Project 'gezondheid' op cbs De Eendragt Dick Overdijk Activiteiten-Agenda Desirée Immerzeel vertrokken naar Ethiopië Verstilling en meditatie Hart van Holland/28 februari 2001 pagina 11 Door Karin Heeren Zevenhuizen - Vanaf 12 februari heeft op de christelijke basis school De Eendragt 'gezondheid' centraal gestaan. Op vele verschillende manieren hebben de leerlingen zich verdiept in vele facetten van gezondheid. Op de eerste dag van het pro ject gingen alle leerlingen van start met een gezamenlijke aerobicsoefening onder leiding van de 'wereldberoemde' aerobicgroep "De Trimhoppers(groep acht). Hierna gingen alle klassen met een eigen thema aan het werk. Gezond eten, het ziekenhuis, je lichaam aan de binnenkant en gezond zijn en gezond blijven zijn hier voorbeelden van. Alle groepen gingen met het thema op hun eigen niveau aan de slag en de resultaten van hun werk waren te zien op de projectavond van 22 februari. Tijdens deze avond waren er vele activiteiten. De leerlingen konden verkleed als clown in een ziekenhuisbed op de foto. De kinderen konden geschminkt worden en er was een stand van 'Kind en ziekenhuis' waar veel informatie over gezondheid verkrijgbaar was. ledereen die wel eens last heeft van giechelziekte, de juf-allergie, de meester-uitslag, huiswerkmoeheid of plotseling opkomende verliefdheid kon op consult bij dokter Kluns en zuster Stuntel. Tot grote hilariteit hadden zij wel zeer onorthodoxe methoden. Voor alle activiteiten werd een bijdrage gevraagd. De opbrengt hiervan komt ten goede aan de CliniClowns, de organisatie die door de inzet van clowns ernstig zieke kin deren afleiding en plezier bezorgt. Ingezonden In memoriam Dick Overdijk, oud gemeenteraadslid van Zevenhui zen, is zondag 4 februari op 67-jarige leeftijd overle den. De inwoners van de Dorpsstraat hebben Dick, die visueel gehandicapt was, vele malen met zijn bekende grote stappen voorbij zien lopen. Altijd recht vooruitkijkend laveerde hij tussen auto's en losse tegels door in een zeer hoog tempo. Als ik hem aan wilde spreken moest ik roepen en dan bleek dat achter het wat stuurse gezicht een zeer attent mens schuil ging. Alvorens we over onze gemeenschappelijke interesse (hobby) gingen pra ten, vroeg hij altijd eerst hoe het met Adri en de kinderen ging. Dat vergat ik altijd. Ik heb Dick leren kennen aan boord van schepen, eerst als machinist en later als technische inspec teur van de Zwitserse motoren fabrikant Sulzer. Ons eerste contact in Zevenhuizen was op m'n wekelijk se toch in "plan west" om loten voor "Dorpshuis Swanla" te verkopen. Dat het hier om een partijgenoot ging merkte ik op de ledenvergadering. Dick maakte binnen de Zeven- huizense PvdA een bliksemstart. Eerst als de laat ste contributie ophalende penningmeester en daar na volgde hij Hans van der Vleugel op als raadslid. Ik was hem anderhalf jaar eerder voorgegaan en vele van onze leden en kiezers hielden hun hart vast. "Dat ging nooit goed; een driftkop als Pouw Hofman en een eigenzinnige kritische Dick Over dijk". Maar deze combinatie bleek goed voor een zetel winst bij de gemeenteraadsverkiezing van Natuurlijk waren er inhoudelijke verschillen, Dick was de democratisch socialist en ik was de sociaal democraat. Dat betekende: Een dorpscentrum en een dorpshuis. Ja! Mits de laagstbetaalden daar niet de dupe van werden. Huizen bouwen: Ja natuurlijk! Maar alleen als we iedereen huisvesten. Met vol gens Dick de nadruk op iedereen. U begrijpt wel dat die mitsen en maren van Dick waren. Rond de belastingsvoorstellen was Dick niet te zien op de Dorpsstraat want dan zat hij