w Circusoptreden op de Nessevliet Boskoop buigt zich over haar toekomst Jesse van Elteren op de eerste plaats Nelleke Dröge plaatst zich voor kwartfinale NK Panfluitist Nicolae Pirvu in kerkdienst Seminar over bijbelse toekomst verwachting aangaande Israël llnloopochtend voor mensen met chronische pijn Hart van Holland/28 februari 2001 pagina 25 Door Karin Heeren Oud Verlaat - Op basisschool De Nessevliet was goed te zien dat het thema 'circus' de afgelopen weken centraal heeft gestaan. Alle leerlingen en leer krachten waren verkleed: als clown, circusdirecteur, jongleur, tijger of wat dan ook, en de lokalen waren omgetoverd tot circustenten. Na veel voorbereiding en oefening op de nodige circusacts, gaven de kinde ren op donderdagavond 22 februari een voorstelling aan ouders en andere belangstellenden. Door entreekaartjes te verkopen en na de voorstel lingen 'met de pet rond te gaankwam er geld binnen wat bestemd is voor de CliniClowns. Deze bijzondere clowns brengen een lach bij ziekenhuizen waar ern stig zieke kinderen liggen. Er was tijdens de voorstel lingsavond informatie beschikbaar over het werk van de CliniClowns. Een ambassadeur van de Stich ting CliniClowns heeft in alle klassen verteld over het werk van de clowns in de ziekenhuizen. De Patiëntenvereniging Stichting Pijn/Hoop houdt woensdag 7 maart van 10.Ou tot 12.00 uur een inloopochtend voor mensen met chronische pijn in het patiëntenserviceburo op de Jozeflocatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beaumont- straat). Veel mensen leven dag in dag uit met pijn. Iedereen heeft wel eens pijn, maar pijn die elke dag aanwezig is, daar is moeilijk mee om te gaan. Wie dit herkent en wil praten met mensen die dit ook kennen is welkom op het inloopspreekuur. Voor meer informatie: Andre Bandell, telefoon 0348-502259. Schaken Moerkapelle - Het stuivertje wisselen boven in de ranglijst van de onderlinge competitie bij Schaakvereniging Moerkapelle gaat onverminderd door. In ronde 24 moest kop loper Ben van Geffen na zijn remise tegen Dick Bac een stapje terug doen ten gunste van Jesse van Elteren, die Gerard van Ommeren terugwees. Dick Bac, met zwart spelend, maakte het Ben van Geffen lastig. Na een riskante paardmanoeuvre van wit kreeg hij zelfs win nend spel, maar koos de verkeerde voort zetting. Met een kwaliteitsoffer kon Ben zich redden. Na de tijdcontrole accepteerde wit het remiseaanbod, waarmee Dick wel heel goed wegkwam: hij stond inmiddels verlo- i ren! Jesse van Elteren speelde tegen de CaroKann van Gerard van Ommeren de I scherpe doorschuifvariant. Een pionoffer bracht grote complicaties en even later kwam zwart zelfs een stuk voor. Ergens moet Gerard kansen gehad hebben. Naar eigen zeggen is hij uit vorm. Hoe dan ook, in een moeilijke stelling won wit zijn stuk terug en het resterende eindspel was voor Jesse geen probleem meer. Ook Hugo van Elteren liet sterk spel zien. j Met wit zijn geliefde c3-Siciliaans spelend tegen Wim Vroegindeweij, kreeg hij een eindspel op het bord met twee verbonden vrijpionnen op de damevleugel. Dat was hem wel toevertrouwd en hij won. b de andere twee partijen won Maarten Vroegindeweij regelmatig van Andre Corpe- leijn en klopte Cees van Vuuren zijn teamge noot Arie Hoogduijn. Beide winnaars had den zwart. Nog vier ronden zijn er te gaan voordat eind maart de finalegroep met de eerste zes schakers van de ranglijst van start zal gaan. Op dit moment zijn de eerste zes:l. Jesse van Elteren; 2. Ben van Geffen; 3. Dick Bac; 4. Gerard van Ommeren; 5. Hugo van Elte ren; 6. Wouter Vroegindeweij. In de RSB-competitie speelde Moerkapelle 3 tegen Zwijndrecht 3. Deze wedstrijd in klas se 3C eindigde in een 4-4 gelijkspel. Andre Nieuwlaat, Meus van der Poel en Boudewijn Weijermars wonnen, terwijl Kevin Bakker en Stefan Rensen remise aantekenden. Henk Doornhein, Sjaak Kouwenhoven en Christi- aan Noorland verloren. Na zes wedstrijden staat Moerkapelle 3 op de vierde plaats met zeven matchpunten. Bij de jeugd blijft Ron Droog nummer een in Groep 1. Hij speelde niet en daardoor kon den Patrick Stam en Boudewijn Weijermars beiden een puntje dichterbij komen. Zij wonnen van