Veel publiek bij wedstrijden OSS Z Flyers dames 1 maakt het Bedrijfsvolleybaltoernooi Waddinxveen onnodig spannend Twee Gouwestaete Masters op dreef Dames Nesselande uit vorm TZM wint van concurrent Lions Rottemeren- loop op 24 februari Bedrijfsvolleybal Zevenhuizen Nesselande wint enerverend duel pagina 8 Hart van Holland/21 februari 2001 Door Karin Jongkind Zevenhuizen - Om half twee gingen afgelopen zaterdag de onderlinge wedstrijden van gymnastiekvereni ging OSS van start. Al ruim van tevo ren stroomde het publiek sporthal Swanla binnen om een goed plaatsje te bemachtigen. "Hartstikke leuk, al die belangstelling," vertelt voorzit ter Ab van der Eist na afloop. "Voor al voor de deelnemers. Bijna alle jeugdleden van de turnafdeling van OSS/Be Fit deden vandaag mee en lieten zich van hun sterkste kant zien. Dan is het leuk als je ziet dat het publiek dat ook waardeert. Daar naast is het ook een opsteker voor alle vrijwilligers van onze club. Zij stoppen veel tijd in de trainingen en vinden het leuk om te laten zien, wat hun pupillen (bij)geleerd heb ben," aldus een enthousiaste voor zitter. Bo Walter overall winnares Evenals vorig jaar was Bo Walter ook dit jaar te sterk voor haar naaste concurrenten. Bo werd overall eerste met een puntento taal van 36.4. Het was al voor de derde keer dat Bo, afkomstig uit een echte turnfamilie de wisselbeker mee naar huis mocht nemen. Omdat dit drie keer op rij gebeurde mag de gelukkige winnares nu thuis een mooi plaatsje zoeken voor de felbegeerde clubbeker. Zij werd overigens op de hielen gezeten door Nicky de Vries. Deze jonge tur ner behaalde een puntentotaal van 35.4 en was daarmee zijn rivaal dicht genaderd. De derde plaats werd behaald door Daisy Wal ter, de jongere zus van Bo. Toekomstplannen OSS heeft overigens grote plannen voor de toekomst. "Onze jeugdleden zijn heel enthousiast," vertelt van der Eist verder. "Omdat wij echter geen echte wedstrijdver eniging zijn, maar recreatief zijn ingesteld, mis je soms een echte uitdaging. Wij brain stormen momenteel over een mogelijke onderlinge competitie met een aantal vere nigingen uit de buurt, bijvoorbeeld Bos koop, Moerkapelle of Bodegraven. Mocht deze competitie opgezet kunnen worden dan wordt het wedstrijdelement voor de leden sterk verhoogd." Zevenhuizen - Op zaterdag 19 mei I en zaterdag 9 juni wordt het bedrijfsvolleybal Zevenhuizen gehouden in Party- en Sportcenter De Zevensprong in Oud Verlaat. Inschrijfformulieren kunnen tot 31 maart ingeleverd worden. Volleybal Rotterdam - De spelers vanl Cadenz.Nesselande speelden afge l lopen zondag in Almere tegen run- ner-up Omniworld/AMVJ, de ploeg die thuis nog ongeslagen was. In een enerverend duel wisten de Nesselanders in vijf sets met 3-2 te winnen. De setstanden waren 25-| 16, 20-25, 25-27, 25-21 en 11-15. Op woensdag 28 februari zullen de I teams elkaar weer, in Almere, gaan bekampen, maar dan is de inzet hoger; bij winst gaat het team ver- der naar de halve finale beker. Voor Cadenz.Nesselande staat I zondag 25 februari om 19.30 uur in I het Topsportcentrum de kracht meting tegen Piet Zoomers/D tel wachten. De nummers twee en drie van de SNS-league. Waddinxveen - Flyers Dames 1 behaalde een moeizame overwin ning op Cady '73 uit Capelle a/d IJssel. Jongens Kadetten 1 en Jon gens Adspiranten 1 deden goede zaken met winstpartijen. Dames 1 nam vanaf het begin van de wedstrijd het heft in handen en zette Cady flink onder druk. Dit resulteerde in veel balverlies voor de tegenstanders en Flyers profi teerde daar, met snelle uitvallen, goed van. De ruststand was 36-27. Ook in de tweede helft bleef Fly ers de wedstrijd dicteren en de voorsprong van ±10 punten bleef lange tijd gehandhaafd. Halverwe ge de tweede helft ging het opeens helemaal mis. Flyers ver gat te scoren en Cady stoomde van een 43-33 achterstand naar een 45-48 voorsprong. Maar gelukkig hervond Flyers zich en er ontstond een fanatieke strijd voor de overwinning. De Wad- dinxveense dames waren hierin de slimmere ploeg en pakten de overwinning. Uitslag 61-55. Tops coorder: Anita van Unen met 29 punten. Jongens Kadetten 1 pakte einde