INFORMATIEAVOND www.rabobank.nl IX DE SPOTLIGHT KWALITEITCERTIFICAAT VOOR RABOBANK REIZEN INTERNET VOOR BEGINNERS RENTEVERLAGING KREDIET REKENING COURANT OVERNAMEKANDIDATEN Weeknieuws De Virtuele Rabobank Zevenhuizen agenda voor u, van en door uw bank Antwoordcoupon: Openingstijden: maandag t/m vrijdag zaterdag (reizen) 1 Externe rekening in Rabo Internetbankieren Award voor wap-site Rabobank Seminar voor toonbank- bedrijven INTERNETSITES Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerka pagina 2 Hart van Holland/21 februari 2001 Rob Beentjes en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Het was afgelopen zaterdag een drukte van belang aan de Noorde lijke Dwarsweg tijdens het open huis van de nieuwe paprikakweke rij van de familie Grootscholten. Vele collega's en andere belangstel lenden, zowel uit deze omgeving als uit het Westland, maakten van de gele genheid gebruik om het ultramoderne kassencomplex met ruime bedrijfs- loods te bezichtigen. Op het resultaat van alle bouwinspanningen zijn vader Joop en zonen Mare en Rick Groot scholten uitermate trots. Efficiëntie en milieubewust telen stonden bij het ontwerp centraal. Met recht kan van een topprestatie worden gesproken. Ruim een jaar geleden tekende het bedrijf, nadat door Bouwadviesbu- reau Bruin Noordam in Zoetermeer de tekeningen en vergunningen waren geregeld, een aannemingscontract met kassenbouwbedrijf Euro Agro- Techniek in Zevenhuizen voor de bouw van 85.000 m2 kas. U herinnert zich mogelijk de foto nog wel, die wij daarvan destijds op onze pagina plaatsten. Het open huis werd voorafgegaan door de officiële opening. Frans Hooqervorst, voorzitter van de vak- groep Tuinbouw van LTO Nederland, ging in op de herstructurering van de glastuinbouw en de mogelijkheden, die de Zuidplaspolder daarbij biedt. Ard Schenk verrichtte de openings handeling. Begeleid door een spette rend vuurwerk ontrolde hij vanaf het plafond van de loods een enorm Eurep-GAP-certificaat. Eurep is de organisatie van Europese supermarktketens, die hoge eisen aan voedselveiligheid en traceerbaarheid stelt. Albert Heijn en Schuitema beho ren er toe. Deze twee bedrijven heb ben aangekondigd vanaf eind 2002 uitsluitend produkten in de schappen te willen, die aan de strenge normen van Goede Agrarische Praktijk vol doen. Kwekerij Grootscholten, die in de recordtijd van één maand werd gecertificeerd, voldoet nu al aan deze normen. Op de ene foto ziet u Joop Grootschol ten tijdens zijn speech, waarin hij zijn visie geeft over de ontwikkelingen, die tot de nieuwbouw hebben geleid en een aantal aspecten tijdens de bouw. Op de tweede foto treft u de veelzijdige sorteermachine aan, waarmee de paprika's gesorteerd worden. Rabobank Reizen voldoet aan a|le eisen van het ANVR Kwaliteitszorg systeem en ontving onlangs het bijbehorende certificaat uit handen van de voorzitter van de Vereniging van ANVR Reisagenten de heer Hans Broeke. We worden tegenwoordig geconfronteerd met een groeiend aantal reisbu reaus en alternatieve mogelijkheden om een reis te boeken. Als de reiziger zijn vakantie boekt bij de Rabobank dan zorgt het nieuwe kwaliteitscertifi caat ervoor dat de reisagent eruit springt als het betrouwbare adres voor het boeken van een vakantie. Els Oudijk, Nathalie van der Pluijm, Caroline den Heijer en Mireille van der Niet zijn blij met het nieuwe kwaliteitscertificaat en zien het als een steun in de rug om u nog beter van dienst te kunnen zijn. Wilt u snel informatie over een reis bel dan naar 0180-637374. De