Nieuwe zaak Van der Linde feestelijk geopend Bewegen in Waddinxveen 'hart' nodig Vrouwendag met film in Kreater Diploma- zwemmen Borstvoeding geven zonder n -T. Panfluitist Nicolae Pirvu in problemen r kerkdienst Schaakvereniging Waddinx veen 2 promoveert Hart van Holland/28 februari 2001 Waddinxveen - Na een uitgebreide verbouwing is de nieuwe zaak van Van der Linde aan de Pas sage op donderdag 22 februari feestelijk geo pend. De zaak is ingrijpend veranderd, de helft kleiner geworden en ook het assortiment is ver anderd. Wat blijft is de kwaliteit en de betrok kenheid naar de klanten toe. Een groot assortiment lingerie, babykleding, dames- en herenondergoed en panty's is er te vinden bij Van der Linde. Bijzonder zijn de grote omvang- en cupmaten die geleverd kunnen worden van de bh's en badkleding. Panty's van het merk 'Oroblu' en het klassieke damesondergoed van Ten Cate en Hollandia zijn verkrijg baar. Van der Linde heeft met de vestiging in Waddinxveen het vijfde filiaal nn6» lliStH geopend met deze collectie. De kleinere ruimte biedt meer gezelligheid voor de lingeriezaak. In de andere helft van de 'oude' zaak is La Mer gevestigd. De gordijnenstoffen en dekbedhoezen die bij de 'oude' Van der Linden verkrijgbaar waren kunnen nu verkregen worden bij Van der Linde aan de Dorpstraat in Waddinxveen. Waddinxveen - In het kader van de landelijke actie "Geld voor een gezond idee", een initiatief van de Nederlandse Hartstichting en het VSB-fonds, heeft de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk enige tijd geleden een verzoek voor subsi die ingediend voor een project "Bewegen in Waddinxveen, 'hart' nodig. Dit verzoek is inmiddels gehonoreerd zodat de S.W.W. uit voering kan geven aan haar plan nen. In samenwrking met de Wad- Waddinxveen - Veel moeders die borstvoeding geven, doen dit gelukkig zonder problemen. Toch komt het ook voor dat er iets mis gaat. Dat varieert van tepelkloven tot baby's die plotseling de borst weigeren. Het voorkomen en oplossen van deze en andere pro blemen wordt besproken tijdens de maandelijkse informatiebijeen komst van Borstvoedingsorgani satie LLL. De ervaring leert, dat de meeste problemen zijn op te lossen zonder te stoppen met het geven van borstvoeding. De informatiebijeenkomst wordt gehouden op dinsdag 6 maart bij Nel Veenman, Pr. Beatrixlaan 98. De bijeenkomst is bedoeld voor dinxveense vereniging Toos zal een aantal sportactiviteiten wor den georganiseerd voor senioren. Ter ondersteuning van het project zal er in cursusvorm aandacht worden besteed aan "stoppen met roken" en "gezond eten". Het gehele project is gericht op vol wassenen en senioren in Waddinx veen. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij de S.W.W., tele foon 631932 of 615555. aanstaande moeders en voor moeders die al borstvoeding geven, hun baby's zijn ook van harte welkom. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Er wordt een bijdrage van ƒ5,- gevraagd ter bestrijding van de onkosten. Tijdens de avond zijn er boeken te leen, elektrische kolven te huur en handkolven te koop. Ook is er materiaal ter ondersteuning van borstvoeding te koop. Wie telefo nisch hulp of informatie over borstvoeding wil, kan bellen met Nel Veenman, 0182-619964. Waddinxveen - In het Gouwebad "de Sniep" is op dinsdag 20 febru ari voor het B-diploma gezwom men. De beoordelingscommissie bestond uit Rob Hogerbrugge en Guido Linkerhof. Er waren 30 kan- didaatjes die allemaal zijn geslaagd: Erwin van Zoest, Dennis Hoogen- doorn, Peter Krijgsman, Sjoerd Boreel, Laura van Selm, Max Rahms, Cheyenne Brugman, Sjors Versluis, Angela Appel, Luuk Glas beek, Benjamin van der Maarel, Bijou van der Akker, Ahlam Elou- afi, Martijn de Wit, Coen te Pas, Ghizlane Bouchekourte, Gertjan Bruin, Fabian van der Zwan, Janet Amadsoedjoek, Patrick Rog, Femke Anker, Robbert Dorlaad, Niels Ram, Angeiique de Vrij, Chantal de Vrij, Melissa Verschu ren, Caroline de Pater, Emma Tito, Ilse.de Jong en Wesley Brinkhorst. Waddinxveen - Op donderdag 8 maart viert de Stichting Vrouwen