lijk een overwinning. MSV uit Noordwijk was de tegenstander. Na enkele goede wedstrijden, die met klein verschil werden verlo ren, kregen de Waddinxveense kadetten eindelijk loon naar wer ken. Vooral in de eerste helft werd MSV volledig uit de wedstrijd gehouden en dit resulteerde in een 33-19 ruststand. De tweede helft liep de concentratie een beetje terug en er onstond een gelijk opgaande strijd, waarbij toch duidelijk bleek, dat Flyers meer inhoud had. Uitslag 72-54. Topscoorder: Sebastiaan Over- dam met 24 punten. Jongens Adspiranten 1 deed goede zaken, door de ongeslagen koploper met een grote nederlaag naar huis te sturen. Via een rust stand van 36-18 werd de einduit slag 70-30. Topscoorders: Job van Herk met 16 en Steven Hofhuis met 15 punten. Vrijdagavond 23 februari om 21.00 uur in de Duikelaar Dames 1 tegen Argon. Zaterdag 24 februari om 17.15 uur in de Duikelaar Jon gens Kadetten 1 tegen Jumpers en om 19.00 uur Heren 2 tegen Sprin gers. Waddinxveen - In april organiseert Be Fair voor de elfde maal het bedrijfsvolleybaltoernooi. Na 10 jaar verandert de organisatie de teamindeling, er zal geen indeling meer worden gemaakt naar heren- dan wel gemengde teams. Om zoveel mogelijk naar aan ieders spelvreugde tegemoet te komen worden de teams alleen naar sterkte ingedeeld. Een team bestaat uit 6 personen. Het toernooi vindt plaats op de woensdagavonden 4, 11, 18 en 25 april. Elk team speelt 1 avond. De aan vangstijd van de eerste wedstrijd is om 19.00 uur. De Zwemmen laatste wedstrijd eindigt om ongeveer 23.00 uur. Per avonds worden er prijzen uitgereikt. Het speeladres is sportzaal Groenswaard aan de Wingerd 2 in Wad dinxveen. De indeling is als volgt: 4 april: onervaren teams; 11 april: minder ervaren teams (1 of 2 volleyballers); 181 april: eveneens minder ervaren teams; 25 april: erva ren teams (2 of meer volleyballers). De kosten voor I deelname bedragen ƒ100,- per team. Voor meer informatie: 0182-616188. Volleybal Waddinxveen - Boskoop - De twee oer-masterzwem- mers van de Waddinxveense zwemclub Gouwestae te, Nic Geers en Hans den Boer, waren het afgelopen weekeinde te vinden op verschillende lokaties. Nic Geers won in Helmond tijdens "de tweede winterlan- gebaan" de 800 m vrijeslag in zijn leeftijdsgroep van 60-64 in de mooie tijd van 11 min 34.35 sec. En pas sant nam hij twee overwinningen mee op bijnum mers 50 vlinder en 400 vrij. Hans den Boer had de "17-de winterlangebaan" van Apeldoorn uitgekozen voor een poging tot NR-verbetering van het record op de 1500 m vrijeslag in de groep 70-74. Het was zijn eerste wedstrijd in deze klasse. Het lukte en hij friste het oude record met ruim vier minuten op tot 30 min 47 sec. Frappant was dat zijn twee jaar oude- Tafeltennis re Apeldoornse zus Ati in dezelfde race haar natio nale record op hetzelfde nummer bij de dames ver beterde tot 32.52. Nic Geers kwam voorts uit op wedstrijden in het kader van het Zuijderzee cirquit in Heerenveen. Hij verstevigde daar zijn leidende positie in het klassement door eerste te worden op de 100 m wisselslag in 1 min 20.95 sec, op de 50 vrij lm 30.91 sec en op de 400 vrij in 5 min 19.3 sec. Vooral die laatste tijd stemde hem tot tevredenheid, want daaruit bleek dat hij in de afgelopen twintig I jaar als stayer pur sang zo goed als niets heeft inge leverd. Tijdens de Europese kampioenschappen, welke deze zomer in Mallorca worden gehouden, zal er dan ook weer terdege rekening met hem moeten worden gehouden. Zevenhuizen - Het vormverlies waarmee de volleybalselectie van Nesselande al enige weken kampt was ook merkbaar in de thuiswed strijd tegen Vanilla uit Weert, die met 0-4 kansloos verloren ging. Ten opzichte van voorgaande wedstrijden waren service en pass beter verzorgd. In elke set nam Nesselande een voorsprong als gevolg van de servicedruk die werd opgebouwd door spelver- deelster Knap en door de sprong- opslag van Lucassen en van der Meulen. In de passing, waarin van der Maat en libero den' Butter een dominante rol vervulden, werd redelijk solide geopereerd, maar de afwerking was dit keer onder de maat. Aanvankelijk lukte het spelverdeelster