Afscheid de heer Louter van GVT "De Eersteling" Start kindeijury Ondanks regen toch lampionnen- optocht m Activiteiten ANBO Zevenhuizen Ron Droog koploper jeugdschakers Activiteiten-Agenda Boekenmarkt voor Woord en Daad Ledenvergadering ANBO Informatie over borstvoeding pagina 11 Hart van Holland/31 januari 2001 pagina 11 Vervolg van pagina 1 »TJ YïkvVSTiè bTïT Door Karin Heeren Moerkapelle - Met een druk bezochte receptie heeft de heer A. Lou ter vrijdagmiddag 26 januari afscheid genomen van collega's en de bewoners met hun ouders, van gezinsvervangend tehuis "De Eerste ling" uit Moerkapelle en gezinsvervangend tehuis "Sebanja" uit Capelle aan den IJssel. De heer Louter is drieëntwintig jaar betrok ken geweest bij "De Eersteling" en de laatste acht jaar tevens locatie- hoofd geweest bij "Sebanja". De gezinsvervangend tehuizen vallen onder de verantwoor delijkheid van de Stichting I Siloah. Deze stichting is opgericht nadat ouders van kinderen met een verstandelijke handicap graag wil den dat hun kinderen in een huis kunnen wonen waarin geleefd wordt vanuit een christelijke visie en zich hebben verenigd om dit te bereiken. "De Eersteling" is het eerste gezins vervangend tehuis dat drieëntwin tig jaar geleden gestart is vanuit een dergelijke kerkelijke visie en inmiddels zijn er vele bijgekomen in het land. Ook GVT Sebanja waar de heer Louter de laatste jaren locatie- hoofd was, is daar een direct voort vloeisel van. Er waren vele sprekers die stil ston den bij het vertrek van de heer Lou ter. De heer Weijers, voorzitter van Stichting Siloah, stond stil bij de begintijd van het dienstver band van de Louter. "Er was nog niets, geen locatie en geen orga nisatie. U bent een echte 'Eerste ling', een man van het eerste uur." Namens de cliëntenraad sprak de heer Bram Visser de heer Louter toe: "In zo'n bijzon der huis waarin de bewoners de kinderen zijn, horen ook een vader en een moeder te zijn. U bent altijd vader Louter geweest." Ook een bewoner van de Eersteling en een bewoner van Sebanja gaven blijk van spijt dat de heer Louter gaat vertrekken. Namens de collega's richtte mevrouw Connie van de Berg het woord tot de heer Louter en stond Desireé gaat samen met twintig andere leerlingen van verschil lende scholen in Nederland. Het is de bedoeling dat het project ondersteund wordt met acties om geld in te zamelen wat geheel ten goede zal komen aan het onderwijs in Ethiopië. De bedoe ling is dat elke deelnemende school vijfentwintigduizend gul den verzamelt; dat betekent dat alle deelnemende scholen samen vierhonderdvijfentwintig duizend gulden verzamelen. Indien dit lukt wordt dit bedrag door het Ministerie van Ontwikkelingssa menwerking verdubbeld. stil bij de vele jaren van samenwer king waarbij vanuit de kerkelijke visie vormgegeven werd aan kwali tatief hoogstaande zorg: "opvang van mensen met minder gaven maar met unieke kwaliteiten." De heer Louter sprak zijn dank uit en blikte terug op het moment dat hij de bewoners moest vertellen dat hij zou gaan: "Lieve bewoners wat zal ik jullie missen." De heer Louter wordt senior consulent bij de vere niging 'Helpende Handen'. Zevenhuizen - De ANBO-afdeling Zevenhuizen organiseert iedere maandag middag een spelletjesmiddag. Elke tweede en vierde woensdagmiddag wordt een bingo gehouden. De afdeling gaat driemaal per jaar uit en wel in april/mei, juni-juli, september/oktober. Dit jaar wordt ook een week-uit georganiseerd voor de leden. Dit jaar is dat naar Ootmarsum en wel van 26 mei tot 2 juni. Tussen deze activiteiten door organiseert de afdeling een aantal middagen op het culturele en sociale vlak. Op het programma staan een middag met de gemeente en een middag met de Vierstroom. Ook wordt, waarschijnlijk I in december, een 'euro-middag' gehouden in samenwerking met