te Masters Flyers dames in topvorm Hazerswoudse Boys verlengt contract Topweekeind voor Gouwestaete Tocht op de Weissensee dit jaar zwaar Bednjfsvoiieyitai Zwemtitels voor Gouwestae- Trainer Dames Nesselande van slag Zevenhuizen Gemakkelijke winst Cadenz.Nesselande Basketbal Waterpolo Dames 1 Heren 1 Hart van Holland/7 februari 2001 pagina 15 Zware omstandigheden Zwemmen Zevenhuizense en Moerkapelse deelnemers Volleybal Volleybal Waddinxveen - Boskoop - Aan de tweedaagse nationale open zwem- kampioen voor masters op 25 m banen in Breda hebben enkele leden van zwemclub Gouwestaete nadruk kelijk hun visitekaartje afgegeven. Alle zwemafstanden van 50 tot 800 m kwamen aan bod, waarvoor ondermeer veel belangstelling uit Duitsland bestond. Van de Gou westaete waren drie masters aanwe zig. Judith van Berke! uit de leef tijdsgroep 55-59 jaar, Nic Geers (60/64) en Micky Floor (30/34). Al enkele leeftijdsgroepen lang regeren Nic en Judith bij de masters in Nederland en timmeren zij ook internationaal aan de weg. Dit bleek wederom in Breda. Geers kwam tij dens de twee dagen op acht num- mers uit en won zevenmaal goud en eenmaal zilver. Van Berkel zwom één dag drie nummers wat even vaak goud opleverde. Micky Floor zwom eveneens één dag. In zijn leef tijdsgroep is de concurrentie heel sterk. Hij kwam onder andere uit tegen 'het begrip' Ron Dekker. Nic Geers werd nationaal kampioen op de 50, 100, 200, 400 en 800 m vrije- slag alsmede op de 100 m wisselslag en de 200 m vlinderslag. Zilver werd het op de 200 m wisselslag. Judith van Berkel kan zich weer kampioen van Nederland noemen op de 200 en 800 m vrijeslag en de 200 m rugslag. Micky Floor werd knap vijfde op de 100 m schoolslag en zesde op de 50 m vrij. Waddinxveen - Flyers Dames 1 wint in boeiende wedstrijd van Jumpers uit Den Haag. Winst was er ook voor Jongens mini's 1 en Jongens Benja mins 1. Jongens Kadetten 1 verloor in een prachtige wedstrijd van Voor burg. Ook meisjes junioren 1 verlo ren. Dames 1 was super gemotiveerd, want na twee uitnederlagen, moest er thuis gewonnen worden. Nu was de opgave niet gemakkelijk, want Jumpers staat op de derde plaats in de competitie. De gehele wedstrijd stond op een heel hoog niveau en de talrijke toeschouwers genoten met volle teugen van het spektakel. De eerste helft was voor Jumpers, dat - spelend met veel lengte - ver assend het tempo dicteerde en Fly ers met veel snelheid overrompel de De ruststand was 20-32. De tweede helft kreeg Flyers meteen J>,reep op het spel en toen vielen de stukjes van de puzzel in elkaar en in zevende minuut kwam men gelijk. Wie dacht dat de Waddinx- ■eense dames nu even een pauze zouden inlassen, kwam bedrogen uit flyers stoomde door en pakte een achttal punten voorsprong. 'erna bleven de beide teams in evenwicht en bleef het een boeien- e strijd. Beide teams beëindigden e wedstrijd - met een driepunter - n stijl. Uitslag 59-53. Topscoorder: f,nita van Unen met 20 punten. °k zaterdag was een bezoek aan Duikelaar de moeite waard. Jon gens kadetten 1 tegen Voorburg was e' aanzien méér dan waard. Twee tekende teams, die er een goede n sP°rtieve strijd van maakten, aarbij Voorburg de iets betere ploeg was. De gasten sloten dan ook de eerste helft af met een 40-50 voorsprong. De start van de tweede helft was voor Flyers. Voorburg kwam onder druk te staan en gingen fouten maken. De Waddinxveense jongens kwamen rond de achtste minuut terug tot 59-61. In deze fase van de wedstrijd kwam Flyers in foutenlast en verloor een van de dragende spelers. Voorburg herstel de zich en kon uiteindelijk de winst punten mee naar huis nemen. Uit slag 72-90. Topscoorder: Sebastiaan Overdam met 20 punten. Meisjen Junioren 1 speelde twee heel verschillende helften. De eer ste was redelijk te noemen