Wethouder Dijksterhuis opent duurzaamheidsexpositie Carnaval vroeg van start Hengelsport Diplomazwemmen Kreaterleerlingen voeren musical op Cito-toetsen achter de rug Platform Biferzaain Hart van Holland/14 februari 2001 pagina 13 Aandacht voor groene stroom ^V-ploeg Dick Brunaschool Essengaarde Activiteiten in Zonnig Zuid Bingo in de Boog Regionale ontmoetings avond EO Bingo voor kinderen Kaartavond Gouwe Rijders Jaarvergadering Vrouwen van Nu Dnnr Karin Jongkind Waddinxveen - Het Platform Duurzaam Waddinx- veen timmert hard aan de weg. Een aantal ideeën van de groep vrijwilligers, die zich richt op de promotie van het gebruik van duurzame energie, is meermalen in het nieuws geweest en lijkt ook resultaat te boeken. De actie 'regenton', die inmiddels het aantal van vierhonderd verkochte I regentonnen heeft gepasseerd, is hiervan een I spraakmakend voorbeeld. Om nadrukkelijk aan- I dacht te vragen voor de verschillende soorten I van duurzame energie werd in de bibliotheek van I Waddinxveen een expositie ingericht met het I thema 'Spaar geld, grondstoffen en milieu'. Wet- I houder Dijksterhuis opende woensdag 7 februari I de expositie. Hij deed dit door zich privé aan te I melden als gebruiker van 'groene stroom'. De I expositie, die nog tot en met 6 maart in de biblio- I theek en aansluitend in de hal van het gemeente- I huis te bezichtigen is, informeert de burgers ook over milieuvriendelijke verpakkingsmaterialen. Daarnaast zijn er diverse kortingsacties voor de aanschaf van bijvoorbeeld waterbesparende douchekoppen. i Met zijn aanmelding als 'groene-stroom-gebrui- s ker' schaart de wethouder zich onder de circa honderddertig gezinnen in Waddinxveen die gebruik maken van deze vorm van energie. "Wij willen dit aantal fors omhoog brengen," aldus Dijksterhuis. "Het vervallen van de energiehef fing op de groene stroom kan daar een belangrij ke impuls aan geven. Hierdoor komt de prijs van groene stroom op het peil van de conventionele i stroom. Deze prijsdaling zal hopelijk veel men- I sen over de streep trekken om zich ook aan te melden aan groene-stroom-gebruiker. Ook het merendeel van de gemeentelijke gebouwen moet mijns inziens dit jaar overgaan op groene stroom." Naast zijn aanmelding als gebruiker van groene stroom kocht de wethouder ook een regenton en vertelde hij op andere manieren zijn steentje bij te dragen aan een beter milieu en een betere leef omgeving. Zo doet hij in Waddinxveen nagenoeg alles op de fiets, is hij zuinig in het gebruik van elektriciteit en water en scheidt hij zijn afval. Tij dens zijn openingstoespraak sprak Dijksterhuis zijn waardering uit voor de gedrevenheid en de inzet van de leden van het Platform Duurzaam Waddinxveen. Vooruitlopend op enkele acties, die op stapel staan voor dit jaar sprak de wet houder over een eventueel aan te leggen wind molenpark in het Waddinxveense 'Distripark' langs de Al 2. Het platform organiseert dit soort acties in nauwe samenwerking met de gemeente en andere instanties die zich inzetten voor duur zame energie. Boskoop - Vanwege het overvolle programma in het carnavalswee kend (23 tot en met 26 februari) begint het carnaval voor de jeugd een week eerder. Op vrijdag 16 februari vanaf 19.00 uur is het discocarnaval voor jonge ren van 10 tot en met 15 jaar. Tij dens deze avond kunnen de aanwe zigen kennismaken met de nieuwe jeugdprins en zijn hofdame. De zaal gaat om 19.00 uur open en de avond is om 22.30 uur afgelopen. Zaterdag 17 februari van 14.00 tot 16.30 uur vindt het kindercarnaval plaats voor kinderen van 4 tot 10 jaar. De zaal is open om 13.00 uur. Deze middag omt een échte clown op bezoek. Het jeugdcarnaval wordt gehouden op zaterdag 17 februari vanaf 20.30 uur. Een van de programma-onder delen is een Limbodans-wedstrijd. De avond is om ongeveer 01.00 uur afgelopen. Alle evenementen vinden plaats in De Rozenburcht. Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is op 6 februari voor het A- diploma gezwommen. De beoorde lingscommissie bestond uit Cock Slagter, Guido Linkerhof en Jeanette Spoel. Er waren 51 kandidaatjes die allemaal zijn geslaagd: Prisca Have naar, Miriam van der Laarse, Guido Spetter, Samantha van der Klauw, Sanne Berger, Steffany Schoemaker, Adelheid Bakker, Thijs Meijer, Anni- ka Brenkman, Stephan Kuil, Lianne de Pater, Kors van Tilburg, Stan I Rijnbeek, Melanique van Knotsen burg, Jason Breedijk, Jorn Gerritsen, Annali van Dijk, Niels van Baren, Tim Tempelaar, Yvonne Huisman, Rik van Renesse, Silvana van Ofwe- gen, Céline Raumanns, Danique Wil- lemstein, Kaley Schuurman, Mandy Vermeulen, Stephan Berends, Jeroen Methorst, Niels de Jong, Brian de Zwart, Caira Roest, Frans Hetyey, Lennart Broer, Justin Verka de, Andrea Krijnen, Robbert Raven horst, Claudia Esveldt, Marjelle de Haan, Mike Harkes, Daniëlle Hagen, Annebel Ramp, Rianne van der Beek, Maxime Duijn, Ilias El Aissati, Dirk Huijsmans, Daisy van Ofwegen, Amanda van der Vendel, Ersin Piri, Celeste Bronsteijn, Andries Krijgs man en Sieds Hoekstra. Waddinxveen - De Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) organiseerde afgelopen zaterdag een extra wedstrijd. Onder fraaie weersomstandigheden visten de 11 deelnemers in de Oude Rijn ten noorden van Bodegraven. De vangst was heel matig (gezamenlijk gewicht 7 kilo) en bestond uit bliek(jes) en een enkele brasem. Winnaar werd M. Reichard met 1.660 gram, op de voet gevolgd door M. van Leeuwen met 1.590 gram. De derde plaats was voor W. Houtman met 1.480 gram. Vierde en vijfde werden F. van Steende ren en H. Kraan met 1.330 respectievelijk 730 gram. IJs en weder dienende vangt zaterdag 17 februari de tweede helft van de wintercompetitie aan. Begonnen wordt met een kasconcours in de Oude Rijn. Vertrek vanaf het station NS om 7.00 uur. Waddinxveen - Met niets beginnen en in negentien weken een musical met liedjes, teksten, dansen, kostuums en decors opvoeren. Dat doen de leer lingen van de musicalgroep van Kreater op vrijdag 16 februari om 19.30 uur in het Anne Frankcentrum. De openbare generale repetitie is dinsdag 13 februari om 16.15 uur. Beide keren zijn jong en oud welkom en de toegang is gratis. Dit musicalproject mag uniek worden genoemd. De 'artiesten', kin deren van zeven tot en met vijftien jaar, hebben alles rond deze musical zelf bedacht, uitgewerkt en gerealiseerd. De muziek is gemaakt door de leerlingen van Gabriëla Lucassen. Zij, Saskia Kennedy en Gerard Rooker slagen erin hun creativiteit en kunstzinnige specialismen in een volstrekt ongedwongen sfeer op de jeugd over te brengen. Het motto is: niks moet, alles kan. De drie docenten gaan ervan uit dat ieder kind zich goed moet kunnen-voelen in haar of zijn eigen rol. Hoe perfect dat is gelukt willen zij en hun leerlingen graag op de generale repetitie en de uitvoering laten zien. Bgor Karin Heeren Regio - Voor alle leerlingen van I groep acht van de basisschool wos het vorige week tijd voor de traditionele Cito-toets. De dins- dag, woensdag en donderdag van vorige week stond in het teken °an de test, welke mede bijdraagt bij de beslissing voor de school keuze. De leerlingen werden getoetst in Nederland se taal, rekenen, infor- matieverwerking, totuurkunde en biolo- gte en ten slotte Aardrijkskunde en geschiedenis. De indi- i iduele uitslag weegt, samen met de totale mdruk over de leer- 'ng van de leerkracht, mee bij het bepalen Lan het niveau van Vervolgonderwijs. R'i de Kardinaal Alfrink- sc"°°l was net iets '"w'r aandacht voor de 0esb omdat er op de weede dag 's ochtend roeg een cameraman van TV West druk doen- een beeld te geven van de leerlin gen die de toest moesten maken. Leerling Joost Mullemal was degene die 's ochtends bij het opstaan het cameralicht als eerste zag. De came ra volgde hem van huis naar school tot in de klas. Ook voor de leerlingen van groep acht van de Dick Brunaschool (zie foto) aan de Essengaarde was het spannend. Tegelijkertijd mocht er ook iets meer dan normaal. De leer lingen mochten een extra biblio theekboek halen en zo nu en dan naar buiten als de rest van de school gewoon door moest werken. de was om de kijkers KERKDIENSTEN - 18 februari Waddinxveen R.K. kerk 9.30 uur dienst; dinsdag 20 februari 19.00 uur dienst; 17 februari 9.00 uur dienst in Ontmoetingskerk; zondag 18 februari 11.15 uur dienst in Ontmoetingskerk. Geref kerk 9.30 uur ds P.A.C. Bongers H.A.; 18.30 uur S.O.W. dienst in Sou- burgh. Herv. kerk 10.00 uur en 18.30 uur ds C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds E. Brink. De Rank 10.00 uur ds M.de Boer; 18.30 uur ds Z. de Graaf, Katwijk aan de Rijn. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds P.L. Smilde, Kat wijk aan Zee. De Stek 9.30 uur ds R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. van Hooij- donk; 18.30 uur ds P.L. Smilde. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur mevrouw ds A.S. Lenselink,Waddinx veen. Chr. geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds C.C. den Hertog. Parousia 10.00 uur D.Wijker R.K. kerk 9.30 uur dienst; zaterdag 17 februari 19.00 uur dienst. Waddinxveen - De komende dagen zijn er weer volop activitei ten in het wijkgebouw van speel tuinvereniging Zonnig Zuid. Op vrijdag 16 februari start een nieu we cursus country-dansen. Aan vang 19.30 uur. De kosten voor deelname bedragen f5,- per per soon per avond. Op zondag is er vanaf 20.00 uur de gebruikelijke inloop voor iedereen om te kaar ten, te darten of gewoon gezellig met elkaar te praten. Dinsdag is er vanaf 13.30 uur de dinsdagmid dagclub, waar men kan klaverjas sen. De kosten bedragen f3,- per persoon. Op woensdag 21 februa ri wordt de jaarvergadering van de speeltuinvereniging gehouden. Het bestuur zal verantwoording afleggen aan de leden over het gevoerde beleid ten aanzien van de activiteiten en de financiën. Tevens wordt er een nieuw bestuur gekozen. Alle leden zijn van harte welkom. De vergadering begint om 20.00 uur. Waddinxveen - Op vrijdag 6 februari wordt in buurtcentrum de Boog een bingo-avond georga niseerd. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. ledereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2. Waddinxveen - De EO organiseert op woensdag 21 februari een Regionale Ontmoetingsavond. De avond wordt gehouden in de Nederlands Hervormde Kerk de Morgenster aan de Sterrenlaan 1. Tijdens deze avond gaat dominee Van der Veer, voorzitter van de. EO, in op vragen zoals: welke positie heeft de EO binnen het publieke bestel, welke iden titeit heeft de EO en wat is het belang van een sterke, gemoti veerde vereniging? Verder komt een programmamaker aan het woord en is er gelegenheid om vragen te stellen aan het forum, bestaande uit de voorzitter en een directielid van de EO. Daar naast is er ruimte voor samen zang en gebed. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is vrij. Waddinxveen - Op woensdag 21 februari is er een kinderbingo in buurtcentrum de Boog. De zaal gaat open om 13.00 uur, de bingo begint m 14.00 uur. Deelname per ronde kost ƒ1,-. Er worden vier rondes gespeeld. Er wordt geen entreegeld geheven. Kinderen tot en met 12 jaar zijn van harte wel kom in het centrum aan de C. Huygenslaan 2. Waddinxveen - Autoclub de Gouwe Rijders organiseert aan staande donderdagavond haar traditionele kaartavond. Inschrij ven kan vanaf 20.00 uur in Hotel, Café, Restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Het klaverjas sen begint om 20.30 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, iedereen is welkom. Waddinxveen - Dinsdag 20 februa ri is de jaarvergadering van de Vrouwen van Nu, afdeling Wad dinxveen. Naast de gebruikelijke huishoudelijke zaken staat er een bestuursverkiezing op de agenda. Na de pauze staat de Stichting Kinderhulp Roemenië in de belangstelling. De heer Bram Noordam, voorzitter van deze Stichting, vertelt hoe vrijwilligers ingezamelde kleding en andere goederen naar Roemenië trans porteren. Ook wordt er een verlo ting gehouden om de Kinderhulp te steunen. De leden van de Vrouwen van Nu zijn welkom in de Marchandzaal van Huize Souburgh. Aanvang 20.00 uur.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13