Roldansen in Dorpshuis Op Moer Phebe Tempelaars naar volgende ronde voorleeswedstrijd Project zorgtransferium op zoek naar nieuwe huisvesting Iers concert in Dorpshuis Polderdag 2001 KEWIK-finale Arnoldus van Os levert 2 winnaars op v Hart van Mand Dialezing bij Historische Kring Hobbyshow in Benthuizen Sixtees-avond Oude spullen voor "Jongeren in nood" 29.000 exemplaren Hart van Holland/21 februari 2001 pagina 9 Moerkapelle - De leden van rol- schaatsvereniging Rolling,90 uit Moerkapelle krijgen tijdens de krokusvakantie les van de Engelse danstrainer Ashley Moore. Deze trainer, die tijdens zijn actie ve schaatscarrière zelf het podium behaalde op het EK. en WK. rol dansen, neemt ook een eigen dan spaar mee. Samen met de train- sters van Rolling '90 zal er een begin gemaakt worden met deze voor Rolling '90 nieuwe tak van het kunstrolschaatsen. Met maar liefst 43 leden zal het dansen in de krokusvakantie van start gaan. De trainingen vinden plaats op 27 en 28 februari in dorpshuis Op Moer te Moerkapelle. De vereniging is op zoek naar een aantal heren; dus ben je tussen de 5 en 20 jaar en lijkt het je wat kom dan ook kij ken, je bent welkom op dinsdag 27 februari om 10.00 uur tot woens dagavond 21.00 uur. Zevenhuizen/Pijnacker - Dinsdag 13 februari heeft in bibliotheek Pijnacker de voorronde van de voorlees-wedstrijd voor de gemeenten Zevenhuizen en Pij nacker plaatsgevonden. De school kampioenen van zowel 't Reiger- bos als de Eendragt hebben gestreden voor deelname aan de volgende ronde met de vijf kandi daten van scholen uit Pijnacker. Alle kandidaten hadden ter aanmoediging hun hele klas meegenomen, een fantasti sche publiek met prachtige span doeken en een lastige taak, ze vormden namelijk de publieksjury. Als eerste kandidate uit Zevenhui zen las Irma Ravesteijn van 't Rei- gerbos haar fragment uit Blauwe plekken van Anke de Vries. Phebe Tempelaars van de Eendragt was de laatste kandidate en las een frag ment uit het nieuwste boek van Carry Slee, Razend, een favoriet boek want wel drie kandidaten lazen er een fragment uit. Alle kandidaten hebben laten zien dat ze de titel van schoolkampioen voorlezen verdienen, maar er kon den slechts twee kandidaten door naar de volgende ronde. De uitslag van de vakjury en de publieksjury waren hetzelfde: Pauli ne Hogenkamp van de Bonte Tol uit Pijnacker won met haar fragment uit het boe "Het achtste groepie tegen het soepie" van Jaques Vriens. Phebe Tempelaars was voor beide jury's een hele goede tweede en mag ook door naar de volgende ronde op 24 maart in Zoetermeer. Benthuizen - Op vrijdagavond 23 februari houdt de Historische Kring Benthuizen een bijeenkomst in gebouw De Bron aan de Dorps straat 42. Aanvang 20.00 uur. De heer J.A. van den Hoek, persvoor lichter bij het hoogheemraad schap Rijnland, geeft een lezing met diapresentatie getiteld: "Wat is, doet en kost het hoogheem raadschap Rijnland". Een kans om meer te weten te komen over het verleden en het heden van de waterbeheersing, waar iedereen dagelijks mee te maken heeft. Benthuizen ligt in het gebied van Rijnland. Leden van de HKB en andere geïnteresseerden zijn har telijk welkom; de koffie staat klaar. Het eerder aangekondigde diaprogramma wordt uitgesteld wegens familieomstandigheden van de presentatoren. Onverwachte sluiting Boskoops Zorghotel in Hazerswoude Hazerswoude-dorp - Zondag 11 maart is er in het Dorpshuis een Iers concert. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Het concert is georganiseerd door Werkgroep Hulp Noord-lerland in samenwer king met Stichting De Folkclub Noordwijkerhout. Het is gelukt om één van de op dit moment 'groten der aarde' te strikken: Niamh Par- soiis met in het voorprogramma Shannon'. Shannon bestaat uit Nederlandse muzikanten, die hun hart aan de Ierse muziek hebben verloren. Daarbij horen de gevoe lige ballads en de vrolijke pub songs, maar ook hornpipes, jigs en opzwepende reels. Niamh Par sons is geboren en getogen in Dublin waar ze al op jonge leeftijd werd omgeven door muziek. Nu toert ze als solo-artiest en met de bands Arcady en The Loose Con nections over de hele wereld. In Hazerswoude zal zij worden bijge staan door Graham Dunne, die op zijn gitaar meespeelt op haar laat ste CD "In My Prime" en Niamh's vaste begeleider is. Voor meer informatie en reserveringen van toegangskaarten a 20,-: Liesbeth van der Kaaden, telefoon 0172- 212793 of Fred Fasti 06-51742938. Hazerswoude/Boskoop - De ge dwongen sluiting per 12 februari 2001 van het Boskoops Zorghotel in Hazerswoude maakt een voor lopig einde aan het Zorgtransferi um. Thuiszorg Groot Rijnland, het Rijnland Ziekenhuis en Zorgverze keraar Zorg en Zekerheid gaan op zoek naar een nieuwe mogelijk heid om dit bijzondere project elders te kunnen voortzetten. Sinds juni 2000 konden patiënten die medisch uitbehandeld waren in het Rijnland Ziekenhuis maar voor wie in de eigen woning nog geen thuiszorg beschikbaar was, tijdelijk logeren in het Zorghotel. Het project, Zorgtransferium genoemd, leverde