Onze romantische fantasieën.... Vlinders in je buik bij De Schuilplaats Valentijn bij Vrouwen van Nu Aanrijding met letsel: Getuigen gezocht Inschrijven voor tiende edi tie Rotterdams Songfestival Stichting Pijn-Hoop Hoe het begon met TOOS.... T: Mantelzorgcafé Tussen droom en werkelijkheid SJOK zoekt vrijwilligers voor vakantieweek gehandicapte jongeren pagina 16 Partners in fantasie Valentijn (m/v) Prikkelende feiten Dutch Dreams Patiëntenverenging voor en door mensen met chronische pijn Hart van HoIlan'd/7 februari 2001 Op woensdag 14 februari is het weer Valentijnsdag... Een romantische dag boordevol verwachtingen en verrassin gen, waar we nu al over kunnen fanta seren! Harlequin, uitgever van series als Bouquet, Baccara en Intiem, deed internationaal onderzoek naar roman tische dagdromen en fantasieën. Over wie fantaseren we? Hoe vaak? En ook.... hoe open zijn we erover? Van Australië tot aan Zweden - de univer sele hoofdrolspeler in dagdromen is niet Brad Pitt of Jennifer Lopez, maar de part ner! Al hebben we ook niets tegen een aantrekkelijke vreemde of zelfs een ex. Maar fantaseren over collega's.... nee! Driekwart van alle mannen en vrouwen heeft romantische fantasieën. Toch zijn er wel degelijk verschillen. Heren dagdro men graag over modellen, dames over popsterren. Mannen fantaseren boven dien twee maal zoveel over verpleegsters als vrouwen over dokters! Wist u dat er bij voorkeur thuis wordt gefantaseerd, maar dat die fantasie, zich wel buitenshuis afspeelt - bijvoorbeeld op het strand? Wist u dat het onberispe lijke zakelijke pak(je) de fantasie nog het meest prikkelt? Of dat brandweermannen zónder uniform pas echt spannend zijn? En dat ze in Portugal op de politie vallen? Maar hoe staat het eigenlijk met de polderromantiek? Nederland is nuchter. Nergens ter I wereld wordt zo weinig gefantaseerd. En de meeste Nederlandse mannen en vrouwen blijken de fantasieën die ze hebben, verborgen te houden voor de partner. Is stiekem dan toch nog gewoon het allerlekkerst? Benthuizen - Jongeren vanaf 14 jaar die 'last' hebben van vlinders in de buik of het leven zien door een roze bril, zijn welkom bij koffiebar de Schuilplaats op woensdag 14 februari - Valentijnsdag. De koffiebar is te vinden op de bovenverdieping van De Bron aan de Dorpsstraat. De deuren zijn vanaf 20.00 uur open. Voor meer informatie: www.schuilplaats.org. Aanrijding met letsel: Maandag 5 februari vond op de Henegouwer- weg omstreeks 8.00 uur een aanrij ding plaats. Een 34-jarige automobi list uit Weteringbrug reed in de richting van Boskoop en wilde rechtsaf slaan richting een benzine station. De man zag daarbij een bromfietser die uit tegenovergestel de richting naderde over het hoofd. De 16-jarige bromfietser uit Alphen kon ondanks krachtig remmenniet meer voorkomen dat hij frontaal tegen de auto aanreed en onder de auto terecht kwam. De jongen is met beenletsel overgebracht naar het Bleulandziekenhuis in Gouda. De politie is op zoek naar getuigen van de aanrijding. Zij kunnen con tact opnemen met de politie in Wad- dinxveen, telefoonnummer 0900- 8844. De inschrijving voor de vier voor ronden voor de> tiende editie van het Rotterdams Songfestival is geo pend. Deze worden gehouden op de woensdagen 14, 21 en 28 februari en 7 maart. De finale vindt plaats op 14 maart in Grand-Café Verschoor aan de Oostkousdijk 1 te Rotterdam- Delfshaven. Aanvang 20.00 uur. Iedereen tussen de 16 en 65 jaar kan deelnemen. Dat mag solo of met een groep. Eigen instrumentale begelei ding is toegestaan, evenals begelei ding met behulp van een geluids drager. Het gebruik van cassette bandjes is niet mogelijk, maar bij voorbeeld wel cd of minidisc. Er zijn geldprijzen beschikbaar voor de drie hoogst eindigende kandida ten. Van alle fnalisten wordt boven dien een verzamel-cd gemaakt. Een vaste jury beoordeelt de prestaties van de deelnemers. Inschrijven kan dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur bij Adri Troost Entertainment&Organi- satie via telefoon 0651-596081. Het e-mailadres is adri.troost@wxs.nl. Dit jaar organiseert SJOK (Stichting Jongeren Op Kamp) haar zesde vakantieweek voor gehandicapte jongeren. Omdat SJOK jaarlijks meer aanmeldingen krijgt van deel nemers voor