en werd afgesloten met een kleine achter stand 16-18, maar het vertoonde spel gaf hoop op een beter resul taat. De tweede helft echter was dramatisch. Niets lukte en Flyers kon nog van geluk spreken, dat Grasshoppers er ook weinig van bakte, waardoor de uitslag nog dra gelijk bleef. Uitslag 26-41. Topscoor der: Michelle Kars met 8 punten. Jongens Mini's 1 behield de ongesla gen status. Al was het een dubbeltje op z'n kant. Springers gaf zich pas in de laatste minuut gewonnen. Uit slag 56-53. Topscoorder: Robin Landweer met 14 punten. Jongens Benjamins 1 wint elke wed strijd met grote cijfers. Ook nu werd The Jump op een nederlaag getrak teerd. Uitslag 99-16. Topscoorder: Nordine Nairi met 28 punten. Vrijdagavond 9 februari in de Duike laar om 19.15 uur Dames 2 tegen Team Ten Dreamers en om 21.00 uur Heren 3 tegen Punch. Zaterdag avond 10 februari om 19.00 uur Heren 2 tegen Leiderdorp. Hoofdtrainer Bob van Bohemen heeft zijn contract met Hazerswoud se Boys met een jaar verlengd. Van Bohemen verzorgt sinds het begin van dit seizoen de trainingen van de selectie van de Hazerswoudse club. Trainer en club hebben in overleg besloten het aan het eind van het seizoen aflopende contract met een jaar te verlengen. Hoera, 11 febr. Arnetia 4 jaar. eindelijk naar school! Gefeliciteerd: pa, ma en Kevin He he, da's niet niks, 50 jaar wordt Marnix! Hoera, Arnold 3 jaar. Gefeliciteerd! Monique, Patrick, Gerard Silvia, Mark en Mandy Nog 1 kleine week en dan...Mikado! Kom zingen de 13e in de Tas, B'huizen Sharon de Jager 7 febr. alweer 5 jaar. Gefeli citeerd. Pappa en mamma Zevenhuizen - De volleybaldames van Nesselande blijken het vorm verlies van de afgelopen weken nog niet te hebben hersteld. De gevol gen van langdurige uitval wegens blessures en ziekte werken langer door, temeer daar in de belangrijke uitwedstrijd tegen Vrevok spelver- deelster Bijl wegens een schouderb lessure niet kon worden ingezet en haar collega Knap, ondanks gemis aan wedstrijdritme, de volledige wedstrijd voor rekening moest nemen. Het afgetekende 4-0 verlies waarmee de ploeg uit Zevenhuizen werd geconfronteerd was echter vooral ook de verdienste van tegen stander Vrevok. Deze zeer gerouti neerde ploeg speelde heel gedegen, maakte nauwelijks onnodige fouten en ontwikkelde veel servicedruk. De passers van Nesselande stonden de hele wedstrijd onder druk en lieten ook af en toe steekjes vallen die niet meer door de spelverdeelster kon den worden gecorrigeerd. In de le set kon Nesselande desondanks goed tegenspel bieden, in deze fase werd ook de middenaanval regelma tig aangespeeld, waardoor de verde diging van Vrevok kon worden ver rast. Onder meer door maar liefst 7 servicefouten liet Nesselande ech ter kansen liggen en verloor met 25- 17. Service en eigen aanval, vooral via Lucassen, liepen in de 2e set veel beter. De servicedruk van Vre vok, met name de sprongservice van de Wilde, kon echter onvol doende worden gekeerd, waardoor meerdere directe punten werden gescoord. Met 25-20 ging deze set verloren. In de 3e en 4e set zakte de aanval van Nesselande in, doordat deze te voorspelbaar over de bui tenkanten liep, waarop steeds een sterk dubbelblok werd gezet. In de blokkering van de Zevenhuizense ploeg daarentegen vielen gaten. Het middenblok sloot onvoldoende aan en de verdediging kon zowel de harde diagonaalaanval als de aan de buitenkant rechtdoor geslagen aan vallen onvoldoende onder controle krijgen. Coach Visser bracht al zijn wisselspelers in, maar ook zij kon den, ondanks het relatief goed acte ren van Brandenburg en van Donk, het tij niet keren. Met de overtui gende cijfers van 25-12 en 25-14 trok Vrevok ook de 3e en 4e set naar zich toe, waardoor het een verdien de 4-0 overwinning incasseerde. De ploeg uit Zevenhuizen staat voor de opgaaf de huidige problemen te overwinnen en de vorm van voor de jaarwisseling weer te halen. Zonder druk en met geloof in eigen kwaliteit moet dat kunnen lukken. Komende zaterdag wacht immers weer een lastige uitwedstrijd tegen Setash. Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete hun uitwedstrij den. Dames 1 won de topwedstrijd tegen Assuron/DONK met 7-5. Heren 1 verraste koploper Katwijk door met 9-4 te winnen. Wat een heuse topwedstrijd moest worden, resulteerde in een zeer matig optreden van zowel Assu ron/DONK als Gouwestaete. DONK nam verrassend de leiding met 2-0, maar voor het verstrijken van de eerste periode hadden de Gou- westaetedames al orde op zaken gesteld door doelpunten van Nata- scha Baatje, Sandra Berckenkamp en Ellen van der Weijden. De wed strijd werd gekenmerkt door veel onnodige fouten, slechte passes en weinig scores uit overtal-situaties. In de tweede periode was het alleen Ellen van der Weijden die een doel punt wist te scoren. Na een snelle score van Mirjam Overdam (2-5) kwam de spanning terug in de wed strijd, doordat DONK weer aanslui ting kreeg en de periode afsloot met een 4-5 achterstand. Dit was één van de weinige pluspunten in de wedstrijd. Er moest in de laatste periode nog strijd worden geleverd. Uiteindelijk waren het Mirjam Over dam en Petra Meerdink die de wed strijd beslisten op 7-5. De dames zullen volgende week in de uitwed strijd tegen Nereus zeker uit een ander vaatje moeten tappen om de wedstrijd te winnen. Op papier was Katwijk torenhoog favoriet. De Katwijkers staan immers op de eerste plaats en heb ben vier punten voorsprong op Gouwestaete. De inzet was duide lijk, het kampioenschap van de 2e klasse. Verlies voor Gouwestaete zou direct betekenen dat de Gou- westaeteheren afgeschreven zou den zijn voor het kampioenschap. In Katwijk opende Gouwestaete goed. Myk Middendorp, Jaco de Jong en Paul Verwey zorgden in de eerste periode voor een 3-1 voor sprong. In de tweede periode kon de ploeg van trainer/coach Maarten Schouten deze voorsprong niet ver der uitbreiden en kwam Katwijk terug tot 3-2. De derde periode kon gerust de periode van Jaco de Jong worden genoemd. Hij bracht het verschil tussen de ploegen inzichte lijk door maar liefst 4x achter elkaar te scoren. Daarbij kon worden opge teld dat de verdediging van Gou westaete in deze periode geen fou ten maakten. Gouwestaete sloot deze belangrijke periode dan ook af met een 7-3 voorsprong. De wed strijd was gespeeld. Katwijk pro beerde in de vierde periode nog wat tegenaanvallen op te zetten, maar kon zeker niet meer imponeren. Wouter Steller en Niek de Leeuw mochten de eindstand bepalen op 9-4. Een zeer fraaie overwinning voor de Gouwestaeteheren die met dit resultaat slechts 2 punten ach ter koploper Katwijk staan. Zaterdag 10 februari speelt Gou westaete thuiswedstrijden. Heren 1 speelt om 18.30 uur tegen De Kemp vis uit Spijkenisse. Vervolgens speelt Dames 2 om 19.15 uur tegen UZSC uit Utrecht. Heren 2 sluit de avond om 20.00 uur af tegen DWT 2. Dames 1 speelt zondag om 16.30 uur in Zaandam tegen Nereus. Door Karin Jongkind Zevenhuizen - Vorige week donderdag werd de alternatieve elfsteden(toer)tocht gereden op de Weissensee in Oostenrijk. Ike de Graaf reed dit jaar voor de derde keer mee, zijn doch ter Liana en schoonzoon Peter Verweij voor de vierde maal. Afgelopen zondag arriveerden de drie in gezelschap van hun supporters weer in Zevenhuizen. Maar ook de Zevenhuizense Mutsenclub was dit jaar weer present, evenals Piet Verschoor, Piet van Oosten en Anton en Barbara Rietveld. Hoe zou het hen allen dit jaar vergaan zijn? Ike de Graaff, Liana en Peter Verweij zijn het roerend met elkaar eens: de omstandigheden op de Weissensee waren dit jaar zwaarder dan