Leerlingen Dick Brunaschool sluiten project over roken en drinken af Matige vangst HSW Klaveijassen voor Sint Victorkerk Wegafsluitingen voor Langs de Gouweloop Waddinxveense schakers uit eerste klasse? Hart van Holland/21 februari 2001 pagina 13 Door Karin Heeren Waddinxveen - De leerlingen van groep zeven en acht van alle locaties van de Dick Brunaschool hebben zich in de afgelopen weken bezig gehouden met gewoonten. De gewoonte om gebruik te maken van genotmiddelen als alcohol en tabak hebben daarbij centraal gestaan. Het ging er hierbij om dat de kinderen zich bewust werden van som mige gewoonten, de voordelen en de nadelen, en de gevolgen op de langere termijn. Het vergroten van de weer baarheid van de kinderen op het moment dat zij in aanraking komen met 'de verleiding' heeft daarbij centraal gestaan. De leerlingen hebben zich verdiept in gewoonten, ook gewoonten die zij zelf hebben. Zoals bijvoorbeeld nagels bijten of veel snoepen. Met de kin deren werd afgesproken dat ook zij een week zouden proberen deze gewoonte achterwege te laten. Er werd ook uitge breid ingegaan op tabak en alcohol: wat is het, wat doet het en welke gevolgen j heeft dat? De leerlingen hebben inter views afgenomen met mensen uit hun eigen omgeving waarbij ze vragen heb ben gesteld over het gebruik van alcohol en tabak. Ter afsluiting van het project mochten de ouders van de locatie Essen- gaarde woensdagavond komen om de resultaten te bekijken van het werk van hun kinderen. Een aantal kinderen had een toneelstukje inge- studeerd en er was gelegenheid voor de ouders om te discusieren met de leerlingen over het gebruik van tabak, alcohol en andere drugs. Tot slot had een aantal leerlingen een verantwoord drankje bereid: een echte cocktail, compleet met stukje sinasappel en suikerrandje. Alco holvrij natuurlijk! Waddinxveen - Vanwege de door sportclub Antilope te organiseren Langs de Gouweloop op zondag 4 maart, zullen enkele wegen geheel of gedeeltelijk afgesloten worden. De wegen vallen voor het meren deel onder de gemeente Waddinx- veen, enkele stukken liggen in Boskoop. De afsluitingen zullen plaatsvin den vanaf ongeveer half een, voor het gedeelte van de Staringllaan tussen de Koningin Wilhelminas- ingel en de Bosboom Toussaints- ingel, deze singel, en de Alberdink Thymlaan. Vanaf half twee worden de volgen de wegen gedeeltelijk afgesloten. Dit is de in de gemeente Boskoop gelegen Lineaus weg vanaf het Wilgenlaantje tot de Noordkade, alleen de zuidelijke weghelft; De Noordkade tot aan de Staringlaan, deze is alleen geopend voor het openbaar vervoer, het overig ver keer dient om te rijden via de Henegouweweg of het Noordein de. De Staringlaan word gedeelte lijk afgesloten tot aan de Koningin Wilhelmina singel. Deze afsluitin gen zullen ongeveer een uur duren Wie gedurende deze periode toch van deze wegen gebruik wil maken wordt van harte uitgeno digd, zich in het nieuwe clubhuis van Antilope aan de Alberdink Thymlaan te komen inschrijven voor de Langs de Gouweloop. Voor de kinderen is er de Kidsrun over ongeveer 1000 meter Deze start om 12.30 uur. Voor de vol wassenen zijn er de tien kilometer wedstrijd en 3,6 6,8 of 10 kilo meter trimlopen. De start hiervan vind plaats op de Staringlaan om 13.30 uur. Waddinxveen - Goede voorne mens waren er genoeg: Hans van Woudenberg had zijn taak als wedstrijdleider overgedragen om zich op het spelen te concentre ren. En evenals bij de andere wed strijden was Nico Dannis beschik baar als aanvoerder. Halverwege de avond zag het er niet slecht uit. En bij een overwinning zou Lombardijen door Waddinxveen gepasseerd worden en dan was er weer veel mogelijk. Aan de eigen lijke top ging het vrij redelijk. Ronald Dannis maakte een plusre mise, Barthold Jansen en Wim Hennink wonnen. Vroeg op de avond had Bert van der Knaap verloren en Ton van Nieukerke raakte materiaal achter. Maar Henny de Roodt had een boel Pionnen verzameld en zou waar- schijnlijk winnen. Of hij nu de stand onderschatte, in ieder geval wist zijn tegenstander hem met uog enkele vrijpion danig onder "ruk te zetten en ten slotte moest