Rehobothschool neemt afscheid van juf Huizer Monumentenwacht in specteert rijksmonumenten Sponsorloop voor straatkinderen Brazilië Kees Verkerk won ook in Zevenhuizen Jubileum Vereniging voor Openbaar Onderwijs Leerlingen concert maakt indruk n pagina 24 i Vb Hart van Holland/28 februari 2001 Door Karin Heeren Moerkapelle - Alle leer lingen op een plein, een erehaag en op school gebracht in een schitte rende oldtimer: zo begon de laatste dag van juf Thea Huizer- Vuijk van de Rehoboth school. Officieel eindigt 1 maart haar onderwijs loopbaan, waarvan zij sinds 1974 aan de Reho bothschool actief is geweest. In eerste instantie als invalkracht en parttimer, later als fulltime onderwijs kracht. Mevrouw Thea Huizer-Vuijk maakt gebruik van de regeling tot vervroegd uittreden. Na de feestelijke ont vangst op het plein, waarbij door de leerlin gen uit volle borst gezongen werd, ging de juf met haar partner naar haar eigen groep. Daar werd er feestelijk stilge staan bij het afscheid met cadeautjes en limonade. Aansluitend ging het gezelschap naar het Maritiem Museum in Rotterdam en op de terugweg werd nog even halt gehouden bij een pannenkoekenhuis. Teruggekomen op school konden (oud)leerlingen, hun ouders, oud-collega's en andere belangstellen- den afscheid nemen tijdens een receptie. De dag werd besloten met een samenzijn met de huidige col lega's van de Rehobothschool. Alle medewerkers overhandigden Thea Huizer een A4-tje met daarop een bijzondere herinnering of de beste wensen voor de toekomst. Door Karin Heeren Moerkapelle - Op initiatief van Johanneke Bos, leerling van de Rehobothschool in Moerkapelle, heb ben de kinderen van alle groepen acht een sponsor loop gehouden. Johanneke had op school een spreek beurt gehouden over de straatkin deren in Brazilië en vond dat zij wat voor de kinderen moest doen. Zij was getroffen door het verschil in levensomstandig heden en opperde het idee van een sponsorloop bij haar leraar. .■óAP. ."tfait - i Al snel wilden alle drie de groepen acht meedoen, zodat op vrijdag 16 februari een parcours werd uitgezet in het dorps huis Op Moer, waar bijna alle kinderen van de groe pen acht renden voor het goede doel. Sommige kin deren hebben binnen het uur wel vijftig keer het parcours afgelegd en zodoende liepen de leerlingen een prachtig bedrag bij elkaar. Meester van Noort heeft het bedrag afgerond naar 7500,- en de cheque met dit bedrag werd op vrijdag 23 februari overhan digd aan de heer Van Bodegraven van de "Stichting Redding en Herstel". Brazilië heeft miljoenen kin deren die op straat leven. "Jeugd met een Opdracht" wil hier helpen. "Huize Red ding Her stel" is één van de opvangplaat sen voor deze straatkinde ren en Johan en Jeanette Lukasse heb ben hier de leiding. De moeder van Johanneke Bos heeft een boek, geschreven door Jeanette Lukasse over de Braziliaan se straatkin deren en de initiatieven van de hulpverlening waar bij de kinderen eten, schone kleding, onderwijs en vooral liefde en aandacht krijgen. De heer Van Bodegraven heeft namens Johan en Jea nette Lukasse de cheque van de leerlingen van de groepen acht van de Rehobothschool in ontvangst genomen. Op deze manier hebben kinderen uit Moerkapelle hun steentje bijgedragen aan de hulp van "Jeugd met een Opdracht" aan de straatkinde ren van Brazilië. staat van monumenten. Uiteraarl is het team Monumentenwachtel ter zake kundig en gespecialiseerl op alles wat met behoud en hel stel van monumenten te makel heeft, groot of klein. Monumentel eigenaren moeten wel lid zijn vul de Monumentenwacht. Del 'Behoefteraming 2001' bestaat ui;l een opname van het rijksmontl ment aan de buitenzijde, waart,1 gelet wordt op de kwaliteit viel daken, goten, schilderwet! natuursteenwerk, gevelmetsel werk, voegwerk enzovoorts. Ooil is het in de meeste gevallen nooi-1 zakelijk om een opname binnenil doen. Dit is afhankelijk van s;| omschrijving die de RijksdiensL heeft gemaakt bij de aanwijziiJ van het pand tot rijksmonument De gegevens van alle rijksmonJ menten moeten landelijk voor I mei 2001 bij de Rijksdienst zijl ingediend. Na het bekend worden van subsidiebudget voor Zevenhui zen-Moerkapelle, uit de uitkom-l sten van de 'Behoefteraminj 2001', zal de provincie Zuid-Hol land als budgethouder belast wol den met de verdeling van de géi den. Dit doet de provincie vooi alle zogenaamde niet-budgethoil dende gemeenten, die minder dal 100 rijksmonumenten