HCW één van de snelst groeiende hockeyclubs Verras je Valentijn met een gedichtenbundel Nederlandse Kindeijury 2001 van start Zonnebloem met jaarthema 'samen leven?' op de bres voor leefbaardere samenleving Jolnieuws Heitje voor een karweitje Hart van Mant Voorronde Nationale Voorleëswedstrijd Voorleeswedstrijd Boskoop Vooral mensen die afhankelijk zijn op een zijspoor Hart van Holland/7 februari 2001 pagina 9 Poëzie recht uit het hart Gedichten-Freaks.nl Ambtenaren lezen voor op school Zwaardere opgave Vrijwilligers World Servants Bolivia 29.000 exemplaren Waddinxveen - Op 27 januari werd het 3e nationale hockeycongres gehouden in Utrecht. Waren het eerste jaar 'slechts 60 verenigingen vertegenwoordigd, dit jaar werd het congres bezocht door 240 vere nigingen. Het congres zorgde voor blijd schap bij Hockey Club Waddinx veen. Sinds 1997 stijgt het lede naantal van de KNHB gestaag. Relatief gezien staat HCW op de 3e plaats van stijgers in het afgelopen jaar. Het ledenaantal van HCW is op dit moment 330, terwijl dat er in 1998 nog 214 waren. Het eerste gedeelte van het con gres bestond uit toespraken, onder andere door André Bolhuis, voor zitter van de KNHB. Na de andere sprekers gehoord te hebben kon den de deelnemers zich naar de workshops begeven. Tijdens de lunchpauze werd er gesproken door staatssecretaris Mevrouw Vliegenthart die de KNHB ook een bedrag in het vooruitzicht stelde voor de breedtesport. Voor Waddinxveen is het een eer om het 2e achtereen volgende jaar gevraagd te worden een workshop te geven. De workshop betrof met name de open dag die HCW al voor het 3e jaar organiseerde. Men is bij de KNHB zeer gecharmeerd over de inhoud van de dag. Een ieder krijgt de gelegenheid kennis te maken met de hockeysport. Voor eigen leden is er de Rabobank cli nic, gegeven door een internatio nal, dit jaar Remco van Wijk. Het afgelopen jaar van HCW heeft veel aandacht getrokken bij de KNHB. Niet alleen de opendag maar ook de tentoonstelling, het schoolhockey, de vriendjes/vrien- dinnendagen en het algehele beleid heeft de belangstelling. In Bunnik weet men inmiddels ook dat er een bruisende hockey club in Waddinx veen staat. Op zoek naar een origineel Valentijnscadeau? Verras je vriend, vriendin of geheime liefde met een gedichtenbundel uoor en door verliefde mensen. Er zet er zelf op de eerste pagina in hoeveel je van je vriena(in) houdt. Het boekje "Het web van Liefde" is een bij zondere bundel liefdesgedichten. Geen ingewikkelde poëzie, maar een verzame ling van 20 overtuigende liefdesverklaringen in dichtvorm. De gedichten zijn niet geschreven door professionele dichters, maar door gewo ne mensen met vlinders in hun buik die hun gevoelens aan papier toevertrouwden. Poëzie recht uit het hart. De schrijvers' van deze gedichten plaatsten hun werk op de internetsi te vajj, Gedichten-Freaks. Maar omdat een inter netpagina vluchtig is, en een computerscherm kil, sdelïeerden Mijneigenboek.nl en Gedich ten-Freaks de twintig mooiste gedichten en bundelen ze speciaal voor Valentijnsdag in een handzaam boekje. De koper kan de bundel van een eigen tintje voorzien door er voorin een persoonlijke boodschap in te schrijven. Het boek is tegen een speciale Valen- tijnsprijs te bestellen. Dat kan telefo nisch: 038-4608410 of via e-mail: info@mijneigenboek.nl. De website www.gedichten-freaks.nl bestaat sinds mei 1999. Het doel is schrijvers de moge lijkheid te geven hun gedichten op internet te publiceren. Onder het motto "Lees de dicht kunst van anderen" en "Laat de wereld jouw dichtkunst zien" is de site uitgegroeid tot een zeer volledige poëzie-site met ruim 10.000 gedichten online en duizenden bezoekers per dag. Gedichten-Freaks biedt naast de mogelijk heid van het plaatsen van gedichten en het lezen van ingezonden werk verschillende mogelijkheden om met gedichten bezig te zijn, zoals een prikbord, een chatbox, en een reactie per gedicht. Dit maakt Gedichten-Freaks een website voor de echte poëzie-freaks. Burgemeester Ruud Vreeman, wethouders, raadsleden en veertig ambtenaren van de gemeente Zaanstad