resp. Marleen van Vliet en Freek Hofman en blijven tweede en derde. In groep 2 nam Tommi van Rooijen door winst tegen Mark Pieper de eerste plaats over van Teun Kooij, die minder partijen gespeeld heeft. Jojanneke Weijermars ver sloeg Jan van de Hoek en is derde. In groep 3 blijft Remco Vollebregt zonder te spelen koploper. Thomas Roest klopte zijn concur rent David Bontenbal. Zij blijven tweede en derde. Turnen Afgelopen zaterdag 24-2 werden in Zuid-Scharwou- de de 1/8 finale voor het Nederlands kampioen schap turnen gehouden. Namens TOOS namen 5 turnsters deel aan deze wedstrijd. In de ochtend was als eerste in de categorie Instap (geb. 1992) Leonie Heikens aan de beurt. Leonie draaide een goede wedstrijd en eindigde Leonie op een 29e plaats. Dat was niet goed genoeg om zich te plaatsen voor de kwartfinale. Ook Jenny Geert- sen moest in de ochtend aantreden. Zij komt uit in de categorie Pupil 1 (geb. 1991). Jenny kwam 3 plaatsen tekort om zich te plaatsen voor de 1/4 finale. In de middag was het de beurt aan Marleen Heikens. Marleen kwam tekort om zich te plaatsen voor de 1/4 finale. Nelleke en José Dröge moesten 's avonds aantre den. José in de categorie junior en Nelleke bij des- Senioren. José kwam slechts 0.05 punten tekort om zich direct te plaatsen voor de 1/4 finale. Zij mag ook proberen via de herkansingswedstrijd zich als nog te plaatsen. Nelleke Dröge moest beginnen op vloer en dat ging prima, ook de sprong en brug gin gen uitstekend. Alleen de oefening op de balk ging iets minder maar na de drie eerste goede toestel len kwam de plaatsing voor de kwartfinale niet meer in gevaar. Boskoop - Het project 'Boskoop 2015' van de gemeente Boskoop is beland in een nieuwe fase. Waar men begon met het verzamelen van strategische informatie over het dorp, gaat de gemeente nu allerlei groepen mensen vragen naar hun visie over de toekomst van Boskoop. Daarvoor worden gesprekken aangegaan met bur gers, bedrijven, maatschappelijk middenveld, buurgemeenten en provincie. De vraag die beantwoord moet worden is: "Wat voor gemeente kan Boskoop volgens u straks worden?" Eind vorig jaar kwam de gemeenteraad tot het besluit dat het nodig is een toekomstvisie op te stellen om richting te geven aan toekomstige sociaal-economische, fysiekruimtelijke, finan- G le en bestuurlijke ontwikkelingen. Het doel van de visieontwikke- jjag is te komen tot een samenhangend beeld van gewenste ontwik kelingen binnen Boskoop. Daarom worden meerdere beleidsaspecten in de visie betrokken: wonen, werken, welzijn, onderwijs en voorzieningen. Door samenwerking en overleg met ver schillende partijen, wil de gemeente tot een uiteindelijke toekomst visie komen. Om dit te bewerkstelligen is de gemeente begonnen met een telefonische enquête onder de burgers en worden er inter views gehouden met bijna honderd mensen uit het maatschappelijk middenveld. Daarnaast wordt morgen, donderdag 1 maart, van 19.00 tot 22.00 uur op het gemeentehuis een communicatieavond gehou den voor de inwoners van Boskoop. Op die avond gaan de gemeente fn inwoners praten over vier mogelijke toekomstbeelden van Bos koop. Boskoop - Zondag 4 maart zal bij de zogenaamde vriendendienst van de Vrijzinnig Protestantse Geloofsgemeenschap de bekende panfluitist Nico lae Pirvu uit Reeuwijk optreden en samen met organist Anton Lok enkele muziekstukken ten gehore brengen. Bij een vriendendienst wordt alle leden van de geloofsgemeenschap de gelegenheid geboden een vriend/belangstellende uit te nodigen een wat men noemt ander dan andere dienst bij te wonen. De eigen predikante ds J.A. Broström-Bruin zal de dienst leiden. Zondag 4 maart is de dienst wat anders door de medewerking van de Roe meense panfluitist Nicolae Pirvu die vorig jaar werd geridderd omdat hij, zoals burgemeester Bauer van Reeuwijk het formuleerde "als uitvoe rend musicus en als docent de Nederlandse muziekcultuur op waardevolle wijze heeft verrijkt met de rijke folklore van Roemenië, in de oor spronkelijke klank en orkestbezetting", ledereen die belangstelling heeft is van harte welkom. Aan vang 10.00 uur in de Remonstrantse kerk aan de Burg. Colijnstraat 24. Na afloop is