deze vakantieweek is SJOK dringend op zoek naar vrijwil ligers voor het begeleiden en ver zorgen van haar deelnemers tijdens deze vakantieweek. Ervaring is niet vereist, wel geduld, enthousiasme en het vermogen binnen een team van vrijwilligers samen te kunnen werken. De vakantieweek vindt plaats van zaterdag 28 juli tot zater dag 4 augustus te Austerlitz. SJOK maakt geen onderscheid wat betreft aard van de handicap en leeftijd; dat betekent dat onze deelnemers- groep nogal divers kan zijn wat betreft handicap en leeftijd. Voor alle vrijwilligers organiseert SJOK jaarlijks een vrijwilligersweekend, dit weekend vindt plaats van 18 tot 20 mei, eveneens in Austerlitz. Tij dens dit weekend maakt men kennis achterkant als visitekaartje. Belle van Zuylen, Isabella barones van Tuyllaan Serooskerken van Zuylen, Nederlandse Franstalige schrijfster; Meewandelen met de avond-puzzel wandeltocht, georganiseerd door de ECB; Op excursies bezoeken de dames het belastingmuseum, die rentuin Blijdorp en kasteel Haarzui- len. Z maken een stadswandeling in Dordrecht en brengen een bezoek aan panorama Mesdag. Voor meer informatie: Riet Köper, telefoon 3313238. Benthuizen - De afdelingsavond van woensdag 14 februari bestaat uit twee delen. Voor de pauze vindt de jaarvergadering plaats en na de pauze vieren de dames Valentijns dag in de vorm van een spel. De avond wordt gehouden in dorps huis De Tas. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het programma begint om 20.00 uur. Niet leden betalen ƒ7,50. Verdere activiteiten dit voorjaar zijn: Het belastingplan 2001; De speelkaart en het gebruik van de Regio - Op woensdag 14 februari houdt de Stichting Pijn-Hoop in de regio Gouda een lotgenotenbijeenkomst voor mensen met chronische pijn. Stich ting Pijn-Hoop is een landelijke organisatie die probeert mensen met hun pijn te leren omgaan. De medewerkers van Stichting Pijn-Hoop hebben zelf ook chronische pijn, zij weten waarover zij praten, het zijn ervaringsdes kundigen. De lotgenotenbijeenkomsten worden met ingang van bovengenoemde datum, elke tweede woensdag van de maand gehouden in: zaal "De Punt" (onderdeel van Zorgcentrum Goverwelle), Middenmolenplein 266 in Gouda Goverwelle. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0182-375619. Waddinxveen - Dit jaar is het feest bij de Waddinx- veense Jazzdans- en Turnvereniging T.O.O.S.. Het was op 25 januari 80 jaar geleden dat de heren Alblas en Bontenbal het initiatief namen om deze vereniging op te richten. In 1921 meldden zich in Hotel "De Unie" de eerste 64 mannelijke leden aan voor de Gymnastiek- en Atletiekvereniging T.O.O.S. (Ter Ontwikkeling Onzer Spieren). Het doel was een vereniging op algemene grondslag, waarbij ieders mening en idealen werden geres pecteerd. Dit doel wordt nog steeds jong gehouden bij het huidige T.O.O.S. (Tijdloos Opwindend Ont spannend Sportief). Regio - Het Steunpunt Mantelzorg organiseert op vrijdag 16 februari van 10.00 tot 12.00 uur het mantel zorgcafé. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handi cap, hebben hier de mogelijkheid om elkaar te ontmoeten. Mantelzor- gers kunnen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezel lige omgeving. De koffie is gratis. Het doel van deze bijeenkomst is het bieden van een plek aan mantel- zorgers waar zij elkaar ondersteu ning kunnen bieden, waarbij lotge- notenervaringen en informatie uitgewisseld kunnen worden, onder begeleiding van een deskundige. De bijeenkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehou den en vinden plaats in café Résistance, bij het Verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30. Men hoeft zich voor deze bijeenkomst niet aan te melden. Met vragen kan men terecht bij het Steunpunt Mantel zorg. De balie is te vinden in de Thuiszorgwinkel-meditheek, Boele kade 1 te Gouda en is open op werk dagen tussen 9.00 en 16.00 uur, 's maandags tussen 13.30 en 17.00 uur. Telefoonnummer 0182 594658. I.O.O.S. heeft in de beginjaren tot de oorlogsja ren in vele accommodaties lessen gegeven, noemenswaardig zijn voor de beginperiode de toenmalige School-B (de voormalige Theo Thijssen- school), de Kurkwarenfabriek naast het voormalige NKF-terrein, de boerenschuur bij boer Brouwer aan