Noodmaatregel Plasweg WSV organiseert 47e Drie Ronden Toernooi Stichting "Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov" Radio Plus bestaat 1 jaar Eilat anders bekeken ÉflkftT Ronald Dannis weer van de kop verdrongen Sponsors gezocht voor Roparun Scheuren Damwand Soirée Alliance Francaise Films bij Kreater De Gouwestem zingt in Katwijk Klaveijassen Sjoelen Sjoelen Jeu de boules-nieuws Hart van Holland/7 febr\iari 2001 Waddinxveen - De Plasweg wordt op zo kort mogelijke termijn afge sloten voor doorgaand verkeer in verband met ernstige beschadigin gen aan het wegdek. Door deze beschadigingen is het mogelijk dat een deel van het wegdek de berm- sloot Inschuift en dat de onderlig gende nutsleidingen zwaar beschadigd worden. De afsluiting zal met duidelijke borden worden aangegeven. Fietsers en voetgan gers kunnen voorlopig wel gebruik blijven maken van de weg. Controles aan het wegdek van de Plasweg hebben uitgewezen dat zich grote scheuren bevinden in de lengterichting van de weg ter hoogte van de wegversmalling bij de dwars op de weg staande sloot en het Woubrechterf. Het gevaar bestaat dat gedeelten van de weg de sloot inschuiven en de onder liggende water-, riolerings-, tele foon- en electriciteitsleidingen gelijkertijd kapottrekken. Het is nog niet duidelijk wat de oorzaak is van deze wegverschui- ving. Als oplossing dient waar schijnlijk een damwand te worden geslagen. Deze werkzaamheden kunnen geruime tijd in beslag nemen. Tot zolang is de Plasweg afgesloten voor doorgaand ver keer. De wegafsluiting wort aange geven middels borden. Manege Reigersburgh kan alleen bereikt worden vanuit de noordelijke rich ting. Campoworld Waddinxveen en Movit Carosserie en Wagenbouw b.v. kunnen alleen bereikt worden vanuit de zuidelijke richting. Waddinxveen - Op woensdag 14 februari viert Radio Plus har 1-jarig bestaan met een speciale radio-uit zending. radio Plus is het radiopro gramma van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk, speciaal voor senioren in Waddinxveen. Een is de veertien dagen verzorgt het vaste Radio Plus-team, allemaal vrijwilli gers, op woensdagmiddag een live uitzending van 12.00 tot 14.00 uur vanuit de RTW-studio. De andere week wordt het programma op het zelfde tijdstip herhaalt. Het pro gramma heeft een aantal vaste onderdelen, zoals een reisje door Letterland, een klassiek kwartiertje en een reportage. Bovendien is er elke uitzending een "gast van de week". In het afgelopen jaar zijn inmiddels vele bekende en minder bekende Waddinxveners te gast geweest. Verder wordt er veel muziek 'uit de oude doos' gedraaid Waddinxveen - Het NIVON, afdeling Boskoop, Waddinxveen en Zeven huizen, houdt op donderdag 15 februari een dialezing over Eilat, gepresenteerd door de heer Mulder uit Heiloo. Aan de Rode Zee (Golf van Eilat of Golf van Aquaba in Israël) ligt de moderne badplaats Eilat. Vele mon daine hotels geven duizenden zon- aanbiddende toeristen in de milde winter en zeer warme zomer, onder dak. Toch valt er in en om Eilat meer te genieten. Tussen Eilat en de Egyptische grens vindt men koraal riffen in de Rode Zee. Om het leven in zee te bestuderen is daar een onderwater-observatorium gebouwd. In de woestijn ten west en noorden zijn er veel voetpad' en lange afstandspaden uitgezet. 