Bewoners Oud Verlaat voelen zich niet serieus genomen 111 Willem Jan van Yperen bedrijfsleider zwembad De Koornmolen Zevenhuizen Mill Moerkapelle Belangenverstrengeling? Hoe nu verder? JUL —I Vrouwenbijbelkring Inzameling en voor verkoop rommel marktspullen Gem. Zevenhuizen-Moerkap i i m. Zevenhuizen-Moerkapelle Hart van Holland/28 februari 2001 pagina 27 Door Karin Heeren Oud Verlaat - Aan de vooravond van de ter visie legging van het nieuwe ontwerp bestemmingsplan voor Oud Verlaat doet de belangengroep Oud Verlaat van zich spreken. Door middel van een brief aan alle inwoners van de buurtschap, het college van B&W en de gemeenteraadsleden geven zij uiting aan hun onge noegen over het voornemen vakantiewoningen te realiseren op de kop van het sporteiland en nieuw aan te leggen eilandjes. In 1995 werd bij de presentatie van het toenmalige voorontwerp voor het eerst melding gemaakt van de bouw van de vakantiewoningen. Destijds op de reeds bestaande eilanden. De bewoners van Oud Verlaat waren destijds ook fel tegen de komst van vakantiewoningen. De belangenvereni ging zegt in haar brief: "...ledereen in Oud Verlaat was toen tegen zo'n ontwikkeling. Gelukkig stak toen ook de planologische dienst van de Pro vincie daar een stokje voor en kraakte dit plan af. De gemeente moest zijn werk opnieuw gaan doen en nu goed. Het advies werd gegeven het bestemmingsplan Nesselande van Rotterdam af Ie wachten. Het bestemmingsplan Nesselande is inmiddels afgerond. Dit plan voorziet in een gebied met vakantiewoningen, (naakt)recreatie strand en hotel/congrescentrum op tijdelijk grondgebied van Rotterdam. Dit gebied langs de Middelweg bij de familie Krijgsman gaat volgens afspraak over een aantal jaren weer bij Oud Verlaat, althans de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle behoren. De gemeente zal deze ontwikkeling wel gevolgd hebben en de verantwoording ervan dragen, maar Oud Verlaat is er abso luut niet blij mee. Toen burgemeester Schools op 19 oktober 1999 de inwoners van Oud Ver laat bij de presentatie van het tweede voorontwerp kwam vertellen dat de vakantiewoningen van de baan waren, vond dit brede instemming bij de bewoners. Echter niet bij de exploitant van het sporteiland, de heer Van Leer, heel duidelijk aanwezig op die avond. De burgemeester nam echter een ferm standpunt in en zei dat de gemeente niet meer van zijn stand punt was af te brengen. Hij liet dit zelfs schriftelijk vastleggen in de notu len van deze bijeenkomst." Einde citaat. De brief van de belangenvereniging herinnert verder aan de commotie tij dens het bezoek van burgemeester Wolf en de wethouders aan de kern Oud Verlaat. Opnieuw kwam er een ontwerp bestemmingsplan op tofel dot heftige emoties opriep van de aanwezigen. Opnieuw werd er een plan gepresenteerd dat voorzag in de bouw van ongeveer vijftig vakantiewonin gen op eilandjes nabij het sporteiland d. De aanwezigen in de Vierkap rea geerden fel op de plannen. Tijdens deze bijeenkomst heeft het college gezegd de opmerkingen van de inwoners mee te nemen in de heroverwe ging, waarbij de mening van de bewoners zwaar zou wegen. Verantwoordelijk wethouder voor ruimtelijke ordening buitengebied Van der Stee: "Het plan van 1995 waar de belangenvereniging op doelt voor zag in bungalows op de nu reeds bestaande eilandjes. Dat plan was destijds al goedgekeurd door de gemeenteraad. Het besluit lag er al. De Provincie heeft toen echter gesteld dat beter eerst het bestemmingsplan Nesselande afgewacht kon worden en bovendien waren de bestaande eilandjes al uit gegroeid tot een echt natuurgebied. Het ging dan ook over die eilandjes dat burgemeester Schoots heeft gesteld dat deze niet meer bebouwd moch ten worden. Dit plan voorziet in de bouw van bungalows op nieuw aan te leggen eilandjes, aan de andere kant van het sporteiland en bungalows op de kop van het sporteiland. Bovendien komt er een fietsverbinding met de kop van het sporteiland. De gemeente heeft in haar beleid de doelstelling om te komen tot een recreatieve gemeente. Dat betekent ook investeren. Dat zal tot op zekere hoogte ook commercieel geëxploiteerd moeten wor den. Bovendien