hebben. Heil is van groot belang dat de Moral mentenwachters hun opdracht! naar behoren kunnen uitvoererl en daarvoor is de medewerkin| van eigenaren en bewoners vai eminent belang. In 2005 zal eil weer een landelijke 'Behoeften! ming 2005' worden gehoudeil Voor vragen over dit project kal men terecht bij de heer A. van dei Vlies, afdeling grondgebiedszar ken, telefoon 0180-637729. Vorige week is in Monster het ren paard Kees Verkerk, dat in 1982 won van schaatser Kees Verkerk tijdens een wedstrijd op de Rotte- meren, overleden op 32-jarige leef tijd. Het paradepaardje van de Zeven- huisensche IJsclub is de mara thon over 20(1 kilometer, als er écht goed ijs ligt op de Rottemeren. In 1979 werd zo'n marathon gere den; Dolle Dries werd winnaar. Toen zich in 1982 opnieuw 'goed ijs' aandiende organiseerde de ijs- club op 26 januari wederom een marathon. (Dit keer was Jos Niesten winnaar). Als extra spek takelstuk regelde de club dat schaatser Kees Verkerk zou aan treden tegen renpaard/naamge noot Kees Verkerk. Maar liefst 25.000 toeschouwers konden zien hoe het paard als eerste over de streep kwam. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Welzijn, heeft via de Rijks dienst voor de Monumentenzorg alle gemeenten in het land opdracht gegeven om de in hun stad of dorp aanwezige rijksmo numenten te schouwen op de hui dige staat c.q. bouwkundige kwa liteit. Dit wordt de 'Behoefteraming 2001' genoemd. Ook Zevenhuizen-Moerkapelle doet mee. De rijksdienst zal op grond van al die kwaliteitsgege- vens een verdeling maken van de beschikbare subsidiegelden ten behoeve van het onderhoud aan de rijksmonumenten in de komen de vier jaar. De financiële verdeel sleutel die zal worden toegepast verschilt uiteraard per gemeente, naar mate de kwaliteit van het rijksmonument beter of slechter is. Populair gezegd, 'hoe beter de staat van onderhoud hoe lager het subsidie'. De gemeente Zeven huizen-Moerkapelle heeft de Stichting Monumentenwacht Zuid Holland opdracht gegeven om het onderzoek uit te voeren bij 16 rijksmonumenten. De Monumen tenwachters gaan begin maart van start met de opnamen en zul len binnen twee weken het onder zoek klaren. Alle eigenaren, bewo ners/gebruikers krijgen een brief in de bus met toelichting en wan neer een opname van het monu ment wordt gemaakt. De Monu mentenwachter stopt bij het niet thuis treffen van de eigenaar, bewoner/gebruiker een antwoord kaart in de bus waarin hij ver zoekt een afspraak te maken. De Stichting Monumentenwacht is een zelfstandige opererende stich ting, gevestigd in Leiden, die zich bezig houdt met het jaarlijks con troleren van de bouwkundige Zevenhuizen - De Vereniging voor Openbaar Onderwijs (V.O.O.) afdol ling Zevenhuizen-Moerkapelle bdstaat 90 jaar, de aan de vereniging val bonden toneelvereniging bestaat 50 jaar. Reden tot feest dus bij oei V.O.O. 7| De jubileumcommissie heeft aan aantal activiteiten georganiseerd wordt op 24 maart een fancyfair gehouden bij basisschool 't Reiger»! Tussen 11.00 en 15.00 uur zijn de kunstwerken van de leerlingen tel bezichtigen en kunnen allerlei spelletjes worden gedaan. I Op 7 april is de jubileumuitvoering van de toneelgroep in dorpshui! Swanla. De toneelgroep presenteert de musical "De kunst wordt dual betaald". Aanvang 20.00 uur. I Ook wordt een grote verloting gehouden naar aanleiding van het jud| leum en is er op 7 april een fotoreportage over '50-jaar toneel' te betel ken in dorpshuis Swanla. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Dinsdagavond 20 februari lieten de leerlingen piano en viool van de Zeven Muzen hun kunnen zien/horen aan ouders en andere belangstellenden. De leerlin gen van Jacintha Floor op viool en van Peter Groeneboom op piano. Prachtige stukken waarbij erva ring en vele uren studie doorklinken en aandoenlijke kindervingers op de toe-| sen. Naar eigen kunnen en op eige|f niveau presterend konden alle dee 1 nemers aan het leerlingenconce'! rekenen op een warm applaus. W| zondere indruk maakten Niels N/I met een blues-improvisatie en Ba'I bara Hommes, die zowel op 11 piano als de viool indrukwekke" werk liet horen. De keuze van muziekstukken eveneens gevarieerd; van I kabouterparade tot een eigen in" I pretatie van Krezip. Für Elise ston op het programma en ook Prauw! um van J.S. Bach. Voor de toeho' J ders viel er veel te beluisteren van verrassend hoog niveau.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 24