www.rabobank.nl GELDAUTOMAAT MOERKAPELLE REIZEN J OBLIGATIES: LEDENPROGRAMMA De Virtuele Rabobank RELATIE TUSSEN KOERS EN RENTE www.rabobanknesselande.nl HOEVEEL WISSELGELD HEEFT DE WINKELIER NODIG? Weeknieuws l t 'f DQoEr^? internetsites pagina 2 Hart van Holland/31 januari 2001 Ik hou van je een V,|C&1U1& Samen naar de euro Rabobank verkoopt voortaan traveller- cheques van American Express Onjuiste valutadatum gebruikt bij afrekening passen en cards Nieuwe outfit Rabobank wielerploegen dynamisch en innovatief De virtuele bank (www.rabobank.nl) AGENDA Telefoonnummers Algemeen: 0180-63 7383 Geldzaken: 0180-63 73 72 Hypotheken: 0180-63 73 53 zaterdag (reizen Beleggen: 0180 - 63 73 58 Reizen: 0180-63 73 73/74 Bezoekadressen Openingstijden: E-mail adres: maandag t/m donderdag 09.00 -17,00 rabo3750@tref.nl vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10,00 -16.00 Ze ve nhuizen-Moerkapelle Verzekeringen:01 80 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Rabobs* Een welgemeend excuus aan een ieder die de afgelopen maanden diverse malen in het weekend voor niets naar de geldautomaat is geweest. "We hebben inderdaad storingen gehad die voornamelijk in het week end waren. Helaas was het niet moge lijk om deze te verhelpen."zegt Suzan ne Roorda, manager Cliënten Advies. Zij vervolgt:"Middels een SMS bericht je in mijn telefoon wordt ik op de hoogte gesteld van de storing, Een groot antal storingen kunnen verhol pen worden maar helaas een aantal ook niet. In principe hoeft de storing niet langer dan een uur te duren. Diverse malen is er een monteur bij geweest en vorige week hebben we besloten er een nieuw binnenwerk in te plaatsen. Dit moet de oplossing zijn."Voor klanten en de middenstand is het vervelend geweest. Mevrouw van Hoven, voorzitter van de Winke liersvereniging gaf aan dat zij veel klanten kreeg die een extra bedrag wilden pinnen. Dat is voor haar geen probleem maar zij benadrukt dat het juist voor de winkeliers van groot belang is dat klanten in Moerkapelle blijven winkelen. Dit is ook voor de Rabobank van belang. Wij gaan er van uit dat er geen verdere storingen meer zullen zijn. I Vaknli|n«iag 14 frbniau Verras (e partner Boek eert roma 'V«K»r informal! 'of kom langs Tel. ((tl80) 63 73 73 ptsbureau Bij beleggen denken mensen vaak aan beleggen in aandelen.Terwijl op de beurs niet alleen aandelen ver handeld worden, maar ook bijvoor beeld obligaties. Een obligatie is een verhandelbare schuldbetekenis voor een bepaald bedrag (nominale waarde) gedurende vaste tijd. Een bedrijf of staat heeft dus een schuld aan de bezitter van het obligatiepa pier en vergoedt rente over deze schuld. Dit noemen we couponrente. KOERS De koers van een obligatie is van een aantal factoren afhankelijk. De belang rijkste factor is de marktrente in verge lijking met de couponrente. Wanneer de obligatie een couponrente geeft die gelijk is aan de marktrente, dan is de prijs geen probleem. Dit heet dan dat de obligatie a pari noteert, ofwel op de oorspronkelijke uitgiftekoers. RENTE Als echter de marktrente verandert, verandert ook de koers van een obli gatie. Zo zal de koers van een obligatie dalen als de marktrente stijgt. De bezitter van de obligatie maakt dan kennis met het renterisico. De cou ponrente is namelijk vooraf bepaald en staat gedurende de gehele looptijd vast. Het voordeel van een stijgende rente gaat op deze manier aan de neus van de obligatiebezitter voorbij. Bovendien zal hij niemand bereid vinden om de obligatie tegen de oor spronkelijke prijs te kopen. De enige compensatie die de verkoper kan bie den is een lagere prijs. De koper van de obligatie koopt dan tegen een koers die lager is dan de oorspronke lijk uitgifteprijs. AFLOSSING Bij aflossing ontvangt de obligatiebe zitter de nominale waarde. De koper incasseert dus bij een aflossing een winst. Deze winst betekent een extra stukje rendement. De beurskoers zal nu tot stand komen op een niveau waarbij het renteaandeel en het prijs voordeel met elkaar in evenwicht zijn, zodat de koper toch het marktrende- ment maakt. Wanneer de marktrente daalt i.p.v. stijgt, geldt het omgekeerde verhaal. De bezitter van de obligatie heeft nu een rentevoordeel (zijn coupon daalt namelijk niet). Hij zal alleen tot ver koop bereid zijn tegen een hogere prijs. Nu heeft de koper van de obliga tie bij aflossing een verlies. Ook voor informatie over obligaties bent u bij Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle op het juiste adres. Belt u vrijblijvend voor een afspraak met onze afdeling effecten of uw financi eel adviseur: (0180) 63 73 58. Bron: Rabobank Nederland, december 2000 Rabobank Luid en duidelijk: onze meest unieke eigenschap treedt uit de schaduw. Hoewel leden en het lidmaatschap net zo oud zijn als onze bank; sterker nog, de basis vormen van het bestaansrecht van onze bank, hebben we er in de afgelopen jaren niet zo'n punt van gemaakt om het van de daken te schreeuwen. Op zich mis schien vreemd, gezien het feit dat de mogelijkheid om lid te worden van onze bank onze meest onderschei dende eigenschap vormt. Maar je zou ook