'De oermens': nieuwe schakel in een onvoltooide keten 1 Renée en Annika door naar kwartfinale Nationale Voorleeswedstrijd D Carnaval Gospelkoor zoekt sopranen De beste interviews van 2000 uit Voetbal International .ogen Hoezo derde wereld? Er is er maar één! andere Hart van Holland/14 februari 2001 pagina 9 M WOLVEN VAN HOME r Spannende wolven Opa ontvoerd 111 I Opa ontvoerd SWte'i 29.000 exemplaren "De beste interviews van 2000" is het eerste deel van een serie boe ken die zal leiden tot een complete voetbalencyclopedie. Deze ency clopedie zal worden samengesteld door de vakkundige redactie van het toonaangevende voetbalweek blad Voetbal International. Het topvoetbal van het jaar 2000 werd bepaald door spe lers, trainers, bestuurders en sponsors. In deze uitgave vindt de lezer fascinerende en indringende interviews met deze mensen over hun hobby, hun obsessie, hun vak. Zo komen spraakmakende voorzit ters als Dirk Scheringa, Harry van Raaij, Michael van Praag en Jonen van den Herik aan het woord over de problemen en mogelijkheden van hun club. Beroemde trainers als Frank Rijkaard, Bert van Marwijk, Erik Gerets en Aad de Mos geven hun visie op het hedendaagse voet bal. Maar het voetbal draait vooral om de spelers die het afgelopen jaar de status van popidolen verkregen. Ze komen allemaal aan het woord; van Brian Laudrup tot Fabien Bar- thez, van Kees van Wonderen tot Anthony Lurling, en van Zjelko Petrovic tot Arnold Bruggink. Kort om: een voetbaldocument met een historische waarde. "De beste interviews van 2000" is samengesteld door Johan Derksen en Bert Nederhof. In maart 2001 ver schijnen de twee volgende delen in de serie: "2000 Het jaar van Oranje" en "De legendarische voetbalhel den". Door .Inlia Pengirim We zijn nog lang niet klaar met onszelf. Tenzij we in het bijbelverhaal blijven geloven, met Adam en Eva. Charles Darwin zette daar in de negentiende eeuw een vraagteken bij, waarna de vraag ontstond wat of wie de ontbrekende schakel was tussen aap en mens. In "De oer mens" van Arno van Berge Henegouwen en Ruud Hisgen, passend geïllustreerd door Alfons en Adrie Kennis, wordt uiteengezet dat niet sprake kan zijn van 'de' schakel, maar van een keten schakels. Dat wordt toegelicht met een aantal vondsten/voorbeelden, met tekst en uitleg en illustraties: van mensaap, Lucy, Tur- kana jongen, Neanderthaler tot onszelf. Voor iedere jeugdige belangstellende, maar ook voor ouderen, wordt de ontwikkeling van de oer mens beschreven met behulp van de respectie ve vondsten in een vraag en antwoordspel en wat technische details. Maar dat nog meer schakels worden gevonden, staat nu wel vast: met dit boek is het laatste over dit onderwerp niet geschreven. W Arno van Berge Henegouwen Ruud Hisgen Alfons Adrie Kennis Toch jammer van zo'n man. Dat Tais Teng een spannend verhaal kan schrijven, bewees hij eerder met titels als "De trap naar de Nederzee" dat zo aardig begon en daarna ver werd tot een reeks samen geraapte ver zinsels. Ook "De wolven van Rome" begint aardig, maar na een boei end begin fantaseert Teng maar raak, over een Amster damse jon gen en zijn zus die een engerd door tijdspiegels volgen tot in het paleis van keier Nero in het jaar 64 en Rome brandt. Er komen onsterfelijke weerwolven aan te pas, magie als dat Teng zo uitkomt. Kritiekloze kinderen heb ben er een verrassend spannend verhaal aan, ik struikelde meteen al over uitdrukkingen als 'never nooit' in de eerste regel. Ook de afdeling correctie moet hier en daar hebben geslapen. Kortom, kinderen: lézen dit boek, het is heel spannend. Maar ik houd niet van maar raak gefantaseerde verhalen. PsfJifoesScIut Elisabeth Mollema Nog meer moeite had ik met "Opa ontvoerd van Elisabeth Mollema. Want opa wordt niet ontvoerd uit het bejaardentehuis, maar meege nomen door kleinzoon Pim. Naar de speeltuin en naar de dierentuin. Dierentuin? Daarin vin den de twee een bootje en een eiland. Het bootje slaat om, de woedende eigenaar dreigt met politie, er is een waslijn van een mevrouw om de druipende kleren aan op te hangen - ze komt net terug met boodschappen - en dat alle maal in die