Succesvolle start competitie voor Kwiek Laatste wedstrijd team 2 Laatste kans voor marathon Rotterdam/ Londen Flyers dames onderuit tegen Dunckers Strijd en gezelligheid op boomkwekerij tennistoernooi TZM start met overwinning (Goede avond Gouwestaete Nesselande maakt het zich zelf moeilijk Dames Nesselande verliezen van koploper Hart van Holland/31 januari 2001 pagina 15 Tafeltennis Badmintonvereniging Zevenhuizen Jeugd Basketbal [Tafeltennis [Waterpolo Volleybal Volleybal Waddinxveen - Voor tafeltennisvere niging Kwiek is de afgelopen week de competitie begonnen. Het eerste seniorenteam kreeg in de eerste klasse van de regionale competitie Holland-West het Bleiswijkse Com- bat-1 op bezoek en pakte met 6-4 de overwinning. Het was een wedstrijd waarbij Kwiek, met name in de tweede helft, de punten scoorde. Sterke man was Gerard van Dam, de voormalige Kwiekspeler die enige jatren geleden, via een tussenstop bij Gouda, terugkeerde naar Bleis- wijk. Hij bleef ongeslagen. Wim van Wageningen en Cees Vos wonnen twee partijen en Ronald Verboon scoorde één punt. Ronald Verboon en Wim van Wageningen pakten ook het dubbelspel. Kwiek-2 kreeg, in de tweede klasse van de Goudse afdeling, het Schoon- hovense Smash-3 op bezoek. Het werd een kwestie van punten delen. Kwiek-3 had eveneens een goede start van de competitie. In Nieuw koop werd met 6-4 gewonnen van TTVN-2. Een goede start was er tevens voor Kwiek-4 (6-4 winst tegen het Ouderkerkse OTTV-2), en Kwiek-7 (6-4 winst tegen het Nieuw- erkerkse NTTC-5). Ook bij de jeugd is de competitiest art goed verlopen. Het eerste team won met 8-2 de uitwedstrijd tegen Reeuwijk-1. Danny Vermeulen, Jaap Cammeraat en Kevin van der Voort lieten in de tweede klasse van Hol land-West merken dat ze er zin in hebben. Jaap bleef ongeslagen, Danny en Kevin wonnen beiden twee partijen en scoorden ook in het dubbelspel. Team 2, eveneens op bezoek in Reeuwijk, verloor met 6-4 van Reeuwijk-2. Cedric Gütz won twee partijen, Bart van Meuwen won één keer en, samen met Cedric, het dubbelspel. Zevenhuizen - Vrijdagavond speelde team 2 de laatste wedstrijd thuis tegen Quintus 4. Ronald Luijtjes ging van start en verloor met 3-15; in zijn tweede set kwam hij goed terug en won met 15-14; de man van Quintus trok aan het langste eind en won de derde set met 7-15. Als twee de heer speelde Rein Verwey. Hij kreeg goed tegenstand en verloor met 9-15 en 0-15. Yvette Rupke speelde een goede en ontspannen partij en won met 11-4 en 11-1. Als laatste moest Annemarie Rutgers spelen; zij kwam in haar eerste set niet in haar spelletje en verloor met 7-11. In de tweede set speelde ze vrij goed maar verloor met 10-13. Tussenstand: 1-3 voor Quintus. De eerste mix werd gespeeld door Yvette en Rein, die er een hele mooie partij van maakten maar de tegenstanders waren beter:15-13 13- 15 en 15-17. De tweede mix werd gespeeld door Eef van Hoven en Annemarie die hun eerste set met 13-15 verloren, in hun tweede set liepen ze over hun tegenstanders heen met 15-7 evenals hun laatste set die ze wonnen met 15-5. De heren dubbel werd gewonnen met 17-15 en 15-13. Als laatste de dames- dubbel van Yvette en Annemarie, die geen tegenstand meer kregen en wonnen met 15-0 en 15-0. Zevenhuizen - Quintus eindigde in een gelijkspel: 4-4. L W CC JJat lljvll V.11 ïvuiiuiu v-i l/vv/h I Boskoop - In januari is de loopgroep van AV'47 voorzichtig gestart met de voorbereiding van marathon van Rotterdam of Londen. In de eerste week van februari zal echter de trai ning volop van start gaan. Vooral de langere duurlopen worden het belangrijkste onderdeel. Het is nog steeds mogelijk om mee te trainen. Wie een goede conditie heeft en in staat is 1,5 tot 2 uur te lopen in een rustig tempo, kan gerust meedoen. De trainingen bestaan naar keuze uit drie tot vijf trainingen per week. Op maandag en woensdag wordt getraind op