kunnen zeggen dat het voor ons zelf zo logisch was dat we er geen extra aandacht aan besteed hebben. Die tijd is voorbij. We dragen vanaf nu de uitnodiging om lid te worden luid en duidelijk uit. In woorden en daden, in ons denken en in ons doen. In het nieuwe ledenprogramma heeft het ledenbeleid helder en stevig voet aan de grond gekregen. Een ledenpro gramma dat onze klanten zoveel voor delen biedt, dat er eigenlijk geen rede nen te bedenken zijn om geen lid van onze bank te willen worden. Je kunt er alleen maar wijzer van worden. Dat ledenprogramma staat als een huis! Een huis dat in de komende jaren steeds verder'uitgebouwd'wordt. Magazine "U" In de brochure wordt helder en voor iedereen begrijpelijk verwoord wie we zijn en waar we als Rabobank voor staan. En natuurlijk welke voordelen dat het voor u oplevert. Daarnaast wordt uitgebreid ingegaan op het lid maatschap van onze bank. Bijvoor beeld dat het lidmaatschap gratis is en dat je als lid zelf kunt bepalen hoe actief je bent. Maar ook uitleg over de manier waarop je invloed en zeggen schap kunt uitoefenen en wat die begrippen precies inhouden. En natuurlijk alle informatie over de con crete voordelen die we onze leden bieden. Alles over de aantrekkelijke aanbiedingen, de speciale ledenpro ducten en het magazine U, om er maar een paar te noemen. Aftrap De aftrap zal in de eerste week van februari zijn. Het magazine zal dan bij al onze leden in de bus vallen.Tevens hebben we een aantal bladen op de bank die we aan aspirant-leden kun nen meegeven. U hoort nog meer van ons daarover! Wie nu over de juiste gegevens beschikt, kan de behoefte aan kasgeld straks vrij nauwkeurig inschatten. Daarbij moet men van een paar voor onderstellingen uitgaan: u geeft alleen euro's retour; uw klanten betalen in guldens en in euro's in grote coupures (geldauto maten en banken verstrekken na 1 januari 2002 alleen euro's). Voldoen de euromunten en kleine coupures bij consumenten zijn pas vanaf de tweede week januari te verwachten; uw bedrijf wordt als wisselkantoor gebruikt, want daarmee besparen consumenten zich een gang naar de bank. Verder heeft u alleen nog maar het huidige bestand aan wisselgeld, De Rabobanken gaan voortaan tra- vellercheques van American Express (Amex) verkopen. Eén van de rede nen is de betere acceptatie van deze travellercheques in een groot aantal landen, met name in Zuid-Amerika en Zuid-Oost Azië. De verkoop van travellercheques van Thomas Cook wordt stopgezet. Bij de jaarlijkse afrekening voor pas sen en cards is abusievelijk valutada turn 1 februari gehanteerd. Normaal wordt 1 januari gebruikt. Voor u als klant is dit niet nadelig. Daarom blij ven correcties achterwege. Er zijn maatregelen genomen zodat vol gend jaar wel met de juiste valutada turn met u wordt afgerekend De wielerploegen zijn de vlaggen dragers van het Wielerplan. Zij zor gen voor de wervende - en inspire rende werking richting de wieler sport. Met het aanpassen van de kleding laten we zien dat ook de merknaam Rabobank in beweging blijft. De outfit sluit aan bij de gewen ste uitstraling van de Rabobank: dynamisch, innovatief, betrokken en deskundig. Tot en met 2003 blijft de Rabobank verbonden aan de wieler sport. Naast de wielerploegen onder leiding van Jan Raas (profs, amateurs en junioren), omvat het Wielerplan j ook het hoofdsponsorschap van wielerbond KNWU en het stimuleren j van recreatief fietsen. Dat laatste gebeurt in samenwerking met Toe risme Recreatie Nederland. Meer dan een miljoen klanten van de Rabobanken bankieren momenteel virtueel. De doelstelling ligt op 2,5 miljoen klanten eind 2002. 31 januari 3 februari 17 februari 24 februari Informatieavond Inter net voor beginners Control TyEkspalvo - Cadenz.Nesselande Opening firma Grootscholten 12e Lions- Rottemerenloop de contante dagomzet en de contante inkomsten van een dag te weten om de vermoedelijke behoefte aan con tanten te berekenen. De Nederlandse Bank en de Raad van de Nederlandse Detailhandel hebben een omwisselmodel opgesteld. Bij de aanvang van de duale periode is een wisselgeld voorraad ter hoogte van 65% tot 80% van de contante omzet nodig als er uitsluitend euro's worden teruggewisseld (4% a 5% in de norma le situatie). Er wordt uitgegaan van een snel omwissel-scenario; na zeven dagen moet 80% van de betalingen in euro plaatsvinden, waarmee de wisselgeldbehoefte daalt tot 25%. www.uitlijn.nl Ga je regelmatig een avondje uit en mag het daarbij ook eens iets anders zijn Bij www.uitlijn.nl kan je jouw voorkeur vastleggen, waarna je per mail een aan jouw smaak aange paste uitgaansagenda kunt ontvan gen. www.autorai.nl Media februari wordt de autoRAI weer gehouden. Op deze site kunt u al heel veel informatie vinden op een overzichtelijke manier gerangschikt. www.ikski.nl Een skischool via internet hoe kan dat nu weer Op deze site staan ski lessen met tekeningen en al. Er is echter ook informatie over skigebie den waar ook ter wereld. Een ski woordenboek en een flink aantal tips om veilig en goed voorbereid een skivakantie te beginnen.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 2