het Noordeinde, de Oude School van 't Dorp, een leeg lokaal van School-A en in het gymlokaal van de Theo Thijssenschool. In de oorlog heeft T.O.O.S. geturnd aan de Nesse en in de Houtzagerij. Na de oorlog is deze situatie langzaam maar zeker verbeterd. Er is toen geturnd in de Theo Thijssen school, de Jan Ligthartschool en in de zaal aan het Koningin Wilhelminaplein. Tegenwoordig wordt in 3 zalen les gegeven in Waddinxveen.T.O.O.S. beschikt nu ook over een eigen accommodatie aan de Starin glaan. Binnen één jaar na de oprichting van T.O.O.S. was de vereniging uitgegroeid tot 130 leden. De damesgym- nastiek was in die beginperiode niet zo populair, de dames hebben dan ook tot het einde van de dertiger jaren niet zo'n belangrijke rol gespeeld. In 1939 startte T.O.O.S. met de onderlinge wedstrij den welke tot op de dag van vandaag worden gehou den. In die jaren schitterde T.O.O.S. ook op kringni veau. Ook na de oorlog had T.O.O.S. nog een belangrijk aandeel in de Kring-Top. Daarna werd het wat stil rond T.O.O.S., echter in de zeventiger en tachtiger jaren bloeide T.O.O.S. op met voornamelijk eretitels bij het jongensturnen. T.O.O.S. is gegroeid, net zoals Waddinxveen groeide. De ledenstand van 1922 (circa 130) heeft zich ont wikkeld tot het aantal van 950 leden nu. Een hoogte- Dat T.O.O.S. op dit moment springle vend is, wordt bewezen op 10 febru ari, dan worden in de Sporthal De Dreef twee spetterende jubileums hows gegeven. Kaarten zijn niet meer verkrijgbaar. Beide voorstellin gen zijn uitverkocht Voor meer informatie: 0182 613839. met de andere vrijwilligers en wordt de nodige informatie gegeven over de vakantieweek, maar er is ook vol doende ruimte voor ontspanning en gezelligheid. Wie nog vrije dagen heeft in de vakantie en houdt van gezelligheid, plezier maken, nieuwe mensen ontmoeten, sport en spel, zingen bij het kampvuur, banjeren door de uitgestrekte bossen van Austerlitz is welkom bij SJOK. Voor het vervoer naar en van Austerlitz beschikt SJOK over een aangepaste touringcar. Alle vrijwilligers zijn voor deze vakantieweek aanvullend verzekerd. In veel gevallen is het mogelijk om bij je werkgever verlof dagen te krijgen of extra studiepun ten voor je opleiding. SJOK hanteert een eigen bijdragesysteem voor al haar vrijwilligers voor alle maaltij den en overnachtingen: dit bedraagt 60,- voor de hele week. Nieuwsgierig geworden? Bel SJOK voor meer informatie: Willem Over- duin 071-5238199. punt lag in de jaren dat maar liefst circa 1400 men sen van T.O.O.S. lid waren. Op 13 november 1967 is T.O.O.S. Koninklijk goedge keurd. Behalve de atletiek uit de beginjaren en natuurlijk de gymnastiek heeft T.O.O.S. nog diverse andere takken van sport onder haar hoede gehad. In de tijd van de Multisportvereniging T.O.O.S. werden de sporten basketbal, korfbal, badminton en gymnastiek onder de vlag van T.O.O.S. beoefend. Deze takken van sport hebben zich los van T.O.O.S. gemaakt en gingen ver der onder het huidige Flyers, Korbis en Aeolus. T.O.O.S. is toen weer verder gegaan als gymnastiek vereniging met vele gymnastiek- en trimuren, niet veel later werd de afdeling jazz (jazzdans en aerobic) bij T.O.O.S. opgericht. Op dit moment zijn de jazz en de gymnastiek twee gelijkwaardige takken van sport binnen T.O.O.S.. Na diverse jaren van onderzoek op haalbaarheid, presentaties op het gemeentehuis, acties om geld bijeen te krijgen om te komen tot aankoop van de Staringlaan door de Werkgroep Accommodatie TOOS (WAT) werd de Stichting eXacto opgericht, die het beheer voor TOOS regelt. In oktober 1999 (om precies te zijn 26 oktober 1999) werden de contrac ten getekend en kon TOOS zich de trotse eigenaar noemen van de Staringlaan. Thans wordt er in eigen beheer (met de hulp van vele vrijwilligers) klein onderhoud verricht. De uit eindelijke bedoeling is te komen tot een nieuwe mul tifunctionele turnhal van 450 m2 welke ruimte moet gaan bieden aan bijna alle lessen van TOOS. Voor alle leeftijden, vanaf de peuters van 1 jaar tot en met de 60- en zelfs 70-plussers, is er de mogelijkheid actief te bewegen, onder andere ouder- en kindgym, baltiek, gymnastiek, jazz, aerobic, turnen, acrogym. jazztiek en springen.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 16