Kwaliteitscertificaat voor De Zwaluw Eerlijke koffie kan niet goedkoper Diploma zwemmen Dick Bac neemt leiding bij Rapidschaak Vaderochtend bij Het Hobbelpaard O.S.S./Be Fit algemene ledenvergadering Moerkapelle bedwingt koploper ^ctiviteiten-Agenaa Hart van Holland/14 februari 2001 pagina 11 &?5Si I ,y\ Zevenhuizen - "Reisburo De Zwaluw" voldoet aan alle eisen van het ANVR kwaliteitszorgsysteem en Felice Oosterbroek ont ving dezer dagen het bij behorende certificaat uit handen van de voorzitter van de Vereniging van ANVR Reisagenten de heer Hans Broeke. Uiterlijk 1 april moeten alle ANVR Reisadvies bureaus voldoen aan de eisen van dit nieuwe kwaliteitszorgsysteem. De Vereniging van ANVR Reis agenten beoogt met dit systeem de consument nog meer zekerheid te geven naast de reeds vertrouwde diensten die het Algemeen Nederlands Verbond van Reisondernemingen biedt aan de vakantieganger. De eisen van het ANVR kwaliteitssysteem zijn gebaseerd op de zeer brede adviesfunctie van het reisbureau. In de afgelopen periode zijn de reisadviseurs gecontroleerd door een extern en onafhankelijk bureau en hebben zij aan de hand van de gestelde eisen de kwaliteit nog verder aan gescherpt. De voorzitter van de Vereniging van ANVR Reisagenten, Hans Broeke, feliciteerde het reisbureau dat nu voldoet Zevenhuizen - Onlangs verlaagden de reguliere koffiebranders de con sumentenprijs voor koffie. Reden hiervoor is een historisch diepte punt van de koffieprijs op de wereldmarkt. De aanbieders van koffie met het Max Havelaar Keurmerk volgen deze prijsverlaging echter niet. De huidige wereldmarktprijzen bieden koffieboeren in ontwikkelingslanden geen enkele mogelijkheid om een menswaardig bestaan op te bou wen. Voor koffie met het Max Havelaar Keurmerk wordt altijd een gegaran deerde minimumprijs betaald aan de boeren. Deze garantieprijs is de absolute minimumprijs die koffie boeren in ontwikkelingslanden nodig hebben om hun productie kosten te dekken. Ook de situatie van de arbeiders op aan de eisen. "Reizen worden in toenemende mate ook via andere kanalen aangeboden. Via internet hebben ook buitenlandse bedrijven toegang tot de Nederlandse markt, dus de consulent kan kiezen uit steeds meer mogelijkheden. Wij, de reisagenten, moeten duidelijk maken dat het in het belang van de consument is om te boeken bij een ANVR Reisbureau". de koffieplantages zou veel beter worden als er eerlijke prijzen voor de koffie worden betaald, waarvan een deel ten goede kan komen aan verbetering van hun arbeidsomstan digheden. De Max Havelaar prijs is momenteel twee (voor arabica-bonen) tot bijna vier (voor robusta-bonen) maal zo hoog als de reguliere marktprijs. Met deze lage prijzen op de wereld markt is het voor de kleine koffie boeren nog veel belangrijker dat hun een bestaansminimum wordt geboden! In de Wereldwinkel zijn circa 10 ver schillende soorten koffie met het Max Havelaar Keurmerk te koop. Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerka- pelle staat elke zaterdag van 10.00 - 16.00 uur op het Dorpsplein in Zevenhuizen. I agenda van kerkelijke, maatschappelijke en 1 culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle I Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend I doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhui zen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Woensdag 2 I februari: 14.00 uur Herv. Centr.ouderenmiddag; mevrouw Tan spreekt over: streekgewoonten en dialecten. Donderdag 29 en vrijdag 30 maart Geref. kerk: kinderkleding- speelgoedbeurs 1 april: 20.00 uur: dorpshuis Swanla: jubileumuitvoering V.O.O.-toneel. Zaterdag 19 mei en zaterdag 9 juni: Bedrijfsvolieybaltoernooi in sportcentrum De Zevensprong aan de Strandweg in Oud Verlaat. be Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van D.00-13.30 uur; info 6371 I Ikoffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per '4 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmölen elke donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum Ons Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagavond van 19.00-21.00 uur: 27 mrt., 29 mei, 31 juli, 25 sept., 27 nov. en zaterdag van 13.30-16.00 uur: 24 febr., 28 apr„ 30 juni, 25 aug., 27okt., 15 dec. Vogelvereniging Zang en Kleur: kaarten in het clubgebouw