ope ningstijden staan onder aan deze pagina Rabobank Zevenhuizen-Moerkapel- le organiseert op 14 maart 2001 een bijeenkomst voor mensen die geïn teresseerd zijn in Internet. De bank komt hiermee tegemoet aan de sterk toegenomen interesse van inwoners uit Zevenhuizen en Moer- kapelle voor het fenomeen "Inter net" De bijeenkomst is vooral bedoeld voor mensen die weinig of geen ervaring hebben met Internet maar er toch graag wat meer vanaf willen weten. De avond duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Ja, ik kom naar de Internet bijeenkomst op 14 maart 2001. ik kom alleen ik kom inclusief mijzelf met personen Naam Adres Woonplaats Telefoonnummer Deze coupon kunt u afgeven op ons kantoor in Zevenhuizen of Moerkapelle of opsturen naar: Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle, Postbus 5, 2760 AA Zevenhuizen Indien u nader kennis wilt maken met de boeiende materie van internet, dan is dit uw kans. Ook Telebankieren zul len we de revue laten passeren. Deze bijeenkomst is voor iedereen toegan kelijk, klant of geen klant van de Rabo bank. U kunt zich aanmelden door onderstaande coupon in te vullen en op te sturen naar of af te geven bij de Rabobank in Zevenhuizen en Moerka pelle. Uw aanmelding wordt schrifte lijk bevestigd. U kunt zich ook telefo nisch aanmelden op telefoonnummer (0180) 63 73 41 of per Email naar rabo3750@tref.nl. In de overeenkomst Rabo Internet bankieren kunnen nu naast een Rabo betaal- of spaarrekening ook één of meerdere rekeningen van andere banken (inclusief de Post bank) worden opgenomen. Op ver zoek kan de bank deze rekeningen opvoeren in het contract. De klant kan in Rabo Internetbankie ren via de menukeuze "eigen reke-i ning" rechtstreeks geld overboeken van bijvoorbeeld een Rabo Inter- netSpaarrekening naar een eigen rekening bij een andere bank. Bij deze overboeking is het nog niet mogelijk om een omschrijving mee te geven. In verband met de toekomstige ver vanging van de digipass door de Random Reader in combinatie met de europas blijft het verplicht om tenminste één Rabo betaalrekening in de overeenkomst op te nemen. Lezers van het internetmagazine Getwapped vinden de wapsite van de Rabobank de beste in de catego rie 'financieel'. In een on line enquête stemde bijna de helft voor de site die te raadplegen is met een mobiele waptelefoon. Ruim duizend mensen vulden de enquête in. Bezitters van een gsm waptelefoon kunnen via de virtuele Rabobank behalve de koers van de AEX en de Midkap-index, ook koersgrafieken per fonds bekijken op basis van een dag of vijf dagen, drie maanden, een, twee of vijf jaar. Internet: www.rabobank.nl/mobiel Rabobank organiseert samen met MKB-Nederland 300 seminars voor toonbankbedrijven: Deze bedrijven spelen een cruciale rol bij de invoe ring van de euro, aangezien zij in januari 2002 betalingen in guldens moeten accepteren, terwijl het wisselgeld in euro's wordt gegeven. De seminars geven een beeld van alle praktische consequenties en de benodigde voorbereidingen. Voor de toonbankbedrijven in Zevenhuizen en Moerkapelle is dat op 3 april. 24 februari 12e Lions-Rottemeren- loop 25 februari Cadenz.Nesselande- Piet Zoomers 19.30 u 14 maart Internet voor beginners 3 april Euroseminar toonbankbedrijven www.omroep.nl Met deze site maken de publieke omroepen een begin met een nieuw medium, een nieuw uitzendkanaal Er zijn nu al 12 miljoen hits per dag Nos journaal of Nova zijn hier ook terug te vinden. www.blogger.com De digitale versie van een dagboek I wordt weblog genoemd. Wie hier I iets over wil weten kan het beste op I deze site een kijkje nemen.