Ingekomen stuk wekt irritatie commissie Voorlichtingsavond in Benthuizen Verkeershandhaving Moerkapelle Zevenhuizen Gymmend meisje gewond door ijzeren buis uit plafond Optie perceel Knibbelweg 12 te Zevenhuizen ling Holland Boskoopse kwekers bezoeken Bloemenvel- Vrouwen- bijbelkring jam. Zevenhuizen-Moerkapelle Gem. Zevenhuizen-Moerkapi Hart van Holland/14 februari 2001 pagina 19 Onderwerpen voorlichtings avond Actuele zaken op één avond nader belicht Snelheidstoezicht Gordelcontroles Alcoholcontroles Verkeershandhaving in de komende week: tot en met zondag 18 februari Door Karin Heeren Benthuizen - Op woensdagavond 21 februari wordt in dorpshuis De Tas tussen 20.00 en 22.30 uur een voor- lichtings gehouden. Deze voorlich tingsavond gaat over de stand van zaken rondom de aanleg van Oosterheem en de veranderingen met betrekking tot de Zegwaartse- weg, de aanleg en het ontwerp van het Bentwoud, de aanleg van de Hogesnelheidslijn en de duurzaam veilige inrichting van de N209. De diverse betrokken organisaties zijn uitgenodigd om tijdens deze voorlichtingsavond informatie te geven. Zo is de gemeente Zoeter- meer aanwezig om uitleg te geven, over de stedenbouwkundige plan ontwikkeling van Oosterheem en over het bestemmingsplan (hoog bouw en globale planning). Boven dien worden de verkeersmaatrege len ten behoeve van de Zegwaartseweg toegelicht evenals de bereikbaarheid van Zoetermeer voor de inwoners van Benthuizen. De provincie Zuid-Holland en de Dienst Landelijk Gebied informeren de aanwezigen over de stand van zaken met betrekking tot de aanleg van het Bentwoud. Ontwerpen wor den getoond en toegelicht en de HSL-projectorganisatie geeft uitleg over de inpassing van de HSL in het Bentwoud. Daarnaast gaat de HSL- projectorganisatie ook in op de actuele stand van zaken rondom de aanleg van de Hogesnelheidslijn, met name de aanleg van de Zetting- vrije plaat (ten zuiden van Hazers- woude-Dorp). Tot slot geeft de Pro vincie Zuid-Holland een toelichting op de duurzaam veilige inrichting van de N209. Juist omdat er op dit moment zoveel belangrijke ontwikkelingen zijn in Rijnwoude en met name in en rondom de kern Benthuizen, heeft het college van burgemeester en wethouders van Rijnwoude gekozen voor deze 'complete' voorlichtings avond. Alle inwoners en geïnteres seerden krijgen op één avond al het actuele nieuws over de ontwikkelin gen in hun omgeving te horen en kunnen met al hun vragen terecht bij de betrokken organisaties Van de gemeente Rijnwoude zijn de drie wethouders, de heer F.J.A. Uljee, mevrouw G.L.J. Geenjaar-Cové en mevrouw G. van der Lecq-de Knik ker aanwezig om een weergave te geven van de visie van de gemeente Rijnwoude op de ontwikkelingen in en rondom Benthuizen. Bergschenhoek - Dins dag 20 februari wordt in de Nederlands her vormde kerk aan de Kerkstraat 1 in Berg schenhoek een koffie ochtend gehouden. Martine Bremmer spreekt over "Geeste lijke strijd". Vanaf 9.00 uur is er koffie; het programma is van 9.30 tot 11.00 uur. Er is kinderoppas aan wezig. ledereen is welkom. Voor meer informatie: 079- 5933133. Waddinxveen - Op maandag 12 februari rond 15.00 uur kwam uit het plafond van gymzaal Groenswaard aan de Wingerd een ijzeren buis vallen. De buis, ongeveer 50 centimeter lang en met een diamter van ongeveer 5 centimeter, raakte een 12-jarig meisje dat daar gymles had met haar schoolklas. Zij werd geraakt aan het hoofd en haar arm. Ambulancepersoneel onder zocht haar. De politie stelde de gemeente in ken nis. Deze zal waarschijnlijk de gymzaal wegens de slechte staat waarin het verkeerd per direct buiten werking stellen. De gemeente zocht direct contact met het onfortuinlijke meisje. scherp; "Het lijkt me duidelijk dot, zoals zo vook, beleid voor ons