L I T I E Politie gaat auto-inbraken aanpakken Trouble Tree Folkconcerts Zevenhuizen Klankbordgroep nog Verbouwing dorpshuis Swanla nog niet van start niet van de grond Planschadeprocedureverordening vastgesteld Info voor alleengaanden Moerkapelle Hart van Holland/7 februari 2001 pagina 19 Gem. Zevenhuizen-Moerkap ff-V ■ift'-.S-t m. Zevenhuizen-Moerkapelle Door Karin Heeren LUVA organiseert op vrijdagavond 9 februari en 9 maart een informa- tie-soosavond voor alleenstaanden, alleengaanden en mensen die sinds kort in de regio zijn komen wonen. Gratis en geheel vrijblijvend kan men kennismaken met de activitei ten die LUVA organiseert. LUVA organiseert voor haar 575 deelne mers, die tussen de 20 en 46 jaar zijn, 50 activiteiten per twee maan den. De activiteiten bestaan uit uit gaan, etentjes, bowlen, fietsen, wan delen, theater- en museumbezoek, avondje bios, korte vakanties enzo voort. De info-soosavond begint om 20.00 uur precies. De avond wordt gehouden in Sociëteit Matrix, Mau- ritsstraat 16 in Rotterdam-centrum. Er is een gratis infoboekje beschik baar wat je aan kunt vragen bij Alf red Blokhuizen, telefoon 0181- 637000 of e-mail naar info@luva.org. Haal de folder bij de bibliotheek of surf naar de LUVA website www.luva.org Koudekerk a/d Rijn - Tijdens het op donderdag 8 februari te houden Trouble Tree Folkconcert is te horen: "Wish you were here", folk muziek uit Schotland en Ierlan met Amdy M. Steard en Gerry O'Beirne. Het concert begint om 20.30 uur, zaal open 19.45 uur. Reserveren: 071-3414647; voor meer informatie: www.ttfc.nl Nieuwerkerk - Een forse toename van het aan tal auto-inbraken is voor de politie Hollands Midden, en dan met name team Zuid van het district IJssei en Gouwe, aanleiding om hier actief mee asm de slag te gaan. Met een specia le aanpak hoopt de politie deze vorm van cri minaliteit fors terug te dringen. Chef van team Zuid, de heer Willem Kruijs, brigadier Leo Nootenboom en hoofdagent Cliff van der Engh lichtten de plannen van de politie toe. Binnen de gehele regio is er spra ke van een toename van het aantal inbraken. De cijfers voor de gemeenten Nieuwerkerk, Moord recht en Zevenhuizen-Moerkapelle liegen er niet om: in het totaal binnen deze gemeenten waren er in 1998 161 auto-inbraken gemeld, in 1999 was dat 239 en in 2000 opgelopen tot 290 inbra ken in auto's. Dat cijfer is in 2000 nog positief beïnvloed door het oppakken van een dader groep in de gemeente Moordrecht, waardoor binnen die gemeente het aantal inbraken weer afnam. Ie materialen zijn achtergebleven en in het zicht liggen. Als de auto niet afgesloten blijkt te zijn zal de politie de spullen meenemen naar het bureau, waar zij door de eige naar afgehaald kunnen worden. Tevens zal bij gecontro leerde auto's een folder tussen de ruitenwisser gedaan worden met suggesties om diefstal uit de auto te voorko men. De politie hoopt zo de eigenaren van de auto's bewust te maken van het feit dat zij zelf een belangrijke bijdrage kunnen leveren aan het voorkomen van deze vorm van criminaliteit. Van alle gevallen die worden aangegeven blijkt dat het bij 8% blijft bij een inbraak. Bij de overi ge gevallen worden er wel zaken ontvreemd waarbij het in 40% van de gevallen gaat om de radiocassetterecorder en/of cd-speler. Slechts bij 9% gaat het om de mobiele telefoon, in 9% van de gevallen om gereedschap en bij de overige 42% gaat het om diverse andere goederen. De auto-inbraken blijken voor de politie ook moeilijk op te lossen. Er wor den weinig sporen achter gelaten en ook de sociale con trole laat te wensen over, met andere woorden mensen zijn kennelijk niet bereid om direct de politie te bellen als zij zien dat er wordt ingebroken in een auto. De politie gaat binnen de drie gemeenten actief controle ren waarbij zij uitgaan van inbraakpreventie. Hiertoe zul len zij bij geparkeerde