er gelegenheid een kopje koffie met elkaar te drinken. Waddinxveen - Binnenkort komt Het Zoeklicht naar Waddinxveen om een seminar over 'Bijbelse toekomstverwachting aangaande Israël' te houden. Het gaat hierbij om vier studies over de onder werpen: De vijgenboom door God geplant; De vijgenboom onvrucht baar en verdord; De vijgenboom loopt uit; De vijgenboom draagt vrucht. De studies worden op vier avon den gehouden: 1, 18, 15 en 22 maart van 20.00 tot 22.00 uur in gebouw Het Nieuwe Trefpunt aan de Stationsstraat. Het Zoeklicht werkt onafhankelijk van enige kerk of richting. Dit seminar, die door dominee Henk Schouten uit Doorn (directeur van Het Zoeklicht) gegeven wordt, is dan ook voor iedereen vrij toe gankelijk, ongeacht een kerkelijke achtergrond die men wel of niet heeft. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Voor meer informatie: 0343^413300 of Hans van Hall, telefoon 0182-617266. Double G bij Jol Hazerswoude-dorp - Zaterdag 3 maart zal gospelband "DOUBLE G" bij Jol een optreden verzor gen. De band zingt zowel covers als zelfgemaakte nummers. De entree bedraagt ƒ5,00 en de zaal gaat om 20.30 uur open. Christelijk Jongeren Centrum "de Jol" is te vinden aan het Raadhuisplein 8. Sjoelen Waddinxveen - De prijzen bij de Waddinxveense sjoelers zijn gegaan naar: klasse A: Peter van Leeuwen, Teunie van Leeuwen, Henk van Beek. Klasse B: Frans Bötger, Jan Olie, Cees Slinger land. Klasse C: Floor van Absho- ven, Cees van Wijk, Dirk Faas. Klasse D: Rinus Taktor, Lilian Kouwenhoven, Gerry Bosch. Tweede ronde: Mien van Renes- se, Dirk Jan van Drunen, Cor Kersbergen, Jan van Beek, Teus Visser, Bas Brouwer, Dick Dros, Guus van Renesse. Jeu de boules: clubkampinschap triplette Waddinxveen - Voor het club kampioenschap triplette zijn twee wedstrijden gespeeld. Na 4 partijen is één team nog onge slagen. Drie teams moeten nog 1 of 2 inhaalwedstrijden spelen, waardoor de stand een enigs zins vertekend beeld geeft. 1 ,A.v.Ofwegen/H. van Wouden berg/A. Janssen 4-4-312.E. Nieuwland/ P. v.d. Made/W. Ver sluis 4-3-21+; 3. H. Cammeraat/R. Hulskamp/J. v.Winkel 4-3-10+; 4. J.Kooistra/1. en A. Roos 2-2-20+; 5.N. Oudijk/W.v.Bockom Maas/N. Schifferling 4-2-13+; 6.E. Sprin- ger/B.Sas/ T. v.d. Velden 3-2-4+; 7.P. Rubeling/Ton en Jopy Huls kamp 4-2-2+; 8.1. Matla/H. de Wilde/C. Monster 4-2-3-; 9.T. Wubben/S. Tabben/E. Hoogen- doorn 3-1-5-; lO.Rob, Fred en Ron van Dijken 4-1-12-; ll.Neel en Pieter van Oosten/W. Hen driks 4-0-39-; 12.C.'t Hart/C. Vos- kuilen/J. Lapair 4-0-42-. Après-ski COC Gouda Regio - De sneeuw van je pak geschud? Trots op die zware afdaling? Afgewezen door de ski leraar? Of helemaal niet op ski vakantie geweest? COC Gouda organiseert op zondagavond 4 maart een après-skiavond met Glühwein, Jagertee, Kaiser- schmarren und Schnaps. Hier kunnen geïnteresseerden in een passende ambiance samen met andere homoseksuele skiërs en langlaufers tot rust komen: net doen of je op wintersport bent. De toegang voor deze avond is vrij. De avond op zondag 4 maart wordt gehouden in het Trefcentrum aan de Spie ringstraat 133a in Gouda en begint om 20.00 uur. Nesselande laat kansen liggen Rotterdam - Afgelopen zondag speelde Cadenz.Nesselande in eigen huis tegen Piet Zoomers/ D, de ploeg die met 1 punt voor op Nesselande op een tweede plaats staat. In een boeiend duel wist Cadenz de kansen die gecreerd werden niet te verzilve ren. Met 3-2 ging de wedstrijd winst naar Piet Zoomers/D toe. De setstanden waren 28-26, 25- 23, 18-25, 22-25 en 8-15. In de SNS-league staat Cadenz nu derde met twee punten achter op Piet Zoomers. Voor de Nesse- landers is de volgende competi tiewedstrijd tegen Alcom/ Capel- le in Capellle van groot belang om de derde plaats te handha ven. Vrjdagavond spelen de heren in Capelle om 20.00 uur. Eerst gaat Nesselande vandaag, woensdag 28 februari, naar Almere om tegen Omniworld/AMVJ te spelen (20.00 uur) in het kader van de bekercompetitie. Deze wedstrijd in de kwart-finale is voor Nesse lande ook belangrijk. Alleen bij winst staat de ploeg in de halve finale, waarbij er een uit- en een thuiswedstrijd is.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 25