raad Waddinxveen de internatio nale vrouwendag. Gezien het suc ces van vorig jaar is opnieuw gekozen voor een film, dit keer "In het huis van mijn vader". Deze zeer openhartige, gedramatiseer de documentaire van regisseuse Fatima Jebli Oqazzani gaat over een in de Marokkaanse cultuur diep gewortelde traditie: uithuwe lijking en maagdelijkheid. De regisseuze gaat op zoek naar haar eigen verleden, dat van haar moe- Boskoop - Zondag 4 maart zal bij de zogenaamde vriendendienst van de Vrijzinnig Protestantse Geloofsgemeenschap de bekende panfluitist Nicolae Pirvu uit Reeu- wijk optreden en samen met orga nist Anton Lok enkele muziekstuk ken ten gehore brengen. Bij een vriendendienst wordt alle leden van de geloofsgemeenschap de gelegenheid geboden een vriend/belangstellende uit te nodigen een wat men noemt ander dan andere dienst bij te wonen. De eigen predikante ds J.A. Broström-Bruin zal de dienst leiden. Zondag 4 maart is de dienst wat anders door de mede- Waddinxveen - Sedert ruim zestig jaar functioneert de schaakvereni ging Waddinxveen. Ze heeft ruim vijftig senior-leden, van wie er een kleine veertig meedoen aan wed strijden in het verband van de Rotterdamse Schaakbond. Drie achttallen spelen dit seizoen in de derde klasse, uiteraard in ver schillende afdelingen. Het tweede had op donderdag 22 februari zijn beslissende wedstrijd: het stond met vier gewonnen wedstrijden en een gelijk spel op de eerste plaats, voor het vijfde van de Capelse Schaakvereniging, de gasten van afgelopen donderdag, met drie gewonnen wedstrijden en een gelijk spel. Bij een overwin ning zou het tweede promoveren: buiten bereik van elke concurrent. Afgelopen donderdag wisselde het beeld nogal. Al heel gauw maakte Jan van der Born een gelijk spel. Binnen een paar uur wonnen Nico Dannis en Theo Goor, maar het totale beeld bleef der en grootmoeder en volgt tevens een jonge Marokkaanse die uit vrije wil heeft besloten om tra ditioneel te trouwen. De film kreeg lovende kritieken: "Een prachtige, hoogst persoonlijke en poëtische documentaire. Scherp, ontroe rend en respectvol" schreef De Volkskrant. De viering van de vrouwendag begint om 19.30 uur in Kreater aan de Kerkweg-West. De toegang is gratis en na afloop is er onder het genot van een hapje en een drankje gelegenheid tot napraten. Iedereen is welkom. werking van de Roemeense pan fluitist Nicolae Pirvu die vorig jaar werd geridderd omdat hij, zoals burgemeester Bauer van Reeuwijk het formuleerde "als uitvoerend musicus en als docent de Neder landse muziekcultuur op waarde volle wijze heeft verrijkt met de rijke folklore van Roemenië, in de oorspronkelijke klank en orkest bezetting". Iedereen die belang stelling heeft is van harte welkom. Aanvang 10.00 uur in de Remon strantse kerk aan de Burg. Colijn- straat 24. Na afloop is er gelegen heid een kopje koffie met elkaar te drinken. een tijd wisselen. Toen vond Ton Kuiper een winstgang in een pion- neneindspel. Daarmee werd de situatie een stuk vrolijker: een paar halve punten moesten er wel te vinden zijn. En zo gebeurde: Ton van Nieukerke haalde het uit een moeizame stand en daarmee was een nederlaag al onmogelijk. Vrij kort daarna liepen de partijen van Herman Smitskamp, Henk Erkelens en Albert Prins remise. Henk meent, dat hij de winst heeft weggegeven, maar dat is alleen voor de statistiek van belang. Helaas is er nog een serieuze kans op degradatie van het eerste uit de eerste klasse naar de tweede. In de interne competitie wonnen de topspelers Barthold Jansen, Hans van Woudenberg en Ronald Dannis. Stand aan de kop: 1. Jan sen, 2. Van Woudenberg, 3. Van Nieukerke, 4. R. Dannis, 5. H. de Roodt, 6. pagina 5 Films bij Kreater Waddinxveen - Woensdag 7 maart wordt bij Kreater de film "De Bal" vertoond. De film is beschikt voor kinderen vanaf 10 jaar. Aanvang 13.30 uur. De toe gang bedraagt ƒ3,50 per per soon; ƒ2,- voor kreapashouders. Vrijdag 9 maart wordt de film "The cider house rules" gedraaid. Aanvang 20.00 uur. De toegang bedraagt ƒ10,-; pas 65+/cjp ƒ8,-; kreapashouder