Reconstructie Zijde complex project ■«Jb Carnaval bij De Krooshappers Juerga Ensemble ontdekt de klassieke muziek van Zuid-Amerika Geslaagd Drie ronden toernooi ■te ik f* al'b 1 Seminar over bijbelse toekomst verwachting aangaande Israël itb Jkttfe "i Circus in Boskoop Koppelklaveijassen Jaarvergadering Kunstkring Standen jeu de bou- lesvereniging Ondersteuning gezocht! Hart van Holland/21 februari 2001 Dnor Karin Heeren Boskoop - Wethouder Ten Hagen toonde zich maandagmiddag 19 februari verheugd tijdens een speciale bijeenkomst die de officië le start voor de reconstructie van de Zijde markeert. Na jarenlan ge discussie is nu het moment aangebroken dat de procedure van openbare aanbesteding van start gaat. De wethouder liet geen twijfel bestaan over de slechte conditie van de Zijde. Als er niets aan de weg gedaan zou worden acht hij het niet onmogelijk dat de weg binnen enkele jaren niet meer bereden kan worden. Met name de kademuren zijn erg slecht. De reconstructie van de Zijde is tegelijkertijd een complex pro ject. De weg krijgt ongeveer 20.000 motorvoertuigen per etmaal te verwerken. Bovendien is de weg een doorgangsrou te. Veel van het verkeer heeft oorsprong noch bestemming in Bos koop. Dat houdt dan tevens in dat de weg niet zomaar kan worden afgesloten tijdens de reconstructie. Hoe dat wel zal gaan is op dit moment nog niet helemaal duidelijk. De heer Visser, projectleider van de gemeente Boskoop, lichtte toe dat de weg is aangelegd eind van de jaren dertig en sinds die tijd nooit goed is onderhouden. Er is nu een schetsontwerp gemaakt met daarop een aantal criteria waaraan de gereconstrueerde Zijde zal moeten voldoen. De wijzigin gen moeten voldoen aan duurzame en veilige normen. Aan beide zijden van de Zijde komen verhoogde fietspaden waardoor de parkeerplaatsen zullen moeten verdwijnen. Dat parkeerprobleem zal dus ook opgelost moeten worden. Een rotonde ter hoogte van het Torenpad zal invoegen in de ver keersstroom moeten vereenvoudigen. Er zal een nieuwe kade muur gemaakt worden, waarschijnlijk voor de oude kademuren zodat de stabiliteit van de woningen niet in gevaar komt. Er zal ook overleg plaatsvinden met de nutsbedrijven over de aanleg of vernieuwing van kabels zodat dat voor de reconstructie gedaan zal worden en ook de huizen die nog geen riolering hebben zullen hiervan worden voorzien. li Itsl s«f "Een deel van het voorlopige schetsplan reconstructie Zijde Na de aanbesteding zal de aannemer een definitief plan moeten maken. In deze fase zullen ook de bewoners en andere belang hebbenden betrokken worden bij het besluitvormingsproces. Er moet nog worden nagedacht over eventuele verkeersrem- mende maatregelen. De Zijde blijft een 50 km/u gebied, echter momenteel wordt die snelheid vaak ruim overschreden. Tevens zal de mening van de bewoners gevraagd worden over de groenvoorziening, al dan niet een verhoogde middenberm en de aanpassing aan veranderende verkeersregels. Ook de parkeerproblematiek zal daarbij besproken worden. De kosten voor de reconstructie van de Zijde wordt momenteel geraamd op tien tot twintig miljoen. Exactere cijfers zijn pas mogelijk na de aanbesteding. De financiering van de reconstructie is voor de gemeente eveneens een belangrijk punt. Wethouder Ten Hagen: "We Boskoop - Het carnavalsweekend start op vrijdag 23 februari. Carnavalsvereniging De Krooshap- pers heeft deze dag een druk programma met als hoogtepunt het Bal Masqué om 21.00 uur. Er wordt tot 22.00 uur gejureerd. Om 22.41 uur is het Demasqué met medewerking van de Boskoopse band Van Dattum. Zaterdag 24 februari start om 13.30 uur de Optocht aan de A.P. van Neslaan. De prijsuitreiking voor de I mooiste wagens vindt plaats in de Rozenburcht em ongeveer 17.00 uur. 