een bijdrage aan de doorstroming van patiën ten en verkorting van de wacht lijsten. De initiatiefnemers waren Thuiszorg Groot Rijnland, het Boskoops Zorghotel, het Rijnland Ziekenhuis en Zorgverzekeraar Zorg en Zekerheid. Het sluiten van het Boskoops Zorghotel betekent uiteraard een stagnering in de voortgang van het Zorgtransferium. Toch heeft dit proefproject in het voorbije half jaar zijn bestaansrecht bewe zen. In plaats dat zij noodgedwon gen in een duur ziekenhuisbed opgenomen moesten blijven, ver bleven tussen juni 2000 en februa ri 2001 zo'n vijftig patiënten een aantal weken in het hotel, in afwachting van thuiszorg in de eigen woning. Enkele medewer kers van Thuiszorg Groot Rijnland zorgden hier voor (verplaatste thuiszorg). Met de sluiting van het Boskoops Zorghotel in Hazerswoude verval len ook de kamers voor de patiën ten van het Rijnland Ziekenhuis. Voor de gasten die in het Zorg transferium verbleven, kon geluk kig versneld thuiszorg in de eigen woning gerealiseerd worden. Eén patiënt is overgeplaatst naar een verzorgingshuis in Leiden. Thuis zorg Groot Rijnland, het Rijnland Ziekenhuis zorgverzekeraar Zorg en Zekerheid gaan op zoek naar nieuwe mogelijkheden om het - op zichzelf succesvolle - Zorg- transferium-project elders te kun nen huisvesten. Benthuizen - De Stichting Evene menten Commissie Benthuizen organiseert een hobbyshow op zaterdag 17 februari in partycen trum De Tas. Van 12.00 tot 17.00 uur laten hobbyisten uit de hele omtrek zien waartoe zij in staat zijn. Hierbij valt te denken aan verzamelingen van allerlei soort, resultaten van knutselen, schilde ren, pottenbakken, borduren of bijvoorbeeld wenskaarten maken. Met meer dan 50 tafels bezet belooft het een gezellige en druk ke middag te worden Iedereen is welkom en de entree is vrij. Ook dit jaar wordt er door de Stichting Grote Polder Groene Hart en de Vereniging voor Agra risch Natuur-, en Landschapsbe heer Wijk en Wouden, in samen werking met de gemeenten en lokale agrariërs, in mei een Pol derdag georganiseerd. Dit jaar vindt de Polderdag plaats op zon dag 20 mei van 11.00 tot 16.00 uur. Op deze dag zullen in de polders van Rijnwoude, Stompwijk en Zoe- terwoude wandel- en fietsroutes worden uitgezet zodat men wan delend of fietsend kennis kan Benthuizen - Voor een groot en enthousiast Publiek organiseerde basisschool Arnoldus van Os in Benthuizen de finale vein de KEWIK-show. Na de voorronden mochten op vrijdag 16 februari ue beste acts nog eenmaal schitteren. Onder aan moediging van circa 300 familieleden en leerlin gen haalden de deelnemers alles uit de kast. De JWy koos uit 15 acts in twee categorieën de win naars. Het niveau dit jaar was hoog en er waren veel verschillende acts: dwarsfluit- en drumsolo, live zang, een smartlap ('Ik ben Gerrit..'), °ude en nieuwe hits. Alles bij elkaar leverde het gevarieerd en aantrekkelijk programma voor het Publiek op. 'n de categorie LIVE optredens werd Silvia Opstal eerste die op dwarsfluit 3 verschillende stukken speelde. Janet Jackson won in de categorie play back de eerste prijs. "e deelnemers ontvingen bij de prijsuitreiking een ^rkonde, een cd van de hele voorstelling en luid Applaus van het publiek. De leerlingen van groep 8 s|oten de voorstelling af met een gezamenlijk optre- en van "Later als ik groot ben". KEW1K staat voor makenmet, en genieten van dit deel van het Groene Hart. Vanaf diverse startplaatsen zullen de deelnemers kunnen starten tussen 11.00 en 15.00 uur. Het thema van dit jaar draait om kunst en cultuur in het polderge bied. Langs de routes een aantal aantrekkelijke bezienswaardighe den zoals boerderijen en molens zijn opengesteld, terwijl muzikan ten, kunstenaars en schilders op de diverse locaties hun kunsten zulen vertonen. Hazerswoude-dorp - Christelijke Jongeren Centrum De Jol aan het Raadhuisplein 8 houdt op zater dag 24 februari een avond in six- teesstyle. Opgeven bij Anita, telefoOn 0172-587173. De entree bedraagt ƒ2,50. Vrijdag 23 febru ari is er open avond van 20.00 tot 22.00 uur voor 2e en 3e klas- sers voortgezet onderwijs. Kijk Eens Wat Ik Kan. Leerlingen vanaf groep 4 laten in de voorronden zien wat ze kunnen; een instru ment bespelen, zang, play back, cabaret of toneel. De beste acts gaan door naar de finale. De KEWIK show is een jaarlijks terugkerend evenement waar ook de leerlingen van groep 1, 2 en 3 veel plezier aan beleven. foto Arnoldus van Osschool) Benthuizen - Jeugdvereniging Rondom het Woord steunt de actie "Jongeren in nood" en houdt daarom een rommel markt. Bruikbare spullen haait de jeugdvereniging op bij iedereen die belt naar: Arie Verheul: 079-3313592. Voor de actie "Jongeren in nood" gaat er onder andere gewerkt wor den aan een nieuwe bescherm de woonvorm en aan een gei tenboerderij voor gehandicapten. Foto: bibliotheek Zevenhuizen Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoordelijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP: telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2001 | | pagina 9