Ben van Geffen terug aan kop Inbreekster op heterdaad betrapt Zevenhuizense exposeert in Ommoord Open Huis Oud Zevenhuizen-Moerkapelle Evaluatie Leerlingenvervoer Speelplaatsenbeleid onder de loep Zevenhuizen Ledenvergadering Rode Kruis Moerkapelle laat twee punten liggen JULiZ.>V Moerkapelle IJL Hart van Holland/21 februari 2001 pagina 19 Moerkapelle - In ronde 23 van de onderlinge competitie bij Schaak vereniging Moerkapelle viel veel te genieten. Hard werd om de punten gestreden en zo hoort het ook. In een rechtstreeks duel om de eerste positie van de ranglijst kwam Gerard van Ommeren met wit in een Reti-opening niet tot voordeel tegen Ben van Geffen. Integendeel, want toen zwart een gevaarlijke opmars met zijn a- pion mocht uitvoeren was het eindspel voor wit niet te houden. Spektakel bood de partij tussen Wim Vroegindeweij en Jesse van Elteren. In al iets mindere stelling offerde Jesse een kwaliteit, maar Wim kwam gewonnen te staan. De aarzelende witspeler gaf zwart weer hoop en na een paar witte fouten wist Jesse in een spannend eindspel het punt binnen te halen. Ook Hugo van Elteren en Dick Bac leverden een prachtige partij af. Dick bracht wit met een loperoffer aan het wankelen, maar Hugo verdedigde heel goed. Zwart had kunnen winnen, bleek achteraf, maar kwam nog in de problemen, die hij in het dame eindspel kon oplossen met remise als resultaat. Wouter Vroeginde weij klom een paar plaatsen door vanuit de opening het roekeloze spel van Jacques de Lange aan de kaak te stellen en te winnen. Overige uitslagen: Maarten Vroeg indeweij - Cees van Vuuren 0,5- 0,5; Andre Nieuwlaat - Meus van der Poel 1-0; Arie Hoogduijn - Jan Blok 0,5-0,5; Kevin Bakker - Andre Corpeleijn 1-0; Christiaan Noor- land - Michiel Rensen 0-1; Marian ne van Elteren - Patrick Stam 0-1. Eind maart begint weer de finale- groep met de beste zes spelers, die zullen strijden om het club kampioenschap van het jubileum jaar 2001. De eerste zes nu zijn: 1. Ben van Geffen; 2. Jesse van Elteren; 3. Gerard van Ommeren; 4. Dick Bac; 5. Wouter Vroeginde weij; 6. Hugo van Elteren. Bij de jeugd gaat in groep 1 Ron Droog duidelijk aan de leiding. Met 7,5 punten uit 8 partijen lijkt hij zijn jeugdtitel van het jaar 2000 te gaan prolongeren. Patrick Stam versloeg Matthias Freeke en staat nu op de tweede plaats, gevolgd door Boudewijn Weijer- mars en Matthias. In groep 2 werd deze keer niet voor de competitie gespeeld. Hier blijft Teun Kooij aan de leiding voor Tommi van Rooijen en Thijs van der Torren. In groep 3 blijft Remco Vollebregt maar winnen. Hij heeft al zijn tien partijen tot nu toe gewonnen! Thomas Roest is in deze groep een goede tweede, met David Bontenbal als derde en Job Noor- land op de vierde plaats. Moerkapelle - Een 20-jarige agent in opleiding zag op 19 februari, omstreeks 16.10 uur, een vrouw een woning aan de Wilde Venen betreden via een slaapkamerraam. De aspirant vertrouwde het niet en zag dat de verdachte in de slaapkamer een tas doorzocht. De ver dachte werd aangesproken en ontvluchtte via de voordeur. Na een korte achtervolging wist de aspirant de verdachte, een 33-jarige vrouw uit Lelystad, aan te houden en over te dragen aan de politie. De vrouw is inmiddels in verzekering gesteld. Zevenhuizen/Moerkapelle - Vrijdag 19 maart houdt het Rode Kruis om 20.00 uur haar algemene ledenvergadering in het Rode Kruisgebouw aan de Moerveen 1 te Moerkapelle. Alle leden worden opgeroepen bij deze vergadering aanwezig te zijn. Dit is tevens een oproep aan leden om na te denken over het op zich nemen van een bestuursfunctie. Er zijn op dit moment vacatures voor secretaris, leiding Jeugdafdeling of eventueel als algemeen lid. Voor meer informatie en opvraag van agen da en notulen: Paulien de Graai, telefoon 079-5931796. Ommoord/Zevenhuizen - In het wijkgebouw De Romeijnshof aan de Stresemannplaats 8 in Rotter dam-Ommoord vindt van 23 febru- j an tot en met 30 maart een exposi tie plaats van in hoofdzaak aquarellen van Renée Sleijpen- Hentenaar uit Zevenhuizen. De uit Den Haag afkomstige Renée Sleijpen verhuisde zo'n 28 jaar geleden met j echtgenoot en kinderen naar Zevenhuizen, waar zij nog altijd met genoegen woont. In Den Haag begon zij destijds een schoon heids- en pedicurepraktijk welke zij vele jaren in Zevenhuizen heeft voortgezet. Hoewel een schoon heidssalon toch een zekere creati viteit