basissnelheid en loop techniek. Op zaterdagmiddag wordt gezamenlijk de langere duurloop gelopen. Een aantal testlopen staat op het programma om de vorderin gen te controleren. Iedere loper zal worden begeleid bij de training en ontvangt een trai ningsprogramma. Tijdens de trai ning wordt het programma afge stemd op persoonlijke capaciteiten. Wie de uitdaging aan wil gaan kan zich melden bij de loopgroep. Het enige wat wordt gevraagd is een goede basisconditie en enige loop ervaring. Voor het meetrainen zal een bijdrage worden gevraagd. Ook is de mogelijkheid aanwezig om alleen de zaterdagmiddag mee te trainen. Voor aanmeldingen en informatie: Jan van der Meij, tele foon 0182-640355 of e-mail naar jhvandermeij@hetnet.n Boskoop - Het afgelopen weekend hebben 150 boomkwekers deelge nomen aan het tennis squash toernooi "Fleurmere Open". In ver schillende poules hebben zowel dames als heren gestreden om een ~antal wisselbekers. Er werd heren dubbel en gemengd dubbel gespeeld in de klasse C, Dl, D2 en E. In een uiterst plezierige sfeer wer den vrijdag de voorronden afge werkt en werd zaterdag toegewerkt naar verschillende finalepartijen, "p zaterdagavond konden onder staande winnaars de prijzen in ont- vangst nemen van Marc van de Zij den, zoon van een Boskoopse boomkweker en medaillewinnaar op de olympische spelen in 2000 in Sydney: Heren dubbel E: 1. Ron Kuijf en Ruud Hoogendijk; 2. Maas van Bruggen en Roel Schoneveld; Gemend dubbel E: 1. Yvonne Rijn beek en Ronald van der Hoek; 2. Marja en Rens van Nierop; Heren dubbel Dl: 1. RJ. van Nes en Bert Hoogendoorn; 2. Ton van Fulpen en Pieter Vermeulen; Gemengd dubbel Dl: 1. Martine Grootendorst en Arjan Stolk; 2. Kim van Nes en Cor Streng. Heren dubbel D2: 1. Berry Scholten en Jaap de Lange; 2. Mar cel van Es en Sjaak Steenkamer. Gemengd dubbel D2: 1. Adri de Jong en Ulrich Tertinek; 2. Emmy van Bruggen en Martijn van de Mat. Heren dubbel C: 1. Jan Spek en Ron van der Meer; 2. Adri van Dun en Kees van Dun. Gemengd dubbel C: 1. Tony Vurens en Wil Koek; 2. Marielle en Andre van Tol. Squash: 1. Klaas de Ruiter; 2. Jos Straathof. Fair Play Cup: Piet Koetsier en Michel van de Bas. Aanmoedigings Cup: Siem Hoogeveen en H. de Heer. Moerkapelle - Het eerste team van Tafeltennisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle heeft in haar eerste wedstrijd van de voorjaarscompeti- lie een klinkende overwinning behaald. Tegen llac 5 uit Gouda werd thuis met 7-3 gewonnen. Guus van Amerongen won 3 partijen. Ad van Heijningen won er 2. Dico Bac won 1 partij. De dubbel werd ook gewonnen. Team 2 speelde thuis tegen Bok 5 Jit Bodegraven. Ook dit team behaalde een klinkende overwin ning. Er werd met 9 - 1 gewonnen. Coerd van Kasteel en Sander van der Meer wonnen 3 partijen. Patrick van der Meer liet één partij glippen en won er 2. Ook de dubbel werd gewonnen. Team 3 speelde een uitwedstrijd tegen Vriendenschaar 14 uit Gouda. Ook hier ging het van een leien dakje. Er werd met 1-9 gewonnen. Bart Klos en Simon Wondergem wonnen 3 partijen. André Te Paske (invaller) won er 2. De dubbel werd ook in winst omgezet. Het 4e team speelde een thuiswed strijd tegen OTTV uit Ouderkerk a/d IJssel. Er werd met 6-4 gewonnen. Gerard Reijm won 3 partijen. Hans Hol won er 2 en André Te Paske won 1 partij. De dubbel ging verlo ren. Team 5 speelde zijn eerste wed strijd uit tegen Reeuwijk 4 uit de gelijknamige plaats. Harm Roden boog won 2 partijen. Walter Micke won er 1. Henk Doornhein zag nog geen kans in zijn le competitiewed strijd na jaren een partij te winnen. De dubbel werd verloren waardoor de einduitslag 7-3 in het voordeel van Reeuwijk uit viel. Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen taterdag speelden de bondsteams 'an Gouwestaete thuiswedstrijden. James 1 won afgetekend met 14-5 'an BZC Brandenburg 1 en heren 1 laf Hoorn het nakijken met 11-5. Dames 1 Het eerste damesteam speelde een pegelijke wedstrijd tegen BZC Brandenburg uit Bilthoven en liet iet publiek genieten van leuke com binaties. Gouwestaete was geduren- le de gehele wedstrijd sterker. Dit twam tevens tot uitdrukking in de leriodestanden. Deze waren 4-1, 3- 3-2 en 4-1. Brandenburg had in ferhouding veel overtredingen (12) lodig om de aanvalsdrift van Gou westaete te beteugelen. Hieruit /oorden de Waddinxveensen vijf 'eer Brandenburg kreeg zes over- ituaties en scoorde hieruit drie per. Verder kreeg Brandenburg nog |yee viermeters, waarvan keepster rancine Lankhuijzen de laatste op 'fandioze wijze stopte. Bij Gou- estaete kregen Kim Middendorp, aren Weerd, Wendy van der Neut liiH v3 de 'Ion8 regelmat'g speel- |u Voor Gouwestaete scoorden cr ra Meerdink en Gillian van den /rg ieder 4x, terwijl Ellen van der ei)den, Sandra Berckenkamp en njam Overdam ieder 2x scoorden. Heren 1 De heren kregen Hoorn op bezoek, een gevaarlijke outsider en de vraag was hoe de heren zich hadden her steld na het teleurstellende verlies tegen WSV-Vlaardingen. In de eerste periode leek het meer een zwem wedstrijd dan een waterpolowed- strijd. In een razend tempo ging het spel als een jojo heen en weer zon der dat veel werd gescoord. Het waren alleen Wouter Steller en Jaco de Jong die voor een 2-1 voor sprong zorgden in de eerste perio de. De ploegen waren aan elkaar gewaagd. De Gouwestaeteheren lie ten het betere spel zien, maar ver zuimden dit om te zetten in goals. In de tweede periode zakte het zwem- tempo iets in en werd het een aan trekkelijke wedstrijd met goals over en weer. Remko Overdam (2x), Jaco de Jong en Paul Verwey zorgden voor een 6-4 voorsprong halverwe ge de wedstrijd. Langzaam maar zeker bouwden de Gouwestaetehe ren hun voorsprong uit en sloeg de vermoeidheid bij Hoorn toe. In de derde periode waren het de jeugdta- lenten Myk Middendorp en Paul Verwey die de voorsprong uitbreid den naar 8-5. De laatste periode was een formaliteit. Hoorn was com pleet leeg gespeeld en Gouwestaete kon rustig op de break spelen. Dit resulteerde in een 11-5 overwinning. Waddinxveen - Flyers Dames 1 verloor de uitwedstrijd in Hilversum tegen Dunckers. Heren 1 kon niet doorgaan, omdat de bondsscheids- rechters verstek lieten gaan. Jongens Junioren 1 en Meisjes Kadetten 1 verloren hun wedstrijd. Flyers Dames 1 kampt met tal van blessures en minder fitte speelsters. Dit heeft zijn weerslag op de resulta ten. Zo ook in Hilversum tegen Dunckers. Flyers knokte wel voor een goed resultaat, de inzet was 100%, maar net niet genoeg voor een overwinning. Ruststand 32-23. Flyers begon fel aan de tweede helft en kon op een bepaald moment terugkomen tot vier punten, maar daarna begon de fysieke toestand mee te werken en kwam men kracht tekort om door te gaan. Dunckers profiteerde daar goed van en de Waddinxveense dames konden aan de thuisreis beginnen met een 52-42 nederlaag. Topscoorder: Mireille Raaphorst met 11 punten. Jongens Junioren 1 kon alleen de eerste helft goed tegenstand bieden en toen was er ook sprake van een spannende strijd. Ruststand 30-32. De tweede helft echter stortte Fly ers volledig in en was het Grasshop pers wat de klok sloeg. Eindstand 57-83. Topscoorder: Wai-Hong Tsang met 20 punten. Meisjes Kadetten 1 liet het vooral in de eerste helft liggen. Dunkinn greep die gelegenheid met beide 1 handen aan en kon gaan rusten met een 18-32 voorsprong. De tweede helft waren de teams aan elkaar gewaagd en toen ontstond er ook een mooie strijd. Beide teams leg den het accent meer op de verdedi ging en hierdoor werd het scoren schaars. Winstkansen voor Flyers zaten er echter niet meer in. Uitslag 32-47. Topscoorder: Marloes Buy- tenhek met 11 punten. Vrijdagavond 2 februari om 21.00 uur in de Duikelaar Dames 1 tegen Jumpers. Zaterdag 3 februari in de Duikelaar om 19.00 uur Jongens Kadetten 1 tegen BV Voorburg. Rotterdam - Cadenz.Nesselande speelde vrijdag in het Topsportcentrum Rotterdam voor de derde keer tegen VC Zwolle. De eerste twee keer, een competitie- en een beker-wedstrijd werden eenvoudig door de Nesselan- ders gewonnen. In deze derde ontmoeting maakte Cadenz.Nesselande het zichzelf onnodig lastig. Hierdoor werden de setstanden 26-24. 