ƒ6,50. Reserveren kan via tele foonnummer 0182-614422. Inzameling kleding door Concordia Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia Waddinxveen doet mee aan de kledinginzamelings- actie voor Oostbloklanden. De kleding, schoenen, dekens en gordijnen kunnen, voor de eer ste inzameling van dit jaar, inge leverd worden op de donderdag avonden, tussen 19.00 uur en 22.00 uur bij het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg l.Het inleveren kan tot en met donderdag 8 maart. Voor meer informatie: 0182-619569. Kinderbingo Waddinxveen - Woensdag 7 maart is er een kinderbingo bij De Paddestoel van 13.30 tot 15.30 uur. De entree is voor leden ƒ2,25; niet-leden betalen 2,75. Kinderen onder 7 jaar mogen alleen meedoen onder begeleiding van een volwassene. Koppelklaveiiassen Waddinxveen - Stichting Wijk- werk "de Zuidpias" organiseert op vrijdag 2 maart een koppel- klaverjasavond in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. Aan vang 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Iedereen is welkom. Rommelmarkt Waddinxveen - Op zaterdag 17 maart is er een rommelmarkt bij wijk-en speeltuinvereniging De Paddestoel aan de Lijsterbes straat 18 van 9.00 tot 14.00 uur. De kosten per tafel bedragen ƒ5,-. Iedereen is van harte wel kom: de koffie staat klaar. Men kan zich opgeven bij: Anita Noorlander, telefoon: 0182- 617669 of Trudy van den Berg, telefoon 0182-614715. Bingo in de Boog Waddinxveen - Op vrijdag 2 maart wordt in buurtcentrum de Boog een bingo-avond georgani seerd. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2. Kaartavond Gouwe Rijders Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 1 maart een kaart avond in De Unie aan de Kerk- weg-Oost 226. Aanvang 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, iedereen is welkom. Wereldgebedsdag Boskoop - Vrijdag 2 maart wordt de Wereldgebedsdag gehouden. De liturgie is gemaakt door Christenvrouwen uit Samoa. Het thema luidt: Horen, bidden, doen. Je deelt hoop en zorg, vreugde en verdriet, moge lijkheden en noden. Deze oecu menische viering in Boskoop is voorbereid door vertegenwoor digers van de Gereformeerde Kerk, de Hervormde Gemeente, de Rooms-katholieke Parochie en de Vrijzinnig Protestantse Geloofsgemeenschap. Muzikale medewerking wordt verleend door organist Hans Ferweda en het koor van de Vrijz. Prot. Geloofsgemeenschap onder lei ding van dirigent Johan Oom- kes. De viering begint vrijdag avond om 19.30 uur in het kerkgebouw van de Vrijz. Prot. Geloofsgemeenschap aan de B.C .-straat. Na afloop van de dienst is er gelegenheid iets te drinken. kerkdiensten -4 maart 4-3-2001 wordt Frits 50 jaar. Van harte en liefs van Els, Ingrid, Raymond, Wendy en Ferry Wim van der Hoek met je 45e verjaardag niet thuis, toch nog hartelijk gefeliciteerd Vermist zwart jong katje Blacky, ca. 1 jaar; omgeving Fazantdreef. Wie heeft haar gezien? 0182-611615 mLé t Waddinxveen K.K. kerk 9.30 uur dienst; dinsdag 6 Haart 19.00 uur dienst; vrijdag 9 Haart 20.00 uur dienst; zaterdag 3 Haart 19.00 uur dienst in Ontmoe- tingskerk; zondag 4 maart 11.15 uur dienst in Ontmoetingskerk; vrijdag 9 naart 10.00 uur dienst in Ontmoe tingskerk. Geref kerk 9.30 uur Pastor G.j. Martini. Herv. kerk 10.00 uur ds C. de Jong. Pe Rank 10.00 uur ds H. Gaasbeek, gaardingen; 18.30 uur kand. R. van L°on, Capelle aan den IJssel. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds R. de Reuver. 9e Stek 9.30 uur ds R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds R. de Reu ver. Wijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds J_A Broström-Bruin, Boskoop. Gnr.geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds 7 G.den Hertog; 15.00 uur ds C.C. pen Hertog in het Zorgcentrum, arousia 10.00 uur B. Dalemans. kerk 9.30 uur dienst; zaterdag 3 J^art 19.00 uur dienst. Hiep hiep hoera, opa kees wordt 7 maart 65 jaar. Wessel, Thomas, Levi 16,17, 23 en 24 maart: Toneelgroep Tante Sjaan in De Vierkap 00K EEN GRATIS KLEINTJE PLAATSEN? VUL DE BON IN OP PAGINA 23!

Hart van Holland | 2001 | | pagina 5