Nieuwerkerks College 'Zorg op maat' voor leerlingen Nieuwerkerks College Regionaal College akkoord met vier politiedistricten Open dag 3 februari 2001 10.00 - 15.00 uur Bontenbal als je van je studie ook je sport wilt maken AIIROUND WONINGSTOFFEERDER 0180 - 31 29 88 LEERLING STOFFEERDER Bloed geven is en redt levens! Het Nieuwerkerks College heeft een uitstekende reputatie op het gebied van de onderwijskundige aanpak. Wij kennen een steunlessensysteem, een intensieve leerlingbegeleiding en een toetsbelastingbeleid. Tevens garanderen wij een perfecte doorstroommogelijkheid naar het Thorbecke Lyceum. voor informatie: Kamerlingh Onnestraat 4 2912 BE Nieuwerkerk a/d IJssel Hart van Holland/31 januari 2001 Pagina 17 Bontenbal Interieur Moerkapelse Zijde 3-5 2752 BA Moerkapelle Tel./Fax: (079) 5932133 VMBO theoretische leerweg gemengde leerweg - sector economie HAVO/VWO onderbouw SPORTKLASSEN Nieuwerkerks College: - Openbaar onderwijs - Een overzichtelijke, veilige school - Met persoonlijke aandacht en begeleiding - Een goede sfeer met duidelijke regels Oog voor talentontwikkeling Bontenbal Interieur zoekt wegens toenemende werkzaamheden: of jongens die het vak willen leren Schriftelijke of telefonische reacties aan Dirk Bontenbal. NIEUWERKERKS COLLEGE die: - verantwoordelijkheidsgevoel heeft - klantvriendelijk is - zelfstandig kan werken - in het bezit is van rijbewijs B Wij bieden: - een uitstekend salaris met goede secundaire arbeidsvoorwaarden - afwisselende werkzaamheden - mogelijkheid tot studie - een goede werksfeer Tevens zoeken wij een Bloedmooi Nieuwerkerk aan den IJssel - "De school die deel uitmaakt van Thorbecke Voortgezet Onderwijs beschikt over een aantal kernkwaliteiten die een waardevolle bijdrage leveren aan het onderwijs en de ontwikkeling van jonge mensen, te weten: - de school heeft een motiverend leef- en werkklimaat en biedt de leerlingen voldoende tijd om zich het aanbod eigen te maken; -de school biedt de leerlingen zorg op maat. Leerlingen die extra hulp nodig hebben worden adequaat geholpen. Plaatsing, doorstroming naar het vervolgonderwijs en keuzebegeleiding zijn mede door de goede externe contacten van de school goed geregeld". Deze bevindingen en nog vele andere stelt de inspectie in haar uitgebreide rapport (december 2000) over het Nieuwerkerks College. Kleinschalig onderwijs, zoals op het Nieuwerkerks College, biedt tal van voordelen. Zo worden leerproblemen sneller gesignaleerd en kan daar tijdig op worden ingespeeld. Het Nieuwerkerks College hecht veel waarde aan gezelligheid en veiligheid. Er zijn duidelijke regels zodat iedereen weet wat wel en niet mag. Zo blijven leerlingen tijdens pauzes in of op het schoolplein. Er worden veel buitenschoolse activiteiten georganiseerd, variërend van discoavonden tot schaak, toneellessen en zelfs Tae- po en danslessen. De school is talentgericht en doet '"dit kader ook mee aan de talentenjacht op het 'horbecke Lyceum, de hoofdlocatie. Het Nieuwerkerks College biedt VWO, HAVO en VMBO gemengd/theoretisch aan. Voor het VWO en HAVO kunnen de eerste drie lesjaren aan het college gevolgd worden, daarna wordt de overstap gemaakt naar het Thorbecke Lyceum. Voor het VMBO GT kan kwel op het Nieuwerkerks College eindexamen gedaan worden. Naast de reguliere klassen biedt de school ook sportklassen voor kinderen die graag aan sport doen. Zij krijgen elke week twee uur extra gymnastiek. Ook zijn er regelmatig excursies om met allerlei takken van sport kennis te maken. Voor toelating tot en sportklas bestaat wel een test. Daarbij wordt gekeken naar conditie, behendigheid, kracht en naar het vermogen om samen te werken. Je moet dus wel een sportief figuur zijn om te worden toegelaten. De sportklassen zijn overigens enorm in trek. Met een minimaal advies van VMBO Theoretische leerweg kun je al in aanmerking komen voor de sportklas. "Het sociale klimaat van de school is dat van een kleine, veilige school waar docenten en leerlingen positief met elkaar omgaan, waar leerlingen graag naar toe gaan, waar ouders hun