1 woestijn heeft een bijzondere flo en fauna en is ook geologisch ini ress'ant. Daarnaast is Eilat bekei bij vogelaars door kunstmatig ac gelegde zoutpannen. In de dialezi wordt aandacht besteed aan bov« vermelde aspecten van Eilat omgeving en de woestijn met e aantal geologische bezienswaard heden. De dialezing wordt gehc den in buurtcentrum De Boog a de Constantijn Huygenslaan 2. Ar vang 20.00 uur. De entree bedrae ƒ4,50, leden hebben gratis toegar Voor meer informatie: 0182-6158' I Waddinxveen - Dit jaar gaat een I groep lopers en begeleiders, deels I afkomstig uit Waddinxveen, aan de I Roparun deelnemen. De Roparun is I een estafetteloop die jaarlijks rond I het hemelvaartweekeind gehouden I wordt. De start vindt plaats in Rot- I 'erdam, de finish ligt zo'n 540 km I y®rderop in Parijs. I net belangrijkste doel van deze I estafette is niet de sportprestatie, I maar het inzamelen van geld dat op I alle mogelijke manieren word inge- I zet ten behoeve van de kankerbe- I strijding, en hulp en begeleiding van I Patiënten en hun relaties. I 0e loop is in 2001 toe aan zijn tien- I oe editie. Werd het eerste jaar I S^start met 14 teams zo'n 300 man, I mi wordt gestart met het maximum I jmn 150 teams, wat 3500 man op de I cun brengt- I -ik team bestaat uit 8 lopers, mini- 11 maal 6 fietsers, en verder chaufeurs, I masseurs en mensen voor de alge- I f*1®116 verzorging. De fietsers zijn erg I belangrijk voor de begeleiding van I "e lopers. Zij moeten bijtijds de I miste route aangeven en vooral °°k de loper beveiligen. De loop en wordt er informatie gegeven over zaken die senioren aangaan, varië rend van aankondigingen van senio renactiviteiten tot actueel nieuws van De Vierstroom. Bij de officiële start van Radio Plus op 2 februari 2000 waren de burge meester, de heer Jonkman en de wethouder, de heer Van Holsteijn aanwezig. Zij zullen tijdens de fee stelijke uitzending op 14 februari opnieuw in de studio te gast zijn. Het programma is te ontvangen via de kabel (CAI) op 93.1 Mhz en via de ether op FM 105.8 Mhz. Voor nadere informatie kan men contact opne men met de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, telefoon 0182-631932. Tijdens de live uitzendingen kan men voor een reactie of een ver zoekplaat rechtstreeks contact opnemen met het team van Radio Plus, 0182-614153. en gaat dag en nacht door en vooral in Belgie en Frankrijk is het ook echt donker op de binnenwegen. En wat betreft het belangrijkste doel, geld inzamelen voor de kanker besrijding, ook op dit gebied is een enorm verschil tussen nu en tien jaar terug. Werd er het eerste jaar een ton bij elkaar gelopen, het afge lopen jaar werd er 4,3 miljoen inge zameld. De deelnemers aan de Roparun zijn op zoek naar sponsors. Sponsoren kan in de vorm van een financiële bijdrage maar ook allerlei hulp in natura is welkom. Gedacht kan daarbij worden aan eten en drinken voor de teamleden, brandstof voor de voertuigen, of kleding voor lopers en begeleiders Inlichtingen over de Roparun en of sponsering van het Runningteam Waddinxveen, is te verkrijgen bij C Broekhuizen, telefoon 610374, of M. Verburg, telefoon 619001, of bij de stichting Roparun Westhavenplaats 23 in Vlaardingen, telefoon 010- 341165. Waddinxveen - De Waddinxveense Schaakvereniging organiseert op zaterdag 17 februari voor de 47e keer het Drie Ronden Toernooi. In het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad 1 zullen de deuren