(engels) www.rekenmodules.nl Op deze site vind je verschillende I rekenmodules. Er zijn ook speciale I rekenprogramma's voor het zware I rekenwerk. Voor de whizzkids is dit I natuurlijk een unieke site, maar ook I voor de leek is er wel wat te vinden I De gedaalde geldmarktrente geeft aanleiding tot bijstelling van de rente voor kredietverlening in rekening-courant. Met ingang van 14 februari zijn de Rabobank Basisrente en de spilrente voor kredieten in rekening courant met 0,25 verlaagd. In de afgelopen maanden is een aan zienlijk aantal kleinere bedrijven met een lagere waardering van de Amsterdamse beurs verdwenen. Overnames door concurrenten of par ticipatiemaatschappijen liggen aan deze kaalslag ten grondslag. Wij verwachten dat deze trend zich zal voortzetten. Aandeelhouders in bedrij ven die worden overgenomen kunnen een forse beloning tegemoet zien in de vorm van een ovrenamepremie, die al gauw enkele tientallen procenten bedraagt. Wij selecteren een aantal inte ressante overnamekandidaten voor u. Uittocht in stroomversnelling In het afgelopen jaar is de uittocht op de lokale markt van de Amsterdamse beurs in een stroomversnelling geraakt. Kras- napolsky, Hoek Loos, Beers, Ahrend en Norit zijn zomaar wat voorbeelden van kleinere bedrijven (small caps) die in 2000 van de beurs verdwenen. En de uit tocht lijkt voorlopig nog niet ten einde. AND en Atag hebben zichzelf in de eta lage gezet en zijn momenteel nog op zoek naar een overnemende partij. Gamma heeft al aangegeven weinig toekomst te zien als beursfonds, terwijl Begemann er gewoon mee ophoudt en grote uitverkoop houdt. Lage waardering Wat al deze fondsen met elkaar gemeen hebben, is (of was) hun extreem lage waardering. Het waarderingsverschil tussen AEX-fonsen en small caps is aan merkelijk. Bovendine is het verschil de afgelopen vjf jaar toegenomen. Voor deze lage waardering kan een aantal rt/\>"Til/Ar» u/orrlon nortQi/on Ten eerste beleggen institutionele beleggen institutionele beleggers voor al in indices waarin grote ondernemin gen zijn opgenomen en worden small caps vaak genegeerd. De komst van de euro heeft dit effect vervolgens alleen maar versterkt, omdat een groot deel van het valutarisico is verdwenen. En Nederlandse institutionele beleggers hebben zich, gesterkt door versoepelde regelgeving, dan ook ontdaan van hun aandelen in kleine Nederlandse fondsen om de vrijgekomen middelen te investeren in de grote Europese onder nemingen. Ten derde is na de introductie van de euro de markttransparantie (en dus de concurrentie) toegenomen. Schaalver groting is daarom gewenst om aan de toegenomen concurrentie het hoofd te kunnen bieden. Een groot probleem voor veel small caps is echter dat door lage beurskoers de financiering van overnames door uitgifte van nieuwe aandelen niet aantrekkelijk is. En een verslechterende marktpositie komt in de regel de beurskoers niet ten goede. Tot slot geldt dat nieuwe populaire financiële producten, zoals klikfondsen en levensverzekeringen, vaak zijn gekoppeld aan grote fondsen. Voor verdere informatie kunt u terecht op de Rabobankbeleggingssite www.ra- bobank.nl/beleggen. Natuurlijk kunt u voor vragen of adviezen altijd contact opnemen met onze beleggingsafde ling. Het telefoonnummer van de beleg gingsafdeling van Rabobank Zevenhui zen-Moerkapelle is 0180-637358. Dmn- Ine nnr! rïr»iA/nc fohtri inri OODI «.ïioHO1

Hart van Holland | 2001 | | pagina 2