auto's gaan kijken of er waardevol- Door Karin Heeren Zevenhuizen - De voorgenomen verbouwing en uitbreiding van dorpshuis Swanla is nog niet gestart. De planvorming en de onderhandelingen hebben meer tijd gevergd dan van tevoren was voorzien. Nadat in april de bouwvergunning werd afgegeven is het bestek gemaakt. Hiermee is de architect de onderhande ling met een plaatselijke aannemer aangegaan. Op dit moment zijn de onderhandelingen nog gaande. Er zit nog een verschil tussen de prijs van de aannemer en het beschikbare budget. Naar verwachting zal er binnen twee weken overeenstemming zijn met de aannemer ofwel de opdracht zal opnieuw de proce dure van offerteaanvragen moeten doorlopen. Zevenhuizen - Tijdens de raadsvergadering van 30 januari werd het college gevraagd naar de voortgang rondom de instelling van een klankbordgroep voor jongeren. Deze vraog werd gesteld naor aanleiding van de jongerendag van 23 september 2000, waarbij tijdens een bijzondere raodsvergodering werd besloten om over te gaon tot de instelling van een dergelijk insproakorgaan. Hierdoor zijn de jongeren beter in staat om daadwerkelijk enige invloed uit te oefenen op het te volgen jongerenbeleid. Naar aanleiding van de vragen van de raadsleden Freeke (ChristenUnie), de Jong KDA), te Meij (WD) en Spekman (PvdA) reageerde wethouder Zijderhand geïrri teerd. Volgens hem is het de bedoeling om eerst de nota jeugdbeleid te maken. Deze nota zol dan dienen als 'kapstok' voor overleg. De raadsleden waren daarentegen van mening dot deze nota juist in samenspraak met de jongeren gemaakt zou wor den. Mevrouw Spekman vroeg zich daarbij af hoe het zit met de geloofwaardigheid van de politiek als er een besluit wordt genomen voor de instelling van een klank bordgroep en er vervolgens vijf maanden niets gebeurt. Mevrouw Te Meij sprak daar op de wens uit dat de jongeren waar het nu om gaat don nog niet in de volgende levensfase beland zijn. Mevrouw Jacqueline van Veen van de Stichting Jeugd en Jongerenwerk erkent dot er inderdaad nog niet is gesproken over de invulling van de klankbordgroep. Van Veen: bat ligt inderdaad nog bij de gemeente, daar moeten we het nog over hebben. Toe- vollig heb ik morgen (dinsdag 6 februari, red.) ambtelijk overleg op het gemeente- buis waarbij dit onderwerp waarschijnlijk wel aan de orde zal komen. Er moet nog gesproken worden over welke vorm van jeugdparticipatie er zal komen. Daar moet uag duidelijkheid over komen." Zevenhuizen - Tijdens de raadsvergadering van 30 januari is er een 'Planschadeprocedureverordening' aangenomen. Deze verordening maakt duidelijk hoe er in de toekomst met planschade omgegaan wordt binnen de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, met andere woorden hoe een planschadeclaim eruit dient te zien en aan welke voorwaarden deze moet voldoen. De heer Bac (SGP) hield een pleidooi voor het opwerpen van een (financiële) drempel bij het indienen van een dergelijke claim. Zijn fractie wijst 'prijsschieten' ten stelligste af. Bac: "Moeten we dan maar ongelimiteerd goed vinden dat mensen een claim indienen. Dat moet wel betaald worden door de gemeenschap." In de discussie was er een aantal fracties dat zich konden vinden in het opwerpen van een geringe belemmering, hoewel duidelijk overeind moest blijven staan dat het indienen van een planschadeclaim een wettelijk recht is en dat niemand dat recht ontzegd kan worden. Mevrouw Te Meij (WD) wilde eerst een nadere motivatie horen voor een drempel. De fractie van de PvdA was ronduit tegen het opwerpen van een drempel omdat het daarmee voor veel mensen onmogelijk wordt om een claim in te dienen. De eerder in commissievergadering gestelde eisen voor een waarborgsom zijn niet overgenomen in de verordening omdat dit wettelijk niet is toegestaan.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 19