gedaan wordt en dat we in ieder geval overal te laat voor zijn." Hij doelde hier mee op de herziening van de gemeentelijke structuurvisie. Wethouder Van der Stee noemde de opmerkingen van de commissieleden terecht en ook hij onderschreef dat de gemeente laat is met de herziening van de structuurvisie. Hij vroeg de commissie om geduld en maakte dui delijk dat deze ontwikkelingen hoog op de agenda staan bij het college en dat hij het van het grootste belang acht dat de structuurvisie zo snel mogelijk wordt aangepast. Een extra commissievergadering achtte hij echter niet de beste oplossing omdat hij verwacht dat de mogelijke pro blemen niet binnen een commissievergadering op te lossen zijn. Verder gaf hij aan contact te hebben gehad met de gedeputeerde van de provin cie, de heer Van der Sar, om te spreken over de glastuinbouw en dat samen met Moordrecht en Nieuwerkerk geprobeerd wordt om samen tot een integrale visie te komen ten aanzien van de Zuidplaspolder. Verder heeft de wethouder toegezegd dat hij ervoor zou zorgen dat het officiële standpunt inzake het streekplan aan de commissie voorgelegd zal worden zodra het college hierover overleg heeft gehad, zodat de commissie hier over nog een vergadering bijeen kan roepen indien zij dit wenst. Boven dien heeft Van der Stee toegezegd dat de commissie extra bijeen geroe pen zal worden voordat het overleg met Rotterdam plaatsvindt. Het Regionaal Verkeershandha- vingsteam heeft van 5 tot en met 11 februari bijna dagelijks snelheids controles gehouden. Bij de contro les van afgelopen week bleek dat het percentage overtreders in vergelij king met de voorgaande week hoger was. In week 5 (29 januari tot en met 4 februari) hield op de N206 tussen Leiden en Hillegom 97% van de gecontroleerde bestuurders zich aan de maximumsnelheid; 3% reed te hard. De afgelopen week was dat 3,9%. Ook op de N210 tussen Krim pen aan de IJssel en Schoonhoven steeg het percentage overtreders. In week 5 reed 2,4% te hard. In week 6 was het percentage hardrijders 3,6%. Incidenteel zijn ook op de Haarlemmertrekvaart in Oegstgeest en op de Dr. Ir. Tjalmaweg bij Valken burg snelheidscontroles gehouden. Regelmatig werden snelheden boven de 110 km/u gemeten. Dinsdag 6 en donderdag 8 februari heeft het Regionaal Verkeershand- havingsteam op verschillende loca ties in de bebouwde kom bestuur ders gecontroleerd op het dragen van de veiligheidsgordel. Bij deze controles worden auto's naar de kant gedirigeerd. In het geval zij wel de gordel dragen, wordt de bestuur der een prettige reis gewenst, waar na hij of zij de rit kan vervolgen. Bij het niet dragen van de gordel wordt een bon uitgeschreven. De contro les vonden dinsdag plaats op de Quarles van Uffordstraat in Noord- wijk, op de Meeuwenlaan in Katwijk, de Kennedylaan in Alphen aan den Rijn, de C.G. Roosweg in Schoonho ven en de Kerkweg in Lekkerkerk. Donderdag werd gecontroleerd op de Oosthoutlaan in Voorhout, op de Parklaan in Sassenheim en op de Warmonder in Oegstgeest. De meeste bestuurders dragen de gor del. Op de Oosthoutlaan in Voor hout werden 35 bekeuringen geschreven. Zaterdag 10 februari heeft het Regionaal Verkeershandhavingste- am alcoholcontroles gehouden op de Kerkweg in Schoonhoven en op de Juliana van Stolberglaan in Wad dinxveen.. Van 16.00 tot 20.00 uur werden ongeveer 100 bestuurders uitgenodigd voor een blaastest. Een 55-jarige man uit Schoonhoven is aangehouden. Hij blies 490 ug/1; ruim 1,00 promille. De man kreeg een rijverbod van 4 uur en een boete van ƒ800,-. Tussen 20.30 en 21.30 uur hebben op de Juliana van Stolberglaan in Waddinxveen 50 mensen geblazen. Twee bestuurders reden onder invloed en kregen een boete. Een 35-jarige man uit Wad dinxveen blies 275 ug/1; ongeveer 