50 jaar Eben-Haëzerschool: feest in Waddinxveen! Start "Drie Musea Tocht" Waddinxveense bedrijven en particulieren vliegen voorindia Expositie diverse kunste naars in Agnietenkapel Wandeltocht voor senioren Peuterspeelzaal Ieniemienie werkt aan middagopvang V Festiviteiten mmms». ■iilSSS Kamermuziekconcert Jeugddisco in de Paddestoel Passage: spreker over eenzaamheid Inloopavonden bij Pop-in-koor ÏÏSSH pagina 8 Hart van Holland/14 februari 2001 Door Karin Jongkind Waddinxveen - De leerlingen van de christelijke basisschool Eben-Haëzer vieren deze hele week feest. Hun school bestaat vijftig jaar en deze mijlpaal mag natuurlijk niet ongemerkt voorbijgaan. Afgelopen maandag opende directeur van de Kraats de jubi- leumfeestweek met de onthulling van een nieuw naambord boven de ingang van de school. Dit naambord verdween bij een verbouwing van het schoolgebouw in 1960 en gedurende veertig jaar ging de school zonder naambord door het leven. De oudste lerares, mevrouw de Mos onthulde samen met de jongste leer ling, Reinier Anker het nieuwe bord, wat bestaat uit een steen met daarop de naam 'Eben-Haëzer'. Aansluitend aan het officiële gedeelte lieten de tweehonderdvijftig kinderen van de school ballonnen op in het Warnaar- plantsoen. De exacte datum van het 50-jarig jubi leum van de Eben- Haëzer school was iSSWISif ::iS «i. (MM Boskoop - Zaterdag 12 mei is de start van de "Drie Musea Tocht", die gedurende alle zaterdagen in mei, juni en juli zal plaats vinden. De "Drie Musea Tocht" voert langs het Boomkwekerijmuseum in Boskoop, Kaasmuseum in Bodegraven en de Oudheidkamer te Reeuwijk. Met één deelnemerskaart per persoon heeft men toegang tot alle drie de deelne mende musea, dus één keer betalen voor een bezoek aan drie musea. De tocht die zowel fietsend, wandelend als per auto te maken is, komt door drie verschillende landschappen war de deelnemende musea met hun collectie op in spelen. Gefeliciteerd kanjer Hetty!! Love tilger, you did it. Geweldig Gevonden: bij dorpshuis, 2 armbandjes 30 jan.- 0180-632395 Zaterdag, wie weet het nog niet? Vieren wij de verjaardag van onze Lytü! Juf Stevens alsnog felicitaties van alle oud leerlingen voor uw verjaardag Chris Voerman wordt 60 jaar 19 febr. gefeli citeerd van arie marry ham Hiep hiep hoera, Jordy van Dodwaard I Proficat! Opa en oma Kortland jaar. Waddinxveen - Op zaterdag 31 maart organiseert "Tafelronde 143" rondvluchten per helikopter boven Waddinxveen. Deze serv iceclub voor ondernemende heren in de leeftijd van 25 tot 40 jaar, wil hiermee voldoende geld inzamelen om in India een school te heipen herbouwen, opnieuw in te richten en te voorzien van deug delijk lesmateriaal. Voor minder dan honderd gulden wordt bedrijven en particulieren een aantrekkelijk programma aangebo den waarmee zij direct het goede doel ondersteunen. En dat laat ste is precies waar het de Tafelronde bij deze actie om te doen is. "Freedom Through Education" luidt de veelzeggende naam van het project dat de Nederlandsche Tafelronde, waar nummer 143 onderdeel van is, enige tijd geleden samen met de Novib lanceer de, De recente aardbeving in India was voor de elf leden tellende Waddinxveense serviceclub een extra reden om de mouwen eens flink op te stropen en de schouders onder dit sympathieke project voor het anders toch al hulpbehoevende India te zetten. Nu de helikopter geregeld is en afspraken over de locatie en de catering zijn gemaakt, is het de hoogste tijd om de vliegtickets aan de man te brengen. Dat gebeurt bijvoorbeeld via het internet adres www.ap-art.net/india. Daar valt onder andere ook te lezen dat een gastvrij en gezellig onthaal voor en na de vlucht met Hol landse drankjes en Indische hapjes onderdeel is van het verras send complete hospitality-arrangement. Wie meer wil