een bank. Terugkerende activiteiten worden gehouden met pasen en kerst. Geinteresseerden kunnen voor informatie contact opnemen met: 0180- 631540. Zevenhuizen - Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen vanaf donderdag 1 februari meedoen aan de Nederlandse kinderjury en zodoende meebeslis sen welke vijf kinderboeken uit 2000 de beste zijn. Vóór 1 mei kunnen deelnemers zoveel mogelijk boeken lezen en hun favo riete Top vijf inleveren bij de stembus in de bibliotheek of opsturen naar de kinderjury. Wil je meedoen? De boeken, de juryformulieren en de stemformulieren lig gen al klaar. Vraag informatie bij de bibliotheek! Of kijk naar www.Kinderju- ry.nl voor de spelregels en het reglement. De landelijke stichting Neder landse Kinderjury verloot dit jaar drie computers onder de stemmers...een extra reden om aan deze belangrijke klus mee te doen. Moerkapelle - In de onderlinge com petitie bij de jeugd werden twee rondes afgewerkt. Er werden 26 par tijen gespeeld. Na vier speelavon den zijn er nog twee spelers onge slagen. Ron Droog (groep 1) en Remco Vollebregt (groep 3) hebben nog een score van 100%. In groep 1 volgt na de eerste plaats van Ron Droog, Boudewijn Weijermars met 80% en de 10 jarige Matthias Freeke met 75%. Zowel Ron als Boudewijn wisten op deze clubavond hun twee partijen te winnen. Bij groep 2 was het eerste verlies van koploopster Jojanneke Weijer mars een feit. Tegen de sterk spe lende Jessica Stam verloor zij haar dame en daardoor de partij. Met 4 uit 5 staat zij nog aan kop, maar nu gedeeld met Teun Kooij. Marius en Thijs van der Torren en Tommi van Rooijen volgen met 3 uit 5. Marius, Teun en Tommi hadden met twee winstpartijen een goede avond. Groep drie wordt aangevoerd door Remco Vollebregt met 5 uit 5. Hij wordt op de voet gevolgd door Job Noorland met 4,5 uit 5. Thomas Roest heeft zijn vorm terug en wist zich door twee keer winst op de derde plaats te nestelen. David Bon- agenda van kerkelijke, maatschappelijke en kerkelijke, maatschappelijk culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Zaterdag 21 februari: 14.00 uur Herv. Centr.ouderenmiddag; mevrouw Tan spreekt over: streekgewoonten en dialecten. 7 april20.00 uur: dorpshuis Swanla: jubileumuitvoeringV.O.O.-toneel. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 1700-13.30 uur; info 6371 I Ikoffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag I x per '4 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum Ons Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagavond van 19.00-21.00 u"r: zaterdag van 13.30-16.00 uur Vogelvereniging Zang en Kleur: kaarten in het clubgebouw aan de Zuid- plasweg op 16 febr., 16 maart en 13 april (paaskaarten). De Vierkap - Oud Verlaat: Klaverjassen 2 en 16 febr.; 24 febr. marathon kla verjas; Soos: 30 jan., 13 en 27 febr.; Schakel: 6 febr., 20 mrt, 10 en 24 april; oneelgroep tante Sjaan: 16, 17,23 en 24 maart; 7 april Bingo. Zeven Muzen:Voorspeelavond 20 febr., 12 mrt., 27 juni 19.00 u. Kleine kerkje; Amateurmuziekavond 24 april 20.00 u. Geref. kerk; Grote avond 19 mei 19.00 u. Geref. kerk. Zaterdag 10 maart dorpshuis Swanla: 14.00 uur: kindertheatervoorstelling Haantje de voorste" door theatergroep Hobo. Entree ƒ6,-. Moerkapelle: Oaderensoos dorpshuis Op Moer: 2e donderdag v/d maand: 8 febr:, 8 mrt, 12 aP', 10 mei KERKDIENSTEN - 4 februari Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur kand. G.J. van der Bos; 19.00 uur jeugddienst. Oud Verlaat 10.00 uur ds A.A.A. Pros man. Ver.Vrijz. Herv. 19.00 uur ds R.Thieme- Tiesing. Geref. kerk 9.30 uur ds B. ter Haar, Rotterdam; 10.30 uur jeugdkapeldienst; 18.30 uur drs J.W. van der Linden, Zoetermeer. Moerkapelle Herv. Gem 9.30 uur ds A.J. van den Herik, Oene; 18.30 uur ds J. Geene, Katwijk aan Zee. Geref. Gem 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 3 februari: Praktijk Moer kapelle, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, telefoon 079-S93.I6.87. Zondag 4 februari: dokter E.B.C.D. van Vliet, Dorpsstraat 16, Bleiswijk, telefoon 010-521.1 1.66. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. 8. van Rooy- en, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw.J. Snoep 079-59.3.27.02 (13.30- 14.30 uur);Mw. H.M.C. Cammeraat 079- 593.21.49 (18.00-20.00 uur): Verslavingszorg Midden-Holland, Pamas- sia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2- 2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182- 563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. tenbal won deze speelavond ook twee keer. In de onderlinge competitie bij de senioren werd in de kop van het klassement de wedstrijd Jesse van Elteren - Dick Bac gespeeld. Door een openingsfout moest de kersver se koploper het onderspit delven. Gerard van Ommeren had geen moeite met Cees van Vuuren. In de partij tegen Hugo van Elteren speel de Gerrit van Meeteren lange tijd goed. In het eindspel verloor hij uit eindelijk toch. Overige uitslagen: Meus van der Poel - Jacques de Lange 0-1; Maar ten Vroegindeweij - Jan Blok 1-0; Henk Doornhein - André Nieuwlaat 0-1; Michiel Rensen - Kevin Bakker 0,5 -0,5; André Corpeleijn - Arie Hoogduijn 1-0; Stefan Rensen - Ron Droog 0-1; Marianne van Elteren - Christiaan Noorland 0-1. De stand bij de senioren 1. Jesse van Elteren, 2. Gerard van Omme ren, 3. Ben van Geffen, 4. Dick Bac, 5. Wim Vroegindeweij. Volgende week wordt een belangrij ke wedstrijd voor de KNSB-competi- tie gespeeld. Het eerste team van Moerkapelle zal in Sittard aantreden tegen de schaakvereniging GESS. Bleiswijk - Op zaterdag 3 februari wordt een boekenmarkt gehouden in zaal Het Anker aan de Dorps straat 70 in Bleiswijk. De markt begint om 10.00 uur en eindigt omstreeks 15.00 uur. De opbrengst wordt besteed aan projecten voor opvang en onderwijs van straatkin deren in India. Zevenhuizen - De ledenvergadering van de Anbo wordt gehouden op woensdag 14 februari in De Zeven ster. Aanvang 14.00 uur. Na afloop wordt een bingo gehouden. Zevenhuizen-Moerkapelle - Moe ders en aanstaande moeders uit Zevenhuizen, Moerkapelle en Bleis wijk kunnen maandelijks terecht op de informatiebijeenkomsten van Borstvoedingorganisatie L.L.L. Deze bijeenkomsten zijn bestemd voor iedereen die meer wil weten over borstvoeding. Ook baby's zijn wel kom. Alle facetten van het geven van borstvoeding komen aan de orde en de aanwezigen krijgen de gelegenheid om vragen te stellen of ervaringen uit te wisselen. De bijeenkomsten worden gehou den in series van vier. De tweede vindt plaats op dinsdag 3 februari en zal gaan over de kraamtijd, het gezin en de baby. De bijeenkomsten worden gehouden van 20.00 tot 22.00 uur. Deze avond wordt gehou den bij Gea Somers, W. Alexander- plantsoen 4 te Moerkapelle. Ook is er materiaal ter ondersteuning van de borstvoeding te koop. De kosten voor deze avond zijn ƒ5,-. Dona teurs van La Leche Leaque betalen ƒ3,-. Wie telefonisch hulp en/of informatie over borstvoeding wil, kan bellen met Ria Kaashoek, tele foon: 079-5932689. DOOR KARIN HEEREN Zevenhuizen - Het was net een half uurtje droog op de zaterdag avond op het tijdstip dat de lam pionnenoptocht van start ging. Onder begeleiding van De Kleine Trompetter ging een groep kinderen met hun ouders door de kern Zevenhui zen, ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Beatrix. Bij aan komst voor het gemeentehuis van Zevenhui zen werd het inmiddels tradi tionele vuur werk afgesto ken door leden van de vrijwilli ge brandweer. Voor de kinde ren was er daar na een zakje met lekkers, beschikbaar gesteld door Cl000-Wals.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 11