thuis te rekenen aan de belasting-kwijtscheldings-modellen. Tot tweemaal toe is hij met concrete voorstellen geko men om de mensen met de laagste inkomens (ook werkenden) te ontzien. Dit prachtige sociale plan is in Zevenhuizen nooit uitgevoerd, wel in andere gemeenten. De samenwerking met Dick had ik graag voortgezet, in de door hem absoluut niet gewilde samenvoe ging met Moerkapelle. Ik vond het een slag voor de PvdA dat een man met het hart op de goede plaats moest gaan stoppen. Maar erger vond ik het voor hem, dat toen hij pro blemen kreeg in zijn woonomgeving en met pensi oenen, er weinig politieke oren beschikbaar waren, om hem aan te horen. Wil, het waren jouw woorden op Dick's crematie die mij aanspoorden om dit artikel te schrijven "Wij moeten Dick niet dood zwijgen" Pouw Hofman Vervolg van pagina 1: Het einde van een familiebedrijf: Taxi de Jong Kort na de oorlog kwam broer Aart noodge dwongen op jonge leeftijd in het bedrijf. Door een ongeluk van vader Pieter, hij viel met glad weer op het erf en moest met een schedelba- sisfractuur lange tijd rust houden, ging Aart al voor zijn achttiende verjaardag de ritjes over nemen. Er kwam in deze periode na de oorlog, de periode van wederopbouw, een enorme vlucht in het bedrijf. Er was sprake van grote groei. Door een goede economie was er sprake van grote toename van het personenvervoer. In die tijd ontstond ook het 'trouwrijden', lange tijd een belangrijke bron van inkomsten voor Taxibedrijf De Jong. In die tijd groeide het taxi bedrijf van zes naar twaalf auto's. In 1968 kwam Piet de Jong als jongste zoon ook in het bedrijf. Vader Pieter trad terug als vennoot en broer Aart en zijn broer Piet zetten het bedrijf voort. Binnen het gezin De Jong waren eveneens vier doch ters, die ook meewerkend zijn geweest. In 1971 trad Moerkapelle - Desirée Immer zeel uit Moerkapelle, leerling van het Oranje Nassaucollege in Zoetermeer, is vertrokken naar Ethiopië als verslaggeefster voor haar school samen met 20 andere leerlingen uit het voort gezet onderwijs. De leerlingen zijn naast de vertegenwoordi gers van hun eigen school ook ambassadeur van Going Global. Binnen dit project worden jon geren bewust gemaakt van de problematiek in ontwikkelings landen. Uitwisseling speelt hier bij een belangrijke rol. De leerlingen gaan een drukke week tegemoet. Ze gaan scho len bezoeken in de slums van de hoofdstad Addis Abeba en kijken hoe de leefomstandighe den daar zijn. Naast de onder wijsprojecten in de stad zullen ook onderwijsprojecten op het platteland bezocht worden. Na terugkomst van Desirée zal er uitgebreid teruggekeken wor den op haar ervaringen. Zevenhuizen - De gereformeerde kerk Zevenhuizen-Moerkapelle orga niseert op 6 maart een avond over 'het zoeken en ervaren van God voor verstilling en meditatie'. Domi nee Bras uit Hilversum leidt het onderwerp in. Na een gesprek met de aanwezigen zal de avond worden afgesloten met enkele meditatieve oefeningen. Dominee Bras is predi kant en docent Spiritualiteit een de Theologische Universiteit in Kam pen. Hij heeft diverse publicaties op zijn naam staan over verstilling en meditatie. De avond vindt plaats in de gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 106. Aanvang 20.00 uur; vanaf 19.45 uur is er koffie en thee. Belangstellenden uit alle geloofs richtingen zijn welkom. Piet de Jong in het huwelijk met Etty en ook zij werk te actief mee binnen het bedrijf. Zij heeft zich toege legd op het versieren met bloemen van de trouwau- to's en haalde ook de diploma's om aan huis zuivel te kunnen verkopen. Eind jaren zeventig is