Lions Rottemerenloop Succesvolle start Moer- op 24 februari kapelse jeugdvoetballers TTV Kwiek verliest punten Sjoelen Wederom verlies dames Nesselande Onderlinge wedstrijden O.S.S. Flyers dames 1 maakt het de koploper lastig Heren 1 Gouwestaete grijpt naast overwinning Vooijaarsloop bij Atletiek- en Trim vereniging De Kieviten Hart van Holland/14 februari 2001 pagina 15 Tafeltennis Jeugd Volleybal Bdskctbdl Waterpolo Zevenhuizen - Voor de twaalfde keer organiseert de Lions Club Zevenhuizen-Moerkapelle de jaarlijkse Rot temerenloop. Een evenement dat niet alléén oproept tot sportieve prestaties maar tevens een goed doel steunt. De opbrengst van de inschrijf- en sponsorgelden komt di tjaar geheel ten goede aan een tweetal goede doelen, namelijk het Ronald Mc Donald Fonds en de Stichting Kinderhulp Roemenië. De Lions Rottemerenloop vindt plaats op zaterdag 24 februari; het startschot, voor alle afstanden, wordt om 12.00 uur voor het gemeentehuis van Zevenhuizen, gelost door Aad de Graaf, die een prominente rol in de organisatie van de vorige elf lopen heeft gespeeld. Er kan worden ingeschreven voor een vijftal categorie ën, te weten; 5 km dames/heren; 10 km dames/heren; 21 km dames/heren; 21 km dames/heren veteranen 1; 21 km dames/heren vetera nen 2. Voor elke categorie wordt een prijs uitgereikt voor de eerste drie, voor de winnaar is er een extra geldprijs. De inschrijving begint om 10.15 uur in dorpshuis Swan- la aan de Burgemeester Klinkhamerweg 86 en sluit een half uur voor de start. Kleedkamer zijn op deze locatie beschikbaar. Waddinxveen - Het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Kwiek heeft afgelopen donderdag, in de le klasse van de afdeling Holland West, de uitwedstrijd tegen Shot '65, verloren. De Zwijndrechtenaren gin gen voortvarend van start, ten koste van Cees Vos en Wim van Wagenin- gen. Ronald Verboon wist de ban te breken en bracht de stand op 1-2. Het wilde daarna maar niet lukken. Hoewel vijf van de zeven resterende partijen in drie games werden beslist, duurde het tot de laatste I wedstrijd voordat Wim van Wage- I ningen nog een keer kon scoren. Uit slag: 8-2 verlies voor Kwiek. Kwiek 2 kreeg, in de tweede klasse van de Goudse afdeling, het Bleis- wijkse Combat 2 op bezoek. Het was geen lastige wedstrijd voor Jacques Brand, Rob Kappé en Adri Bercken- kamp. Alleen Combatspeler A. van der Linden bleef ongeslagen, de rest van de punten was voor Kwiek (7-3). Het eerste team van de jeugd ging afgelopen zaterdag, in de 2e klasse van Holland West, op bezoek bij ATTC 1 in Alphen a/d Rijn. Hoewel slechts drie partijen in drie games werden beslist, was het verloop uitermate spannend. Danny Vermeu len, Jaap Cammeraat en Kevin van der Voort moesten voor elke partij alles uit de kast halen en konden uiteindelijk verdiend de wedstrijd met 8-2 winst aflsluiten. Kevin bleef ongeslagen, Danny en Jaap wonnen beiden twee keer Kwiek 2 speelde eveneens uit tegen ATTC. Het was bijna een kopie van het eerste. In de vierde klasse van Holland West werden ook drie par tijen in drie games beslist. Cedric Gütz was de sterke man en bleef ongeslagen Bart van Meuwen en Christian van Dam wonnen beiden twee partijen. Ook hier was de eind stand 8-2 voor Kwiek. Ook het derde team was succesvol. In Gouda werd met 9-1 gewonnen van Ilac-2. Sandrine Gütz bleef onge slagen, Tamara Boewrma en Nathan Oosterom wonnen ieder twee keer. Waddinxveen - De uitslagen bij de Waddinxveense sjoelers is als volgt: klasse A: 1. Jan Kersbergen 1431; 2. [Kees Kuypers 1400; 3. Wim Slinger land jr 1377; 4. Dirkjan van Drunen 1374; 5. Pascal van Gils 1333; 6. Teus Visser 1328; 7. Dick Dros 1298; 8. Peter van Leeuwen 1283; 9. Teunie van Leeuwen 1280; 10. Henk van Beek 1273. Klasse B: 1. David Sinne- ma 1315; 2. Adrie Faas 1302; 3. Gerard Vos 1295; 4. Guus van Renes- se 1277; 5. Bas Koppenaal 1276; 6. i Jaap Ridder 1259; 7. Otto Supusepa 11256; 8. Cees Endeveld sr 1246; 9. Mien van Renesse 1244; 10. Bas Brouwer 1244; 11. Frans Bötjer 1226; 12. Jan