aan de Zuid- plasweg op 16 febr., 16 maart en 13 april (paaskaarten). Po Vierkap - Oud Verlaat: Klaverjassen 16 febr.; 24 febr. marathon klaverjas; Soos: 13 en 27 febr.; Schakel: 20 mrt, 10 en 24 april;Toneelgroep tante Sjaan: 16, 17,23 en 24 maart; 7 april Bingo. Zeven Muzen:Voorspeelavond 20 febr., 12 mrt., 27 juni 19.00 u. Kleine kerkje; rnateurmuziekavond 24 april 20.00 u. Geref. kerk; Grote avond 19 mei 19.00 u. üeref.kerk.Zaterdag 10 maart'dorpshuis Swanla: 14.00 uur: kindertheatervoor stelling Haantje de voorste" door theatergroep Hobo. Entree ƒ6,-. I Moerkapelle: I O'iderensoos dorpshuis Op Moer: 2e donderdag v/d maand: 8 mrt, 12 opr., 10 Zevenhuizen - Op 24 januari is er gezwommen voor het A- en B- diploma. Voor het A-diploma zijn geslaagd Mendy Smit, Veer- le Hessels, Amber Blonk, Liset Sloof, Iris Wobbes, Simone van Hoorn, Darcy Edeling, Yannick Sterk, Casper Dasselaar, Ruben te Grotenhuis, Robbin Herbert, Marcel de Korte, Remon de Korte, Bart Morrema, Bart van Oosterhout, John Scheurwater, Jelle de Vries, Jasmijn van de Spek. Voor het B-diploma: Kelly Dek ker, Sietske van Dijk, Sten Kamerling, Jan Willem Kruijt, David Pacuk, Lisa Rijksen, Manouk Koole, Diane Bel, Marion van den Hoek, Job Kaas hoek, Mark Luns, Fleur Elise Muller, Thijs van Nieuwkoop, Eric Dissel. KERKDIENSTEN - 18 februari Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur ds D.Ver kuil; 19.00 uur ds E. Bouman. Oud Verlaat 10.00 uur ds J.AIma. Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 18.30 uur dhr J.Veltrop.Vianen. Ver.Vrijz. Herv. 10.30 uur Rev. drs. F.H. Sachs. Moerkapelle Herv. Gem 9.30 uur ds H.J. Lam, Nieuwerkerk aan den IJssel; 18.30 uur ds W. Westland, Sliedrecht. Geref. Gem 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 17 februari; dokter E.B.C.D. van Vliet, Dorpsstraat 16, Bleiswijk, telefoon 010-5211 1.66. Zondag 18 februari: dokter W.Voorthu- yzen, Lijsterlaan 2b Bleiswijk, telefoon 010-5215241. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw.B. van Rooy- en, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw.J. Snoep 079-593.27.02 (13.30- 14.30 uur);Mw. H.M.C. Cammeraat 079- 593.21.49 18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamas- sia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2- 2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182- 563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot I 7.00 uur. Moerkapelle - In de derde ronde van de strijd om het kampioenschap rapidschaak van Moerkapelle 2000- 2001 heeft Dick Bac de eerste plaats overgenomen van Gerard van Ommeren. In deze ronde scoorde de nieuwe koploper twee winstpartijen en een remise, goed voor 13 punten, wat zijn totaal brengt op 39 punten. Met elk 37 punten volgen op de tweede plaats Gerard van Ommeren en de verrassend sterk spelende Wim Vroegindeweij. Andere schakers met 13 punten in deze ronde waren Jesse van Elteren, Ben van Geffen, Christiaan Noorland en Henk Doornhein. Absolute tops corer van de avond was echter Dirk Molenaar. Hij pakte als enige de volle 15 punten. Met nog een ronde te gaan zijn er nog wel vijf of zes spelers, die kans maken de titel te winnen. De stand bovenaan: 1. Dick Bac, 39 punten; 2. Gerard van Ommeren en Wim Vroegindeweij 37; 4. Jesse van Elteren, 35; 5. Ben van Geffen, 34; 6. Maarten Vroegindeweij, 32; 7. Jan Blok, 318. Wouter Vroegin deweij, 30; Hugo van Elteren, Andre Nieuwlaat, 29. In klasse 3D van de RSB won Moer kapelle 2 de uitwedstrijd tegen Nieuwerkerk ad Ijssel 3 met 5-3. Winstpartijen waren er voor Wouter Vroegindeweij, Marcel de Haan, Cees van Vuuren en Arie Hoogduijn. Remises scoorden Jacques de Lange en Jan Blok, terwijl Andre Corpe- leijn en Michiel Rensen verloren. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft Moerkapelle 2 de kampioens kansen in eigen hand. Bij de jeugd werden veel partijen afgewerkt in de drie finalegroepen. In groep 1 gaat jeugdkampioen Ron Droog uitstekend aan de leiding na winst tegen Christiaan Noorland. Boudewijn Weijermars verloor ver rassend van Matthias Freeke, die ook nog van Simon van Rooijen won en nu de tweede plaats deelt met Boudewijn en Patrick Stam. In groep 2 leidt de niet spelende Teun Kooij nog, maar wordt nu op de hielen gezeten door Thijs van der Torren en Tommi van Rooijen, die beiden wonnen. In groep 3 blijft Remco Vol- lebregt alles winnen. Op enige afstand volgen nu Thomas Roest en Gligor Selimovic, die beiden hun twee partijen wisten te winnen. Moerkapelle - Op zaterdag 17 febru ari zijn alle vaders van de Hobbel paard-peuters (tezamen met hun peuters) van harte welkom om eens een kijkje te komen nemen op de peuterspeelzaal. Op deze manier kunnen zij ook eens zien wat zijn peuter zoal doet op een ochtend/middag. De vaders met peuters van de maandag-woensdag- groep worden verwacht van 9.00- 10.15 uur en de vaders met peuters van de dinsdag-donderdaggroep van 10.30-13.00 uur. Opgave kan via de intekenlijst. Er staat koffie klaar. Overigens zijn er nog enkele peuter plaatsen vrij bij "Het Hobbelpaard". Voor informatie kan er gebeld wor den met de inschrijfadministratie, Jacqueline Bennis, tel.efoon 079-593 2976. Peuterspeelzaal Het Hobbelpaard is op zoek naar een gemotiveerd, enthousiast bestuurslid. Voor meer informatie:r Paul Sanders, telefoon 593 6370. Zevenhuizen - Door administratieve omstandigheden zal de algemene leenvergadering van O.S.S./Be Fit vanaf dit jaar voortaan in mei in plaats van in maart gehouden wor den. De vergadering wordt gehou den op woensdagavond 16 mei vanaf 20.00 uur in de SOOS van dorpshuis Swanla. De vereniging zit dringend verlegen om nieuwe bestuursleden! Het bestuur vergadert ongeveer zes keer per jaar en de taken worden onderling verdeeld. Wie iets wil doen voor het vereni gingsleven wordt uitgenodigd zich te melden als bestuurslid. Voor aan meldingen en/of informatie kan men contact opnemen met voorzitter A. van der Eist, telefoon 0180-632618. Moerkapelle - De voetballers van de voetbalvereniging Moerkapelle deden zaterdag uitstekende zaken door in de topper tegen DRGS met 2-1 aan 't langste eind te trekken. Door dit resultaat beweren de "Blauw-Witten" in staat te zijn zich dit seizoen te kunnen mengen in de strijd voor het kampioenschap. De ranglijst wordt na zaterdag aange voerd door Bergambacht met 26 uit 14. De mannen van trainer André Ramsteijn staan nu op de vierde plaats met 23 punten uit 13 wedstrij den, qua verliespunten staan zij dus gelijk met de huidige lijstaanvoer der. Ploegen als Schoonhoven, ZW en Zuiderpark volgen kort daarach ter en lijken dus ook nog lang niet uitgeschakeld. Uit bovenstaande mag dan ook worden afgeleid, dat de competitie in 4d een zeer span nende en aantrekkelijke is. In voet ballend opzicht hoeven de Moerka- pellenaren voor geen enkele ploeg onder te doen, alleen in fysiek opzicht laat men zich nogal eens aftroeven, iets wat ook zaterdag weer bleek. Vanaf het eerste begin nam de thuisclub het heft in handen en werd DRGS met de rug tegen de muur gezet. Al in de eerste minuut kon men op voorsprong komen, maar de riante kans werd door Emiel Lobberzoo gemist. Ook daar na liet "Blauw-Wit" zien echt over de betere ploeg te beschikken, maar ook aan welk euvel de ploeg mank gaat, namelijk scorend vermogen. Halverwege de eerste helft kon zelfs niet vanaf 11 meter op voorsprong worden gekomen, de penalty werd door Lennaert Visser naast gescho ten DRGS werd slechts spaarzaam gevaarlik, éénmaal redde John Roest knap. Toch kwam Moerkapel le op achterstand. Keeper Roest veroorzaakte een indirecte vrije schop, waaruit via een Moerkapels been werd gescoord, wat 0-1 en de ruststand betekende. Na rust was het helemaal éénrichtingsverkeer. Lennard Tepper en Jeroen Hertog beheersten het middenveld volledig en voorin stichtte vooral Rob van Leeuwen veel verwarring, boven dien bleef de ploeg rustig toen aan vankelijk succes uitbleef. De meer dan verdiende gelijkmaker viel hal verwege de tweede helft, een mooie combinatie werd door Barry Kouer fraai afgerond. Kort daarna schoot Lennaert Visser van afstand prachtig raak in de linker boven hoek, een prachtige goal. Daarna werd echter verzuimd uit te lopen, waardoor er in de slotfase toch weer angst in de ploeg sloop, zelfs tegen 10 DRGS spelers. De slotfase verliep rommelig en nerveus en duurde dan ook lang, maar tenslotte klonk het bevrijdende eindsignaal. Zaterdag volgt de lastige uitwed strijd tegen Schoonhoven (aanvang 14.30 uur), de week daarna wordt het Rotterdamse Zuiderpark bezocht.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 11