om 9.00 uur open gaan om de scha kers te verwelkomen.Bij dit toer nooi, waar zowel club- als huisscha kers worden uitgenodigd, draait het naast de prestatie ook om de gezel ligheid. De deelnemers worden naar sterkte in groepen van vier ingedeeld en spelen 3'ronden met een bedenktijd van 1 uur per persoon per partij. Met name huisschakers worden uit genodigd om op een informele wijze met het toernooischaak kennis te maken. Of men op het hoogste niveau speelt of net de spelregels kent, dankzij de indeling op sterkte speelt men tegen spelers van onge- Waddinxveen - Op 15 februari wordt de jaarlijkse bijeenkomst voor donateurs en vrienden van de Stichting Vriendschapsband Wad dinxveen-Pelhrimov gehouden. Deze keer hopend op veel belangstellen den, is er ruimte gereserveerd bij "Kreater" aan de Kerkstraat 13. Behalve een terugblik op de acti viteiten van het afgelopen jaar, zul len de plannen voor dit jaar worden toegelicht. Na het huishoudelijk gedeelte zal de heer dr. Miroslav Kabela een lezing houden met behulp van dia's met als titel "De Tsjechen en Slowaken in Neder land", waarbij de nadruk zal worden gelegd op de periode 1968 en later. Dr. Kabela is in 1938 geboren in Slo wakije, opgegroeid in Moravie, psy chiater van beroep en ruim veertig Henk Erkelens had de tegenslag, i een goede aanvalspartij kundig afi Krijesteijn na een openingsfout v Smit gaf in een speelbare stelling een toren. Mourad Boussaid ging ti van der Veen stond al gauw een to KERKDIENSTEN - I I februari Waddinxveen R.K. kerk 9.30 uur dienst; dinsdag 13 februari 19.00 uur dienst; 10 februari 19.00 uur dienst in Ontmoetingskerk; zondag I I februari 11.15 uur dienst in Ontmoetingskerk. Geref kerk 9.30 uur ds J.C.W. van 't Hoff, Boskoop. Herv. kerk 10.00 uur ds C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds E. Brink; 16.30 uur ds O.W. Bouwsma, Gouda. De Rank 10.00 en 18.30 uur ds M. de Boer. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds R. de Reuver; 18.30 uur ds M.D. van der Giessen. De Stek 9.30 uur ds M.D. van der Giessen. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Langelaar; 18.30 uur ds M.D. van der Giessen. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds M. Roos.Woubruggen/Nieuwveen. Chr. geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds C.C.den Hertog. Parousia 10.00 uur D.Wijker. R.K. kerk 9.30 uur dienst; zaterdag 10 februari 19.00 uur dienst. veer hetzelfde niveau. Om 10.00 uur zal de eerste ronde aanvangen en de laatste partij van de dag zal beslist zijn omstreeks 16.45 uur. Gelijk daarna zullen de prijzen uitgereikt worden. Voor twee van de vier schakers per groep is er een prijs beschikbaar. Het afgelopen jaar trok dit toernooi 88 deelnemers en de verwachting is dat dit aantal dit jaar flink zal worden overtroffen. Het inschrijfgeld bedraagt slechts 12.50 per persoon. Dit kan bij aan vang aan de zaal worden voldaan. Opgeven kan tot woensdag 14 februari. Aanmelden kan bij Bathold Jansen, telefoon 0182-610009 of Theo Goor, telefoon 0182-619750. Of via E-mail::CDW014@WXS.NL of Th.Goor@zonnet.nl. Bij aanmelding dient men ook de speelsterkte te vermelden. jaar in Nederland woonachtig. Hij houdt reeds vele jaren zowel in ons land als in Tsjechie voordrachten over maatschappelijke en politieke onderwerpen. In 1997 en 1998 was hij hoogleraar op de Max van der Stoel-Wisselleerstoel aan de Masa- rykuniversiteit in Brno. Van zijn hand verschenen twee boeken, "Nederlandse Ervaringen" (Holands- ka Zkusenost) met als basis zijn col leges die hij doceerde aan de Tsje chische studenten; onlangs verscheen "Nederlandse Actualiteit" (Holandska Soucasnost) naar aanlei ding van zijn colleges die hij het afgelopen jaar gegeven heeft aan de studenten politicologie aan de eer der genoemde universiteit in Brno. Belangstellenden zijn van harte wel kom. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. Joël de Roodt goed op dreef was en dde. Jaap van der Heiden speelde Jan ens de regel van de kunst weg. Jaap »en Arie Versluis zonder compensatie n Herman Verwaal het schip in. Jeroen i voor tegen Ton Bronk, maar faalde in het afwerken en verloor zelfs, kees Alblas speelde Gerard Torenbeek van uit de opening van het bord. Hans van Offeren van het derde maakte tegen Henk van Erk van het vierde zijn sta tus niet waar en verloor. Arie Kardol had tegen de ervaren Wim van der Hoek de zwarte stukken, een avondvullend programma en het beste van het spel. Peter de Louw, die tot nu toe voor zijn speelsterkte wei nig punten had, won overtuigend tegen Marco de Bruijn. Erik Hennink deed zijn best tegen Ton Kuiper, maar is blijkbaar nog niet rijp voor het tweede. Theo Goor had moeite met Adriaan van der Starre, maar won. Ryan den Drijver won van Frans Draaisma voordat er iemand serieus als toeschouwer langs was geweest, en niet door een blunder. Dirk van Offeren was net iets te vast voor Frido Ritter en Kees Klaassen maakte met zwart netjes remise tegen Herman van Offeren. Het tweede heeft een uit wedstrijd tegen het vierde van Nieuw- erkerk aan den IJssel gelijk gespeeld. Nu staat het tweede nog wel boven aan, maar het idee was juist geweest, tegen deze tegenstander veel bord- punten te maken. Aan de andere kan men beter tegen laag staande tegen standers punten verliezen dan tegen concurrenten. Stand aan kop: 1. Jan sen; 2 van Woudenberg; 3. R. Dannis; 4. Van Nieukerke; 5. Philipse; 6. H. de Roodt; 7. W. Henninnk; 8. Van Putten; 9. David; 10. Ellers. pagina 17 Waddinxveen - Alliance Francaise Boskoop, Waddinxveen en Zoeter- meer organiseert op maandag 12 februari een soirée in de Immanuel- kerk aan de Beatrixlaan 2. Aanvang 20.15 uur, zaal open 20.00 uur. Het thema van de avond is: "Aguste Rodin en zijn tijdgenoten" door Marie Thérèse Rouillard. Leden/cursisten hebben, op ver toon van carte nationale, gratis toe gang; niet-leden betalen ƒ10,-. Waddinxveen - ln het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerstraat 13 wordt op woens dag 7 februari de kinderfilm "De Kleine Prinses" vertoond. Aanvang 13.30 uur; de entrée bedraagt ƒ3,50, ƒ2,- voor kreapashouders. Vrijdag 9 februari wordt de film "Lek" gedraaid, met onder andere Thomas Acda, Ricky Koole en Vic tor Löw. De entrée bedraagt ƒ10,-; pas 65+ en kreapashouders krijgen korting. Voor meer informatie en reservering: 0182-614422. Waddinxveen/Katwijk - De stichting Woord Daad uit Katwijk aan Zee heeft op zaterdagavond 10 februari het 140 man tellende christelijk Waddinxveens Mannenkoor "De Gouwestem" uitgenodigd om mede werking te verlenen aan een grote Koor- en Samenzangavond in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat van Katwijk aan Zee. De muzikale lei ding is in handen van Martin Mans, dirigent van