Knap goed om de middenaanval aan te spelen, waarop van der Meulen enkele malen scoorde. De buitenaanval was echter minder effectief. Meer dere malen werd deze vol in het blok van de tegenstander gesla gen of ver buiten het speelveld. Omdat de eigen blokkering min der solide was dan die van de tegenstander, scoorde Vanilla wel 'regelmatig; Opvallend- was dat dé speelsters niet goed anticipeer den op het spel van de tegenstan der. Zo werd de blokkering steeds ver op de buitenkant gezet, terwijl de aanval van Vanilla consequent in de diagonaal voor het blok langs werd geslagen. Op het midden heerste (voormalig eredi visie) Vanilla speelster Hanneke van Leussen, die met haar lengte, sprongkracht en routine het Zevenhuizense blok regelmatig verraste. Ondanks fanatieke aan moedigingen van libero den But ter, ontbrak bij Nesselande de spi rit en de uitstraling van een jonge, talentvolle ploeg, die, ondanks tegenslag wegens ziekte en bles sures, wil winnen. Enkele speel sters hebben te weinig vertrou wen in eigen kunnen en in dat van het team. Dat is jammer, omdat er met veel inzet en op hoog niveau wordt getraind en de ploeg abso luut meer kan en verdient dan er de laatste weken is uit gekomen. De komende twee weken ligt de competitie stil en wellicht kan die periode worden benut om aan het fysieke herstel en het zelfvertrou wen te werken. Moerkapelle - In de thuiswedstrijd tegen concurrent Smash 2 uit Schoonhoven heeft het le team van TZM een nipte overwinning behaald. Er werd met 6- 4 gewonnen. Guus van Amerongen en Ad van Heijningen waren beiden op dreef en wonnen al hun partijen. Vooral Ad herstelde zich goed van een zwakke compe titiestart. Dico Bac won geen partij maar kwam daar wel dicht bij. De dubbel van Ad en Guus ging verloren. Team 2 speelde thuis tegen Ilac 7 uit Gouda en verloor met 4-6. Coerd van Kasteel won 2 partijen. Patrick van der Meer won er 1 en invaller André Te Paske won ook 1 partij. Ook hier ging de dubbel verloren. Het 3e team speelde een thuiswedstrijd tegen BOK 5 uit Bodegraven. Het werd een ruime overwinning. Bart Klos en Simon Wondergem wonnen beiden 3 par tijen. Anne Duursma won er 1. De dubbel ging verlo ren waardoor de einduitslag 7-3 werd. Team 4 speelde een uitwedstrijd tegen llac 6 uit Gouda. Het werd een 4-6 overwinning. Hans Hol won al z'n partijen. Gerard Reijm en Kees de Wilde wonnen er beiden 1. De dubbel werd ook gewonnen. Team 5 speelde een uitwedstrijd tegen Ilac 12 uit Gouda. Het werd een zeer ruime overwinning voor TZM. Adrie Bout en Harm Rodenboog wonnen beiden 3 partijen. Ook Henk Doornhein komt op dreef. Hij won twee partijen. De dubbel werd ook gewonnen, waardoor de einduitslag 1 - 9 in het voordeel van TZM werd. Door dit resultaat rukt dit team op naar de 2e plaats. Zevenhuizen - Voor de twaalfde keer organiseert de Lions Club Zevenhuizen-Moerkapelle de jaar lijkse Rottemerenloop. Een evenement dat niet alleen oproept tot sportieve prestaties maar tevens een goed doel steunt. De opbrengst van de inschrijf- en sponsorgelden komt di tjaar geheel ten goede aan een tweetal goede doelen namelijk het Ronald Mc Donald Fonds en de Stichting Kinderhulp Roemenië, De Lions Rottemerenloop vindt plaats op zater dag 24 februari; het startschot, voor alle afstan den, wordt om 12.00 uur voor het gemeentehuis van Zevenhuizen, gelost door Aad de Graaf, die een prominente rol in de organisatie van de vori-1 ge elf lopen heeft gespeeld. Er kan worden ingeschreven voor een vijftal cate gorieën, te weten: 5 km dames/heren; 10 km dames/heren; 21 km dames/heren; 21 km dames/heren veteranen 1; 21 km dames/heren veteranen 2. Voor elke categorie wordt een prijs uitgereid voor de eerste drie, voor de winnaar is er een extra geldprijs. De inschrijving begint om 10.15 uur in dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg i en sluit een half uur voor de start. Kleedkarne zijn op deze locatie beschikbaar. Hoera, Jesse 7 jaar. Een fijne dag en leuke cadeaus. Liefs van papa, mama en Davey Hoera, Oma wordt op 25 februari 65 jaar! 2 dikke knuffels van ons, Marcel en Patrick

Hart van Holland | 2001 | | pagina 8