nenny met nog elf seconden op ue klok remise claimen. De wed strijdleider mag namelijk een par- t'J remise .verklaren, als een van ue spelers geen winstpogingen doet en alleen speelt op tijdsover schrijding door de tegenstander, intussen had ook Hans van Wou denberg verloren. Maar Eduard t'ilipse kon aan het eind van de avond tevreden zijn. Zijn stelling was een tijd lang erger dan onaan genaam geweest. Toch wist hij de 'recte dreigingen te verhinderen, 'eP met zijn koning uit de gevaar- ')ke zoning de stelling van zijn cgenstander in, maakte nog wat P onnen bult en smaakte het genoegen, dat de tegenstander door de klok ging. Daarmee was het gelijke spel een feit en bleef Lombardijen een wedstrijdpunt op Waddinxveen voor. De degra datie is nu wel heel dichtbij geko men. In het bekertoernooi maakten Marco de Bruijn en Biniam David nogal wat fouten. Biniam maakte de laatste en verloor, enigszins verrassend. Arie Kardol behandel de een eindspel tegen Laurens Ellers verkeerd en werd ingere kend. Wim van Os kwam niet door de verdediging van Albert Prins heen. Ton Kuiper verloor van Her man Smitskamp. Arjan Hennink won, doordat Peter van der Belt de stelling verkeerd behandelde. Ryan den Drijver kreeg schaakles van Wim van der Hoek en verloor. Jaap van der Heiden verkeek zich op een aanval van Erik Hennink. Dirk van Offeren maakte het neef Hans te makkelijk: Frido Ritter schoot in uithoudingsvermogen tekort tegen Joël de Roodt. Jaap Smit kwam, ondanks een pion achterstand, tegen Kees Alblas overwegend te staan en zette mat. Jaap van Sandijk gaf tegen Jeroen van der Veen onnodig een toren weg en verloor. Mourad Boussaid maakt zijn onmiskenba re kwaliteiten nog steeds niet erg waar en verloor van Ton Bronk. Herman Verwaal was te sterk voor Ab Spelt. Theo Goor haalde tegen Jan Muit alles uit de kast en won. Frans Draaisma won in een avondvullend programma van Henk Erkelens. Waddinxveen - Afgelopen zaterdag viste de Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) de zevende wedstrijd voor de wintercompeti tie in de Oude Rijn kort bij Alphen. De vangst was matig en bestond hoofdzakelijk uit bliek met hier en daar een brasem als extra bonus. Een kleine 20 kilo witvis, voorna melijk gevangen met de lange vast hengel, was het gezamenlijke resultaat van de twaalf deelne mers. Winnaar werd J. Verhoef met 2.940 gram, op de voet gevolgd door de plaatsen twee t/m vier: M. van Leeuwen met 2.750 gram, M. Reichard met 2.690 gram en R. Jen- ner met 2.610 gram. Vijfde werd H. de Kwaadsteniet met 1.600 gram. Met nog drie wedstrijden te gaan is de stand aan de kop: 1. A. van Leeuwen 25.670 gram, 2. H. Kraan 23.450 gram, 3. M. Reichard 20.140 gram, 4. M. van Leeuwen 19.780 gram, 5. J. van Elswijk 17.420 gram. Aanstaande zaterdag wordt de achtste wedstrijd gevist in het Aarkanaal. Vertrek vanaf het stati on NS om 6.30 uur. Waddinxveen - Vrijdagavond 23 februari wordt er opnieuw geklaver jast in de pastorie van de Sint Victorkerk aan de Zuidkade 176. Het is de vijfde avond in een serie van acht avonden, georganiseerd door de Victor Activiteiten Commissie (VAC), waarvan de opbrengst speciaal bestemd is voor de restauratie van de schilderijen van Dunselman. De avond begint om 20.00 uur, de deelname bedraagt ƒ10,- per avond. Hoewel er in competitievorm wordt gespeeld en de score meetelt voor de eindstand, is deelname aan alle avonden niet verplicht en kan men per avond vrij komen spelen. De vierde avond, 19 januari, werd druk bezocht. Ruim zestig kaarters waren naar de pastorie aan de Zuidkade 176 gekomen om aan de kla- verjascompetitie deel te nemen. Ook nu was de organisatie in handen van Erna Schwiebbe, Jan Lam en Joop Broossens. De ranglijst onder ging een flinke verandering. Op de eerste plaats staat weliswaar nog steeds Bert Diks (20.394 punten), mevrouw Magda Bergsma staat nu met 19.841 punten op de tweede plaats, derde is Wessel Oorschot met 19.463 punten. Er staan nog avonden gepland op 20 april, 23 mei (woensdag) en 22 juni. Voor informatie en inschrijving kan men bellen naar Erna Schwiebbe, telefoon 0182-615621. Met de slogan 