's Avonds start om 21.00 uur het boerenbal met de band Buiten Westen. Deze avond is geheel uitver kocht. Zondag 25 februari begint om 21.00 uur het Clownsbal met het optreden van de band Fragment. Maandag 26 februari start om 14.00 uur het 60+ carnaval, met medewerking van John van Kleef. Zaal open 13.00 uur. Einde 17.00 uur. Het carnaval wordt afgesloten met Tot de Bojem en drive in show Ronaldo. Deze avond is alleen voor leden en duurt van 21.00 tot 24.00 uur. Tijdens de evenementen zijn er optredens van de dansgardes Donderkopjes en Spetters. De Boerenkapel de Bag- gerbeugels is ook aanwezig en dit alles onder leiding van Prins Fiësta, Hofdame Linda en de Raad van Elf. Zondagmorgen koffieconcert in Praathuis Ter hoogte van het Toren pad zal een rotonde komen, waardoor betere ontslui ting ontstaat. IBS zitten in de bijstand. We vragen hiervoor bijzondere bijstand aan. We zijn er nog niet helemaal uit maar alle partijen zijn het over eens dat uitstel niet langer mogelijk is." Waddinxveen - Binnenkort komt Het Zoeklicht naar Waddinxveen om een seminar over 'Bijbelse toekomstverwachting aangaande Israël' te houden. Het gaat hierbij om vier studies over de onderwerpen: De vij genboom door God geplant; De vijgenboom onvruchtbaar en verdord; De vijgenboom loopt uit; De vijgenboom draagt vrucht. De studies worden op vier avonden gehouden: 1, 18, 15 en 22 maart van 20.00 tot 22.00 uur in gebouW Het Nieuwe Trefpunt aan de Stations straat. Het Zoeklicht werkt onafhankelijk van enige kerk of richting. Dit semi nar, die door dominee Henk Schouten uit Doorn (directeur van Het Zoeklicht) gegeven wordt, is dan ook voor iedereen vrij toegankelijk, ongeacht een kerkelijke achtergrond die men wel of niet heeft. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Voor meer informatie: 0343- 413300 of Hans van Hall, telefoon 0182-617266. Boskoop - Zondag 25 februari Vlndt in het Praathuis een koffie- I c°ncert plaats. Deze keer gaat het een optreden van het Juerga •josemble. Dit ensemble is uniek ^or zijn instrumentele bezetting zijn bijzondere muziekkeuzes, z'l komen nu met een nieuw pro- jPamma waarin vooral ook de ^assieke muziek uit Zuid-Amerika aen belangrijk aandeel heeft. Het .["^"Amerikaanse repertoire '')kt bij hen van een boeiende en brassende schoonheid. l,'w Juerga Ensemble wordt sovormd door de sopraan Wynan- va Zeevaarder, de fluitiste Mieke an Vulpen en de twee gitaristen Jan Bartlema en Jacob Vlijm. Zij zullen ondermeer stukken ten gehore brengen van de Argentijn AStor Piazzolla, de Braziliaan Hei tor Villa Lobos, de Urugayaan Alfonso Broqua en de Puertori- caan Ernesto Cordero. Maar om te laten uitkomen dat deze compo nisten met al hun eigenheden toch in de klassieke traditie staan zal bijvoorbeeld ook werk worden uitgevoerd van Maurice Ravel en Igor Stravinsky. Het concert van zondag begint om 11.30 uur. De entree bedraagt ƒ10,- voor volwassenen, kinderen hebben gratis toegang. Waddinxveen - Traditioneel wordt op de 3e zaterdag in februari het Drie Ronden toernooi gehouden voor schakers die er van houden wat meer tijd te mogen gebruiken voor een schaakpartij. Zo'n 90 man en vrouw komen er gemiddeld op dit ,door de Wad- dinxveense schaakvereniging WSV georganiseerde, toernooi af Het toernooi wordt afgewerkt in Het Anne Frankcentrum. Zo ook op zaterdag 17 februari waar om 09.00 uur de deuren opengingen om de uit alle windstreken arrive rende schakers welkom te heten. Veel bekende gezichten derhalve in het Anne Frankcentrum waar organisatoren Barthold Jansen en Theo Goor om 10.00 uur het start schot gaven voor de 47e editie van dit toernooi. In het toernooi worden de deelnemers ingedeeld in groepen van 4 waarbij een ieder dus drie partijen afwerkt gedurende de dag met een bedenktijd van 1 uur per persoon per partij. Genoeg tijd derhalve om een goede partij op het bord te kunnen