is de bouw van recreatiewoningen destijds ol toegezegd aan het recreatieschap. Het recreatieschap mag van de gemeente een con sistent beleid verwachten." Als tweede punt brengt de belangengroep naar voren dat er mogelijk rela ties bestaan tussen de wethouder en de exploitant. Zij stelt in haar brief: "Hoe de verstandhouding is tussen de heer Van der Stee en de exploitant de heer Van Leer hebben we allemaal kunnen lezen in het Hart van Hol land van 7 februari. De wethouder was volop aanwezig bij het slaan van de eerste paal voor de 14 luxe villa's op het voormalige mane-geterrein aan de Wollenfoppenweg. Dat dit op Rotterdams grondgebied gebeurde mocht de pret niet drukken maar wanneer dan ook nog gesteld wordt dat dit de start is van de 4 villa's op grondgebied van de gemeente Zevenhui zen is dat wel gênant. De bouwaanvraag voor deze villa's is nog niet rond. Deze ligt vanaf I februari gedurende 4 weken ter inzage bij de gemeente. Voor de behan deling van deze bouwaanvraag heeft de gemeente een voorbereidingsbe- sluit genomen ten gunste van de aanvragen: "De Stichting Maria Wilhelm- ina Hoeve". Penningmeester van deze stichting: de heer Van Leer. Het bouwplan voorziet in een extraatje voor de aanvrager, namelijk een extra woning naast de drie eerder toegezegde woningen. Aangezien deze woningen niet volgens het geldende bestemmingsplan, maar ook niet vol gens het nieuwe bestemmingsplan kunnen worden gerealiseerd, werd door de gemeente een voorbereidingsbesluit genomen. Wij menen dat hier spra ke is van ongelijkheid van behandeling". Einde citaat. Wethouder Van der Stee: "De heer Van Leer heb ik voor het eerst ontmoet tijdens net slaan van die eerste paal oan de Wollenfoppenweg. Een ander bestuurslid van die stichting ken ik echter wel en op zijn verzoek was ik ook bij die gelegenheid aanwezig. Voor die extra woning is inderdaad een voorbereidingsbesluit genomen, geheel volgens de regels die daarvoor gel den en gefiatteerd door de gemeenteraad. Waarom die stichting ertussen zit weet ik eerlijk gezegd niet." De heer P. Spelt, voorzitter Stichting Maria Wilhemina Hoeve: "Het oprich ten van een stichting in de aanloopfase van een bouwproject is niet onge bruikelijk. Het doel van de stichting is het begeleiden van het bouwproject in zowel bouwkundige, esthetische aspecten als de architectonische aspec ten. De stichting gaat over naor de eigenaren, eigenlijk wordt het een ver eniging van eigenaren maar dan in een stichtingsvorm. Daar zitten bestuurlijke voordelen aan." Over de betrokkenheid van de heer Van Leer zegt de heer Spelt: "De heer Van Leer wordt opgevoerd als de exploitant van het sporteiland maar dat is hij niet meer. De huidige exploitant is San- der Hagestein. Ik heb zelf nog wel iets te maken met de ontwikkeling van de vakantiewoningen en recent is er nog overleg geweest waarbij ook de belangengroep Oud Verlaat aanwezig was. Waar het op neer komt is dat zij niet willen dat er 's avonds nog iemand in de polder is behalve de bewo ners van Oud Verlaat. Ik ben van mening dat niemand het recht heeft om dat te claimen." De belangengroep Oud Verlaat richt het vizier op de Provincie. Zij rekenen op steun vanuit de Provincie en verder zullen zij alle juridische wegen bewandelen welke binnen de mogelijkheden liggen. Wethouder Van der Stee: "Op 3 april zal er een extra commissievergade ring zijn met toelichting voor de omwonenden. Betrokkenen kunnen dan ook van de gelegenheid gebruik maken om hun visie kenbaar te maken en daarna gaat het voorstel naar de gemeenteraad. Zij blijven de verant woordelijken. Ik wil bovendien nog wel even kwijt dat ik het prettig vind dat er binnen onze gemeente een groep mensen is die zich actief bezig houdt met hun eigen leefomgeving." Door Karin Heerpn Zevenhuizen - Per 1 maart is Willem Jan van Yperen benoemd tot bedrijfsleider van zwembad De Koornmolen. Het zwembad maakt samen met de camping en de nieuw te bouwen vakantiewoningen deel uit van het recreatiepark De Koornmolen. Met het aanstellen van een bedrijfsleider wordt een belangrijke stap gezet tot de opwaardering van het zwembad. Een nadere kennismaking... Willem