0,60 promille. Naast een rijverbod voor een uur, kreeg de Waddinxve- ner een boete van ƒ400,-. Het Regionaal Verkeershandha- vingsteam zal dagelijks snelheids controles houden op de N206 tus sen Leiden en Hillegom en op de N210 tussen Krimpen en Schoonho ven. Woensdag zal de politie bij de snelheidscontroles in de Krimpe- nerwaard werken met het laser pistool. Bij forse snelheidsovertre dingen zal de betreffende auto naar de kant van de weg worden gehaald en krijgt de bestuurder meteen een boete. Wat de controles op het dra gen van de veiligheidsgordel betreft: woensdag controleert het Regionaal Verkeershandhavingste- am in de bebouwde kom van Schoonhoven, Lekkerkerk en Ber gambacht. Donderdag vinden de gordelcontroles plaats in Voorhout en Noordwijkerhout. Vrijdag zullen gordelcontroles worden gehouden in Noordwijk, Hillegom en Lisse. Dinsdag wordt een alcoholcontrole uitgevoerd in de Bollenstreek. Het team zal rond Sassenheim controle ren en daarbij regelmatig van loca tie wisselen. Zevenhuizen - Tijdens de commissie I vergadering van maandag 12 februari ging de commissie akkoord met het voorstel van het college om een optie overeenkomst aan te gaan. In verband met de uitbreiding van de wijk Swanla kan het voor de gemeente gewenst zijn om dit perceel in eigendom te verkrij gen. Wethouder von der Stee was dan ook ingenomen met de mogelijkheid om deze overeenkomst aan te gaan. De optieovereenkomst heeft een geldig heidsduur van twee jaar. Mevrouw Te Meij (VVD) drukte het college op het hart dan in ieder geval de plannen voor Swanla binnen die termijn op tafel liggen. Zevenhuizen - Op de agenda van de commissie I stond maan dag het agendapunt 'het ontwerp Ruimtelijk Plan Rotterdam 2010, structuurplan voor Rotterdam' bij de ingekomen stuk ken en mededelingen waarbij de commissieleden werd gevraagd deze voor kennisgeving aan te nemen. Dit viel bij alle fracties niet in goede aarde. Het werd de wethouder ver weten dat een belangri k plan van Rotterdam, waarbij Rotter dam in het plan duidelijk heeft gemaakt plannen te hebben met grondgebied van Zevenhuizen-Moerkapelle. Mevrouw Te Meij wees op de aangegeven activiteiten von de gemeente Rotterdam, zoals uitbreiding van het openbaar vervoer en de realisatie van een bedrijventerrein in Nesselande. Mevrouw Spekman (PvdA) betrok daarbij een aantal andere plannen en ontwikke lingen die lijken te passeren zonder dat de gemeente daarover haar stem heeft laten horen. Zo gaat het om een provinciale streekplan en de ont wikkelingen op het gebied van de glastuinbouw in de Zuidplaspolder. Spekman achtte het een minachting van de raad als deze niet de gelegen- heid kreeg om over een gemeentelijk standpunt te debatteren. Zij vroeg om een extra commissievergadering en wel voor 23 februari, de datum dat de reactie op het streekplan bij de provincie binnen moet zijn, zodat de raadsleden nog in de gelegenheid zijn invloed uit te oefenen op het van de gemeente. Ook de heer De Jong stelde het Naaldwijk/Boskoop- Op dinsdag 6 februari brachten 70 kwekers van boomkwekerijproduc ten uit de regio Boskoop een bezoek aan Bloe menveiling Holland in Naaldwijk. Zij kregen uit leg over de rol van de klok, het Bemiddelingsbureau en Handelscentrum Bos koop. Steeds meer boomkwekerijproducten worden via de veiling verhandeld. De omzet van deze productgroep steeg vorig jaar met 10% tot 81 miljoen. De start van Handelscentrum Boskoop heeft hieraan een extra impuls gegeven. Naast com merciële ondersteuning aan kopers en kwekers, organiseert en coördineert Handelscentrum Boskoop de dagelijkse transportstromen rich ting het Bemiddelingsbureau en de klok van de veilcentra in Naaldwijk en Bleiswijk.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 19