Olie 1219; 13. Cees Slinger land 1198. Klasse C: 1. Cees van Wijk 1216; 2. Dirk Faas 1197; 3. Gert Kers- bergen 1175; 4. Marius Kersbergen 1157; 5. Jan van Beek 1155; 6. Cor van Gils 1132; 7. Bram Kouwenberg 1106; 8. W. Slingerland sr 1104; 9. Riet van Wijk 1104; 10. Corry 't Hart 1087; 11 Floor van Abshoven 1045. Klasse D: 1. Adriaan Warmelink 1111; 2. Cor Kersbergen 1109; 3. Ria Jongeneel 1083; 4. IJsbrand Horten- sius 1080; 5. Ben den Ouden 1065; 6. Annie Warmelink 1062; 7. Cees Ende veld jr 1061; 8. Paul van der Meer 1049; 9. G. Loef 1044; 10. Rinus Tak- tor 1041; 11. Lilian Kouwenberg 1038; 12. Gerrie Bosch 1025; 13. Ronald Meijer 996; 14. Greet Brou wer 996; 15. Ali Blok 959; 16. Corry Treffers 910; 17. mevrouw Endeveld 810. Zevenhuizen - De tegenslag voor de volleybaldames van Nesselande "lijft aanhouden. Ook voor de uit wedstrijd tegen Setash in Huissen was de Zevenhuizense ploeg gehan dicapt door blessures (spelver- deelster Bijl) en ziekte (den Butter cn Lucassen). Bovendien raakte tij dens de wedstrijd Brandenburg gewond aan een vinger, waardoor de mogelijkheden van coach Visser nog meer beperkt werden. Het behoeft weinig uitleg dat een team onder deze omstandigheden niet goed kan presteren, hoewel het aan 'pzet en vechtlust niet ontbreekt. Zo nep de le set uit tot maar liefst 31- 33 in het voordeel van Nesselande. 3terk en gedurfd serveren van Knap I en -met sprongopslag- Lucassen en Vermeulen leidde in die set twee maal tot een voorsprong van 5 pun ten De passers hadden echter hun dag niet en lieten regelmatig steek jes vallen. Setash kwam steeds weer 'angszij, maar de vechtlust van Nes selande bracht hen na een span nend verloop de le setwinst. In het vervolg van de wedstrijd viel de servicedruk echter weg. Setash Kreeg hierdoor meer gelegenheid om de aanval te spreiden en de ver dediging van Nesselande was hierte- j ??n piet voldoende opgewassen. De okkering, toch al niet het sterkste wapen Van de ploeg, werd te veel op e buitenkant gezet, wat voor de aanvalsters van Setash een uitnodi- Bleiswijk - Zondag 4 maart start om 11.00 uur de Voorjaar sloop bij Atletiek- en Turnver eniging De Kieviten. De afstan den die gelopen worden zijn 21,1 kilometer, 10 kilometer en 1500 meter voor de jeugd. Inschrijven kan vanaf 9.00 uur in de kantine van Korfbalvere niging Weidevogels aan de Gozenhainsingel in Bleiswijk. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50. Jeugd tot en met 18 jaar betaalt ƒ2,50. Voor meer infor matie: 010-5212128. Eindelijk kon er zaterdag weer door bijna alle Moerkapelse jeugdteams worden gevoetbald, alleen F1 zag haar wedstrijd bij Groeneweg afge last. Uit de 7 wedstrijden werden maar liefst 17 punten behaald, dus een tot grote tevredenheid stem mende score. BI speelde tegen Dilettant een goede eerste helft die door een goal van Menno Verschoor met 1-0 werd afgesloten. In de twee de helft werd BI in de verdediging gedrongen, zal Dilettant de 1-1 sco ren en mocht met die eindstand ten slotte niet ontevreden zijn. Cl bedwong Capelle Cl met 4-3 en klom daardoor op naar de derde plaats op de ranglijst. Na een 1-1 ruststand werd er in de tweede helft veel gescoord, vlak voor tijd bepaal de Timme Ham de eindstand. Dl boekte na een groot aantal gelijke spelen de eerste overwinning. In de eerste helft gingen de ploegen gelijk op (2-2), maar in de tweede helft werd met gemak uitgelopen naar 6- 2. El liet zien, waarom het tot één van de koplopers behoort, met een 6-1 overwinning bij Be Fair El werd teruggekeerd naar Moerkapelle, maar liefst 4 verschillende spelers verzorgden de productie. E2 speel de een uiterst aantrekkelijk duel bij Floreant E4. Na een wisselend score verloop was de 2-2 een terecht eind stand. E3 liet er tegen Floreant E6 geen enkele twijfel over bestaan, wie de sterkste was. In de eerste helft was dit nog niet zo te merken, maar daarna werd vlot uitgelopen naar een 4-1 eindstand. F2 tenslotte liet zien over het nodige talent te beschikken, dit uiterst jonge team voerde het puntentotaal weer met drie op. In Gouda werd Jodan Boys met 2-8 geen enkele kans gelaten, drie treffers kwamen van de voet van Yori Broers. Zevenhuizen - Zaterdag 17 februari worden de jaarlijkse onderlinge wed strijden van gymnastiekvereniging O.S.S. gehouden in de grote zaal van Dorpshuis Swania. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur. De zaal is open vanaf 13.00 uur. De onderdelen voor de meisjes zijn: balk, mat, sprong en brug en voor de jongens: mat, sprong, brug en ringen. Omdat er geen rin- genstelsel in de grote zaal van Swania aanwezig is zullen deze door middel van een stellage speciaal opgebouwd worden. Tijdens het tellen van de punten zal een demonstratie gegeven worden door een aantal gymnasten. De prijsuitreiking voor alle deelnemers is om ongeveer 16.45 uur. Alle ouders, opa's, oma's, broertjes, zusjes en alle andere belangstellenden zijn van harte welkom om de deelnemers te komen toejuichen. Waddinxveen - Flyers Dames 1 ging zaterdag op bezoek bij de koploper van de competitie en ver loor nipt. Heren 1 was kansloos bij Grasshoppers in Katwijk. Gesterkt door de laatst behaal de resultaten vertrok dames 1 vol goede moed richting Utrecht, om te proberen Niels Sten- sen, de koploper, een beentje te lichten. Het werd een goede wed strijd waarbij beide teams winstkan sen hadden en pas bij het eindsig naal de uitslag vaststond. De eerste helft was voor Flyers. Goed verdedi gend werk, waarbij Niels Stensen tussen de elfde en de zestiende minuut van scoren werd afgehou den, leverde een ruststand op van 22-28 in het voordeel van Flyers. De tweede helft was een kopie van de eerste, alleen nu was het Niels Sten sen dat de wedstrijd beter in de greep had. Ook hierin was de perio- de tussen de elfde en zestiende minuut belangrijk, want hierin wisten de Utrechtse dames de achterstand om te bouwen in een 43-38 voorsprong. Hierna werd, ondanks fel verweer van Flyers, om en om gescoord, zodat Niels Sten sen de winst in eigen huis kon hou den. Uitslag 50-43. Topscoorder werd Susan Snippe met 11 punten. Voor Susan extra leuk, omdat zij Fly ers aan het einde van de maand gaat verlaten, om voor twee jaar in Nigeria te gaan werken als verlos kundige. Over de uitwedstrijd van Heren 1 tegen Grasshoppers: Grasshoppers was niet alleen fysiek groter en ster ker, maar ook qua basketbal een klasse beter. Flyers kreeg geen enke le greep op de wedstrijd. Alles werd geprobeerd, tempo versnellen, tempo verlagen, afstandsschoten, Grasshoppers had overal een beter antwoord op. Uitslag 104-50. Tops coorder: Hans Peters met 14 pun ten. Meisjes Kadetten 1 tegen Zoebas was een goede wedstrijd. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en de stand bleef gelijk tot in de elfde minuut van de tweede helft. Hierna kon Flyers doordrukken en winnen met 33-26. Topscoorder: Roos Zand- stra met 13 punten. Jongens Mini's 1 liep tegen de eer ste nederlaag op. Leiden was te sterk. Uitslag 57-79. Topscoorder: Robin Landweer met 13 punten. Jongens Benjamins 1 pakte weer een grote overwinning, Nu was Woody Blues de klos. Uitslag 87-16. Topscoorder: Nordine Nairi met 26 punten, met Renze Roskam als goede tweede met 25 punten. Vrijdagavond 16 februari om 21.00 uur dames 1 tegen Cady '73. Zater dag 17 februari om 17.00 uur Jon gens Kadetten 1 tegen MSV. ging was om vooral diagonaal te smashen. Dit deden zij, ondanks relatief kleine speelsters, veelvuldig en de verdediging van Nesselande kon deze hard geslagen aanvallen nauwelijks keren. Aan eigen kant kwam de Zevenhuizense ploeg maar moeizaam tot effectieve aanvallen. Zoals gezegd vertoonde de pass veel haperingen, waardoor spelver- deelster Knap veel extra meters moest maken en de aanvalspatro- nen te voorspelbaar en onvoldoen de scherp waren. Daarbij werden er ook onnodige fouten gemaakt in zowel service als aan het net en droeg de warrig fluitende scheids rechter bij aan het rommelige spel- verloop. Nesselande kon onder deze omstandigheden niet tegen Setash op en verloor de volgende sets kansloos met 25-14, 25-21 en 25-17. Opvallend voor de malaise waarin de ploeg zich al sinds de winterstop bevindt is dat het kansloos verliest van tegenstanders die het in de le helft van de competitie nog vrij een voudig overwon. Aan inzet ont breekt het zeker niet en het niveau op de trainingen is aanmerkelijk hoger dan tijdens de wedstrijden. Wellicht is het eind van de reeks van fysieke tegenslag bereikt en kan binnenkort weer een overwinning worden geboekt, bijvoorbeeld komende zaterdag in de thuiswed strijd tegen Vanilla, in Swania om 19.00 uur. Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zondag won dames 1 van Gouwesta ete met 7-10 van ZWV-Nereus. Door dit resultaat voert dames 1 nog steeds ongeslagen de ranglijst aan. Dames 1 Trainer/coach Jim van Es was, na afloop van de wedstrijd tegen ZWV- Nereus in Zaandam, een tevreden man. Niet alleen vanwege de winst, doch vooral over de wijze waarop de overwinning tot stand was geko men; immers de opdrachten waren goed uitgevoerd. Niettemin bleef het ook lang een spannende wed strijd. Tot en met de derde periode was de marge niet groter geweest dan één doelpunt. Wel werd iedere periode afgesloten met een voorde lige marge voor Gouwestaete. Eer ste periode 3-4, tweede periode 4-5 en derde periode 6-7. Gouwestaete kwam pas goed los van ZWV-Nereus toen begin vierde periode Hanneke Kappen eindelijk succes had met een van haar dodelijke schoten (6- 8). Twee breaks van Gillian van den Berg, na fraaie passes van keepster Francine Lankhuijzen, deden Gou westaete uitlopen naar 6-10. ZWV- Nereus bepaalde de eindstand op 7- 10. Voor Gouwestaete scoorden Gillian van den Berg 4x, Petra Meer- dink 3x en Marion van Hooft, Mir jam Overdam en Hanneke Kappen ieder lx. Heren 1 Voor de Gouwestaeteheren stond middenmotor De Kempvis op het programma. Op papier was Gou westaete de favoriet. De heren gin gen flitsend van start. Myk Midden dorp (2x) en Remko Overdam openden de score en zorgden voor een 3-1 voorsprong in de eerste periode. De tweede periode was een voortzetting van de eerste. De Kempvis had helemaal niets in te brengen en de Gouwestaeteheren liepen langzaam uit naar een 7-2 voorsprong door doelpunten van Jaco de Jong (2x), Paul Verwey en Wouter Steller. Halverwege deze periode ging RodI Visser in de fout en moest het veld verlaten wegens een onbesuisde actie, met als gevolg dat Gouwestaete de reste rende perioden met een man min der kwam te spelen. Dit gaf De Kempvis de kans om terug te komen in de wedstrijd. In de derde periode wisten zij zeker raad met de overtal-situaties en kwamen aan het einde van deze periode langzij. Alleen Jaco de Jong wist uiteindelijk nog tot scoren te komen. Met een 8- 8 tussenstand gingen beide ploegen de laatste en beslissende periode in. De Kempvis miste een aantal overtal-situaties en de onzekerheid sloop langzaam in de ploeg. De bre aks van Gouwestaete bleken 'dode lijk'. De wedstrijd werd er eentje om op het puntje van je stoel te bekij ken. Het publiek vermaakte zich dan ook kostelijk. In de laatste peri ode was het allerminst zeker dat Kempvis de wedstrijd ging winnen door het uitspelen van de overtal- situaties. Wouter Steller, Jaco de Jong, Mare Faber en Remko Over dam wisten in deze laatste periode bijna voor het onmogelijke te zor gen. Het was zeer pijnlijk dat in de allerlaatste seconde Kempvis met enig fortuin de gelijkmaker wist te scoren. Uiteindelijk mocht Gou westaete nog tevreden zijn met de 12-12 eindstand en zou er nog lang worden nagepraat in Gouwebad de Sniep. Zaterdag 17 februari speelt Gou westaete uitwedstrijden. Heren 2 speelt om 16.30 uur tegen LZ 1886 3 in het Vijf Mei-bad te Leiden. Heren 1 bindt om 19.55 uur de strijd aan met Rotterdam 1 in het Sportfond- senbad Noord te Rotterdam. Dames 2 gaat om 20.30 uur op bezoek bij NVA/HHC 1 in zwembad De Planeet te Haarlem. Zondag 18 februari ont vangt dames 1 om 16.00 uur Polar Bears uit Ede in Gouwebad De Sniep.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 15