hebben donderdag 1 februari het startsein gegeven aan de veertien de editie van de Nederlandse Kinderjury, 's Ochtends kregen zij voorleesles van kinder boekenschrijver Rindert Kromhout en vervol gens hebben zij voorgelezen op 30 basisscho len. Voor de komende vijf jaar is de gemeente Zaanstad de hoofdstad van de Nederlandse Kinderjury. De gemeente accentueert haar steun aan de Kinderjury met een nieuwe prijs voor het boek dat de allermeeste stemmen van de kinderen krijgt: de Hotze de Roos-prijs, bestaande uit een sculptuur en een geldprijs van ƒ10.000,-. Van 1 februari tot 1 mei kunnen alle Neder landse kinderen van 6 tot 12 jaar stemmen op hun favoriete boeken die voor het eerste ver schenen zijn in 2000. Deze boeken zijn herken baar aan het Kinderjurylogo met het jaartal 2000 dat voor- of achterin kinderboeken is opgenomen. Begin juni wordt de Prijs van de Nederlandse Kinderjury 2001 aan de winaars van de twee leeftijdscategorieën (6 t/m 9 jaar en 10 t/m 12 jaar) uitgereikt. De prijsuitreiking wort op vrijdag 8 juni door de NPS uitgezon den in Z@ppelin op Nederland 3. De Stichting Nederlandse Kinderjury is een ini tiatief van de Stichting CPNB, Vereniging NBLC en de NPS en wordt mede mogelijk gemaakt door sponsoring van de gemeente Zaanstad. Waddinxveen - Op donderdag 15 februari houdt de bibliotheek een voorronde van de Nationale Voorleeswedstrijd. De voorronde vindt plaats in de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerin- laan. Het programma begint om 16.00 uur en duurt tot circa 17.30 uur. De voorleeskampioenen van acht basisscholen uit Waddinxveen treden voor het voetlicht. Zij lezen een fragment voor uit hun favoriete boek. De kinderen zijn afkomstig uit de groepen 7 en 8. Op school wonnen zij de wedstrijd en zij zijn dan ook allen in het bezit van de titel "Voorleeskampioen van de school". Tijdens de voorronde strijden deze kampioenen om een plek in de kwartfinale (zaterdag 17 maart in de openbare bibliotheek Waddinxveen). Wie door gaat naar die volgende ronde ligt in de han den van een deskundige jury: mevrouw C. de Jong, actief in een leeskring en voorzitter van het Histo risch Genootschap Waddinxveen; mevrouw R. Ver meulen, actief in een leeskring en door haar visue le handicap aangewezen op gesproken boeken; de heer H. Nentjes, beleidsambtenaar bij de gemeen te Waddinxveen, afdeling Welzijn, Educatie en Recreatie. De voorleeskampioen maakt kans op een plek in de "provinciale finale van Zuid-Holland" en uitein delijk op een plek in de landelijke finale. De lande lijke finale vindt plaats op woensdag 16 mei 2001 in het Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Boskoop - Op 8 februari organiseren de bibliothe ken Moordrecht en Boskoop gezamenlijk een voorronde van de Nationale Voorleeswedstrijd. De voorleeskampioenen van basisscholen uit de werkgebieden van deze bibliotheken lezen een fragment voor uit hun favoriete boek, in de biblio theek van Boskoop. Aanvang 16.15 uur. De kinde ren zijn afkomstig uit de groepen 7 en 8. Op school wonnen zij de wedstrijd en ook zij zijn allen 'voorleeskampioen van de school'. Tijdens de eerste voorronde strijden deze kampi oenen om de kwartfinale. Wie door gaat naar de voorronde wordt beslist door een deskundige jury. Ingezonden Hazerswoude-dorp - Zaterdag 10 februari gaat een de 16+ groep poolen in Leiden. Opgeven kan bij Irma, telefoon 0172- 586635/230544. Het vertrek is 20:30 uur vanaf "de Jol". Christelijk Jongeren Centrum "de Jol" is te vinden aan het Raadhuisplein 8. De ruim 35.500 vrijwilligers van de Nationale Verenging de Zonnebloem constateren een groeiende behoefte van ouderen, zieken en gehandicap- ten aan contacten waarin tijd voor aandacht is. Dat toont weliswaar de zin van het vrijwilligerswerk dat de j-onnebloem al jaren realiseert over tuigend aan, het is minstens zo zeer een teken aan de wand. Kennelijk is er een toenemend gebrek aan niet- georganiseerde, spontane contac ten waarin de een oog en hart heeft voor de ander en dit niet alleen als net zo uitkomt. Aan contacten die ?.''n gebouwd op echte