dierentuin. Ik heb dat echt drie keer gecontroleerd, maar het was zo. Uiteinde lijk keren de twee terug, opa blij, want er zou Chi nees eten zijn, maar dat komt op de laatste bladzijde niet terug en opa schuift z'n bordje weg, geen trek meer. Ik heb dit boekje maar wegge schoven. Arno van Bergen Henegouwen en Ruud Hisgen, geïllustreerd door Alfons en Adrie Kennis: De oermens - uitgeverij Leopold - ƒ29,90. Tais Teng: De wolven van Rome - uitgeverij Elzenga - ƒ27,50. Elisabeth Mollema: Opa ontvoerd - uitgeverij Zwijsen - 17,50. In de Boskoopse bibliotheek werd op 8 februari de voorronde van de Nationale Voor- I leeswedstrijd gehouden. Er deden zes kandidaten mee die afkomstig zijn uit de groepen I 7 en 8 en op hun school de titel van voorleeskampioen hebben behaald. De organisatie I van de voorronde lag in handen van zowel de Boskoopse- als Moordrechtse bibliotheek. I Onder de voorleeskampioenen nam slechts één kandidaat uit Moordrecht deel aan de I voorronde. e zes kandidaten lazen ieder een fragment voor uit hun favoriete boek. Door een des kundige jury werd daar aandachtig naar geluisterd, maar ook werd er gelet op andere factoren zoals het contact met het publiek. Uiteindelijk werd de voorronde gewonnen Renée van der Ploeg, die voorlas uit "De olijke tweeling' van Arja Peters, en Annika van Voskuilen die het publiek wist te boeien met een frag ment uit "Het achtste groepie tegen het soepie" van Jac ques Vriens. Over een paar weken zullen zij wederom voor het publiek achter de microfoon plaatsnemen. Medio maart vindt namelijk de kwartfinale plaats in Wad- dinxveen. De uiteindelijke landelijke finale vindt plaats op woensdag 16 mei in het Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht. door Reeuwijk - De verstandelijk gehandicapten carnavals vereniging "De IJsselstampers" viert op zaterdag 17 februari carnaval in zalencentrum De Brug te Reeu wijk. In samenwerking met "De Marktzotten" is er een grandioze middag georganiseerd. Ook de stadsprins van Gouda, Prins Floris XXVI en zijn adjudant, samen met de hofdames, zullen hun medewerking hieraan geven. De middag begint om 14.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Tussendoor zal een grote loterij plaatsvin den. Het geheel zal opgeluisterd worden door drie Goudse kapellen, aangevuld door P. F. sound. De entree bedraagt ƒ3,-, de zaal gaat open om 13.45 uur. Ook zullen deze middag prijzen gegeven worden voor de leukst verklede personen. Alle gehandicapten zijn van harte welkom, ook diegene die in tehuizen wonen. met, www.met-andere-ogen.nl Joke Nijholt beet de spits af door als eerste achter de microfoon plaats te nemen. Ingezonden: Waddinxveen - Het gospelkoor Singing Vivace heeft nieuwe leden nodig. Met name dames wordt gevraagd lid te worden, omdat er op dit moment een groot tekort is aan sopranen. Voor een gemengd koor is het redelijk uniek dat de sopraanpartij onderbezet is, meestal is er een tekort aan mannen. Maar niet bij Sin- ging Vicace, het koor bestaat uit 20 personen: 3 teno ren, 6 bassen, 8 alten en (helaas) nog maar 3 sopra nen. Door een samenloop van omstandigheden hebben recent 4 sopranen opgezegd. Met maar drie sopranen is de klank van het koor in onbalans geraakt. Het koor bestaat ruim twee jaar en is zojuist begonnen met de voorbereidingen voor het vierde concert dat ze in oktober 2001 wil geven. Singing Vivace is een koor dat één of tweemaal per jaar een concert geeft en daarvoor elke keer een nieuw repertoire instudeert. Voor nieuwe leden is de drem pel om te komen zingen daardoor niet hoog. Het koor is niet gebonden aan een bepaalde kerk, iedereen van 18 jaar en ouder is welkom. De repetities zijn elke woensdagavond van 20.15 tot 22.15 uur in de Prins Willem Alexanderschool, locatie Oranjelaan 3, Wad dinxveen. Voor meer informatie: Paul Wildeboer, 0182 616331 of Anneke Huijzers 0182-618871. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholltuid@box.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoordelijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP: telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2001 | | pagina 9