vereist, ging haar belang stelling zo langzamerhand uit naar een andere creatieve tijdsbe steding. Na eerst in Gouda bij het zogenaamde volwassenenonder wijs een tekencursus te hebben gevolgd en examen te hebben gedaan, werd zij zo enthousiast dat zij in Nieuwkoop op les ging bij een schilderes die haar leerde met houtskool, pastel en aquarel om te gaan. Later werd dat schil- deronderricht overgenomen door een kunstenaar uit Koudekerk aan den Rijn, waaraan zij tot op de dag van vandaag wekelijks met veel animo deelneemt. Met veel geestdrift heeft zij zich nu op het portrettekening gestort. "Niet echt gemakkelijk", zoals zij zelf zegt, "Ik zie het als een uitda ging". Ook in Waddinxveen volgt Renée Sleijpen een aantal - op schildergebied gebaseerde - crea tieve lessen en zij zit bovendien op een cursus in Zevenhuizen, alwaar zij diverse schildertechnie ken beoefent, met het accent op acryl. "Acryl geeft wat meer vrij heid", zegt ze. "Een foutje kun je corrigeren door er overheen te schilderen en dat is bij aquarel niet mogelijk. Aquarel, acryl, gou ache of houtskool, ze doet het allemaal met veel overgave, maar aquarel heeft toch enigszins de voorkeur, hetgeen in haar geëxpo seerde werken tot uitdrukking komt. De openingstijden van de Romeijnshof zijn van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 23.30 uur. ledereen is welkom. Zevenhuizen - Zaterdag 24 februa ri houdt de Stichting Oud Zeven huizen-Moerkapelle open huis is het Historisch Centrum "Ons Ver leden" aan de Tweemanspolder 15. Tijdens de openingstijden, van 13.30 tot 16.00 uur, staat de uit breide collectie dakpannen van de heer Schellingerhout uit Bent- I huizen centraal. I De heer Schellingerhout heeft een I groot deel van zijn vrije tijd in het verzamelen van allerhande dak pannen gestoken, zo veel dat het is uitgegroeid tot één van de com pleetste verzamelingen in z'n soort. In de tweede helft van 2001 wordt in het Historisch Centrum een unieke tentoonstelling geopend op de bovenste verdieping, de uit gebreide molen-documentatie van de heer A. Dekker zal opnieuw het daglicht aanschouwen. Op dezelf de verdieping is de Stichting Molenverzameling Jan c Lunen burg gevestigd. Deze stichting beheert de nalaten schap van Jan C. Lunenburg, die bestaat uit een uitgebreid collec tie molenfoto's, pentekeningen, een complete molenbibliotheek en nog veel meer. De stichting zal als eerste thema-tentoonstelling de molen van Schiedam tonen. Moerkapelle - Voorafgaand aan de lastige uitwedstrijd tegen Schoon hoven zou men geneigd kunnen zijn tevreden te zijn met een gelijk spel, maar achteraf beschouwend kregen de Moerkapellenaren met een 1-1 eindstand beslist te wei nig. Zeker driekwart van de wed strijd hadden de "Blauw-Witten" een groot veldoverwicht, maar dit overwicht mondde niet uit in een overwinning. Dit kwam deels door een gebrek aan scorend vermogen (één van de weinige euvels van de ploeg) maar ook door de fan tastisch presterende Schoonho ven keeper Maikel Bussink. Moer kapelle begon aarzelend aan de wedstrijd en leed in de periode vrij veel balverlies. Na 15 minu ten wilde doelman John Roest van achteruit een aanval opbouwen door één van de vrijstaande ver dedigers aan te spelen, maar hij bereikte een Schoonhoven speler, die daarna niet al te veel moeite had de 1-0 aan te tekenen. Danny Pols leek de gelijkmaker te sco ren, maar doelman Bussink tikte de bal schitterend uit de boven hoek. Een schot van Rob van Leeuwen zag een zelfde lot beschoren, de prachtig ingescho ten bal kwam via de onderkant van de lat het veld weer in. In de tweede helft probeerden de bezoekers nog meer druk te zet ten en werd het veldoverwicht nog groter. Na 15 minuten mond de dit uit in een meer dan verdien de gelijkmaker, na een mooie aan val over meerdere schijven schoot Lennaert Visser beheerst raak. De toeschouwers (ook de Schoonhoven fans) dachten dat de bezoekers nu uit zouden lopen naar een voorsprong, ondanks de vele kansen gebeurde dit echter niet. Maikel Bussink keepte één van z'n beste wedstrijden uit z'n loopbaan. De keren, dat hij toch werd gepasseerd (drie keer in totaal) haalde een Schoonhovèn verdediger de bal van de doellijn. In de slotfase nam het Moerkapel le offensief af en zette Schoonho ven nog wat druk, Moerkapelle mocht zich er Moerkapelle mocht zich er vlak voor tijd niet over beklagen, dat