het zui- veldeel van het bedrijf afgestoten: er moest een keuze worden gemaakt tussen de verschillende werkzaamheden om de kwaliteit te kunnen waar borgen. In 1985 trad broer Aart terug als vennoot en Piet en Etty de Jong hebben toen besloten zelfstandig ver der te gaan. Nu kijken ze terug op een bijzonder roerige tijd waarbij er zeven dagen per week vieren twintig uur per dag gewerkt moest worden. Altijd, dag en nacht, kon de telefoon gaan voor een taxirit je. Geleidelijk aan hebben zij getracht de werktijden wat in te perken, maar dat kwam in het gedrang met hun gevoel voor kwaliteit en service. Steeds zwaarder viel het als bij nacht de telefoon ging voor een ritje en zodoende is nu de beslissing gevallen de bedrijfsactiviteiten te stoppen. De dochters Corina en Annette hebben er beiden geen idee in om het familiebedrijf voort te zetten en daarom moest gezocht worden naar een goede overname partner. Deze is gevonden in Connexxion-Geukes. De auto's, de werknemers en de klanten kunnen daar nu terecht. (Foto's uit de oude doos; eigendom: Taxi de Jong.) skelet XT Spreekkamer agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Donderdag 29 en vrijdag 30 maart Geref. kerk: kinderkleding- speelgoedbeurs 7 april: 20.00 uur: dorpshuis Swanla: jubileumuitvoeringV.O.O.-toneel. Zaterdag 19 mei en zaterdag 9 juni: Bedrijfsvolleybaltoernooi in sportcentrum De Zevensprong aan de Strandweg in Oud Verlaat. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 'ZOO-13.30 uur; info 6371 I Ikoffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO:Spelmiddag:elke maandag Zevenster 14.00 uur;Soosmiddag (lx per '4 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum Ons Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagavond van 19.00-21.00 uur: 27 mrt., 29 mei, 31 juli, 25 sept., 27 nov. en zaterdag van 13.30-16.00 uur: 28 apr„ 30 juni, 25 aug„ 27okt„ 15 dec. Vogelvereniging Zang en Kleur: kaarten in het clubgebouw aan de Zuid- plasweg op 16 maart en 13 april (paaskaarten). DeVierkap-Oud Verlaat: Schakel: 20 mrt, 10 en 24 april; Toneelgroep tante h|aan: 16, 17,23 en 24 maart; 7 april Bingo. Zeven Muzen:Voorspeelavond 12 mrt., 27 juni 19.00 u. Kleine kerkje;Ama- UjUrmuziekavond 24 april 20.00 u. Geref. kerk; Grote avond 19 mei 19.00 u. .erk. Zaterdag 10 maart dorpshuis Swanla: 14.00 uur: kindertheatervoor- 'te "ng Haantje de voorste" door theatergroep Hobo. Entree ƒ6,-. Moerkope/le: Juderensoos dorpshuis Op Moer: 2e donderdag v/d maand: 8 mrt, 12 opr., 10 KERKDIENSTEN - 4 maart Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur ds J.Voor- douw; 19.00 uur jeugddienst. Oud Verlaat 10.00 uur ds G.J.van Beek. Geref. kerk 9.30 uur ds B. ter Haar, Rotterdam; 18.30 uur drs J.H. Lange- laar, Boskoop. Ver.Vrijz. Herv. 10.30 uur ds P.A.Wil brink. Moerkapelle Herv. Gem 9.30 uur ds E. Mijnheer, Westbroek; 18.30 uur ds J.J.Verhaar, Houten. Geref. Gem 9.30 en 18.30 uur ds j.B. Zippro. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 3 maart: dokter E.B.C.D. van Vliet, Dorpsstraat 16, Bleiswijk, telefoon 010-5211 1.66. Zondag 4 maart: dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, telefoon 0180-63.12.04. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. 8. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur);Mw.J. Snoep 079-593.27.02 13.30-14.30 uur);Mw. H.M.C. Camme- raat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamas- sia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182- 563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot I 7.00 uur.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 11