Horeca onder de loep Tarzan viert jubileum met circustheater Goed resultaat C-Akkoord Zevenhuizen Oriëntatiedag Vronesteyn Knutselochtenden voor volwassenen Ontspannen bij De Schuilplaats Ouder- en kindgym bij Toos Oorkondes voor trouwe leden IJ: Gem. Zevenhuizen-Moerkapeffe Hart van Holland/31 januari 2001 pagina 19 Rommelmarkt Priesteropleiding van net bisdom Rotterdam Inzameling kleding Publiek waardeert spektakelshow Zevenhuizen - Ook in de gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle is er de afgelopen maand veel aandacht geweest voor de veiligheid in de horecagelegenheden die de gemeente heeft. In eerste instantie is er een controle geweest van de gebruikers vergunning en de naleving van de drank- en horeca- wet. Dit is een administra tieve controle geweest. Een fysieke controle van de gelegenheden heeft zaterdagavond 27 januari plaatsgevonden. Een team met medewerkers van de gemeente en een politieambtenaar die belast is met de naleving van bijzondere wetten hebben zaterdag een 'kroegentocht' gehouden. ij deze controle werd onder meer gelet op de aanwezigheid van de eigenaar en de leeftijd van het personeel, en dan met name of zij niet te jeugdig zijn. Tevens werd er gelet op de bouwkundige aspecten, dus op de aan wezigheid en bereikbaarheid van nooduitgangen. Er was overigens geen medewerker van de brandweer bij 31 januari wordt Cora 50 jaar. Je hoeft het niet verder te vertellen, maar wel even bellen: 079-5932858 Door Karin Heeren maar deze zal zich wel buigen over de rapporten. De brandweer heeft wel op voorhand een controle uitgevoerd bij La Baraque, de discotheek in de gemeente. Naar aanleiding van deze controle heeft eigenaar Ben Verburg bruggen gemaakt over het water achter de nooduitgang. Bij nacontrole bleek La Baraque prima in orde te zijn. De overige horecagelegenheden die een bezoek hebben gehad van de controleurs zijn Mainstreet, het Italiaans restaurant in de Dorpsstraat, het Hof van Holland, het dorpshuis Op Moer, het café in Moerkapelle, de Strandgaper en 't Zonnetje in Oud-Verlaat. Interim gemeentesecretaris Klaas Oosterhoff: "Op zaterdagavond tussen zeven en twaalf is er gecontroleerd. Dan is het prime-time en dan krijg je toch de beste indruk." Met die indruk zit het overi gens vrij goed, de algemene indruk is dat gemiddeld genomen de horecagelegenheden voldoen aan de voor hen gestelde eisen. "Er moeten in een aantal gevallen toch ook nog vervolggesprekken komen met de eigenaren van de gelegenheden waarbij concrete afspraken gemaakt moeten worden. Welke gelegenheden dat betreft wil de heer Oosterhoff in dit stadium nog niet kwijt. "We gaan in eerste instantie met de eigenaren praten." Lang niet alle eigenaren waren even gelukkig met de controle. Zeker niet op de zaterdagavond. Gedacht wordt dat de ramp in het Hemeltje in Volendam deze reacties hebben losgemaakt. Iets wat wellicht ook niet helemaal los gezien kan worden. Wellicht dat ook de klanten zich daardoor realiseren dat de veiligheid in een horecagelegenheid belangrijk is en mensenlevens kan redden. Ben Verburg is met de gemeente, politie en brandweer in gesprek over een convenant en ook bij hem staat veiligheid hoog op zijn agenda; met de nieuwe bruggen voldoet hij aan de eisen die de gemeente aan hem heeft gesteld. Er zit voor hem echter nog wel een addertje onder het gras. Verburg: "Nu heb ik weer bezoek gehad van de provincie omdat ik geen vergunning had aangevraagd voor de bouw van die bruggen. Dat heb ik inderdaad niet gedaan want het moest snel en dat doe ik dan. Ik ben benieuwd hoe dit nu weer afloopt, hoewel de ambtenaar van de provincie wel heeft gezegd dat er, als het om de veiligheid gaat, wel een mouw aan te passen is." Benthuizen - Zaterdag 3 februari is er een vrije avond bij koffiebar De Schuilplaats. De jongeren kunnen tafelvoetballen, tafeltennissen of bil jarten. 'Lekker op de bank hangen en bijkomen van de inspanningen van de afgelopen week' dat is het motto van deze avond. De deuren van De Bron gaan om 20.00 uur open voor jongeren vanaf 14 jaar. Waddinxveen - Jazzdans- en turnver eniging TOOS heeft bij haar vijf les sen ouder- en kindgym plaats voor jongens en meisjes in de leeftijd van 1 tot en met 3 jaar. In de gymnastiekzaal "De Starin glaan" geeft TOOS les aan zowel de peuter als de meegekomen ouder of opa en oma. Met ballen, touwen, blokjes en ander klein en groot materiaal wordt er gewerkt met en door de peuter en ouder. De kinderen kunnen naar de lessen toe als ze zelfstandig kunnen lopen. Er worden ouder- en kindgym nastieklessen gegeven op dinsdag van 9.00 - 10.00 uur (1-2 jarige kin deren); dinsdag van 10.00 - 11.00 uur (2-3 jarige kinderen); woensdag van 10.00 - 11.00 uur (2-3 jarige kinde ren); donderdag van 9.00 - 10.00 uur (1-2 jarige kinderen) en donderdag van 10.00 - 11.00 uur (2-3 jarige kin- deren).Voor meer informatie en opgeven: 0182-613839. Op zaterdag 31 maart houdt Con cordia haar jaarlijkse rommelmarkt en zullen diverse bruikbare artike len