de scheids rechter Schoonhoven geen straf schop toekende, waardoor de eindstand 1-1 bleef. Dennis Jager, Peter Zijderhand en Lennaert Vis ser speelden een sterke wedstrijd. Ron Kievit maakte na anderhalf jaar blessureleed z'n eerste volle dige rentree en deel dat verdien stelijk. Moerkapelle staat nu op de vierde plaats met slechts twee verliespunten meer dan koploper Bergambacht. Zeker ploegen doen echter mee voor het kampioen schap. Zaterdag aanstaande volgt de lastige uitwedstrijd bij het Rot terdamse Zuiderpark (14.30 uur) Moerkapelle deed het uitstekend door het hooggeplaatste Schoon hoven 2 met 0-1 te verslaan, waardoor weer aansluiting met de kopgroep werd gevonden, Wouter Alphenaar zorgde voor de winnende treffer. Gem. Zevenhuizen-Moerkap m. Zevenhuizen-Moerkapelle Door Karin Heeren Zevenhuizen - Tijdens de commissievergadering van maandag 12 februari werd een door het col- lege opgestelde rapportage geëvalueerd met betrekking tot het vervoer van kinderen die spe ciale scholen voor onderwijs bezoeken buiten de gemeente. Daarmee heeft het college tegelijker- lijd een aantal wijzigingen voorgesteld, kinderen lot en met negen jaar gebruik kunnen maken van de regeling en dat deze wijze van vervoer open staat voor kinderen van 10 tot met 12 jaar als rij door een commissie hiervoor geïndiceerd zijn. De heer Bac (SGP) opende de discussie met te stellen dat hij blij was met de voorgestelde verruiming van de regeling, dat hij echter vindt dat de leeftijd tot '2 jaar opgerekt moet worden. Bac: "Men geeft de zorg- commissie geen objectieve instrumenten mee, omdat de commissies op de scholen worden ingesteld kan er sprake zijn van willekeur. We hebben het hier over een kwetsba- ce groep kinderen." De andere commissieleden sloten zich hierbij aan. Wethouder Zijderhand stelde dat het voorliggende voor stel een feitelijk formalisering is van de huidige situatie. In de praktijk wordt er nu al soepel omgegaan met de hardheidsclausule. Hij zei daarbij dat het oprekken van de regeling tot en met 12 jaar ook financiële consequen ties kan hebben. De heer Bac vond daarvan in tweede termijn dat dat de consequenties zijn van het feit dat deze vormen van onderwijs in de gemeente niet worden aangeboden. Voorafgaand aan de vergadering had ook de heer Duin dam, vader van een kind dat gebruik moet maken van een speciale vorm van onderwijs, de commissie gevraagd om soepel om te gaan met het leerlingenvervoer. Hij ver telde uit eigen ervaring dat het belangrijk is voor ouders om vrijheid van keuze te hebben als het gaat om keuze van een school. Hij sprak uit dat het jammer zou zijn als de regeling voor leerlingenvervoer belemmerend zou werken. Zevenhuizen - De commissie I is bijgepraat over de voortgang met betrekking tot het opknappen van de speelplaatsen binnen de gemeente. Verantwoordelijk ambtenaar de heer Sytsema heeft de commissie op de hoogte gebracht van de werkwijze, de voortgang en de bevindingen tot nu toe. Er is gekozen voor het werken met pilots: een aantal speelplaatsen binnen de kernen die in eerste instantie uitgebreid onder de loep worden genomen. Voor alle speelplaatsen zijn of worden inspraakavonden gehouden met de bewoners. Hier is ook de leverancier van de materialen aanwezig. Voor elke pilot worden er andere procedures ontwikkeld en andere leveranciers gekozen. Als de pilots zijn afgerond komt daar dan de beste procedure en leverancier uitrollen waarmee ver der gewerkt wordt aan de andere speelplaatsen. De heer Sytsema was enthousiast over de reacties van de betrok kenen tot nu toe. Het overleg met de burgers heeft geresulteerd in betrokkenheid en bereidheid om te participe ren. De commissie was minder enthousiast. Zij stelden dat het allemaal wel erg lang ging duren. Zeker als voor alle andere speelplaatsen, in totaal ongeveer veertig in de gehele gemeente, dat wel heel lang ging duren. Bovendien vroeg de commissie zich af of bij zo'n lange procedure de veiligheid op de andere speelplaatsen wel gegarandeerd kon worden. Mevrouw Te Meij pleitte voor het aanbrengen van rubbertegels her en der onder de zogenaamde 'wipkïppen' op de speelplaatsen. Mevrouw Spekman drong aan op versnelling omdat zij het niet wenselijk achtte dat het opknappen van de speelplaatsen opnieuw item zal zijn voor de verkiezingen van 2002.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 19