'Restauratie van de Sint Victorkerk is VAC-werk' blijft de Stichting tot behoud van de Sint Victorkerk zich inzetten voor dit doel. Giften zijn altijd welkom op rekening 42.74.71.249. Bingo Waddinxveen - Vrijdag 23 febru ari is er bingo bij de Padde stoel. De entree is vrij. Aanvang 20.00 uur. Bingo voor senioren Waddinxveen - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, afdeling Seniorenwerk organi seert op dinsdag 27 februari een bingo-avond in het Anne Frank- activiteitencentrum. De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De kosten zijn ƒ4,- voor één plankje of ƒ5,- voor twee plankjes voor 7 ronden, inclusief een kopje kof fie. Deze activiteit is toegankelijk voor alle 55-plussers in Wad dinxveen. Uitverkoop bij de Gouwebloem Waddinxveen - Stichting De Gouwebloem organiseert op zaterdag 3 maart van 10.00 tot 14.00 uur een grote uitverkoop van onder andere eigen hand werk, hobbymateriaal, kinder truien, poppenkleren, brei- en knoopwol, borduurzijde, stoffen en voering. Dit alles tegen zeer scherpe prijzen Er zijn ook rommelmarkt-artike len in de aanbieding met 20, 30 en 40% korting. De uitverkoop wordt gehouden in het gebouw van De Gouwebloem aan de Tol lenslaan 161. Kinderactiviteiten in de vooijaarsvakantie Waddinxveen - Op dinsdag 27 februari en woensdag 28 februa ri worden in buurtcentrum de Boog twee dagen lang vakantie- activiteiten georganiseerd voor kinderen van 4 tot en met 11 jaar. Het thema van deze dagen is "Joppe Winter gaat op zoek naar Juffie Lente". Twee dagen lang kunnen de kinderen genie ten van de prachtige winterver halen van Joppe. Met behulp van spel- en knutselactiviteiten beleven de kinderen twee span nende dagen. De activiteit start om 10.30 uur en duurt tot 15.00 uur. De kinderen moeten zelf hun lunchpakketje meenemen. De kosten van deelname bedra gen ƒ3,- per dag. Voor meer informatie maandag- of woens dagochtend: Astrid de Weerd, telefoon 0182-616860. Koppeiklaverjassen Waddinxveen - Op vrijdag 23 februari is er koppeiklaverjas sen in buurtcentrum de Boog. Aanvang 20.30 uur, zaal open 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan. Vooijaarsactiviteiten Dierendal Waddinxveen - In de voorjaars vakantie organiseert kinder boerderij Dierendal een doe- middag. Op woensdag 28 februari vanaf 13.30 tot 15.30 uur zijn kinderen welkom op de boerderij. Deze middag is gratis, maar een gift of donatie is altijd welkom. Samen met natuur- en milieueducatie gaan de kinderen een schuilplaats maken voor kleine diertjes. Kleine diertjes. Kleine dieren wonen het liefst in een beestenboel. Wat stukken dood hout, een vermolmde tak, een oude dakpan en wat natte bladeren, dan voelen regenwor men, pissebedden, slakken en salamanders zich pas echt thuis. Op kinderboerderij Dierendal is vanaf 19 februari een expositie te zien die gaat over padden, kikkers en ringslangen. Dit is een actueel onderwerp omdat de paddentrek er aan zit te komen. De kinderboerderij is dagelijks geopend van 8.30 tot 16.30 uur. KERKDIENSTEN - 25 februari Waddinxveen R.K. kerk 9.30 uur dienst; dins dag 27 februari 19.00 uur dienst; 24 februari 19.00 uur dienst in Ontmoetingskerk; zondag 25 februari 11.15 uur dienst in Ont moetingskerk. Geref kerk 9.30 uur dhr H. Asscheman J.D.; 18.30 uur S.O.W. dienst in Immanuelkerk. Herv. kerk 10.00 uur ds G.A. van derWeerd, Moordrecht; 18.30 uur ds P.A.C. Bongers. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds E. Heres, Spakenburg; 16.30 uurds D. Grutter, Rijnsburg. De Rank 10.00 uur ds L. Romein, Zoetermeer. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds G. Noort, Utrecht; 18.30 uur ds J.A. van Hooijdonk. De Stek 9.30 uur ds J.A. van Hooijdonk. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lan- gelaar; 18.30 uur ds J.A. van Hooijdonk. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur D.C. Peters, Alphen aan den Rijn Chr. geref. kerk 9.30 uur ds C.C. den Hertog; 17.00 uur ds D. Quant, Rijswijk. Parousia 10.00 uur W. Grandia. R.K. kerk 9.30 uur dienst; zater dag 24 februari 19.00 uur dienst.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13