25-23, 22-25 en 25-16 doch ook de drie punten binnengehaald. Zaterdag 3 februari spelen de heren om 20.00 uur in Dordrecht tegen Con trol Techniques/Ekspalvo. De Nesselanders hebben iets goed te maken tegenover deze ploeg. De Dordtenaren zorgden voor het eerste puntverlies. Myk Middendorp (2x) en Remko Overdam mochten deze eindstand bepalen. De heren kunnen zich opmaken voor de topper tegen Kat wijk. Willen de Gouwstaeteheren nog kans maken voor het kampioen schap, dan moet daar gewonnen worden! Zaterdag 3 februari speelt Gou westaete uitwedstrijden. Dames 1 speelt om 15.00 uur tegen Assu- ron/Donk in 'De Tobbe' te Gouda. Heren 1 gaat om 19.00 uur de strijd aanbinden tegen Katwijk in 'Aquamar'. Dames 2 gaat eveneens om 19.00 uur op bezoek bij MNC Dordrecht 1 in 'Aquapulca' en heren 2 speelt om 20.30 uur tegen Alliance 2 in 'De Slag 2' te Zaan dam. Zevenhuizen - Uiteindelijk bleken de volleybaldames van Nesselande niet opgewassen tegen de routine van Set Up'65, de koploper van de le divisie en, net als vorig seizoen, de komende kampioen. De ploeg uit Zevenhuizen was onvoldoende her steld van langdurige uitval van zieke en geblesseerde speelsters en maak te op beslissende momenten te veel onnodige fouten. In de le set wist Nesselande goede servicedruk te ontwikkelen, maar op één rotatie maakte Set Up maar liefst 10 pun ten. De passers hadden moeite de harde sprongopslag te controleren en spelverdeelster en aanvalsters verzuimden om de wel geretour neerde ballen in scores om te zet ten. Deze achterstand kwam men niet meer te boven wat in een 18-24 setverlies resulteerde. Passmen aan val liepen in de 2e set beter, maar de service haalde niet meer het niveau van le set. Alleen spelver deelster Knap wist met haar service punten te scoren. Libero den Butter nam het merendeel van de passing voor haar rekening en had meerdere goede verdedigende acties. De aan val van Set Up werd echter goed verdeeld en was de blokkering van Nesselande steeds te vlug af. Aan Zevenhuizense zijde werd in deze set niet één blokpunt genoteerd. Met 19-25 ging ook deze set verlo ren. In de 3e set bracht Coach Visser Brandenburg en van de Meer in om zijn aanval meer timing en kracht te geven. De aanval liep inderdaad beter, maar dit was toch vooral de verdienste van Lucassen en van der Maat. Op service waren met name Knap en Vermeulen effectief. De tegenstander bleef echter goed gebruik maken van de matige blok- kering van Nesselande. Veel ballen werd aan de buitenkant over of langs het blok geslagen en andere aanvallen werden slechts half gekeerd, omdat het blok niet aan sloot of goed werd "gezet". De scherp, maar goed fluitende arbitra ge constateerde bovendien meerde re malen netfouten bij blokpogingen van Nesselande. De 3e set ging uit eindelijk met 22-25 verloren. In de 4e set liet de ploeg uit Zevenhuizen het beste spel zien. Door scherp serveren van Brandenburg en van der Maat werd veel druk opge bouwd en ook aanvallend werd regelmatig gescoord. Nesselande wist zelfs een voorsprong van 3 punten op te bouwen. De blokkering bleef echter het zwakke punt en door enkele onnodige fouten aan het eind kon de op zich verdiende setzege met 24-26 net niet worden binnen gehaald. Door dit verlies is het verschil met koploper Set Up uitgelopen naar 13 punten en resteert alleen nog de strijd om de 2e plaats. Hiervoor moet worden geduelleerd met Vrevok dat komen de zaterdag de ploeg uit Zevenhui zen ontvangt.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 15