anders. "Het ijs was slecht, zat vol met scheuren en was ongelijk," begint Liana hun verhaal. u's Nachts had het nog meer dan tien graden gevroren, dus bij de start om zeven uur 's ochtends was het nog goed koud. De tocht werd geheel geschaatst op het kleine meer. Dit had kleinere rondes met veel bochten in het parcours, tot gevolg. Het was dus pech, dat we niet op het grote meer konden, maar daar lag echt geen laagje ijs op. En we waren gekomen om te schaatsen, niet om te zwem men," vervolgt ze lachend. Halverwege de tocht had het kleine gezelschap overigens alles behalve reden om te lachen. Vlak na het honderd kilometerpunt kon Ike een groepje vallende schaatsers niet meer ontwijken en kwam hard op zijn rug terecht. "En dat terwijl het juist zo lekker ging," vertelt de nog steeds aangeslagen Ike, daags na aankomst in Zevenhuizen. "Ik zat in een snelle groep. Weliswaar had ik al na één ronde (van ongeveer zestien kilo meter) bevroren vingertoppen, maar dat was snel onder controle. Door die val waren mijn longen dichtgeslagen en kreeg ik nauwelijks lucht. De hulp verlening was overigens prima hoor. Ik kreeg zuurstof toegediend en voor de zekerheid werd een hartfilmpje gemaakt. Leuk is het natuurlijk niet, om op die manier het ijs te moeten verlaten." Ook Liana Verweij kwam na ruim honderd kilometer op een harde manier met het ijs in aanraking. Zij viel boven op haar hoofd. Gelukkig zorgden haar bivakmuts en haarband dat er geen open wond ontstond, maar de val had wel een dikke bult en een hersenschudding tot gevolg. Peter Verweij reed de tocht wel uit, in een tijd van 9 uur en 35 minuten. Daarmee kwam hij niet in de buurt van zijn persoonlijk record, wat op 8 uur 38 minuten staat. Volgend jaar zijn de Zevenhuizenaren vastbesloten het opnieuw te proberen. Ook sommige andere Zevenhuizense en Moerkapelse deelnemers kwamen er niet zonder kleerscheuren vanaf. Piet Verschoor viel na honderdvijftig kilometer op zijn schouder en moest opgeven. Piet van Oosten reed zijn honderd kilometertocht wel uit, evenals Barbara Rietveld. Haar man Anton wist net als Peter Verweij de volledige alternatieve elfstedentocht tot een goed einde te brengen, evenals een aantal leden van de mutsenclub: Nel van der Ham (7 uur 44), Gerda Slobbe (8.41), Hans Knijnenburg (8,52), Peter Lelieveld (9.01), Martien Duineveld (10.26), George van der Loos, Boskoop (10.26); Marian Duineveld reed de tocht van-150 kilometer in een tijd van 7 uur 34. Zevenhuizen - Ook dit jaar wordt in Zevenhuizen het bedrijfsvolleybal- toernooi gehouden. Het toernooi vindt plaats op de zaterdagen 19 mei en 9 juni in party-sportcentrum De Zevensprong aan de Strandweg 23 in Oud Verlaat. Alle bedrijven met een vestiging in de deelgemeenten Zevenhuizen, Oud Verlaat en 'Oud- Zevenhuizen' (Groeneweg en Wollef- oppenweg) kunnen er aan deelne men. Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar bij Martien Zijderhand, tele foon 0180-632550 (avonduren). Men kan met maximaal vier teams per bedrijf inschrijven. De organisatie streeft naar een zo breed mogelijke vertegenwoordiging van bedrijven en zal de inschrijving sluiten bij 50 inschrijvingen. Beide speelavonden worden afgeslo ten met een feestavond. De toegang voor supporters is vrij. Rotterdam - Nesselande speelde zaterdag in Dordrecht tegen Control Techniques/Ekspalvo en wist met een uur de wedstrijd, vla de setstan den 25-16, 25-23, 25-20 met 3-0 te winnen. Cadenz.Nesselande blijft op een derde plaats staan en heeft 1 punt meer dan Omniworld/AMVJ. Voor aanstaande vrijdag 9 februari staat de wedstrijd tegen ECOstyle/Sudosa Assen op het pro gramma. De wedstrijd begint om 20.00 uur in het Topsportcentrum 'Stad Rotterdam Verzekeringen'.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 15