst van Rijnwoude te presenteren aan de gemeenteraadsleden, ambtenaren en andere belangstellenden. Alvorens in de raadzaal door de Commissie Toe- pomstdebat de zogenoemde hearings werden gehouden, konden de betreffende organisaties zich in een markt- ampje in de hal van het gemeentehuis presenteren. Er werd die avond dan ook heel wat van gedachte gewisseld, met de inrichting van de openbare ruimte in Rijnwoude tot 2015 als centraal thema. Om tijdens de hea rings een en ander vlot te laten ver lopen, waren de organisaties geclusterd en kreeg elk cluster vanaf 20.00 uur tién minuten de tijd om zijn visie op de toekomstige ontwikkeling van Rijnwoude uiteen te zetten. Zo pleitte de spreker op bij gaande foto voor de aanleg van rui terpaden en had voor deze gelegen heid ook wat jeug dige ruitertjes mee genomen die, geheel in tenue, het debat aanhoor den. tekort aan scholingsmogelijkheden voor de vele kinderen. Hierdoor is de hulp van World Servants ingeroe pen om samen met de plaatselijke bevolking klaslokalen te bouwen. Voor dit project is per persoon een aanzienlijk bedrag vereist. Door midden van activiteiten en sponso ring willen wij dit geld bij elkaar brengen. De actie die vanaf nu gaat beginnen is "een heitje voor een karweitje". "Voor al uw klusjes klein en groot helpen wij u uit de nood". Tegen een geringe vergoeding (die toch wel meer dan een heitje moet zijn) komt de groep elke klus of karwei klaren. Hierbij valt te denken aan ramen zemen, hond uitlaten, boodschap pen doen, tuin schoffelen, oppas sen, autowassen etcetera. Het enige wat men hoeft te doen is contact opnemen met Hans Laban 0172- 586160, Karen Molenaar 079-3426836 of Willeke Huizer, 079-3410249, waar na er een afspraak gemaakt kan wor den samen met een prijsovereen- komst. Hazerswoude-dorp - Zaterdag 27 januari organiseert Jongerencen trum het Stek voor de wat oudere jeugd een gezellige avond met muziek van coverband Lekker. Lek ker is een vijfper.soons-rockformatie uit Alphen aan den Rijn. Het reper toire loopt van stevige pop via gevoelige ballads tot hardere rock. Onder de gecoverde artiesten onder andere: Anouk, Melissa Ethe- ridge, 4 non blondes, Live mar ook U2, AC/DC en Tina Turner. Tijdens de pauze van de band en na het optreden zal er nog enige tijd ruim te aanwezig zijn om te swingen op de muziek van de huis dj's. De zaal gaat open om 21.30 uur, entree 7,50//500,- Vanwege de verwachte drukte is het verstandig om op tijd te komen want vol is vol. Jongeren centrum het Stek is gelegen aan de Dorpsstraat 252. Voor meer infor matie: telefoon 0172-588390 of www.jcstek.com. Rijnwoude - Koffiebar "de Schutse" bestaat niet meer. De organisatie van de jaarlijkse fietspuzzeltocht op koninginnedag is overgenomen door de werkgroep Roemenië. Gouda - Op zaterdag 27 januari .vindt voor de tweede maal de Uit vaart Info Dag plaats in de Agnieten- kapel aan de Markt 100 in Gouda. De Uitvaart Info Dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur en wordt georganiseerd door CVU Uitvaartzorg en Reaal Overlijdenszorg. Naast leden en ver zekerden van deze organisaties zijn alle belangstellenden van harte wel kom. Tijdens deze dag kan men ook de uitvaartbus van CVU bekijken die sinds september door Nederland rijdt. De uitvaartbus, waarin de overledene opgebaard en vervoerd kan worden, is een antwoord op de toenemende behoefte van mensen aan een meer persoonlijke uitvaart. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoordelijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP: telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2001 | | pagina 9