kinderen graag naartoe sturen en waar de betrokkenheid van alle belanghebbenden groot is, aldus het inspectieonderzoek. Op zaterdag 3 februari houdt het Nieuwerkerks College open dag. Belangstellenden zijn van harte welkom van 10.00 uur tot 15.00 uur in het schoolgebouw in de Kamerlingh Onnestraat 4 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Meisjesfiets 24 inch ƒ150,- 0172- 214941 Twee meisjesfietsen opoe-model, rood en wit samen ƒ80,- 06-50885900 Twee radiatoren, 1.50 m enkel en dubbele plaat wit ƒ35,- en ƒ50,- 06- 50885900 Marklintrein extra ƒ75,- actionman auto pop ƒ50,- dardabaan ƒ20,- zwtv ƒ15,- 0172-212823 Woonkamerkast ƒ375,- complet baby kamer vrpr ƒ600,- 06-25391213 Eng. klass. bankst. 3-2-1 zits poef groen streep 1,5 jr oud 0182-617353 Ajaxjack nieuw XL ƒ100,- 079-5932483 Poppen wandelwagentje van hout ƒ50,- 0182-613585 Gratis mooi Yamaha-orgel igst 0182-618308 Vier paar noren nieuw in doos div maten ƒ35,- per paar 0182-612360 of 614462 Salontafel ƒ75,- kinderkamer bed kast 6420 vrpr ƒ600,- 0182-610046 Schommelstoel groot model ƒ150,- handdraaimachine met houten kap ƒ50,- 079-5931343 Groene Bebé comfort buggy met voetenzak ƒ100,- voor 1 k gebr. zgan 079-5933136 Grote witte commode zgan 079- 5933136 Wandzilverkastje (gaaf) ƒ50,- 0172- 217736 IJzeren stelling met vier kunststof planken 240 140 br ƒ70,- 0182-612604 Meld je aan als bloeddonor. Bel gratis 0800 - bloedbank •ZJ Sanquin Vrijdag 26 januari heeft het Regionaal College van Politie Hollands Midden het plan tot de vermindering van 8 naar 4 districten goedgekeurd. Ook aan de wijze waarop deze - voor een deel van het personeel - ingrijpende, maar beperkte verandering in de structuur van het korps gaat plaatsvinden gaf het college haar goedkeuring. Deze doorontwikkeling van het korps is bedoeld om de 22-teams basispolitiezorg te versterken, zodat zij dichter bij het lokaal bestuur komen te staan. Daarnaast krijgt het gebiedsgebonden werken een nieuwe impuls en zorgt de schaalvergroting voor een betere balans tussen de teams basispolitiezorg en het niveau van het district. Deze organisatieverandering levert op den duur voor de politie 30 tot 40 extra politiemensen op. Deze politiemensen worden allen toegevoegd aan de wijkgebonden teams. Voorafgaande aan de besluitvorming heeft op basis van de door de korpsleiding ontwikkelde nota dooront wikkeling Hollands Midden "De Volgende stap", discussie plaats gevonden met de ondernemingsraad en in de districten met het openbaar bestuur en justitie. Met de verminde ring tot vier districten ontstaan voor het politiekorps Hollands Midden de volgende gebieden: de huidige districten Duin- en Bol lenstreek Noord en Duin- en Boll enstreek Zuid worden samengevoegd tot één district. Het nieuwe district omvat de gemeenten Hillegom, Katwijk, Lisse, Noordwijk, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Rijnsburg, Sassenheim, Valkenburg, Voorhout en Warmond; de huidige districten Rijn- en Braassem en Rijn- en Aarlanden worden samengevoegd tot één district. Dit nieuwe district omvat de gemeenten Alkemade, Alphen aan den Rijn, Jacobswoude, Leiderdorp, Liemeer, Nieuwkoop, Rijnwoude, Ter Aar en Zoeterwoude; het huidige district Leiden - Voorschoten blijft nagenoeg ongewijzigd. Dit nieuwe district omvat de gemeenten Leiden en Voorschoten; de huidige districten IJssel en Gouwe, Waag en Wiericke en Krimpenerwaard worden samengevoegd tot één district. Dit nieuwe district omvat de gemeenten Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk aan den IJssel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist, Wad- dinxveen en Zevenhuizen-Moer-kapelle. Met deze besluiten en de verbeter- voorstellen wordt een krachtige impuls gegeven aan de gewenste verbetering van de bestuurlijke inbedding van de politiezorg, de verdere uitbouw van de relatie tussen het lokaal bestuur en de leiding van de gebiedsgebonden teams in de aanpak van lokale veiligheids- en leefbaarheidproblemen. THORBECKE VOOHTEEZET ORDER WIJS f

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17