Jan van Yperen is geen onbekende in Zevenhuizen. Tussen zijn twaalfde en twintigste jaar woonde hij in de kern Zevenhuizen en is op sportief gebied altijd erg actief geweest. Hij trainde het jeugd- en damesselectie team van volleybalclub Nesselande en gaf jeugdjudo bij Jan Timmers. Daarnaast heeft hij inmiddels drie- I ^'tw'nt'§ jaar gewerkt bij zwembad De Sniep in j Waddinxveen, waar hij begonnen is als oproep- I kracht en de laatste acht jaar de functie van 1 Plaatsvervangend bedrijfsleider heeft vervuld. I Door zijn activiteiten bij Nesselande zijn Willem Jan van Yperen en Arend van de Knaap geen vreemden voor elkaar. Toen Van Yperen werd gevraagd om bedrijfsleider van zwembad De koornmolen te worden hoefde hij dan ook niet 'ang te twijfelen. De nieuwe bedrijfsleider heeft bewondering I /'00r de inzet van de huidige medewerkers van I zwembad in Zevenhuizen: "Als er tien jaar 'ang het zwaard van de privatisering boven het ''00'd hangt dan is het bewonderenswaardig als je ziet wat er met perkte mankracht en beperkte middelen is gepresteerd." De eerste actie is inmiddels al geweest binnen de nieuwe taak. Met alle huidige Pers°neelsleden, zowel de vaste krachten als de uitzendkrachten, zijn i gesprekken geweest en contracten aangeboden. "Hierdoor zal er rust ontstaan onder het personeel en kunnen we gaan werken aan een opti malisering van het zwembad." Het vizier wordt in De Koornmolen nadrukkelijk op de toekomst gericht. Op verschillende manieren zal het zwembad zich gaan profile ren. Op de eerste plaats zal dat zijn binnen de mogelijkheden die het zwembad op dit moment biedt. Willem Jan van Yperen beoordeelt het binnenbad uitermate geschikt als instructiebad. Het bad is overzichte lijk, veilig en heeft een goede akoestiek. "Dat zijn belangrijke kwalitei ten en die moeten dan ook volledig benut worden." Hij heeft daarbij een geheel eigen visie op instructie en wil de klanten dan ook verschillende producten gaan bieden. Hij heeft de ervaring dat men sen kiezen voor een bepaalde vorm van zwe monderwijs op grond van verschillende motieven: zo snel mogelijk, zo uitgebreid mogelijk, zo goed mogelijk of voldoend aan de eisen van zelfredzaamheid van kinderen. Aan al deze wensen wil Van Yperen tegemoet komen door verschillende vormen van zwe monderwijs aan te bieden. Daarnaast wil hij graag de discussie aangaan met de politiek over het opnieuw invoeren van schoolzwemmen. In zijn visie past het niet om die verantwoordelijkheid alleen bij de ouders neer te leggen. "Een goed program ma, bewegingsonderwijs, met een vakleer kracht in een accommodatie binnen de gemeente, dat zou gebruikt moeten worden. Met het aanvullend programma voor school zwemmen worden de kinderen lichamelijk sterker, waardoor zij zich beter kunnen red den. Veel mensen in de politiek denken dat het geen waarde meer heeft om schoolzwem men aan te bieden als het A-diploma eenmaal behaald is en daar ben ik het volstrekt niet mee eens. Ik zou graag die discussie aangaan." Over de vernieuwingen op het gebied van het recreatieve zwemmen kan nu nog niet veel gezegd worden. Samen met de bedrijfsleiding van de camping worden er plannen gemaakt en nagedacht over de invul ling. Het streven is om voor de zomer een goed plan op tafel te hebben. Bergschenhoek - Dinsdag 6 maart wordt in de Nederlands hervormde kerk aan de Kerk straat 1 in Bergschenhoek een koffieochtend gehouden. Tjits- ke Lemstra spreekt over "De mythe van de supervrouw". Vanaf 9.00 uur is er koffie; het programma is van 9.30 tot 11.00 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Iedereen is welkom. Voor meer informatie: 079- 5933133. Zevenhuizen - Op zaterdag 3 maart en zaterdag 7 april kun nen bruikbare rommelmarkt spullen ingeleverd worden op de boerderij van de familie Lek- kerkerk aan het Zuideinde 26 van 9.00 tot 12.00 uur. Enkele medewerkers van de rommel marktcommissie zullen de spullen in ontvangst nemen. Er kunnen vanaf zaterdag 3 maart ook al meubelstukken en der gelijke bekeken en gekocht worden. Voor nadere informa tie: Arie van den Berg, telefoon 079-5931555.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 27