krijgen. De indeling werd op speelsterkte verricht zodat er redelijk gelijkwaardige tegenstanders tegenover elkaar kwamen te zitten. Na de le ronde welke om 12.00 uur was afgelopen was er een pauze ingelast. Daarna moest iedereen weer aantreden voor ronde 2 en 3. Om 17.00 uur waren alle partijen ten einde en kon de balans worden opgemaakt. Winnaar in de hoofdgroep werd de 38 jarig Christof Jansen met een score van 3 uit 3. Jansen heeft goede schaakervaringen in Wad dinxveen en kon zo'n 4 weken geleden ook al de beker in ont vangst nemen als winnaar van de Waddinxveense Schaaknacht. De 2e prijs ging naar P.Poncin met 1,5 uit 3. Winnaar van groep 2 werd Ben van Geffen Moerkapelle) voor Leon Willemen die 2e werd.De eerste WSV 'er die zichzelf groepswinnaar kon noemen werd Biniam David. pagina 17 Boskoop - Op woensdag 28 febru ari treedt Circus Toni en Sabine Prestolino op in de sportzaal aan de Puttelaan. Het twee uur duren de lachspektakel van het kleinste circus van Nederland begint om 13.00 uur; zaal open 12.15 uur. Er wordt door Sabine en de stoute clown Toni gegoocheld en gedanst, er zijn acrobatieknum- mers en een groot circus-disco- wedstrijd. Reserveren kan via telefoonnummer 0299435718 of 0622153671. Waddinxveen - Op vrijdag 23 februari is er koppelklaverjassen in buurtcentrum de Boog. Aan vang 20.30 uur, zaal open 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is van harte welkom in het buurtcen trum aan de C. Huygenslaan. Waddinxveen - Donderdag 22 februari houdt de Waddinxveen se Kunst Kring haar jaarvergade ring in de zaal van de Immanuel- kerk. Aanvang 19.30 uur. De avond wordt geopend door drs F.M. Hovinga-Van Eijsen, kunst historica, met een dialezing. Het thema is "Waaiers vanaf de oud heid tot heden". Statussymbolen voor farao's, koningen, keizers en andere hoogwaardigheidsbekleders. Tot aan de 16e eeuw bleef het gebruik voorbehouden aan de aristocratische klasse voor zowel mannen als vrouwen. Later werd het een mode-accessoire voor vrouwen. Prachtige impressio nistische schilderijen op het zijde blad en reclamewaaiers aan het begin van de twintigste eeuw konden niet verhinderen dat het gebruik van de waaier verloren ging. Mevrouw Hovinga toont die avond een klein gedeelte van haar kostbare collectie. Waddinxveen - Tussen alle bedrijvigheid van de nieuwbouw door zijn intussen de clubkampi oenschappen gestart. In de disci plines 4 tegen 4 en triplette zijn de eerste wedstrijden gespeeld, die tot de volgende stand heb ben geleid. 4 tegen 4: l.J.Koois- tra/P. v.d.Made/B. Lansing/H. Cammeraat 7-5-16+; 2. P.Rube- ling/H. v.Woudenberg/J. en T. Hulskamp 7-4-9+; 3. T. Wubben/S.Tabben/ N. Schiffer- ling/W. Versluis 7-4-6+. Triplette: IJ. Kooistra/L. en A. Roos 2-2- 20+; 2.A. v.Ofwegen/H. v.Wouden berg/A. Janssen 2-2-19+; 3.E. Nieuwland/P. v.d.Made/W. Ver sluis 2-2-18+. Puntenklassement: l.W. Versluis; 2.N. Schifferling; 3.A. Janssen; 4.H. Cammeraat en 5. L.Roos. Dinsdag 20 en 27 februari worden er tripletten- wedstrijden gespeeld. Waddinxveen - Wie van zingen houdt, maar zich niet direct wil aansluiten bij een koor, kan terecht bij het Immanuëlkoor. Dat is van plan in de So W-dienst (19.30 uur) op Goede Vrijdag de Johannes Passion van Georg Phi lip Telemann uit te voeren en in de dienst op Paasmorgen de paassuite "Heerlijk Morgenlicht" van Tim van der Weide. Beide werken zullen vier stemmig wor den uitgevoerd, beide dagen in de Immanuëlkerk. Een gelegen heid om geheel belangenloos en zonder verdere verplichtingen kennis te maken met een leuk koor onder leiding van een goede dirigent. Het koor repe teert woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Immanuëlkerk aan Beatrixlaan 2. Voor meer informatie: Jan Huls, telefoon 0182-611431. Bi' qSHAP/>

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17