uitgestald liggen op tafels in de beide lokalen van "De Hoge Noot". Wie bruikbare artikelen in huis heeft staan, kan deze afgeven in de Hoge Noot op de donderdagavond vanaf 19.00 uur of bellen naar: 0182- 615972. Venus en Serena wéér te sterk voor herendubbel (6-0,6-2, 6-1); jammer jongens, blijven trainen! Welke dame wil graag accordeon spelen bij gezellig viswijvenkoor 0180-632829 Op zaterdag 3 februari vindt een oriëntatiedag plaats op Vronesteyn, cen trum voor priesteropleiding. De dag is bestemd voorjongemannen die meer willen weten over priester worden in het bisdom Rotterdam. Alle aspecten komen aan de orde en worden ook vanuit de eigen ervaring belicht door studenten en stafleden. Het programma begint om 10.00 uur en eindigt om 15.00 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Wel gaarne even aanmelden in verband met de lunch: telefoon 070-3873804 (rector H. Flohr) of 070- 3876633 (studentenlijn). Het adres is: Vronesteyn 14,2771 HS Voorburg (op loopafstand van station Leidschendam- Voorburg). Tijdens de avondvoorstelling werden enkele leden van Tarzan/Jazztar gehuldigd voor hun trouw aan de club. Marijke Vis ontving een speldje voor haar 25-jarig lidmaatschap. Annie van Sluis, Jo Verbeek en Lenie van 't Wout kregen een herinneringsspeld voor hun 40-jarig lidmaatschap. Deze laatste kreeg ook nog de speld van verdienste, uitgegeven door de Gym- nastiekbond (KNGU) voor haar jarenlange inzet voor de club. Waddinxveen - Het opleidingsorkest C-Akkoord, onder leiding van Jeroen Wentel, heeft op zaterdag 20 januari met succes deelgenomen aan een jeugdfestival in Schoonhoven. C-Akkoord, het opleidingsorkest van muz. Ver. Concordia Waddinx veen en Excelsior Boskoop, kreeg na het spelen van de muziekwerken Friends for live als inspeelwerk en de te beoordelen muziekwerken Universal Band Collection en als slot Shalom Alechem van de jury een positieve reactie. Volgens de jury heeft het opleidingsorkest een volwassen sound en het gaf tijdens dit optreden een vlekkeloze podi umpresentatie. De uitslag was dan ook positief want C-Akkoord behaal de 83 punten wat neerkomt op ruim een 8. Concordia doet mee aan de kleding- inzamelingsactie voor de Oostblok landen. Kleding, schoenen, dekens en gordijnen kunnen ingeleverd worden op de donderdagavonden, tussen 19.00 uur en 22.00 uur bij het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1. Inleveren kan nog tot en met donderdag 8 maart. Voor meer informatie: 0182-619569. I DOOR KARIN JONGKIND I Moerkapelle - Gymnastiekvereniging Tarzan/Jazztar bestond 17 januari I vijfenzestig jaar. Om dit gedenkwaardige jubileum te vieren organiseerde I de club afgelopen zaterdag twee fabuleuze circusvoorstellingen in de I sportzaal van dorpshuis Op Moer. Nagenoeg alle tweehonderdvijftig leden I - van zowel de turnafdeling als de jazzdansafdeling van de club - waren bij I de voorstelling actief. Er kwamen bijna zeshonderd mensen naar de ver- I richtingen van de Moerkapelse gymnasten en dansers kijken. Het publiek amuseerde zich zichtbaar goed tijdens de twee gymnastische circusvoorstellingen van Tarzan. Maar liefst twintig nummers werden door de leden van de verschillen de leeftijdsgroepen weggegeven, variërend van peuters die hun eerste pasjes op de gym- nastiekvloer deden tot ervaren gymnasten, die fraaie vloer- en toesteloefeningen lieten zien. De verschillende acts werden aan elkaar gepraat door een spreekstal- meester, die voor de gelegenheid een echt circusdirecteurkostuum had aangetrok ken. Tussen de verschillende optredens waren er opvulnummers ingelast om de gymnasten de gelegenheid te geven de juiste toestellen klaar te zetten. Deze opvulnummers waren door de oudere kinderen zelf bedacht. Er waren jongleurs, diabolonummers, een éénwieler en een jongen die op een piepklein circusfietsje kon fietsen. Twee meisjes deden een oefe ning op een Röhnrad. Dit grote rad, waarin de meisjes ronddraaiden was voor de gelegen heid gehuurd van een school in Zoetermeer. De meisjes hadden op school tijdens de gymlessen geoefend. Bij voldoende belangstelling wil Tarzan hier ook les in gaan geven. Aan het publiek zal dat niet liggen. Over het Röhnrad en alle andere gymnastische circusacts, die de Tarzanleden lieten zien waren ze laaiend enthousiast. Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog aan de C. Huygenslaan 2 wordt sinds vorig jaar oktober iedere donderdagochtend van 9.30 tot 11.00 uur een knutselochtend gehouden voor volwassenen. Iedere week wordt een ander idee uitgewerkt. Voor de maand februari ziet het programma er als volgt uit: op 1 februari wordt een groendecoratie gemaakt, op 8 februari gaan de deelnemers een dakpan versieren, op 15 februari maken ze een 3D- schilderij en op 22 februari wordt aan een siermasker gewerkt. De kosten voor deelname bedragen ƒ2,50 per ochtend. In verband met de aanschaf van de benodigde materialen wordt men verzocht zich van te voren op te geven: 0182-616860.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 19