het mannenkoor. Het concert begint om 19.15 uur, de deuren van de kerk gaan voor het publiek open om 18.45 uur. De toe gang is vrij, wel rekent het comité van Woord Daad Katwijk op een goede opbrengst van de collecte voor het goede doel. Waddinxveen - Vrijdag 9 februari is er bij De Paddestoel een klaverjas- avond voor volwassenen.. De entree bedraagt ƒ2,50 voor leden,ƒ3,50 voor niet-leden. Aan vang 20.00 uur. Waddinxveen - De stand bij de Waddinxveense sjoelers is als volgt: klasse A: 1. Kees Kuipers 141.000; 2. André van Gemeren 138.700; 3. Jan Kersbergen 138.450; 4. Wim Slingerland jr. 137.514; 5. Dirk Jan van Drunen 137.363. Klas se B: 1. Bas Brouwer 129.800. Klas se C: 1. C. van Wijk 119.067. Klasse D: 1. Cor Kersbergen 108.614. Mutsenclub, het was een fijne week op de Weissensee. Bedankt, een Muts Waddinxveen - De prijzen bij de Waddinxveense sjoelers zijn gegaan naar: klasse A: Tine Valen- kamp; Jan Kersbergen en Kees Kuy- pers. Klasse B: Cees Slingerland; Jan Olie en Adrie Faas. Klasse C: Riet van Wijk; Simon den Ouden en Marius Kersbergen. Klasse D: Ria Jongeneel; Fokke Feenstra en Ben den Oude. Tweede ronde: Dick Dros; Guus van Renesse; Rinus Tak- tor; Cees van Wijk; David Sinnema; Cor Faay; Sjaan Faay; Mien van Renesse; Teus Visser. Waddinxveen - De alternatieve wintercompetitie is achter de rug en de jeudeboulesvereniging maakt zich op voor het wat meer serieuze werk. Dinsdag 6 februari begint de competitie voor het interne kampi oenschap 4 tegen 4. Zeven teams van 4 spelers hebben ingeschreven. Per wedstrijd worden 7 partijen gespeeld, waarvan 1 triplette, 3 doubletten en 3 tête a tête partijen. Deze cyclus wordt elke eerste dins dag van de maand afgewerkt. Daar na volgt, met ingang van 13 februa ri, op de andere dinsdagavonden het clubkampioenschap triplette. De eindstand van de wintercompe titie ziet er als volgt uit. 1. W.Ver- sluis 18-15-102+; 2. N.Schifferling 15- 12-63+; 3. AJanssen 18-11-11+; 4. H.Cammeraat 18-10-7+; 5. L.Roos 12-9-59+; 6. B.Monster 12-9-54+; 7. T.Hulskamp 12-9-7+; 8. J.Lapair 15-9- 0; 9.H.van Woudenberg 15-8-0; 10. I.Matla 18-8-20-. Waddinxveen - In de 20ste ronde van de onderlinge competitie van Wad dinxveen moest Ronald Dannis als kersverse leider van het klassement de uittredende kampioen Hans van Woudenberg bestrijden. Volgens Tartako- wer wint de speler, die de voorlaatste fout maakt. In deze levendige, maar niet foutloze partij was dat Hans. Jan van der Born was van plan, met de zwarte stukken stevig tegen Barthold Jansen op te treden, maar zat al op de tweede zet raar tegen een anti Siciliaans gambiet aan te kijken. Zoals men weet, ligt gambietspel Barthold beter. Anton van Nieukerke pakte Arjan Hennink energiek aan en won in de aanval. Eduard Philipse overspeelde Wim van Os vanuit de opening, maar met hard werken haalde Wim tot zijn grote vreugde nog een halfje. Henny de Roodt koos tegen de witte stukken van Nico Dannis na verwisseling van zetten een franse opstelling, bleek dat beter te beheersen en won veel materiaal. Mark van Putten won tegen Albert Prins; dat kan gebeuren. Maar Jan Muit won, ondanks tijdnood, tegen Herman Smitskamp, en dat mag wel in de krant. Peter van der Belt won tegen Evert Hildebrand, voornamelijk doordat deze het resoluut aanpakken in tijdnood niet beheerste.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17