weten over dit initiatief van de Tafelronde 143 of deze actie wil ondersteunen, kijkt op en boekt de tickets via inter net (www.ap-art.net/india), mailt naar helikopter@ap-art.net of neemt contact op met Arie Pieter van Dijk (06 50 65 33 24) of Pie- ter Dirven (06 51 27 27 18). eigenlijk op 21 december 2000. Op die dag was het precies vijftig jaar geleden, dat de deu ren van de christe lijke basisschool voor het eerst voor de leer lingen geopend wer den. "Halverwege december is iedereen druk bezig met de voorbereidingen voor de kerst," vertelt directeur van de Kraats. "Daarom heb ben we de feestelijk heden rond het jubi leum verplaatst naar deze week. Er gaat een hoop gebeuren, deze week. Hoewel de nadruk ligt op het jubileum en de festiviteiten wordt er tussentijds ook nog les gegeven, hoor." Een aantal hoogtepunten uit de feestweek van de Eben-Haëzerschool zijn een voorstelling door de Waddinxveense poppenspeler Jeroen van de Berg op woensdag 14 februari, de 'opa en oma'- dag op donderdag 15 februari, waarbij grootou ders vertellen over hun belevenissen in de schoolbanken van vroeger en de herdenkings dienst van 17 februari in de Brugkerk (14.00 uur) met aansluitend een reünie voor oud-leerlingen, oud-leerkrachten en oud-bestuursleden. Voor deze reünie hebben zich inmiddels al meer dan tweehonderd mensen aangemeld. De deelnemende musea zijn de zaterdagen op hun reguliere tijden geopend. De prijs van de deelne merskaart zijn museumjaarkaart, donateurskaart, 65+ kaart, studen tenkaart en andere kortingkaarten/bonnen niet geldig. In ieder museum ontvangt de bezoe ker een routebeschrijving naar de twee andere musea zodat men vrij is te kiezen in welke volgorde men de musea bezoekt.Het is ook moge lijk op afzonderlijke zaterdagen in mei, juni en juli de drie musea te bezoeken. Voor groepen kunnen andere tijden gerealiseerd worden, alleen niet op zondag. 15 febr. Kelly is dan 4 jaar! H.G. en liefs van opa en oma Dennis en July Welke dame wil viool komen spelen bij gezellig viswijvenkoor - 0180-632829 19 febr. is papa jarig. Van harte gefeliciteerd van Niels Lars Demi en ma en pa Hoera, Ted Nel Volleybregt 17-2 40 jr. getrouwd. Veel geluk en liefde samen A I Lieve tante Annieta voor jou een kus van je 2 Valentijn-neefjes xx Marja T. jij bent mijn valentijn!xxx P Gouda/Waddinxveen - De Waddinx veense schilderes Liz Venema orga niseert een expositie met diverse kunstenaars op donderdag 1 maart, vrijdag 2 maar en zaterdag 3 maart in de Agnietenkapel in Gouda. De deelnemers zijn Liz Bakker uit Lang broek met keramiek, Nadine van Kleef uit Gouda met schilderijen, Johan van Knegsel uit Budeldor- plein met foto's uit Ethiopië, Noor Kooijman uit Waddinxveen met kaarten. Astrid Mutsaars uit Eindho ven met schilderijen, Jaap Tippens uit Gouda met keramiek, Greta Bee- lenkamp uit Alkmaar met schilderij en, John Coulter uit Zuid Afrika met Afrikaanse kunst, Rosemarie Thöne uit Heerhugowaard met keramiek, Adrie Mekkering uit Zoetermeer met poppenkleding, Johan Venema uit Den Haag met Afrikaanse sieraden, Liz Venema uit Waddinxveen met spiegel-schilderijen. Donderdag en zaterdag is er live music (Afri kaans). De Agnietenkapel is gevestigd aan de Nieuwe Markt 100 in Gouda. De openingstijden van de expositie zijn donderdag van 12.00 tot 18.00 uur, vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Waddinxveen - Op dinsdag 20 februari organiseert de afdeling senioren- werk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, een wandeltocht voor senioren. Vooraf is er gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken in de foyer van het Anne Frank centrum. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto's richting Rottemeren. Daar start de tocht van ongeveer 10 kilo meter. Er wordt een rustpauze ingelast. Bij terugkomst in Waddinxveen is er nog gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie of thee. Kosten voor deelname bedragen ƒ4,50 (inclusief drie kopjes koffie/thee). Aan deelnemers die meerijden wordt een kleine bijdra ge (maximaal ƒ2,-) aan de autokosten gevraagd. Voor meer informatie over de wandeltochten kan men contact opnemen met de S.W.W., telefoon (0182) 615555 of 631932. De volgende wandeltocht is gepland op dinsdag 20 maart. Waddinxveen - Het tweede kamer muziekconcert van dit seizoen in de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade 59 wordt donderdag 22 februari gegeven door pianist Wil lem Brons. Op het programma staat Partitia nr. 4 in D gr van Joh. S. Bach, Kinderszenen op.15 van Schumann en Sonate in A gr. van Schubert. Kaarten kosten ƒ15,-. Houders van de bekende pasjes krijgen een rijksdaalder korting. Kaarten kun nen worden besteld bij Kreater, telefoon 0182-614422 of zijn, als nog plaatsen beschikbaar zijn, in de kerk te koop voor aanvang van het concert. Waddinxveen - Vrijdag 16 februari is er jeugddisco in de Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18. Deze disco is voor jeugd van 9 tot en met 14 jaar. Aanvang 19.15 uur, einde 21.30 uur. De entree bedraagt ƒ1,50. Waddinxveen - De christelijk- maatschappelijke vrouwenbewe ging Passage houdt woensdag 21 februari haar maandelijkse verga dering. Deze avond zal mevrouw Vermaat uit Den Haag spreken over het onderwerp: "Eenzaam heid, een opgave". Aanvang 19.45 uur in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. De entree bedraagt ƒ5,-. iedereen is welkom. Voor meer informatie: Marjan Neutel telefoon 0182-610879. Boskoop - Het Pop-In-Koor houdt op de donderdagen 15 en 22 februari inloopavonden. Het koor kan nog wat stemmen gebruiken. Het repertoire bestaat uit bekend 'gouwe-ouwe- werk' maar ook popsongs van meer recente datum. De groep is druk bezig met het instuderen van nieuwe nummers (Queen Aquarius uit de musical Hair en een Grease-medley. Het koor bestaat 6 jaar enis onder leiding van dirigent Marco de Bruin uitgegroeid tot een muzika le eenheid. Geïnteresseerden zijn welkom eens te komen kijken, luisteren en natuurlijk meezingen. Aanvang repetitie om 20.00 uur in De Tun nel aan de Reijerskoop 4a. Voor informatie: 0172-216987 (ingrid) of 0172-216780 (Mieke) of kijk even op website: www.pop-in- koor.nl Waddinxveen - Peuterspeelzaal Ieniemienie kijkt naar mogelijkheden om ook tijdens de middaguren de deu ren te openen voor peuters. Op dit moment is er een onderzoek gaande onder de huidige ouders waarbij de behoefte gepeild wordt ten aanzien van dit initia tief. Bij voldoende belangstelling zal Ieniemienie de eerste Waddinxveense peuterspeelzaal zijn die deze mogelijkheid biedt. Peuterspeelzaal Ieniemienie is inmiddels bijna elf jaar actief in Waddinxveen. De speelzaal opende haar deuren in de voormalige Klaas de Vriesschooi en inmiddels zit zij al weer bijna zeven jaar in het gebouw van de Dick Brunaschool met de ingang aan het Waddenpad. De leidsters van ieniemienie ervaren het als prettig om in een school te zitten. De school stelt een aantal van haar faciliteiten beschikbaar, zoals het gebruik van het schoolplein en bij slecht weer gebruik van het gymnastie klokaal. Feesten van de peuterspeelzaal worden gevierd in de gemeenschaps ruimte van de school. Vanaf de oprichting is er voor ouders de keus voor opvang op de dagdelen die door de ouders gewenst zijn, evenals het aantal ochtenden dat de peuter komt spelen. Naast deze flexibele houding wil de peuterspeel zaal nu tevens de mogelijkheid bieden om de peuters tij dens een aantal uren in de middag te plaatsen. Zo kun nen de wat oudere peuters zich opti maal voorbereiden op de basisschool

Hart van Holland | 2001 | | pagina 8