belangstel- lng en daardoor helpen om in deze jnaatschappij mee te blijven tellen, eze verschraling van aandacht is gens de Zonnebloem een keerzij- e van de welvaart. De floriserende conomie met prachtige groei-, wer- oosheids- en koopkrachtcijfers, e zich in rap tempo ontwikkelende ™ormatietechnologie, met de obiele telefoon en internet voor op. de enorme prestatiedrang en de zich heen grijpende individuali zing hebben tot gevolg dat men- n worden voorbijgelopen. In rela- u s' 8ezinnen, families, in de straat. or de mensen die afhankelijk zijn. h,n ontwikkeling die de Zonne- v er!) grote zorgen baart en die de jwilligersorganisatie met het jaar- /'na 2001 'Samen leven?' aan de ordewil stellen. Samen leven blijkt voor steeds meer mensen een steeds zwaardere opgave. Nog nooit waren de per soonlijke ontplooiingsmogelijkhe den en vrijheden zo groot, maar tegelijkertijd is vlucht in onder meer consumentisme en aanpas sing aan de ander nog nooit zo mas saal en vergaand geweest. Heel veel mensen maken steeds vaker keuzes omdat de ander die ook maakt. Er is en onthutsende vlucht in prestatie drang, kapitaalvergroting, uitgaven en zogeheten sociale verplichtin gen: visite hier, visite daar, etentjes en ontspanningsverplichtingen. De individualisering blijkt meer en meer een lege dop: mensen ont plooien zich niet als een zelfstandig denkend en handelend persoon die bijdraagt aan een leefbare samenle ving, maar zinken weg in hebzucht, overactiviteit en zinloos vermaak. Als compensatie vluchten steeds meer mensen in allerhande thera pieën, onder noemers als 'rebalan ce' en 'rebirthing'. Intussen blijven steeds meer mensen van elke nood zakelijke aandacht verstoken. Voor al langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen zitten daarbij in de hoek waar de klappen vallen. Kortom: er mogen gerust grote vraagtekens worden gezet bij de leefbaarheid van de samenleving. Er vallen schrijnende gaten van aan dacht. Vooral in de zorg voor chro nisch zieken, in de ouderenzorg, de thuiszorg. Te meer daar de laatste jaren een groot aantal verplegenden de zorg verlaat. Vrijwilligers vullen die gaten zo goed mogelijk. Er daar in zijn zij van letterlijk onschatbare waarde. De contacten die zij realise ren zijn voor veel mensen van levensbelang. Dat wil de Zonne bloem in dit Internationaal Jaar van Vrijwilligers onderstrepen. Blijft het feit dat de toenemende behoefte aan contact een harde boodschap is. Deze samenleving blijft in gebre ke waar het gaat om noodzakelijke zorg en aandacht. Als vrijwilligers organisatie wil de Zonneblom daar om een appèl richten aan de samen leving. Een leefbare, menselijke samenleving is alleen bereikbaar als mensen naar elkaar omkijken, zich zelf en elkaar serieus nemen. Dit alles kan alleen als wij de schaduw kanten van onze manier van leven en samenleven eerlijk onder ogen willen zien en daar consequenties aan verbinden. Rijnwoude -"Voor ai uw klusjes klein en groot helpen wij u uit de nood". De actie die de World Servants Boli via groep gaat beginnen is "een heit je voor een karweitje". Tegen een geringe vergoeding (die toch wel meer dan een heitje moet zijn) komt de groep elke klus of karwei klaren. Hierbij valt te denken aan ramen zemen, hond uitlaten, boodschap pen doen, tuin schoffelen, oppassen, autowassen etcetera. Het enige wat men hoeft te doen is contact opne men met Hans Laban 0172-586160, Karen Molenaar 079-3426836 of Wil- leke Huizer, 079-3410249, waarna er een afspraak gemaakt kan worden samen met een prijsovereenkomst. Het doel waarvoor deze actie gehou den wordt is wellicht bekend. Aan komende augustus hoopt de World Servants Bolivia-groep met elf jonge ren uit Rijnwoude naar Bolivia te gaan om daar klaslokalen te bou wen. Dit project vindt plaats in San Julian. Met uw steun kan de lokale bevolking geholpen worden en van goede scholingsmogelijkheden wor den voorzien. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoordelijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP: telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2001 | | pagina 9